Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Olvasói díj az Athlon XP-nek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyasima


Agyasima
senior tag

De ki lett a ''leginnovatívabb vállalkozás''??

Ez valahogy nagyon fúrdalja az oldalamat....

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2) elmo válasza Agyasima (#1) üzenetére


elmo
aktív tag

Cyrix? :DD

(#3) utax válasza Agyasima (#1) üzenetére


utax
aktív tag

ott van a hírben
Microsoft XP

Use the force, Dude !

(#4) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Azt hiszem, hogy az ''Év terméke'' nagyon is igaz. Egy kis elismerés nem árt, veiszont reklám lehetne több is. (amd reklám)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) róland válasza CsendPenge (#4) üzenetére


róland
veterán

Ők még nem a marketingesekre költik a pénzüket, hanem a mérnökök fizetésére. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) CsendPenge válasza róland (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jó ötlet! :D Csak a gond ott kezdődik, hogy hozzá nemértők (átlag júzer) annyit tudnak, hogy valami pentium... Nem is hallottak egy ár/teljesítmény kategóriában jobb alternatíváról, vagy csak szimplán alternatíváról.
(kérnék mindenkit, hogy a kijelentésemből ne legyen flame! ez nem tény, ez személyes tapasztalat)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) warmaster


warmaster
aktív tag

Sajnos sok olyan userrel találkoztam, akik még az AKD K5-ös széria rossz tapasztalatai miatt nem vesznek Athlon XP-t :(

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#8) simonzé válasza warmaster (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Igazad van, de én, mint öreg róka emléxem még arra a bizonyos számítási pontatlanságra a Pentium 1-nél.

Csak az intelnek volt elég lóvéja arra, hogy ez a fatális hiba ne verjen fel túl nagy sajtóvisszhangot. Sajna az AMD nem áll így anyagilag. Ahogy az előbb az okosok mondták: ''ők még a mérnökök fizetésére költenek''. Hoppácska!

I don't fit in. I fit out.

(#9) _Volkovy_ válasza CsendPenge (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

erről van szó...sajnos.bár minket nem hiszem hogy érdekelne az hogy mit gondol az átlagjúzer..én pl. tuti nem fogom elkezdeni az inteles számtechtanáromat amd-sre átnevelni..:)

(#10) Görény


Görény
csendes tag

Arról nem is beszélve, hogy aki csak félig ért hozzá az még veszélyesebb! PL.: Van egy programozó ismerősöm aki tanít is és ő azért nem vesz processzort, mert bedőlt annak a kamu videónak ami az athlon xp-t ábrázolta szénné égés közben.
A környezete meg hallgat rá nyilvánvaló okokból.

Meghalt a 3DFX oda a 3D!

(#11) pepepapa válasza Görény (#10) üzenetére


pepepapa
tag

Sztem erőszakolni nem kell, akinek van rá pénze-és erre vágyik- hát vegyen intelt.Ha meg nincs akkor küszködjön celeronnal annyi pénzért amennyiért egy ütős AMD-t lehet. / ugy kell neki /

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#12) anulu válasza Görény (#10) üzenetére


anulu
félisten

Haveromnak bebizonyítottam, hogy az nem igaz :)) Ezek után nem volt kérdéses, hogy nem 2GHz-es celeront vesz, hanem 1700+ AMD-t. És szorzózármentes TBred B-t vettünk neki :) Úgyhogy lazán jóljárt!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) anulu


anulu
félisten

Van egy munkatársam, aki fanatikus Inteles. Múltkor beszélgettünk, és mondta, hogy bármi is történik, ő az Intelnél marad. Ezek után megvettem az 1700+ TBred B-m (szorzólock mentes), és hozzá az NF7 alaplapom. Csináltam egy screenshot-ot WCPUID futása közben, ahol is rendkívül jól látszik az a bizonyos 2165MHz. Ezek után a srác nagyon sürgősen elkezdett gondolkodni, hogy mi lenne, ha AMD!
Nem átnevelni kell, csak 1-2 teszteredményt, és árlistát megmutatni. Aki egy kicsit is érzékeny a pénztárcájára, és nem 1000%-ig elvakult, az be fogja látni, hogy miről is van szó.

És mostmár tényleg nem tudok olyan játékról, ami 1280*1024-ben akadna :DDD:DDD:DDD (Jó, Unreal II-t leszámítva, de annak az 512MB RAM a kevés... :(:()

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) gericooper


gericooper
aktív tag

a legjobb dolog az egészben az -szvsz- , hogy a régen kifutott xp1500+ u.azt a socketet használja, mint a mostani 3000+. nem csoda a mostani elismerés. :)

az más kérdés, hogy ha a piaci részesedés nem az ellenfél javára dőlne, akkor az amd is ''szívatná'' a felhasználót.

(#15) JulWCZar válasza gericooper (#14) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Inkább a 650es Duron ugyanazt a socketet használja mint a 3000+ barton.

:)

(#16) gericooper válasza JulWCZar (#15) üzenetére


gericooper
aktív tag

bocs igazad van. :))

(#17) JulWCZar válasza gericooper (#16) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Allat. :)

Underclockold 400ra es full szinkron rendszert kapsz.

(#18) Cefa


Cefa
senior tag

Hajrá Amd. Bár az intelt sem vetem meg.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#19) joysefke válasza gericooper (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Meg fogsz döbbenni, de a Thunderbird is Socket A s és az alig fél GigaHz fölött indult...

(#20) hobizoli


hobizoli
nagyúr

A legkisebb orajelu Socket A CPU a 600MHz-s Duron, Thunderbird-bol pedig a 650MHz-s.

hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Olvasói díj az Athlon XP-nek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.