Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Odébb lesz az még, amikor eltűnik az IDE. Nem hinném, hogy egy alaplapcsere esetén sokan szeretnének egy SATA-s optikai meghajtót is venni...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) ShadowX válasza Csapoati (#1) üzenetére


ShadowX
őstag

Aki előre összeszerlt gépet vesz (cégek, intézmények, és sok magánember is) annak teljesen mindegy milyen csatolós egy eszköz, csak menjen stabilan. Márpedig pont erről szólt a cikk. Előre legyártott gépekből szorul ki az ide. Más választás meg úgyse nagyon lesz, mert előbb-utóbb úgyis be fogják fejezni a gyártását az ilyen eszközöknek, és az én két szép szememért nem fogják előlről kezdeni.

(#3) ftc válasza ShadowX (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

én örülnék ha végre eltünne

vékonyabb kábelek a gépben
alaplapon annyival is odébb lehetne rakni a dolgokat

(#4) arpi6k


arpi6k
addikt

Örvendetes hír! :R

Intel & ATI

(#5) ShadowX válasza ftc (#3) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem eddig sem voltak gondjaim a kábelek elvezetésével. Csak egy kis időt szánok rá és úgy el tudom őket vezetni, hogy semmilyen légáramnak nincsenek az útjában. (minden eszközöm ata csatolós) Egyedüli gondot a tápkábelek elvezetése jelent...

(#6) Jégkokó válasza ftc (#3) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem sose volt gondom az IDE kábelekből, legyen az winyó vagy optikai meghajtó.Bár a winyónál vmivel gyorsabb a sata csatlakozás, de egy dvd iró esetében nem hiszem, hogy akkora látszatja lenne a csatlakozók cseréjének.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) ócskás válasza ftc (#3) üzenetére


ócskás
aktív tag

elég régóta csak 1 IDE eszköz van a gépemben (dvd-író),a kábelét szépen elvezettem,nulla gond. A légáramlat útjában nekem inkább az LVD kábeleim vannak.
(ha a dvd-m SATA-s lenne,pont semmi előnyöm nem származna belőle)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#8) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Miféle számos előnyről beszél a cikk Sata csatlakozóval kapcsolatban ? A hot plug ? Hát nem rossz,de inkább csak vincsiknél.Ott mondjuk tényleg frankó USB-s módra lehúzgosni a merevlemezt. Egyéb előny nem mondható el róla.

Nekem több kontakt hibám volt már Sata csatlakozókkal. Lötyögnek meg minden. Tiszta gyerekjátéknak tűnik. Elrendezni sem könnyebb. Csak keskenyebb. ettől még ugyan úgy kígyózik egy kábel a gépben.

A sebességet meg senki ne mondja. Még az IDE határait sem feszegetik a vincsik.



[Szerkesztve]

(#9) John_Doe


John_Doe
senior tag

Véleményem szerint erre azért lesz szükség mert az új kéklézeres szabványok írási sebességét is az egekig akarják emelni így legalább a csatolófelület nem lesz szokatlan addigra. Nekem viszont kábelezés terén egykutya az IDE és a SATA. Az IDE gyakran kitakar valamit az alaplapon ezért zavaró, viszont jó nagy azért könnyebb dugdosni. A SATA kicsi ezért jobban el lehet férni mellette, de túl merevnek tartom a kábelt és ezért nehezen hajtogatható nekem tetsző helyre.

Shal'kek nem'ron!

(#10) Freddy TNT válasza John_Doe (#9) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na mégis mennyi lesz az az egekig menő sebesség? :) Max annyi lehet amennyi a merevlemez sebessége. Arra meg elég az IDE is. Persze valószínűleg külön IDE csatorna lenne a nyerő a gond nélküli íráshoz.De megkockáztatom, hogy 1 80 eres kábelen is simán meg lehetne írni.
És azt se felejtsük el, hogy a SATA csatlakozók sem ülnek mindig saját csatornán, hanem osztzik kettő 1 csatornán.

(#11) kagyula


kagyula
aktív tag

Azért az IDE szalagjával is lehetett szép rendezett belsőket készíteni: [link]

Legyen minden, sokszor.

(#12) PPeter


PPeter
addikt

Az ilyen hírekre tipikus válaszok, hozzászólások szoktak jönni.

1. [magyarul írni-olvasni alig tudó csethuszár, aki a világító S-ATA kábel megvásárlásával már szakértővé vált]
- Idelye volt már :C :C :C , oan roszak az ide-és kábelek, a sata-ások gyorsab és vettem világítóst plus a szellőzés is faint.

2. [hetente három IT-cikket olvasó, szomszéd gépét rendszeresen újratelepítő - és közben újabb vírussal megfertőző - kvázi szakértő]
- Mivel a S-ATA köztudottan a SCSI technológia IDE-re továbbfejlesztett soros változata, ezért megbízhatóbbak, gyorsabbak lesznek az ilyen írók és olvasók, és menet közben is le lehet majd húzni őket, ami nagyon jó.

3. [évente egy alaplapot és írót telepítő szuperfelhasználó]
- Semmi értelme a S-ATA-nak, de nekem semmi gondom vele. :C Ha másnak gondja van, akkor vegyen XXX alaplapot, nekem olyan van, azóta nincs gondom vele. Előtte meg nem volt S-ATA-m. :R :)) :C :W :DD

4. [minden szakmai topikhoz, hírhez kényszerűen hozzászóló]
- Alig várom! Jöhet egy! :C :C :C



[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) Freddy TNT válasza PPeter (#12) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Fikázáson kívül valami konkrét szakmai cáfolattal lealacsonyodsz hozzánk ? Esetleg világíts rá, hogy hol a hülyeség ha már így vágod a témát. (mert tudom, hogy biztos többet tudsz erről mint pl:én)

Akkor esetleg kevesebb hülyeség íródna,mert tudnánk mutogatni, hogy lásd #*** hozzászólásban te megmondtad, hogy nem úgy van... :R

(#14) Shodan válasza John_Doe (#9) üzenetére


Shodan
addikt

Ne mondjad már hogy túl merev, épp ez benne a legjobb hogy úgy hajtogatom ahogy én akarom.
Csűröm csavarom ,tekerem forgatom, micsoda zűrzavar bábelicsűrcsavar :DDD kb ennyi

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#15) zsiga667


zsiga667
addikt

6 SATA vinyó van a gépemben, és kb. havonta egynél meg kell igazítanom a csatlakozót mert elmozdul, és a vinyó egyszercsak eltűnik az eszközkezelőből... Még szerencse hogy mind bírja a hotswap-et, így nem döglenek meg ettől a kis akciótól. Jó az az IDE. ;)

(#16) Coyote2000 válasza PPeter (#12) üzenetére


Coyote2000
őstag

Ezt nagyon eltaláltad :R :)) bokán fostam magam miközben olvastam, annyira igaz.

[Szerkesztve]

(#17) kagyula válasza kagyula (#11) üzenetére


kagyula
aktív tag

Na nem akarja engedni a linkelést az oldal, itt a jav. link a rendezett gépbelsőről: [link]

Legyen minden, sokszor.

(#18) PPeter válasza Freddy TNT (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Ezen a témán már nincs mit ragozni. Aki nem tud jól szellőző gépet építeni a régi szalagkábelekkel, annak nem a kábelekkel van baja, hanem azzal, hogy valószínűleg a neoncső-beépítésen kívül annyi köze van a számítógép konfigurációk optimalizálásához, mint nekem az agysebészethez. :D
A S-ATA egy érdekekes evolúció, vagy inkább mutáció. Minden előnye (oké, jobban szellőzik és jobban látszik a lila alaplap a plexilapon keresztül) ellenére borzasztó gagyi a csatlakozása, sokkal könnyebben lesz kontaktos, hibás, mint egy jól a helyére paszírozott 40 vagy 80 eres szalagkábel. Gyorsabbnak hiszik, mert ezt mondják róla, holott majd gyorsabb lesz/lehet, ha szépen átesik pár generációs frissítésen, ahogy az ATAPI/IDE interfész is felgyorsult.
Az optikai meghajtók és a jelenlegi S-ATA vezérlők közötti inkompatibilitások ismertek: számos vezérlőn NEM működnek normálisan a S-ATA DVD-írók/olvasók. Nem véletlen, hogy az első kereskedelmi forgalomba került, PC-s BR és HD DVD meghajtók esetén sem erőltették a S-ATA csatlakozást (pedig nyugodtan feltételezhették, hogy aki ilyet vesz, annek van S-ATA interfész már az alaplapján), leszámítva ugyebár azokat a modelleket, amelyeket kész konfigba (vagy notebook-ba) szántak, ahol gondosan olyan vezérlőt tettek alájuk, amivel működnek (még jó!).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) FehérHolló válasza PPeter (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kihagytad azt, hogy ''az Intel megint le akar nyomni XY dolgot az emberek torkán. Csúnya, gonosz, rossz!''

Különben meg: Végre megszabadulhatunk az IDE-től. :R A SATA sokkal szebb UV fényben is, ráadásul könnyebb hajtogatni, mert vékonyabb. :C Alig várom, jöhet egy. :C :Y :C

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#20) PPeter válasza FehérHolló (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, kimaradt. Meg az is kimaradt, amikor valaki nekiáll fejtegetni, hogy ''natív'' S-ATA meghajtót kell venni, mert ezt olvasta valahol, meg amúgy is az N betűnél nyílt ki a ''Hogyan különböztessük meg a szoftvert a hardvertől?'' című könyve. :D :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) #72042496 válasza PPeter (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meglehetősen szerencsétlennek érzem ezt az ''átmeneti'' időszakot:

Az új Intel chipsetes lapokon az IDE kezelés küzd esetenként problémákkal, a korábbi lapokon pedig a SATA csatolójú ODD-k nem működnek úgy, ahogy kellene nekik, így alaplap, ill. új ODD vásárlásakor legózhat az ember, hogy mi is legyen.

Ha valakinek rosszalkodik a SATA-s ODD, akkor vegyen AB9 QuadGT alaplapot, nekem olyan van, azóta nincs gondom vele. Előtte meg nem volt S-ATA-m.

szerk.: :R :)) :C :W :DD


[Szerkesztve]

(#22) gliskard


gliskard
senior tag

az elözö gépváltásnál már kihagytam a scsi plextor cd irót a gépböl, de aztán kénytelen voltam vissza pakolni, néhány majd 10 éves arhiv cd miatt amiket a mai dvd olvasok képtelenek bármilyen formában is beolvasni... (az más kérdés, hogy a 3.12-es quark-ban készült anyag kinyitása is egy leküzdendö akadály)

Lassan kénytelen az ember fia átállni pata-rol sata-ra, és jelenleg tényleg csak reménykedik, hogy nem fogja besz*pni. Nekem eleve kell a 2 optikai drive (de néha 3 is jó lenne) ezeket pedig azonos kábel master-slave csatijára kötni nem egy jó megoldás, de ma már sajnos csak ez van, mert a legtöbb alaplapon már csak egy pata csati van...

Öszintén tudnék örülni egy táblázatnak ami legalább azt összefoglalná, hogy melyik chip set-tel melyik sata optikai müködik probléma mentesen.

(#23) Benőke


Benőke
őstag

Jó jó lassan kopjon ki a PATA, de a piacon meg alig van választék SATA -s Optikai egységekből. Jó van 1-2-3. PATA -s ból meg lehet kapni így hirtelen saccra vagy 20-30 fajtát..
Ez utóbbik ki akar kopni, de nincs helyette semmi :)
Majd ha lesz SATA -s választék, akkor kikophatnak a PATA -s olvasók...
Össze szerelt gépekben meg már régóta SATA -s egységek vannak....
Legalábbis amiket mi veszünk, 2 éve nem láttam PATA -s cumót benne.

(#24) anaqer válasza PPeter (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Pffft... most miér' kell ilyen átkozottul objektívnek lenni? ;]

De komolyan - jó dolog a zsörtölődés, de értelme, az aztán sok nincs. Az IDE vissza már nem jön (mert nem akarják visszahozni), akkor meg inkább rohanjon Vér István és minden kispajtása SATA-s meghajtókat venni hogy meglegyen a kellő market penetration és a gyártók igenis szokjanak hozzá a gondolathoz - nem lehet többé ellébecolni a kompatibilitási hibák és egyéb gyermekbetegségek orvoslását.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Személy szerint Nekem semmi bajom nincsen egyik csatolófelülettel sem. Az IDE-t mindazonáltal szívesen kiszáműzném már a gépből mert kevés az az egy IDE-csatorna, ha mellette egy IDE-s ODD-t is használok. Meg aztán pár IDE-vinyó nem volt hajlandó együttműködni a Plextor író mellett. SATA-nál nem lenne ilyen gond, meg aztán az újabb alaplapokban már 8 vagy több SATA-csatoló is található már. IDE pedig már lassan egy sem. Persze nem fog egyik pillanatról a másikra kihalni az IDE, de előbb-utóbb az is úgy jár mint az AGP. (Még most is vannak AGP-s VGA-k és alaplapok, de aki egy kicsit előre gondolkozva vesz/fejleszt gépet, az már PCI-Express-es alaplapot vesz).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) DrGonzo22 válasza zsiga667 (#15) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ez engem is zavart, de szerencsére már van bepattinthatós sata kábel is:) Testvérem alaplapjához adtak 6db-ot szóval mindenhova jutott, ezekkel szerintem semmi kifogása nem lehet senkinek. Én az IDE-t nem szerettem, mert 2-szer is tört le tű belőle, ami azért komolyabb gond, mint egy lecsúszó sata kábel:)

(#27) Integra válasza PPeter (#18) üzenetére


Integra
titán

ezt akartam írni:)
szar a sata csatlakozó, egy nudli fos kb..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Csapoati válasza zsiga667 (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez velem is sűrűn megesik, csak nekem egy vinyóm van, úgyhogy ilyenkor be sem indul a gép. :DDD Engem meg a szívroham kerülget, hogy na MOST ment tönkre.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) venember83 válasza Vistaboy (#25) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem a hdd-okkal volt a baj, a Plextor nem szeret slave lenni, ennyi. Ez mondjuk benne is van a kezikonyvbe, h mindenkeppen master-nek kell betenni.


Szep es jo a SATA csak meg mindig ott tartunk, h van 3Gb/sec (remelem jol irtam) sebessegunk csatlakozo szinten, az egyetlen problema, h semmi nem ertelme, mivel a hdd meg mindig nagyjabol ugyanaz mint IDE-s idokben, ergo nem a csatlakozoval volt/van a baj. Jo lenne ha a hdd-ok belso felepiteset valtoztatnak, h gyorsabbak legyenek, nem pedig SATA-t nyomnak orrba-szajba.

SATA-vezerlok problemajarol nem erdemes nyilatkozni, azok elobb-utobb megoldodnak, kiveve mondjuk nforce-nal ;]

anaqer: Jojjon a SATA, semmi gond, de legyenek mar gyorsabbak a lemezek, a fene egye meg, van 1 tobbszazgigas lemezed, aztan masol 60-70-(nagyon max)80 MB/seccel, ez persze ha nem sajat magara kell masoljon, mert akkor oszulesveszely... Vicc...

(#30) engusz válasza Integra (#27) üzenetére


engusz
veterán

Nálam is mozog a csatlakozó feje, táncol a HDD-n, de nem tud lejönni. Ahhoz már erőt kell kifejtenem. Tehát, magától, csak úgy, biztos, hogy nem fog lecsúszni.

Ilyen-olyan csatlakozó és kábel helyett, inkább előre bekábelezett házakat szeretnék. Vagy a kábeleknek okosan/optimálisan kialakított alagutakat, felfogatásokat, stb. Ahogy nem egy barebone gépnél láthattuk már.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) eXodus válasza kagyula (#17) üzenetére


eXodus
őstag

Ez gyakorlatilag semmit nem ér.
Mai alaplapokban amindenhova raknak tápcsatikat. (pl.kis túlzással: mind 4 sarkához. :DDD )
VGAhoz is kell +tápcs.
Rendezetlen ide kábel elrendezés az alaplapoknál is bezavarhat.
+ ha VGAn kívűl más is van a gépben...
+ egyéb problémák (pl.: új táp+régi vidakri => + hosszabító beiktatása)
stb... (még szerencse h nem érdekel a ház belseje)

(#32) anaqer válasza venember83 (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Én pl. nem emlékszem hogy valaha bárki is komolyan ígérte volna, hogy maga a SATA csatoló/protokoll majd ilyenolyan sebességugrást hozna valós adatátvitelben. Már maga az elvárás is teljesen irreális, szóval olyan miatt csesztetni ami nem feladata... hát, végülis szabad országban élünk. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) venember83 válasza anaqer (#32) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, rosszul irtam vagy felreertelmeztel, lenyegeben mind1.
Bajom az, h hirdetik nem 1 arlistaban/hivatalos oldalon [link], h SATA II - 3.0Gbit/s, mikozben ehhez kozel sincs a valos sebesseg.
Kulonben ugy jott be annak idejen a SATA (I), h 150MB/sec, ami persze vicc volt...
Persze, h irrealis az elvaras, h csatolotol ilyen sebessegnovekedes legyen.

(#34) anaqer válasza venember83 (#33) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, értem... hát a marketing ugye az mindig marketing marad - de ugyanezt eljátszották anno az ATA-val is, az AGP különböző verzióival, legújabban a felfújt ADSL csomagokkal, etc. ... a bűvös ''up to'', ugyebár.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) Geri_lgfx_


Geri_lgfx_
csendes tag

Az IDE még vagy 5 évig biztos hogy nem pusztul ki (ennek oka hogy a pci-os ide kártyákról nem nagyon lehet cd-ről bootolni mondjuk egy xp installt, csak vinyót), utána nyugodtan le lehet hagyni, mert van olyan hogy:
[kép]

[Szerkesztve]

(#36) REDeath válasza engusz (#30) üzenetére


REDeath
őstag

épp kérdezni akartam, hogy egyesek mit csinálnak a gépükkel hogy csak úgy lejön magától a SATA csatlakozó? :F tényleg elég gyenguska, de azért annyira nem szar hogy csak úgy lejöjjön.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#37) KrAt


KrAt
veterán

Én nem nagyon sajnálom. Akinek nagyon kell, az úgyis megoldja ide-sata átalakítóval (mint pl én..)

(#38) villamos


villamos
őstag

Nemtudom, de nekem egyáltalán nem szimpatikus a sata, úgy ahogy van. Nem másért, mint az űbergagyi csatlakozófelületért. Ráadásul nemcsak az adat csatlakozója lötyög össze vissza, hanem egyes vinyókon a tápcsatlakozó is kontakthibás, amely nem hinném hogy jót tesz a vinyónak... Az egész egy totál átgondolatlan konstrukció.
Nem találkoztam még olyan IDE eszközzel, emelyen lötyögött volna bármelyik csatlakozó a kettő közül.
Az lenne a legjobb, ha parkolópályára tennék ezt az egész ügyet, és magát a technológiát megtartva egy új, jóval ellenállóbb csatlakozófelületet kreálnának neki, ami mechanikailag stabil.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39) Csapoati válasza villamos (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sőt, legtöbbször alig bírom kihúzni az IDE-kábelt a dvd-írómból. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) hardzsi2 válasza DrGonzo22 (#26) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Úgy tűnik, az SATA egy biztosan meglévő hibáját megleltük; szinte nincs olyan hozzászóló (engem is beleértve :D ), akinél ne lötyögne/csúszna le magától vagy kis behatásra az adatkábel.
Örülnék, ha belinkelnél fotót erről a bepattintós kábelről, szerintem itt minden SATA-eszköz-tulaj rohanna szerezni egyet, ha látná, hogy is néz ki az orvosság e problémára.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#41) lazydog


lazydog
addikt

Én is hülyét kapok a gagyi SATA csatlakozóktól. :W
Az lehetne a kiút, ha elterjedne, illetve egyáltalán kapható volna a WD SecureConnect megoldása. [link]
Ez esetben már csak az alaplap felőli csatlakozót kellene megbízhatóan kialakítani. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#42) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Én nagyon nem szeretem a SATA-t. Gagyi a csatlakozója, érintkezési hibás. a Vinyó néha kattant, leállt, újraindul, fagyott a gép, veszett az adat (200gigás seagateről kb 50giga fontos dolog). participnálás, formázás, egy dlutn megint jó volt, aztán újrakezdte. Végül kiccseréltem a kábelt és jó lett. Egy ideig (kb 1évig, ez volt a 2. gyári sata kábel amit az alaplaphoz adtak). Aztán újra elkezdte. Vettem boltba ócsó 500Ft-os kábelt. Belerakom nem telik bele 2 perc és elkezdett megint szórakozni. Ekkor előkotortam a rossznak ítélt kábelt belerakom, működik. Megint 2 hónapig. kb egy hónapja megint kattogott, meg baja volt megint. Gyorsan kinyomtam a gépemet, majd szétbontottam az egészet. a Vinyón lévő sata tápcsatlakozóba direktbe ráforrasztottam egy tápcsatlakozót. Aztán a vinyó adatvezeték csatlakozójába direktbe áforrasztottam a SATA adatkábelt, Ezután az alaplapra csináltam egy kis csatlakozót preciziós tüskesorból, Aminek a kivezetéseit beleforrasztottam direktbe az alaplapra. Ezután a SATA adatkábelre csináltam egy megbízható csatlakozót. És kész.
összeraktam, bekapcsolom működött. Működik is a mai napig szenvedés nélkül....

Az operációról egy két kép(hátha valaki érez késztetést hasonló dolgokra)
[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szerintem ez a SATA dolog nagyon egy átgondolatlan kontsrukció. Sőt, a SATA 150 (asszem még az ami nálam van ) egyáltalán nem gyorsabb mint egy IDE-s vinyó. Plusz hozzájön a megbízhatatlansága. Ha valaki ezt elmondta volna nekem (csak a szabvány elején vettem meg a gépemet) akkor biztos hogy maradok a 25-30éves jól bevált és használható konstrukciónál.

Egyébként itt talán egy kicsit részletesebben leírtam az operáció menetét
[link]

A modiknak bocs, tudom nem illik más fórumra linkelni...de ez talán közérdekű vagy ilyesmi.... :U


a képeket linkesítettem, nem fértek be. NG

(#43) FehérHolló válasza hardzsi2 (#40) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem például nem lötyög. Alaplap Asus P5W DH Delux, adtak hozzá 2 SATA Golden Bridge-t, és tök jól megvan magában az egész. Tápcsatlakozó meg ha nem tetszik, az én HDD-mre például rá lehet dugni a molex tápcsatit is, szerintem még sok másikra is. Az biztos nem lötyög.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#44) lazydog válasza _MaSTeRFoXX_ (#42) üzenetére


lazydog
addikt

Nem kicsit durva, amit csináltál, de megértem az indítékaid. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#45) engusz válasza _MaSTeRFoXX_ (#42) üzenetére


engusz
veterán

Uhh.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#46) szab.tam


szab.tam
nagyúr

''Omladozik az IDE interfész utolsó bástyája''

Naja. Pont, annyira, mint az AGP...
Ahogy észrevettem, újra jönnek a 2 csatornás, 4 IDE eszközt is kezelő deszkák. Szép halál!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47) Rapid


Rapid
aktív tag

Nem szoktam sebességet mérni csak a gyakorlati tapasztalatom az, hogy nem jobb a SATA.

Szerintem ma teljesen elég egy IDE ATA100-as Seagate vagy ATA133-as WD vinyó rendszernek.

Fontos adatoknak meg külső USB, vagy Firewire kapcsolatos vinyó, amit szigorúan akkor kapcsolok be,ha a gép nincs internetre dugva.

A csatlakozók stabilak, az adat valamennyire védve , a sebesség is elég -- ez amúgy is inkább az xp és a szoftverek jó hangolásán, a BIOS okos beállításán múlik és nem a hardveren , ha én ezt nem tudok megoldani akkor kérek segítséget olyantól aki megcsinálja, ha kell meg is fizetem, mert legalább stabil rendszerem lesz, kellő sebességgel

Az optikai meghajtóknál meg nem kérdés, hogy a SATA még nem felel meg a stabil hibamentes használatra ---értve ezt úgy hogy én veszek egy ilyen eszközt a meglévő gépembe, mert persze a brand gépeknél ők tudják mit mivel raknak össze -- szóval itt még szerintem nem kérdés az IDE a stabil rendszernek megfelelő -- lehetőleg Plextor 760-ig bezárólag

(#48) liksoft válasza anaqer (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó lenne hozzátenni, hogy a SATA rendszereken sokszor a winyó SMART-ja sem kérdezhető le, még akkor sem, ha nem RAID-ben használjuk. Ez is kompatibilitási gond, ami már pár PATA-s vezérlőnél is jelentkezett. A SMART ugyanis nem kell az alapvető működéshez. Enélkül is lehet írni-olvasni a drive-ot. Ez a szemlélet a gond! És ha ezt a lehető legtöbb esetben nem említjük meg, hogy minél több ember legyen tisztába vele, akkor a gyártóktól nem is lehet majd kikényszeríteni a tisztességes munkát, termékeket. Mindig szenvedni fogunk a félkész gagyi vackokkal.

Szerintem PPeter ezért morog a hibákon! (Bár nem kérdeztem meg Tőle.)

A csatik egyébként katasztrofálisan vackok. Anno a MOLEX-et szidtuk, hát sokkal jobbak voltak. Át kéne lépni a túlzott árérzékenységen. Szerencsére egyre többen tudjuk, olcsó könnyű tápegységet csak ellenségünk gépébe veszünk. :D Magunknak minőségit. Ugyanezt kéne a csatlakozók, kábelek esetében is. De a gond az, hogy normálisat sehol nem találok, így kénytelen vagyok a gagyit használni és fohászkodni. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#49) robekri válasza ftc (#3) üzenetére


robekri
addikt

Látom lemaradtál a hengerről! :DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#50) spirit007


spirit007
senior tag

Azért egy 200ft-os SATA kábeltől ne is várjatok semmi jót ! (normálisabb IDE kábelek is ugye 1K körül vannak)
A Gigabyte alaplapomhoz ilyen SATA kábelt adtak :
[kép]

Ez tuti nem esik le magától :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.