Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Nem rossz, bár ez a ~400e Ft-os ár csak Dell névvel nevezhető olcsónak. Ennyiért talán inkább egy olcsóbb márka ULV Pentium-M-es gépe...:)

A legjobb aláírás a héten

(#2) Genialis válasza erdoke (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Hát végülis, ha elég ügyes vagy pár hónap múlva eladni az olcsóbb márkát mielőtt teljesen szétesne...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#3) esteban


esteban
senior tag

Sajnos a jobb markak is csusznal lefele minosegileg (hogy versenyzhessenek az uj gyartokkal) ... kb. 3 honapja vettem egy Compaq-ot, impozans parameterekkel es mar gondolkodom, hogy cserelem egy majd' ketszer dragabb gepre ...

Nem hiszem, hogy a Dell kivetel lenne ez alol, bar az 1500USD ar nem epp a belepo szint, szoval ez a modell lehet meg jo is :)

iBook + RedBull :)

(#4) karib válasza esteban (#3) üzenetére


karib
addikt

Hát, a Compaqtól sosem voltam elájulva. Talán a régi P3-as Armadák még masszívak voltak, de az azóta látottak szerintem nem érik meg a pénzüket - újonnan. Használtan inkább, akkor már reálisabb árakon cserélnek gazdát, és azért közel sem rosszak. Persze a Presariók még olcsón is kerülendők :) De az újabb Toshibák sem tetszenek, mindenki eléggé nyomja le a minőséget a verseny miatt. IBM T és X, az még valami, bár rohadt drága és lassan haladnak a korral, de amúgy még mindig nagyon egyben vannak. Dell csinált azért egy-két nagyon ütős gépet, de a mostaniakat nem ismerem.

Te miben gondolkodsz?

Department of Redundancy Department

(#5) esteban válasza karib (#4) üzenetére


esteban
senior tag

IBM R40 ...

Centrino 1.4 + 512MB + 30(?)GB + DVD + WiFi + 15'' ...

Igazabol azt kell meg ideritenem, hogy milyen anyagbol van a haz. Ti. a Compaqban 3 dolog zavar, inkabb 4:

- 2.4G PIV elkezd futeni, akkor olyan zajt csap hogy a regi Duronom is megirigyelte volna...

- a muanyag amibol csinaltak ido utan irritalja a kezem ... ti egesz nap dolgozom rajta

- a billentyuzet behajlik mikor gepelek ... igazabol nem problema, csak idegesit

- ronda



Regi IBM-et nezegettem (kollegae) na az nagyon jo tapitasu anaygbol van, es a design is mas - ipari - mint a tobbi piacon levo noteszgep ...

iBook + RedBull :)

(#6) X-COM


X-COM
nagyúr

a latitude a dell-nél a jobbik széria

az r40es olyan randa fröccsöntött műanyagból készült, hogy csuda, amit Te láthattál valószínű ''T''-s volt, aminek magnézium borítása volt
egyébként úgytom, hogy az ''R'' a gyengébbik széria IBM-nél is (csak azért említem, mert pont említetted a márkák minőségi lecsúszását)

egyébként szerintem nem minőségi lecsúszásról van szó, hanem mindegyiknek van gagyibb szériája, az alsó szegmensbe, de ettől függetlenül ugyanúgy kapható a jól bevált, minőségi típusok

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) esteban


esteban
senior tag

Persze, vannak jobbak is, nem csak az olcsok ...

...sajna meg nem tapiztam meg a R40-et, de ezek szerint nezhetek masik tipus utan ... :DD

iBook + RedBull :)

(#8) karib válasza esteban (#7) üzenetére


karib
addikt

Igen, a Presario a low-end (ahogy az Amilo a Fujitsu-Siemensnél stb.). De az R-széria is az alsó kategória, nem biztos, hogy azt kapod tőle, amit vársz. Bár szervizesek szerint az sem sokkal rosszabb minőség a többi IBM-nél (ellentétben a pl. az említett Presarióval és Amilóval, amit nagyon szidnak), csak randább anyagokból van, feleslegesen terebélyes, és a retteget termékszegmentáció miatt egy csomó mindent lespórolnak róla (infra, soros, párhuzamos porotkat gyakran, alaposan nézd meg a speckókat, hogy mi kell neked).

Neket tényleg a T széria tetszene legjobban, bár az nem épp olcsóságáról híres. T40-est használtan sem hiszem, hogy 300e alatt találsz. Ráadásul azért a T40-be is bele lehet kötni, mint mindenbe - de azért egy nagyon pöpec darab vas, Parci nemrég váltott egy ilyenre, és bár egy-két morcogása van, azért mindenkinek tetszik :) Illetve akadhat más gyártónál is jobb darab a felsőbb kategóriás készülékeiknél, de annyira nem ismerem őket most. Meg mostanában szinte mindenki IBM-eket vett az ismeretségi körömben és nagyon meg vannak elégedve :)

Department of Redundancy Department

(#9) SzaboZE válasza erdoke (#1) üzenetére


SzaboZE
addikt

Oszt viheted vissza hónapokra a szervízbe. A dellhez 3 év helyszíni gart adnak. Nagyon nem mindegy egy mobil gépnél, hogy mennyi időre esik ki, ha gond van!

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.