Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) afterburner_


afterburner_
őstag

akkor be kell spajzóni belőlee :D 90-ért vettem a corsair 8500-ös ramjaimat novemberben..most 60 korul vannak szépen leestek az arak:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2) DeadMeat


DeadMeat
veterán

jezus maria 2.57 dodo fel giga 667-es memoria... az kb 500 forint :U szep haszonnal dolgoznak a hazai kereskedok :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3) Thomas1


Thomas1
őstag

Valóban jó tempóval süllyednek az árak, a DDR2 igazi mélyrepólésbe kezdett, a DDR pedig már kifutófélben lévő ram, és kezd árban a DDR2 fölé kerekedni. Ugyanez zajlott az SD-DDR között is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#4) Thomas1 válasza DeadMeat (#2) üzenetére


Thomas1
őstag

Az csak a chip, nem? Még köré jön a nyák, és az úgy már van vagy 4 dollár is... :)

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) Renwick válasza DeadMeat (#2) üzenetére


Renwick
őstag

MB != Mb

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) ftc válasza Thomas1 (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

legyen 15 dolcsi mindenestül....csomagolás,reklám és egyébb dolgok...

(#7) Thomas1 válasza ftc (#6) üzenetére


Thomas1
őstag

Valóban a marketing rádob még 10 dolcsit.

Ha Mb, amin én is szépen átsiklottam, akkor már kicsit más a helyzet, persze így sem sajnálom őket.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) bnss


bnss
veterán

Ez jó hír annak, aki épp memória vásárlás előtt áll, viszont aki eladni szeretne, annak kevésbé. 2006 december óta majdnem annyi estek az árak, hogy 1Gb Corsair PC6400-as modul árából 2Gb-ot kapok, ami ráadásul párba van válogatva.

Viszont az a szomorú, hogy vidéken a kiskerekben nem igazán érződik ez az ár mérséklődés, vagy csak kis mértékben fedezhető fel. :( (Ezért kell a PH!-n vásrolni. :DDD)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9) t72killer válasza ftc (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na igen... azér elég durva. különben nem csak az EU kereskedők, azér az amcsik is kaszálnak, usa-ban se 20$ egy félgigás darab, bár 150-200-ért már kapni 2GB-ot a neweggnél...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Renwick válasza ftc (#6) üzenetére


Renwick
őstag

512 megabites IC-ből nyolc kell egy 512 megabájtos modulra. Tehát csak a chipek ára több mint 20 dodó...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) Ndruu válasza Renwick (#10) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ahhogy mondod:)
1bit =1bit
1byte = 8bit
1kilobyte (kB) = 1024bit
1megabyte (MB) = 1024kB (kilobyte)
stb.stb.
csak a rend kedvéért, mert valahogy mindig összekeverik a vödört (vödröt) a bilivel...

Harrrr!!!!

(#12) ftc válasza Renwick (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

ugye a Mb az a megabit
MiB megabyte ha még jól emlékszem.....engem az zavar már,be,hogy a legtöbb helyen ugyanugy irják mind 2-t...

szal 2,57 x8 az egy 512-s modul ára 20,56 dolcsi rászámolunk még 10 dolcsit amit irtam akkor is legyen 32 dolcsi és sztem az a 10 dolcsi 5 dolcsi....még akkor is sok az eltérés...

[Szerkesztve]

(#13) qwertly


qwertly
addikt

Fenébe :W én januárba vettem 2GB KingMax memót 667MHz, 52 ezer forintért most meg a felért meg kapnám.Érdemes ezek mellé egy 800MHZ memót venni?Vagy egyáltalán működnének,mert most duálba mennek de nem lenne jobb ha 3GB lenne benne?

(#14) DeadMeat válasza Thomas1 (#4) üzenetére


DeadMeat
veterán

de tenyleg :B modult olvastam igy reggelrol.De akkor is :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#15) Renwick válasza ftc (#12) üzenetére


Renwick
őstag

Jó, számoljunk mondjuk 25 dollárral, az kábé 4500 forint, ami télleg lényegesen kevesebb, mint a hazai ár, csak az európai árakat ugye nem árt mindjárt dollárról euróba konvertálni (többnyire 1:1-hez), 25 ojró meg máris ~6100 HUF, ami teljesen reális ár egy 512 MB-os DDR2-667-es modulért...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#16) shteer


shteer
titán

ebben az esetben azt hiszem még ebben az évben ramot duplázok :)
desktopban és laptopban egyaránt :D

..szerintem jónak tűnik

(#17) ftc válasza Renwick (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

igen drága EU....

(#18) cousin333


cousin333
addikt

Hát igen. A napokban vettem 2 x 1GB 800MHz-es RAM-ot, szinte pontosan ugyanannyiért, mint fél éve a 2 x 512MB-ot ugyanebből a sebességből és márkából :). Most van 3GB, ez elég lesz egy darabig. Vagy szintén mostanában kell bőviteni. :D

"We spared no expense"

(#19) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ez jó hír a számomra, most egy darabig még nem veszek RAM-ot, elvagyok a 2GB-al. Viszont arra kíváncsi leszek, meddig marad így a helyzet. A 1.6GHz-es P4 mellé vettem piszok drágán 1GB RAMBUS RAM-ot, utána már csak 512 DDR-t tudtam az új gépbe venni. Ha bejönnek a DDR3-as RAM-ok és az új procik/alaplapok-hoz az kell majd, akkor megint érdekes lesz eladni 4GB DDR2-őt 2GB DDR3-ért... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) bnss válasza Vistaboy (#19) üzenetére


bnss
veterán

''A túltermelés miatt soha nem látott mélységekben a memóriaárak. Újbóli emelkedés csak a második félévben várható.'' ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

na nem kell félteni a RAMgyártókat se :D
legalább most már olcsón lehet venni 1giga memória vagy aki többet költ rá bátran vehet 2x1gigát :R
én ennek örülök nagyon :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) Vistaboy válasza bnss (#20) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, ha nem lesz DDR3 vagy bebukik mint a RAMBUS, akkor biztosan emelkedni fog a DDR2... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23) Ribi


Ribi
nagyúr

januarban vettem 2x1G 800 zeppelin ramot 5-5-5-15 kb 43+fa-ert
most ready-ben 2x1G 800 geil ultra ram 4-4-4-12 23+fa
Kicsit sem vagyok ideges :O :W

(#24) bnss válasza Vistaboy (#22) üzenetére


bnss
veterán

Majd meglátjuk, de inkább annak örüljünk, amiről a hír is szól. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25) Vistaboy válasza bnss (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Helyes, meg sem állunk 8GB-ig!!! :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) Sotho válasza Ndruu (#11) üzenetére


Sotho
őstag

''1kilobyte (kB) = 1024bit''
inkább 1024 byte de mindegy :D

[Szerkesztve]

(#27) bnss válasza Vistaboy (#25) üzenetére


bnss
veterán

Persze, mindjárt otthoni szervert építek. :D

Sotho: Valóban, nem is figyeltem erre a hibára. :R

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28) dchard


dchard
veterán

Mivel nem nagyon játszom, kibekkelem DDR1-el, meg 939-es a64-gyel DDR3-ig, és majd akkor váltok. Egy évet még kihúz alattam ez a konfig. Vagy ha valamit nagyon kódolni kell, arra ott a coreduo-s noti :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) Ndruu válasza Sotho (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

jójó... elírtam...:W evvan... kösz a javítást

Harrrr!!!!

(#30) Ősember


Ősember
őstag

ha az év második felére kezd normalizálodni a helyzet, akkor nem eshetnek az árak még honapokig, mer tmár nincs tul sok idö hátra :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#31) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

1GB Kingmax 800as DDRII-t most láttam a vizes boltban 12,5k... a MadárPCben meg memória akció van, úgyhogy ők tartják valamelyest a lépést...

Harrrr!!!!

(#32) bnss válasza Ősember (#30) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, ezzel azt szeretted volna burkoltam kijelenteni, hogy vegyünk nálad memóriát? :DDD (hozzáteszem egyik legkorrektebb eladó, akivel üzleteltem)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#33) Ősember válasza bnss (#32) üzenetére


Ősember
őstag

ugyan már :)) nem célozgattam én semmire sem, csupán rávilágitottam a kis ellentmondásra ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#34) dkekesi válasza Ribi (#23) üzenetére


dkekesi
tag

''most ready-ben 2x1G 800 geil ultra ram 4-4-4-12 23+fa''
Ne légy ideges, mert elnézted az árakat. 23+fa az nem 800-as, hanem 667-es, nem 4-4-4-12, hanem 5-5-5-15 és nem ultra hanem csak value... A Geil és a 2x1G stimmel...

(#35) Ribi válasza dkekesi (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA KIT 2DB (Chip BGA, 1.8~2.3VV, , SPD: 4-4-4-12) Élettart. 22 895
Ugygondolom en tudok olvasni.

(#36) lorcsi


lorcsi
veterán

egy ideje gondolkozom a 400-asok lecserélésén és jól is esne 2x1Giga...de a lapom elég finnyás állítólag nem eszik mindent, meg a 400-ast is elég nyomott áron lehet elpasszolni :(
de hosszú távra mindenképp megérné, proci csere szvsz ősszel lesz és a c2d-nek tuti jobb lesz a 800-as, ha a 805-el nem is érzek változást

(#37) robekri válasza Ribi (#35) üzenetére


robekri
addikt

2048MB / 667 DDR2 Geil Value Kit 23 500 28 200
2048MB / 800 DDR2 Geil Value Kit 26 658 31 990
2048MB / 800 DDR2 Geil Ultra Kit 32 417 38 900

Hol itt a nettó 22.8xx??? :F

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#38) bnss válasza Ősember (#33) üzenetére


bnss
veterán

Csak poénnak szántam az előző postom. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#39) mcmike


mcmike
őstag

:C

Örülök hogy így lementek az árak, főleg hogy 1.5 hónapja vettem meg a 2GB DDR2 800Mhz Kingston HyperX-et 60.000Ft-ért...no comment, kérem kapcsojja ki... :W :(((

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#40) Ribi válasza robekri (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem raktárra gondoltam, hanem rendelési listára. Csakugy mint minden bazarban itt is varni kell kis idot ha valamit jo aron akarsz megkapni.

(#41) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Határozottan esnek az árak ez nem vitás, ami most egyelőre nekem tetszik, mert a decemberben vásárolt RAM-ot nem szándékozom eladni egyhamar, sőt mint ilyenkor néhány (?) emberke, én is szinte vérszemet kaptam a RAM vásárlásra. Na a bökkenő a következő és most óriási homár kérdés jön: az alaplapomon 4 hely van RAM-nak. Most van 1db 1024MB-os és szándékozok venni legalább még egyet, akkor ugyebár dualban mehetnek, viszont azt nem tudom, hogy mi van akkor ha 3db van bent, akkor azt látni fogja 3GB-nak vagy se? 4GB persze még jobb, de most a tárca inkább csak 3-ig korlátozódna. A RAM-ok tök ugyanolyanok lennének!

Köszönöm a segítséget előre is! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42) Vistaboy válasza Elmör (#41) üzenetére


Vistaboy
veterán

Látni fogja. Bár lehet, hogy nem lesz olyan gyors, mint 4x1GB-al, de mivel eddig is csak egy modulod volt, nem veszed majd észre (Sőt, szerintem gyorsabb is lesz, mert ha jól tudom, akkor 3 modulnál kettő dual-ban fog menni...), úgyhogy ebből nem lesz gondod.

Más kérdés, hogy a kettőnél több modult használók sokat szívnak a memóriákkal, kérdezd meg őket is, hogy miket javasolnak...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) Elmör válasza Vistaboy (#42) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi.köszi!

Pont erre akartam kilyukadni, hogy 3 vagy 4 modullal lenne jobb. Persze, hogy gyorsabb lesz, az nem vitás. Van egypár játék ami eszi rendesen a RAM-ot, csak a dolog technikai részét nem tudtam, hogy érdemes-e venni 3-at, ha esetleg csak 2-t vagy 4-t lát a Dual miatt. THX! Na nem offolok tovább. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#44) JoHnni


JoHnni
senior tag

tyűű:D akkor azt kéne csinálni, hogy most kell bevásárolni ramokból és a jelenlegi ddr2-es modulokat meg majd elpasszolni késöbb remélhetőleg magasabb áron, kérdés mennyire fognak drágulni a ramok.

[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#45) bnss válasza JoHnni (#44) üzenetére


bnss
veterán

Másik kérdés, hogy találsz-e majd rá vevőt, úgy, hogy már x hónap elment a garanciából. Persze lennének olyanok, akiket ez nem izgatna... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#46) csibor válasza Vistaboy (#42) üzenetére


csibor
őstag

nem hinném hogy menne duálban.2,4db igen,de 3 az single.

(#47) Vistaboy válasza csibor (#46) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én úgy olvastam valamelyik számtech. újságban, csak azt írtam le.
Amúgy, ha eddig egy modulja volt, akkor hárommal sem lesz lassabb a gépe, akár megy a dual, akár nem... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#48) csibor válasza Vistaboy (#47) üzenetére


csibor
őstag

Nekem 3-mal,csak single-ként indult el.Persze később még vehet még egyet hozzá :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.