Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Pelenkát az nVidia-tól (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Ez vicc? Lehet, hogy az NVIDIA is a több lábon állást választja? Esetleg az Apple-ről vesznek példát, amiről rossz nyelvek azt mondják, hogy egy marketing cég, ami a véletlen folytán éppenséggel számítógépeket is gyárt... Én persze nem osztom ezt a nézetet, jó gyerekek az Apple-ék és a cuccaik sem rosszak, ha megfelelő célokra fordítod őket (és ez NEM Quake-elés)...

Mellesleg ilyen alapon ajánlom mindenkinek a figyelmébe a www.apple.com címet, ha más nem nyálcsorgatás okán. Persze már nekik is illene a 2 GHz-et ostromolni, de ez más téma...

Department of Redundancy Department

(#2) Barton


Barton
senior tag

Hogy be ne sz*rjak ...

(#3) haver


haver
tag

Szia Karib!

A novemberi Chip-ben van egy osszehasonlitas az Apple PowerMac G4 es Pentium 4 kozott. A ket gep kozott az atlagteljesitmenyben nincs lenyegi kulonbseg (legalabbis a futtatott tesztek tekinteteben).
Az Apple 867Mhz-s a P4 1.7Ghz-es volt. Upsz :)

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#4) karib válasza haver (#3) üzenetére


karib
addikt

Én iszonyat komálom az Apple cuccokat, s tény, hogy az AMD-k is órajel szerint lassabbak, mint a P4, mégis megverik, de hát a PowerPC chipek ippeg most ütötték meg nagy nehezen a GHz-et, és ekkora difit már nem lehet csupán okos architektúrával áthidalni (sajnos). Tehát míg persze gyorsak és jók a Macek, azért lehetnének gyorsabbak is, legalább a kor színvonalát megüthetnék.

Pl. léphetnének AMD cuccokra is a PPC helyett :D

Department of Redundancy Department

(#5) Adi


Adi
senior tag

Na, olvastam én azt a Chip-tesztet, ne nyaljuk ennyire körbe az Almát! :D

Egyértelműen tényleg nem volt egyik se jobb a másiknál, viszont a P4 konfig ára kb. 1/3-a a Macének, ha jól emlékszem. Bolond, aki az Athlonok korában Macintosht vesz, szerintem.

ldm start-reconf primary

(#6) Adi


Adi
senior tag

Ja, az NVidia cumókhoz meg annyit, hogy ezentúl lehetne az a szlogenjük, hogy "Olyan gyors GPU-kat csinálunk, hogy beszartok!" :D

ldm start-reconf primary

(#7) guest


guest
veterán

Adi: Mo.-n. Az USA-ban egy Apple ára összehasonlítható egy Dell v. Compaq v. Gateway v. bármi más gép árával (nem egyszer hasonló teljesítményben olcsóbb!). És nem a márkás gép drága, hanem az Apple sokkal olcsóbb!!!

prohardver vendég

(#8) Adi válasza guest (#7) üzenetére


Adi
senior tag

Viszont mi nem az USÁ-ban élünk - (még a fentiek tudtával is) szerencsére. :D

ldm start-reconf primary

(#9) karib válasza guest (#7) üzenetére


karib
addikt

Azért azt nem mondanám, hogy az USA-ban olcsók az Apple gépek...

Megfizethető, azt már igen.

De azért Delléknél olcsóbban kapsz egy izomgépet, mint Macintoshból... bár Dellék nem árulnak AMD cuuccokat, sajnos :) A nagyobbik baj, hogy az Apple sem :D

Department of Redundancy Department

(#10) Lord Mixxx válasza karib (#9) üzenetére


Lord Mixxx
tag

USA-ban a nagy cegek altal osszerakott gepek 20% (ovatos becsles) dragabbak mintha te raknad ossze....bar azt hiszem ez senkinek sem uj mivel mindenhol igy van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Pelenkát az nVidia-tól (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.