Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Nyolcszoros DVD-író a Philipstől (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Média van már hozzá? :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) gericooper


gericooper
aktív tag

dvd írót tálán inkább mástól, kicsit később (philips cd író után....)

(#4) boygo válasza gericooper (#2) üzenetére


boygo
aktív tag

Ugyan már !
A kezdeti nehézségek után igen is jó írakat csináltak már tanúsithatom./16x10x40/
Ez is egy frankó író lehet ha majd kedvező lesz az ára akkor talán nekem is kell egy.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#5) WN31RD


WN31RD
addikt

''A DVD+R/+RW jobb, egyszerűbb a kezelése és nagyobb a kompatibilitása.''
Hehehe... hát ez egy igen merész állítás, és akkor finoman fogalmaztam. Mondhatnám inkább, hogy marketing duma, de minek...?

(Nem a plusszos szabvánnyal van gondom, csak a fenti kijelentéssel.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) cornelius válasza WN31RD (#5) üzenetére


cornelius
tag

''A DVD+R/+RW jobb, egyszerűbb a kezelése és nagyobb a kompatibilitása.''


Még az hagyján, hogy eléggé nagyképű (ti.: ők a gazdái a pluszos szabványnak), de ráadásul még nem is igaz. Az én DVD lejátszóm a DVD-RW -vel simán elboldogul, de a DVD+RW-vel más igen komoly gondjai akadnak. Mindkettőt én írtam ugyanazzal az íróval és szoftverrel. Hogy-hogynem, pont Philips DVD+RW-t használtam, illetve Maxell DVD-RW-t.

A csúcs azért most jön: Philips asztali lejátszóm van. (Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nincs gond az egyszer írható lemezekkel)


Akkor most, hogy is van ez a kompatibilitás?

Egy pozitív dolog van ebben a hírben: a nyolcszoros sebesség. Remélem a mindkét szabványt támogató gyártók (Sony, Pioneer, Hitachi-LG, NEC) is hamarosan kijönnek a nyolcszoros írójukkal.)

(#7) Chapell


Chapell
aktív tag

DVD+R/+RW-szabványt lassan már minden nagyobb gyártó támogatja, így ez lehet a PC-kben használt DVD szabványformátuma

Hát én erre nem esküdnék meg.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#8) Flashcash válasza cornelius (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 8X sebesség már igen gyors szerintem. Én most is elégedett vagyok azzal, hogy valamivel több mint 4GB adatot 15perc alatt ki tudok írni 4X-es tempóval.

DVD-R-ből még nem hallottam hogy terveznének 8X-os verziót.

Kérdés még hogy ez a 8X-os írás pontosan mit takar, pl. a Plextor 8X-os DVD írója Z-CLV-t használ.
Ez azt jelenti hogy nem végig 8X-os sebességgel zajlik az írás, hanem a lemezt zónákra bontják, amikor elér egy új zónát a drive, növeli az írási sebességet. Egy adott zónán belül pedig állandó kerületi sebességet tart fenn a drive. (a zónán belül folyamatosan csökkenti a fordulatszámot ahogy halad a lemez széle felé)

A DVD+RW szabvány támogatja a CLV és a CAV írásmódot is, a DVD-RW viszont csak a CLV-t. Emiatt a DVD+RW szabvány írási sebessége könnyebben növelhető.

(#9) TheVeryGuest válasza Chapell (#7) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem minden gyártó támogatni fogja a +-os szabványt, mert ezzel rá lehet kényszeríteni a parasztokat, hogy vegyenek új asztali lejátszót, meg PC-s írót.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) hungeek válasza cornelius (#6) üzenetére


hungeek
senior tag

''Sony, Pioneer, Hitachi-LG, NEC''
és ne hagydá má ki a Toshibát sem.... a legújabb írója +-t is kezel :)

(#11) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem szoktam ilyeneket írni, de ez a DVD író írtózatosan ronda. Be nem raknám a gépembe, az biztos. :(

(#12) Sanya válasza TheVeryGuest (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hehe az én asztalim +/- os!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) nap


nap
addikt

52x-es mikor lesz? ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Don Vittorio válasza engusz (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Majd lesz.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#15) marcee válasza Cathfaern (#11) üzenetére


marcee
addikt

Ja, én is ezt akartam már írni.
Volt néhány éve (?) cső ilyen dizájnú drive-juk már, de azóta volt már egy két szép (relatív, de nekem teszettek), cyberes cuccuk.
Ennyire teszett volna a népnek, hogy visszahozzák?

\m/

(#16) Male válasza nap (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Majd ha lesz 4x-es Blue-Ray a boltokban (kb akkortájt fognak elszállni a marketingesek, hogy már 100000rpm-el törjenek szét a régebbi DVD-k, csak hogy nagyobb szám legyen a meghajtójukon, mint a konkurenciának).

(#17) engusz válasza Don Vittorio (#14) üzenetére


engusz
veterán

Akkor minnél hamarabb hozza ki a Philips az íróját, hogy minnél hamarabb ne tudjunk vele 8x-osan írni! :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Zenty


Zenty
őstag

jók philipsek nekem még egy 4*4*32 írom van és semi gondom vele hát ízlés dolga de szerintem jól néz ki job mint egy átlagos fehér!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#19) Flashcash válasza Zenty (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy ilyen íróba (made in hungary) raktam be egyszer egy 90perces lemezt, persze nem olvasta és bennragadt.
Csak reset után a boot képernyő alatt volt hajlandó kiadni a drive.

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Fene tudja,felőlem lehet akármilyen randa is.Rácsukom az ajtót azt' máris szebb az összkép :))

(#21) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Már lassan a plextor 708A 8x írója is kapható lesz.(remélem). A hrp-nél már fenn van a cuccos. A ramirisnél még nem láttam. Én egy ilyenre pályázok. :C

Amúgy mennyiért vesztegetik ezt a philipset?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#22) Gismo


Gismo
addikt

Nekem egy ilyen Philips teccene, ha olcsó lenne és ha tudnám, hogy hol lehet megvenni. Ezt fel lehet fogni kérdésként.Tehát mennyi az ára és hol lehet venni?

(#23) Gismo


Gismo
addikt

Ennyi?
Télleg nemtudja valaki, hogy hol lehet kapni?

(#24) Gismo


Gismo
addikt

Kössz!

(#25) Gismo


Gismo
addikt

Ehhez van oan firmware amvel a -(minuszos) lemezeket is támogatja??

(#26) Gismo válasza Gismo (#25) üzenetére


Gismo
addikt

zúúp

(#27) Gismo


Gismo
addikt

tehát? Van hozzá minuszos lemezt támogató förmwájör?

(#28) Gismo


Gismo
addikt

up

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Nyolcszoros DVD-író a Philipstől (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.