Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

Hát ha X800-tól felfelé lehet csak összekapcsolni, akkor ez bizony szerintem egy jelenleg még nagyon drága mulatság...
Bár az tetszik, hogy nem csak azonos gyártótól származóakat lehet, hanem elég ha egy családba tartoznak.


[Szerkesztve]

(#2) Sárpac válasza Club (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem a voodoo2 sli ugrott be a képek láttán!:DD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Az ATI kétkártyás megoldása közelebb áll a régi jó VooDoo 2 SLI-jéhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) somodisoma


somodisoma
senior tag

Ha nem draga az osszekotokartya, akkor nagyon jonak igerkezik!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#5) Club


Club
őstag

Csak azt nem értem: (persze leszámítva azt, hogy lemarad a versenbyen az ATI)
Mi értelme van ennek:
Mutassatok egy procit, ami egy X850XT-t ki tud hajtani!

[Szerkesztve]

(#6) viharhozo


viharhozo
addikt

Mar a tegnapi Anandteches hirt sem ertettem. Most akkor arrol van szo, h vennem kell egy Crossfire Editiont meg egy simat, es ezeket tudom osszekotni? Avagy kell egy osszekoto 549 dollarert + 2 X850?

Hol van ez az eredeti elkepzelestol, miszerint akarmit ossze tudok kapcsolni?

Egyebkent augusztusra igerik az elso lapokat.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7) Yutani válasza somodisoma (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ott van a cikk végén, csak el kell jutni odáig... :U

#tarcsad

(#8) Yutani válasza viharhozo (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erről van szó. Nem jutottak sokkal messzebbre az Nvidiánál.

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#9) viharhozo válasza Club (#5) üzenetére


viharhozo
addikt

A sebesseggel nincs gond, van mit hajtani. D3ban 50-90% kozotti a gyorsulas, hasonloan az SLI-hez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10) Club válasza viharhozo (#6) üzenetére


Club
őstag

Én úgy értelmeztem hogy:
Veszel egy Xpress 200-as Crossfire lapot, hozzá egy Crossfire VGA-t, meg valami másik VGA-t, amivel össze akarod kapcsolni.
Ezért mondom hogy Crossfire alaplap+Crossfire VGA+társVGA ez egy sok pénz:)

[Szerkesztve]

(#11) tsu


tsu
tag

Referencialapokhoz képest érdekes megoldás, hogy két videokártya berakása után egyik pci slot sem használható... (talán az intelesnél az egyik.)

[Szerkesztve]

×××

(#12) viharhozo válasza Club (#10) üzenetére


viharhozo
addikt

Vegul is nem a penzzel van a baj, sot a 300 dollaros X800 + X800XL egesz barati aron hozna a 32 pipat, raadasul az Ati ''agressive price policyt'' folytat, es allitolag a lapok olcsobbak lesznek.

A baj ott van, h egyreszt nagyon nem errol volt szo, masreszt meg az eddigi Ati chipsetek nem voltak vmi fenyesek.

Mod: mondjuk jo lenne tudni, h az X800 osszekoto kartya milyen jellemzokkel bir, mert ez vhogy mindenhonnan lemaradt.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13) Yutani válasza tsu (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

AMD-snél még a legalsó használható szvsz. Nehogy már 2 PCI slotot foglaljon egy hűtés... :U

#tarcsad

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

Erről az amd lapról is lemaradt az LPT és a COM port. anaqer az atinál dolgozik ?...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Yutani válasza viharhozo (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát az Atinak van mit bizonyítania...

#tarcsad

(#16) Club válasza viharhozo (#12) üzenetére


Club
őstag

Akkor számoljunk:
300$ X800XT+250$ X800+Alaplap, legyen olcsó, legyen mondjuk 150$, ennyi sztem tutira lesz, lévén mégicsak újdonság.
Szumma:700$
Ez mire ideér, áfával, forintban mennyi lesz?
200k.
Azért EZ nem olcsó.
Ennél viszont az Nvidia SLI-je lényegesen ''jobb'' megoldás, révén ott nem kötelező a Crossfire kártya megvásárlása.

(#17) rudi válasza Yutani (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

A jelek szerint - persze az első tesztekig ez nem nerül ki - az ATI SOKKAL messzebb jutott az NVidia-nál. Míg az NV esetében az osztásos melót a CPU végzi, addig az ATI-nál az ilyen jellegű munka a CrossfireEdition GRAFIKUS KÁRTYÁRA hárul. Az összekötő kábel a kártya része. Ha van egy X800-ad, ahhoz venned kell egy X800 Crossfire Edition kártyát és máris mehet a móka - nem éppen olcsó móka.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Break


Break
aktív tag

Lehet, hogy hüle kérdés ...de a 400 lap támogatja a DualCore procikat ?

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#19) Esmein válasza Yutani (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Cáfolom, amd alá az a sapphire lap minden hájjal megkent tuningdeszka.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Club válasza Esmein (#14) üzenetére


Club
őstag

''anaqer az atinál dolgozik ?...''
:DDD
Ez tetszett:DD

(#21) rudi válasza Club (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

A Super AA esetében mind a két kártya ugyanazt számolja (ergo FPS-ben nem lesz gyorsabb), de mind a kettő más AA mintavételezési pontokat használ, így jöhet ki a 8-16 szoros Super AA.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Yutani válasza Club (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha ilyen teljesítm,ényt akarsz NV fronton (2x6800GT+lap) az is benne van 2 kilóban.

#tarcsad

(#23) tsu válasza Yutani (#13) üzenetére


tsu
tag

Igazából az a furcsa számomra, hogy eleve így terveznek lapot, hogy max 1 pci slot használható. Egy jobb hangkártya, és vége a bővítésnek (pl. tuner).

Bár ez itt eléggé off...

[Szerkesztve]

×××

(#24) viharhozo válasza Club (#16) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem semmivel nem dragabb, mint ha vennel ket PCIE 6800GT-t meg egy SLI-s alaplapot. Az olcsosag termeszetesen relativ, az X850es cucc ara horror lesz, viszont ha az X800as osszekotot 16 pipaval szerelnek, oda tudna verni rendesen. Tartok tole, h csak 12 pipas lesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25) Club válasza Yutani (#22) üzenetére


Club
őstag

Ez igaz.
De Nvidiáéknál még minidg vehetek 6600Gt-ket is SLI.-ben, ami ugye nem épp az az ár kategória, és van akinek még az is sok;)
Ha olcsóbb szegmensben is bevezetnék pl:X700Pro, X600Xt stb, akkor ok lenne, sőt, akkor jobb lenne mint az SLI.
De így, méregdrága.

(#26) Integra


Integra
titán

b+, ezt nem hiszem el...
és hova dugom a pci meg pci-e bővítőkártyákat? a seggembe?!
LOL

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) viharhozo válasza rudi (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

Ezzel csak az a bajom, h az egyetlen bemutatott ''teszt'' eppen abbol a D3-bol valo, ami nagyon szepen skalazhato. Ha valoban mindenhol gyorsulna, en olyan jatekot valasztanek, ahol az SLI latvanyosan csodot mond (Ut2k4, Splinter Cell, HL2).

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#28) rudi válasza viharhozo (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Az X800 Crossfire Edition alapból 16 futószalagos, de ha 12 futószalagos VGA mellé veszed (sima X800 mellé) akkor csak 12 futószalag működik abból is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Obi-1 válasza viharhozo (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Sok értelme nem lenne annak, ha egy X300, vagy X600 megkapná a képernyő 10-20%-át, úgyhogy szerintem indokolt, hogy hasonló kaliberű kártyák működnek együtt. Az éppen elég rugalmassá teszi, hogy nem kell pontosan egyezőnek lenniük.

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) Integra válasza rudi (#28) üzenetére


Integra
titán

vagyis azért itt se tökéletes a rendszer, ez amolyan félkarú megoldás így

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Yutani válasza Esmein (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem a chipsetekre értettem, hanem általában a CrossFire technológiára. És valóban, sokkal egyszerűbb megoldásról volt szó annak idején, nem ilyen speckó dolgokról. Szóval ez sem egyszerűbb, mint az SLI.

Eddig két dologban látom csak előnyösebbnek:
1. Nem kell teljesen egyforma két kártya (de az egyik mindenképpen CF-képességűnek kell lennie).
2. Elvileg kihasználható bármilyen játékban a plusz kártya nyújtotta teljesítménytöbblet.

#tarcsad

(#32) prmcsk


prmcsk
addikt

Úgy látom,hogy működni fog itt minden,de csak akkor ha a gépedet tudatosan
az ATI''előírásnak''megfelelően újravásárolod.
Működik az alapkoncepció csak kell az,meg ez ,meg mégaz.meg mégez,stb.
Már megint ki fizetné a''révészt''?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#33) Integra válasza Yutani (#31) üzenetére


Integra
titán

aki tényleg két vga-t akar használni, az úgyis nagy valószínűséggel két azonos kártyát fog bedugni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Esmein válasza Yutani (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igazából arra gondoltam, hogy az ati nem csinál rossz chipseteket, viharhozónak kellett volna válaszolnom.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) Yutani válasza rudi (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyre jobb.

Úgy látom, ahogy nem veszek SLI rendszert sem, úgy CF rendszert sem fogok. :DDD

#tarcsad

(#36) rudi válasza Club (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Az egyre erősebb különálló VGA-k mellett nem biztos, hogy van értelme a középkategóriás SLI-nek. Két 6600GT nem sokkal erősebb (ha erősebb egyáltalán) mint egy X800 XL, az áruk is nagyjából ugyanaz. AZ SLI inkább PR fícsör, sebességharc. A méregdrágaságról sem vagyok meggyőződve, ha tényleg 250 USD környékén lesz az X800 Crossfire, akkor egy X800XL társaságába elég érdekes cuccokat tudhat majd. A másik dolog, meg a viszonylagos nyugalom: ma veszek egy X800XL-t, már nem OLYAN drága és ha kevésnek érzem dugaszolok mellé egy Crossfire társat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Yutani válasza Integra (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Ati adott a sz@rnak egy pofont? ;]

#tarcsad

(#38) Integra válasza rudi (#36) üzenetére


Integra
titán

természetesen nem a magyar ultra árérzékeny piacunkban kéne gondolkodni amikor ezeket a dolgokat kihozzák, nem mi vagyunk a célközönség:)
szívesen megnézném mondjuk az amerikai értékesítési statisztikákat, lehet hogy pislognánk nagyokat:Y

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) viharhozo válasza rudi (#28) üzenetére


viharhozo
addikt

Akkor viszont egesz szep teljesitmenyt lehetne kicsikarni egy egy ilyen rendszerbol. Az X800XL netto 55k korul van, a CF-kartya sztem netto 60-70rol fog indulni. Egyutt nem sokkal dragabb, mint egy X850XT PE, viszont megiscsak 32 pipa dolgozik benne.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40) Integra válasza Yutani (#37) üzenetére


Integra
titán

nem is ezt mondanám, tény hogy egy plusz kihasználási alternatíva, de mindenképpen a lényeg szempontjából félkarú megoldásnak tűnik, amolyan tűzoltás, jó lesz így is ha már nincsen két azonos vga-m.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) rudi válasza viharhozo (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem szabad elfelejteni, hogy a mai gamek gyakran CPU limitáltak, UT 2K4-ben nem sok esélyt látok több FPS-re (persze nem is kell mert így is 3 jegyű), már egy X800 XT kihajtására sem képesek a csúcsprocik. Majd ha jön az új UT motor, abban talán lesznek érdekességek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) viharhozo válasza Esmein (#34) üzenetére


viharhozo
addikt

Hat, pedig az RS480 nem eppen egy sikertortenet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#43) anulu


anulu
félisten

nVidiánál 2 tök különböző 6600GT is működésre bírható, az a lényeg, h ugyanaz a BIOS legyen mindkettőben, ez pedig max 2 perc... (egyikből kiment, másikba betölt).

azért az meglepett, hogy mennyire távol áll a végleges cucc attól, amiről eredetileg szó volt...

<ezt most moderáltam, mert flame-nek minősíthető lett volna>

amúgy az ATi-nak szvsz az lesz a baja ezzel akkor is, ha jól működik, hogy a chipsetjeit kevesen ismerik (és még kevesebben ismerik el). szvsz az alaplapon fog a dolog megbukni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) rudi válasza Yutani (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezen a két ponton kívül még mit szeretnél?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A külső átkötökábel azért eléggé csalódás számomra.
És a különböző kártyáknál meg azt hittem, hogy nagyobb szabadság lesz majd a kombinációkban. De csak annyiról van szó, hogy Pro-t helyett jó az XT is... :(

Az viszont nagyon jó hogy nem kell külön támogatnia a drivernek a játékot.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) Integra válasza rudi (#41) üzenetére


Integra
titán

csak remélni tudom hogy az UE3.0 endzsin mire kijeön, valami normális ára lesz a kariknak... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) anulu válasza rudi (#41) üzenetére


anulu
félisten

UT2k4 AA/AF nélkül még egy sima 6600GT-vel is CPU limites 1280x1024-ig. legalábbis, ha jól láttam a tesztből, amit itthon csináltam...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) anulu válasza Integra (#46) üzenetére


anulu
félisten

én meg az, h a GeForce7800GX-nek lesz addigra jó ára...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) Integra válasza anulu (#43) üzenetére


Integra
titán

észrevetted, hogy az első képen a cikkben amiben a két vga bent van hol van a chip a nagy aluminium hűtővel és az utolsó képen hol van? :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) Integra válasza anulu (#48) üzenetére


Integra
titán

tulajdonképpen erre gondoltam én is:)
csak igyekszem a földön járni :(

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.