Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Csatákat hol egyik, hol másik nyeri, de ez akkor is állóháború.

A Corában a hétvégén láttam vitrinbe zárva 8-9.000-ért 3-4 db. Blu-Ray filmet, HD-DVD-t egyet sem. Amíg ilyen 'komoly' a hazai kínálat, nem kell aggódnom, hogy kell-e nekem player. Ha mégis eljön majd ez az idő (tán már 2008-ban?), valszeg egy multiformátumost fogok venni.

[Szerkesztve]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#2) ShadowX válasza hardzsi2 (#1) üzenetére


ShadowX
őstag

A Corában az írható blu-ray lemez a rajta lévő cimke szerint sima dvd lemez... :DDD

(#3) soulcube


soulcube
aktív tag

A formátum-háború megoldása ;)

[link]

(#4) soulcube


soulcube
aktív tag

A formátum-háború megoldása ;)

[link]

(#5) vancha2 válasza soulcube (#4) üzenetére


vancha2
aktív tag

Ne ne!
Valószínűleg karácsony táján fognak kijönni az egy TB-os merevlemezek, itt meg már 1 TB-os DVD lemezről van szó. Egy ilyen merevlemez kb 80000 Ft-ba fog kerülni, mennyi lesz egy ilyen DVD lemez, és ahhoz ugye lejátszó is kell... Elég messze vagyunk még ettől. :(
Még a Blu-Ray-nek és a HD DVD-nek is évek kellenek az elterjedéshez úgyhogy erről még felesleges beszélni... :)

(#6) Daweee válasza vancha2 (#5) üzenetére


Daweee
őstag

ne becsüld le őket ;) a hír azt írja, hogy 2-34 éven belül megjelenhet boltokban... 34 év mulva simán el tudom képzelni elérhető éáron ;]

(#7) delta9


delta9
senior tag

'...elemzők mégis óvva intenek attól...'

itt inkább az óva intenek lenne a helyes. két 'v'-vel van írva egészen mást jelent. pl.: '...szabályozások főleg a kiskorúak védelmét szolgálják, óvva őket az erőszakos jelenetektől...', mert ez esetben módhatározóként szerepel (fog-fogva, óv-óvva).

de amúgy nem kötekszem :)

(#8) Daweee válasza ShadowX (#2) üzenetére


Daweee
őstag

Ki tudja mi van a csomagolás alatt? :Y

(#9) soulcube válasza vancha2 (#5) üzenetére


soulcube
aktív tag

Tudom, bár jó látni, hogy manapság is már mikre képesek.
Ennek a HD-DVD kontra Blu-Ray háborúnak viszont semmi értelme...
Az emberek nem tudnak előre tervezni, hogy mire számítsanak.
A filmeket sem fogják mindkettőre kiadni és akinek nem ismeri mindkét formátumot a lejátszója az sok filmről lemaradhat. Teljesen felesleges volt két formátumot létrehozni... :(

Miért küld el egy üzenetet 2X :F

[Szerkesztve]

(#10) Hebry


Hebry
senior tag

Szerintem meg nem volt felesleges, legalább versenyhelyzet van, és van mit fejleszteni, nem pedig csak a babérokaon ülni.

Kell még pár év mire elterjed és leváltja a DVD-t, pláne itt, ahol még digitális tv sincs, illetve alig van. A Régi tv-den meg nem nagyon fogod látni a különbséget.

(#11) Cyrin válasza soulcube (#9) üzenetére


Cyrin
addikt

Akár az SACD vs. DVD-A.

És mi lett az eredmény? A cd a nevető harmadik még mindíg. Vagy méginkább az mp3. :D

Itt is lehet hasonló a helyzet.

(#12) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Minek ezt agyon bonyolítani? Akkor meg a Sony fog kinyomni 3 rétegűt, és akkor máris 75GB :DDD
Szerintem egyértelmű a Blu-ray fölénye, a lényeg hogy EGY RÉTEG 25GB. A HD-DVD egy szar, csak azért kaparnak itt mert irigyek a konkurencia jobb megoldására... :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) dabadab válasza delta9 (#7) üzenetére


dabadab
titán

''itt inkább az óva intenek lenne a helyes.''

Miert, az mit jelent? Az ''ova'' az milyen szotobol, milyen ragozassal keletkezik?

''két 'v'-vel van írva egészen mást jelent [...] mert ez esetben módhatározóként szerepel (fog-fogva, óv-óvva).''

Mihez kepest jelent mast? Az ''ovva int'' kifejezesben ugyanis egeszen konkretan modhatarozokent szerepel az ''ovva'', es pont ugy kell hasznalni, ahogy az a hirben lathato.

Szerintem ez erosen ongol :)

DRM is theft

(#14) PPeter válasza Apollyon (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg ha nem csak a Sony sajtóanyagból tájékozódnál, akkor nem írnál egetverő hülyeséget.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

addig tökölnek ezzel a formátumháborúval, hogy mire mindenki számára megfizethető lesz addigra már el is avul majd és lassan a 2méteres tévékhez igencsak kevés lesz az 1920x1080p felbontás a jövőben :D

én maradok DVD-nél mert nekem az is megfelelő és 70centis TV-re maximálisan tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) delta9 válasza dabadab (#13) üzenetére


delta9
senior tag

nemnem. az óva int az teljesen más mint az óvva int ;) és a hírben nem megfelelően van használva. óva int = nem tanácsol. az óvva int meg egy határozós szerkezet. és egymáshoz képest jelentenek mást. a példa meg az előző hsz-mben.

(#17) shtml válasza dabadab (#13) üzenetére


shtml
őstag

''Mihez kepest jelent mast? Az ''ovva int'' kifejezesben ugyanis egeszen konkretan modhatarozokent szerepel az ''ovva'', es pont ugy kell hasznalni, ahogy az a hirben lathato.''

Létezik a ''valakit [valamitől] óva inteni'' magyar kifejezés, egy v-vel. Ez sajnos akkor is így van (olvass utána az irodalomban vagy bármely helyesírási szótárban), ha te ezt másképp gondolod. Mielőtt a jót (delta9 helyesen szólt hozzá) ''kijavítod'' rosszra, tájékozódj pl. a fentebb megadott helyeken. A nyelv, főképp pedig a kifejezések vagy szólások, nem mindig követik a hétköznapi logikát.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) #95590400 válasza dabadab (#13) üzenetére


#95590400
törölt tag

aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. óva int a helyes frazeológiai egység.

(#19) #64791808 válasza dabadab (#13) üzenetére


#64791808
törölt tag

1., Meg kellene tanulni az ''óva int'' igét

2., A magyar helyesírásról vitatkozol, de ékezeteket nem használsz?



[Szerkesztve]

(#20) PPeter válasza TeeJay (#15) üzenetére


PPeter
addikt

És esetleg meg tudod mondani, hogy milyen anyagot játszanál le 1920x1080-nál nagyobb felbontásban, vagy csak közhelyszerűen beböfögtél valami tudományost? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) dabadab


dabadab
titán

Oh, akkor mea culpa, most mar ezt is tudom. (Esetleg vki vmi bovebbet a kifejezes etimologiajarol?)

Cerebellum: persze, siman, ekezetek nelkul is meg lehet vitatni a ragozasi kerdeseket.

DRM is theft

(#22) delta9 válasza dabadab (#21) üzenetére


delta9
senior tag

nem tudom pontosan az eredetét, de a magyarban vannak ilyen furcsa dolgok: óv-óva-óvva, hí(v)-híva-hívva. ha dobsz egy mail-t az mta-nak, biztosan segítenek. esetleg az indexen valamelyik nyelvész fórum. vagy a korrektorblog.

(#23) Apollyon válasza PPeter (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Olvastam az oldaladon a szabványokról, köztük azt is, hogy Te HD-DVD párti vagy, úh számítottam ilyen jellegű reakcióra :U
Egyébként tényleg nem értem, most mit kell ezen parázni, a Blu-ray a 25GB-os, vagyis nagyobb kapacitású, vagy nem? Tehát egyértelmű hogy ezt választom...
És nem csak filmekre jók ezek a lemezek, hanem adattárolásra is...
Akkor meg minek ''szenvedjek'' kevesebb kapacitással, ha van nagyobb is?! :F

[Szerkesztve]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) lakisoft válasza hardzsi2 (#1) üzenetére


lakisoft
veterán

hááát igen ... próbálnak manőverezni a nagy filmgyártó cégek ... hogy kevésbé nnyulják le őket a kalózkodó kalózok ... :D

(#25) shtml válasza Apollyon (#23) üzenetére


shtml
őstag

Iscariah:
A HD-DVD-nél az adathordozó réteg két vékony műanyag lemez között van, akár a DVD-nél, ezáltal nagy biztonságban van a sérülésektől. Ezzel szemben a Blu-ray lemeznél az adathordozó közvetlenül a lemez felületén van és kérdéses, a karcvédő réteg mennyire hatékony, főleg hosszabb távon. Ez szerintem nem lényegtelen különbség.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) Loha


Loha
veterán

Sztem mindkét szabvány mehet a levesbe...
Mire ezek megfizethető kategóriába fognak kerülni, addigra nekem már biztosan TB feletti vinyóim lesznek, akkor meg nem tök mind1, hogy hány 10GB-ról van szó? Ráadásul az is csak többrétegű lemezen... A nagyfelbontású filmek meg a korszerű videótömörítésnek köszönhetően simán elférnek egy DVD-n is remek minőségben.

(#27) Atom_Anti válasza Apollyon (#23) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ugy gondolom teljesen igazad van. En nem is ertem mi a szart szorakoznak a HD-DVD -vel, mikor a joval nagyobb kapacitasu Blue-ray ugyanannyiert vagy kicsivel dragabban lehet kapni.
Nem beszelve hallottam mar 4 retegu Blue-ray rol is, az meg 100GB -os lesz. A HD -DVD a Blue Ray mellett nekem olyannak tunik, mintha annak idejen a 640MB-s CD mellett lett volna egy 3XX MB-s szar is :DDD

(#28) Atom_Anti válasza shtml (#25) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ja, ezt nem olvastam eddig, a biztonsag valoban fontos.
Persze most arra gondolok, hogy eleg sok DVD-m nem olvashato mar egeszben, vagy sok helyen hibas az adat rajta, talan epp a karcoktol. Gondolom nem sokat er az a halvany vekony muanyag lemez az adathordozo retegen. Ebbol kiindulva a karcvedovel ellatott blue-ray megint jobb lehet, de ez valszeg csak evek mulva derul ki.

[Szerkesztve]

(#29) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Meg kell várni az olyan írókat, amik kezelik mind a két formátumot (Előbb-utóbb lesz ilyen).

Ui.: Amúgy egyetértek Loha-val, mire ezek elterjednek, addigra lehet hogy nem is fognak lemezeken kiadni filmeket. Inkább letöltöd a netről (Persze miután megvetted).

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#30) Petya88


Petya88
tag

Persze ez is egy közös projectből indult, aminek anyagi viták vetettek véget.
Mi lett ennek az eredménye? 2 különböző formátum és persze egy nagyon harcos SONY, mert nem akarnak mégegyszer formátumháborút veszíteni...

(#31) PPeter válasza Apollyon (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Én nem ''HD-DVD párti'' vagyok, csak logikusan gondolkozom. Látom, hogy neked ez nem megy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) PPeter válasza Petya88 (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Nem volt közös project, legalábis nem olyan értelemben, hogy a két formátum egy régi alapötlet kétfelé elágazó megvalósítása volna.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) PPeter válasza Atom_Anti (#27) üzenetére


PPeter
addikt

A 4 rétegű Blu-ray (és nem ''Blue-ray'') nem sorozatgyártásra kész termék és 2009 előtt szerintem nem is lesz az. Nem mintha azon múlna a sikere egy optikai adattárolónak, hogy 30, 50, vagy 100 GB-os. A merevlemezekhez képest mindenképp kevés ez a kapacitás, de a tervezett felhasználási módokhoz ezen kapacitások mindegyike bőven több mint elegendő.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) nat


nat
senior tag

Szvsz a pénz fog bejátszani ,ahhoz ,hogy mi terjed majd el.
Emlékszik még valaki a vhs-re?
Volt akkor aszem 3-4 formátum.

(#35) Fáraó


Fáraó
őstag

Fejlődik a technológia. Ez van és ez jó.

A hírrel már senki nem törődik, csak gyepáljátok itt egymást.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#36) Slan


Slan
csendes tag

Helyes csak fejlődjön:) De remélem ez azzal jár majd, hogy 200 HUF alatt tudok majd minőségi Dual layer dvd lemezeket venni, pl Verbatim. Egy-két ilyenre rápakolt hd film minősége nekem tökéletesen megfelel még pár évig :) S ha majd ilyen árban lesznek a hd lemezek, akkor jöhet a csere.

(#37) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ha már PPéter nem linkelte saját írását, akkor én megteszem helyette...
Szerintem itt minden le van írva világosan.

[link]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#38) PPeter válasza Sir Pocok (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Nem szoktam a saját írásaimat linkelni, másrészt ez az írás több mint egy éves (a korábbi CDGRAB.HU oldalon is ott volt), csak pár plusz információval egészítettem ki, amikor felraktam az új portálmotort, ami persze semmit nem von le az értékéből (épp ellenkezőleg). Hamarosan jön a következő nagyobb írásom a Blu-ray/HD DVD témában. Az IFA-n nagyon érdekes eszmecseréket folytattam igen nagy gyártók, cégek képviselőivel a next-gen formátumháború kapcsán. Sajnos nem minden adat publikus, de amit lehet, azt megírom majd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) Johnny Cage válasza PPeter (#38) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...ugye azért néha kirándulni vagy moziba vagy sörözni is jártok?... :) (no offense)

(#40) nap


nap
addikt

Megy itt a ''kinek a nagyobb?'' ovodas szinten.
Aki ejtett mar le cd-t vagy dvd-t a foldre es nem sikerult egy mozdulattal megfogni es felvenni, az tudja, hogy milyen iranyba kellene elmennie a fejleszteseknek.
Megertem, hogy futnak a penzuk utan, es eroltetik sajat formatumukat, de vagy kompromisszum lesz, vagy bukta. Valoszinubb a bukta.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41) PPeter válasza Johnny Cage (#39) üzenetére


PPeter
addikt

:F Mi a problémád? Járj kirándulni, ha frusztrált vagy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) Johnny Cage válasza PPeter (#41) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Asszem az a frusztrált, aki a viccet nem érti. Ártatlan humort zokon venni... igazi kocka. :U

(#43) PPeter válasza Johnny Cage (#42) üzenetére


PPeter
addikt

:(( Te miről beszélsz jóember? Ártatlan humor bejönni egy topikba, benyögni egy taplóságot, aztán kockának nevezni a másikat? Mondom, szerintem menjél kirándulni, igyál egy sört, vagy dolgozz valamit, segíteni fog. :))

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) Apollyon válasza PPeter (#43) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bocs, tényleg nem akarok beleszólni, de kettőtök közül egyedül te kaptad fel a vizet.. :U
Kicsit jobban belegondoltam ebbe a ''háborúba'' és az esett le, tökmindegy mi lesz, úgyis alig veszek filmeket, inkább megnézem moziban, vagy kikölcsönzöm... Adattárolásra meg tényleg ratyi a lézeres cucc, inkább majd veszek 1-2 TB-os vinyót, azt jóvan. Újraírható dolgok helyett meg már ottvan a 16GB-os USB flash, ami lesz még nagyobb is..
Ha nem is így lesz vége, de az optikai adattárolásnak már nem sok jövője van.. 10-20 év, azt pá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) GombócArtúr válasza Petya88 (#30) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

naja: Betamax, MD, UMD.

2-3 év mire egyértelmü lesz, hogy mi lesz a vége.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#46) adalbert1 válasza GombócArtúr (#45) üzenetére


adalbert1
veterán

Én örülnék ha végre eldőlne már hogy melyik lesz a tuti befutó, és csak az egyik maradna úgy mint a vhsnél. Habár erre nagyon kicsi esélyt látok, egyszerűen túl sok pénzt toltak bele a cégek mindkét formátumba, hogy csak egyszerűen veszni hagyják (viszont ha az egyik teljesen kihalna, akkor biztos nem lenne kompatibilitási probléma).
Viszont tény, hogy műsoros Blu Ray lemezt látok itthon, Hd Dvd-t meg nem. Na meg ha a ps3 tényleg befut a közeljövőben, az is elég erősen a Blu Ray felé billenti a mérleg nyelvét.

(#47) lakisoft válasza Fáraó (#35) üzenetére


lakisoft
veterán

És nem, is áll meg ... és ezzel nyomja le a régi dolgok árát ... aminek mi nagyon örülünk ... :D

(#48) Trs


Trs
csendes tag

Nos.....

A Blu-Ray író olvasó valami egetverő áron lenne (LG GBW-H10N) kb 170ezer píz plusz lemez 5000 píz/db.......... Valami balance kéne mert ezért az összegért kapsz majdnem 2db 1TB külső háttértárat :DDD A terralemezről még nem is beszélve..... ja meg a BD/HD-DVD comboról.... :Y :O :O Szal. teljes tanácstalanság van....

Ami késik az csak közeledik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.