Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

na igen.. de valahól asszem van 1 határ az extra felszereltség és a feleslegesn villogok minden vaccakal amire semmi szükségem mert nem is jó semmire kategoria között :))
bár ki tugya... lehet itt is az kezd kibontakozni mint az autó iparban ugy jópár éve. csillogó villogó gépcsodák amiket használni szionte már nem is lehet csak látványosak.
Ám ugy legyen! :))))

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Barton


Barton
senior tag

Én is tuning őrült voltam egy darabig. Aztán inkább a fapados lapok felé kancsintottam, mert a megspórolt pénzen erősebb procit vettem.

ECS K7S5A rulez ...

(#3) guest


guest
veterán

ez miért high end?
inkább sznob-end

prohardver vendég

(#4) GeorgeTerror válasza guest (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ezek szerint Te megveszel egy philips fejhallgatót, mert olcsó és mindenkinek az van, holott igen gáz.
Azért hi-end, amiért az Etalon hi-end. Olyan dolgokat tud amit más nem. Szerinted ha valamit jól lehet használni, de drága az sznob?
Szerinted mi a hi-end?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) utax válasza GeorgeTerror (#4) üzenetére


utax
aktív tag

high end az, ami tényleg a legjobb, de sokkal-sokkal drágább, annyival, hogy az az egyszeri embernek már nem éri meg
csak a profiknak és a sznoboknak

Use the force, Dude !

(#6) guest


guest
veterán

nekem a high end, amikor tényleg a lehető legjobb minőségű alkatrészekből, profin van összerakva és nem spórolnak filléres alkatrészeken
és nem sárga pci foglalatok

félreértések végett
nem ítélem el a sznobságot, valamiben mindenki sznob

prohardver vendég

(#7) Egon válasza guest (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Guest, nagy-nagy igazságot írtál...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Szerintem azért valahol meg kell húzni a vonalat.Kétségtelen, hogy aki az alaplapon spórol, az nagyon-nagyon nagyot szívhat.Kompatibilitási problémák,lassú sebesség, rossz ergonómia, és biztos, hogy az fog hiányozni belőle ami feltétlenül kellene.Viszont, szerintem senkinek nincs szüksége pl.:dizájnos fekete nyákra, és aranyozott south bridge hűtőbordára (ABIT Blackpearl), vagy integrált szirszarokra, amik szinte soha nem működnek tökéletesen, főleg, ha ezeknek a tuti alaplapoknak kihasználjuk az überfasza tuningképességeit.
Szla, én Epox párti vagyok, időnként a Shuttle-nak is vannak nagyon jó lapjai.A vége általában úgyis az, hogy az ember olyat vesz amire össze tudja rakni a homokot.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) Godfather válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


Godfather
aktív tag

...Csak egy apró hibajavitás!!!
ASUS BLACKPEARL

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#10) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

No, az ítéletet rátok bíztuk, de tény, hogy ezek a ''high-end'' alaplapok elég erőltetetten azok.. sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) karib


karib
addikt

Nekem a legnagyobb bajom a később ingyé integrált cuccok felárazásával van, pl. USB 2.0, tán a RAID. Ha valaki használni akarja, akkor vegye meg, de egyébként csak sznobizmus :) Ráadásul pár ezerért bármilyen gépbe lehet utólag rakni ilyen cuccot PCI kártyán, ha mégis szükség lenne rá.

Department of Redundancy Department

(#12) Satan-Claus válasza Godfather (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Mea culpa, mea maxima culpa...A javítás jogos, és utólagos elnézést.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#13) morzsa


morzsa
aktív tag

Nagyobb gond, hogy az ember bizonyos márká(k)ban bízik. Ennek ezer oka lehet. De néha nagyon nehéz a ''fapados '' modellt (alaplapot, vga-t,...) beszerezni, ahogy a ''hi-end'' cuccokat is. Különösen fájó, hogy akár itt is olvashatunk a jobbnál-jobb hardverekről, legyen az hi-end vagy low-end, azzal a megjegyzéssel, hogy ''egyszer ...majd... talán... lesz itthon is, és nem másfélszer annyiért, mint pl. Németországban. Ha már itt tartunk, hogy jön az alaplaphoz az ergonómia? Nehéz, vagy könnyű feltenni a procihűtőt?

https://linktr.ee/wbteam21

(#14) guest


guest
veterán

Az ergonómiát én sem értem, az ATX szabvány elvileg behatárolja, így mindennek el kell férnie.

Ez az ECS K7S5A tényleg király?

Egyébként mit nézzek meg egy alaplapban? Az FSB oké, meg legyen elég PCI, DDR és DIMM is kell, meg minden... Ez az ECS mindezzel rendelkezik, miért olcsóbb egy tizessel egy ugyanezt tudó Gigabyte-nál, vagy Asusnál?

Oké, a márka miatt, de amúgy, ha nem romlik el, ugyanaz???
Magyarázzátok el lécci...

prohardver vendég

(#15) Satan-Claus válasza guest (#14) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az ergonómiai hibák alatt azokat a kis nüanszokat értem, amikor bizonyos dolgokat pl.:ide csatoló, memória slot, procifoglalat, jumperek, (főleg a jumperek) stb. olyan helyre raknak a lapon, hogy egy estleges berhelésnél a komplett házat le kell bontani ahhoz, hogy hozzáférjünk.Tudom, hogy itt esetenként csak centikről van szó, de általában pont az a pici hiányzik.
A kérdésedre: Pont az a lényeg, hogy mi van akkor, ha elromlik, illetve, hogy mikor.Bár ez nagyker függö is, de míg az ECS-ekre többnyire, csak egy év a gari, addig az Asus-t van ahol 3 évvel adják.Ráadásul,a mákásabb lapok általában azonos konfig melet mindig egy picit nagyobb sebességet, és stabilitást adnak.Tudom, hogy vannak kivételek, de ez az jelemző.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#16) SPuD


SPuD
csendes tag

az asus hol hig-tech?
high-endet esetleg transcend vagy supermicro gyart...

(#17) SPuD


SPuD
csendes tag

juj, 'hihg-tech' helyett 'high-end'-et akartam irni

(#18) fügike válasza Satan-Claus (#15) üzenetére


fügike
senior tag

Csak annyit akarnék hozzátenni, hogy a disztribútor és a nagyker is, ahova járok, simán megadja az ECS-re a 2 évet. És attól, hogy nagyon olcsó, még egész jó kis lap.

Boci-boci tarka!:D

(#19) fügike válasza fügike (#18) üzenetére


fügike
senior tag

Mármint a K7S5A.:)

Boci-boci tarka!:D

(#20) Satan-Claus válasza fügike (#19) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Csúnyák vagytok és gonoszak.Megmondalak az anyunak.Persze, hogy bele lehet kötni abba amit írtam, hiszen a nagykerek különböznek, ezért írtam azt, hogy ''többnyire'', és ''általában''.Viszont a dolog lényege nem az, hogy x alaplapra y helyen mennyi a gari, hanem ÁLTALÁBAN mi a diferencia egy nagy márka, és egy kevésbé neves, vagy OEM gyártó esetén, mint amilyen pl. az ECS. + Én nem mondtam semmi rosszat a K7S5A-ra, a maga nemében egy jó lap, de ennek az egész topic-nak nem az volt a lényege, hogy melyik márka a jobb.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.