Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus


atus
senior tag

:(((:((:O
Ősz óta szeretném megcsinálni ezt a mi mikrónkkal, de azóta nem sikerült rávennem szüleimet, hogy adják át moddolásra. Már nem az enyém az ötlet...
Egyébként a megvalósítás igen jóra sikerült, LCDt pl sose tudtam volna belerakni.
/me búsul

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#2) rog válasza atus (#1) üzenetére


rog
addikt

porszivon meg nem gondolkodtal?
kerekes, fogantyus.. jo kis portable-pc-t lehetene csinalni belole ipari szellozessel :)

(#3) Den válasza atus (#1) üzenetére


Den
veterán

Oda se neki, még megcsinálhatod ennek a működő változatát, amiben mikrózni is lehet. Az az igazi kihívás :)

www.simson4t.hu

(#4) PeliScan


PeliScan
addikt

''A kép láttán levonható következtetés ellenére ez a masina nem alkalmas ételek melegítésére.''

Hmm... azért nem hiszem, hogy bárki ezt képzelte volna... jó kis procihűtő kéne, ha közben pizzát akarsz melegíteni! ;]

(#5) Den válasza rog (#2) üzenetére


Den
veterán

Milyen halk lenne :DDD

www.simson4t.hu

(#6) rvs válasza Den (#3) üzenetére


rvs
aktív tag

a grillfunkció is fontos!

:DD

(#7) rog válasza Den (#5) üzenetére


rog
addikt

kb a 10ghz-s athlonig nem kene problemazni a tulmelegedessel :)

(#8) iguana válasza atus (#1) üzenetére


iguana
őstag

ugyanmár! rá se ránts! mi lenne, ha egy pc házba építenéd be a gépet. lassan ez lesz az igazi hárdkór moddolás :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#9) GeorgeTerror válasza iguana (#8) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Vagy a mikrót a pc-be.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#10) cadaver


cadaver
tag

biztos nem serult egy kicsit aki ezt csinalta? :)

(#11) Cathfaern válasza iguana (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jaja, el tudom képzelni milyen lesz 10 év múlva egy modder-es hír:
- Mindezt a modder-es oldal közepére 72-es betűmérettel -
''Világszenzáció!!! Egy fiatal modder-es srácnak sikerült elérnie azt, amit még soha még egyikőnknek sem! Egy teljes számítógépet-t (igen, jól látjátok, egy teljes PC-t!!) sikerült belemoddolnia, egy teljesen szabványos számítógépházba!''

:)) Az átlag user meg csak les, hogy most mi van, hiszen ő ezt csinálja 10 éve :DD

(#12) Ploszi


Ploszi
senior tag

mit fikázzátok? :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Ez egy Pegasos gép.
Semmi köze sincs az X86 vonalhoz.
Azonban jóval több a PowerPC vonalhoz.

(#14) twollah


twollah
nagyúr

Itt van a cikkben szeretlő vasról némi információ.

http://www.bplan-gmbh.de/news/pegasos_e.html

(#15) Ítí válasza rvs (#6) üzenetére


Ítí
csendes tag

A grillfunkció szerintem csak megfelelően kialakított h(f)űtőborda kérdése.
A képen a proci fölött pl. egy tea simán melegen tartható...

(#16) iguana


iguana
őstag

nem volt még:

-gázóra/villanyóra
-szennyestartó
-mosógép
-gáztűzhely/villanytűzhely...az utóbbi jobb, hoszen már meg is van a táp :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintem a PC-t rá lehetne építeni a nagymamák által vonszolt kétkerekű csodakocsira, az már valóban mobil PC lenne.
Mobil nagymamával. A nagyi grátisz egy ilyen PC mellé... :))

#tarcsad

(#18) Den válasza iguana (#16) üzenetére


Den
veterán

Mosógépen én is agyaltam, de a vinyó nem biztos hogy örülne a centrifugálskor az ugrálásnak. Egy energomatban az első centrizés után bad sectoros lenne :DDD

www.simson4t.hu

(#19) CsendPenge


CsendPenge
őstag

''A kép láttán levonható következtetés ellenére ez a masina nem alkalmas ételek melegítésére.''
Gagyi! Mi az, hogy nem lehet kaját melegíteni benne? Így az egésznek nincs semmi értelme, mert ha meleg kaját szeretnék, akkor változatlanul el kell mennem a gép elől! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#20) gang


gang
csendes tag

nekem az volt az ötletem, hogy egy kipreparált macskába telefont ''ültetni'',
úgy csörögne, hogy: mijau, mijau.
bár ez egy csöppet morbid!
:D :D :D :D :D :D

viszont mien lenne ha egyszerűen egy szatyorba tennénk a pc-t; esteleg...
TÉNYLEG!!! az akváriumban milyen jól nézne ki!!! bár akkor valami átláttszó vízhatlan festékkel be kellene vonni vagy ilyesmi. De a megvalósításon még ráér gondolkodni

csatlakozom a ''megtértek'' társaságába, s hirdetem az igét: Linux!

(#21) tocsa


tocsa
senior tag

Azér be kéne indítani 800W-on egy fél percre a mikórt, 'szt megnézhetné utána a gépét.

:)

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#22) tocsa válasza tocsa (#21) üzenetére


tocsa
senior tag

mikrót

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#23) localhost válasza gang (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én meg azon gondolkodtam, hogy a WC-be kellene egy telefon, de ott már van egy kagyló néha beleszólok: HAllllóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóááááááááááárgh!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) fzoy


fzoy
csendes tag

Inkább azt súgja meg valaki,hogyan lehet annyi szabadidőt szerezni, ami ennek a gépnek az előállításához kellett?

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#25) tomcs


tomcs
őstag

wc-tartaly? asztalfiok? samli? porolto v gazpalack? extremebb moddereknek allolampa, japanoknak fogpiszkalo :)

(#26) waker


waker
csendes tag

Csak arról nem szól a fáma, hogy alkalmas-e ez a masina normális üzemre is.
Mert, ahogy néztem ezeket a képeket, arra lettem figyelmes, hogy a szellőzés nincs rendesen megoldva.
Vagyis két óra intenzív használat, az egész felforr.

Ha már szellemesség: Az oroszok csináltak olyan petróleum lámpát, amely:
1) Világított
2) A tetején lehetett teát melegíteni
3) Az egyik oldalán olyan elemek voltak, amelyek hő hatására áramot termeltek, erről üzemeltetni lehetett egy rádiót.
MINDEZT az 50-es években.


Amúgy kíváncsi vagyok, hogy mikor fognak a vasalóba procit rakni (a mostani procik lassan annyi hőt termelnek, mint egy vasalól). :DD

A legkorszerűbb védelmi rendszerek is csődöt mondanak, amikor Mariska néni takarítás közben a seprűnyéllel kikapcsolja a főkapcsolót... (Murphy alapján)

(#27) ricsik


ricsik
őstag

hátbazz, ez k***a jó :D :D :D

(#28) gang


gang
csendes tag

a lámpát még anno az esti showderben mutatták be.
egy hordozható cd-s magnóba kéne rakni. cd a cd szerepét tölti be, a magnó helyén lenne a floppy stb..

csatlakozom a ''megtértek'' társaságába, s hirdetem az igét: Linux!

(#29) Gonosz


Gonosz
csendes tag

A procisebességek is lassan elérik (vagy már elérték? nemtudom pontosan milyen frekin is megy egy mikró) a mikrohullámu sütőket, szal magnetron se fog kelleni és felmelegszik az a pizza ;))))

(#30) twollah válasza fzoy (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Megsúgom.

Egy hardware fejlesztő cég csinálta a modot.
Csak senki nem vette a fáradtságot, hogy az ajánlott linken utánna nézzen a vasnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.