Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janoska26


Janoska26
addikt

Hát igen, télen nem villámlik :DDD .Bár nekem egy nap gondolt egyet a 80-as SATA-s maxtorkám és nem volt hajlandó elindulni, pedig nem is volt nyár :F

(#2) Muton


Muton
addikt

ez nem tegnapi hír volt az it-n?
mindenki szabira ment a ph-n? :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) orbano


orbano
félisten

egyik ugyfelunknel nekunk is volt beazas, az alagsori reszlegnek kampec lett :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) beencee válasza Muton (#2) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, az It.news-n volt hír, de mára ért ide... ;]

(#5) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Az is extra hogy ''a környezeti behatásra történt adatvesztések 30 százalékát elektromágneses jelenségek okozzák''
Mostmár ha viharfelhőt látok ki is lövöm a gépsast :)

(#6) greatchaos


greatchaos
addikt

az idei nyáron, ismerőseim körében 3 hdd halt elmelegedési halált...

az egyiket tőlem vette a haver, én hűtöttem, ő nem akart rá venni 500-ft-ért hűtést, 2 napig húzta... szerencsére csak a panel főtt meg, abból meg volt ''tartalék'' + 5000-ft-ért...

(#7) Artus58


Artus58
csendes tag

sztem ha a kürt olcsóbbal csinálná az adatmentést akkor jóval több ügyfelük lenne.. sok mezei felhasználó van akinek elhalálozik a vinyója. nekem is fekszik a polcon egy régi 80 gigás IBM.

(#8) liksoft válasza Artus58 (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajna a mentéshez eszközök is kellenek. Úgy mint tiszta tér, célszerszámok, célprogramok. Ezek többsége nem kapható a ''sarki fűszeresnél''. Nem véletlenül ilyen drága. Viszont vannak más adatmentő cégek is. Más technológiák, lehetőségek, árak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) ALI_G


ALI_G
veterán

Az utolsó bekezdésben érzésem szerint kicsit azért maguknak dolgozott :) Persze biztos az esetek többségében maga az illető felelős, ha nem sikerül viszamenteni mindent, mert próbálta elindítani a vinyót miután már szinte bekrepált. Gondolom ilyenkor, mikor elkezd utánna kerregni, akkor a juuuuuuj jelzők sokszor elhangzanak :D

(#10) Notes


Notes
senior tag

Backup, backup, illetőleg back-up. :)

Romanes eunt domus!

(#11) krokk


krokk
senior tag

csak megláttam a címet és egyből 100+ fokos haldokló vinyók jutottak eszembe.... erre villámok.... csalódtam :DDD

[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#12) regent


regent
aktív tag

Azért az igaz, hogy elég drágán dolgoznak. Meg ugye a tisztaszobát sem kell minden hónapban felépíteni, a szoftvereket sem kell újra megvenni (föleg ha saját fejlesztések).
Ha tudom, ( illetve mintha azt hallottam volna valahol rebesgetni) hogy több százezerbe fog kerülni a mentés, akkor csak rádugom egy másik gépre a vincsit, hátha az látja.
Ha mondjuk azt ''tudnám'', hogy kb 10 ezer Ft, akkor esetleg inkább meggondolnám, hogy nem babrálom, hanem a szakéröönek adom a melót.
Furcsa észjárás, tudom, de szerintem nem csak én vagyok így vele.

hogy on is legyen:

A múlt héten ''halt'' meg nálunk egy merevlemez, valószínüüleg a melegtööl. Mivel nem volt rajta nagyon fontos adat, de azért jó lett volna lementeni ööket, így magam vettem kézbe az ügyet. Rádugtam egy másik gépre, az csodálatos módon látta az egészet egybööl, semmi konszisztencia ellenöörzés, vagy ilyenek.
Ahogy kezdtem volna másolni, eltüünt az egyik partíció, pont amelyik kellett volna.
ùjraindítás után meg már semmit nem láttam.
Betettem a cuccot a hidegszobába, ott jól lehüült, majd újraindítás után mindent láttam, az adatokat lementettem, ellenööriztem a lemezt, persze semmi hibát nem találtam.
Azóta is hiba nélkül megy.
Na erre varrjatok gombot!

[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#13) simonzé válasza regent (#12) üzenetére


simonzé
addikt

Pontosan ezt akartam mondani: Tegye fel a kezét, aki nem próbálkozna meg egy ''hátha műxik''-kel, miután megtudta, hogy a Kürtnél és társainál az állapotfelmérés mondjuk 50-60e ft. Ja, és akkor még nincs szó a javítás költségéről. Ennyit az utolsó mondatról.

I don't fit in. I fit out.

(#14) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Ha jól emléxem, nekünk kb 16-18e-be került egy állapotfelmérés. Ez valamikor év elején volt.
Az adatmentésre meg 250e Ft körüli árat kaptunk, ha nem ''sürgős'' (8 v. 10 nap vagy mégtöbb határidővel).

Tényleg nem olcsó. Az árakat direkt úgy pozicionálták, hogy csak az vigye hozzájuk a nyűgjét, akinek tényleg nagyon fontos. Annak tényleg megéri az a pár 100e. Ft költség. Ha jól tudom így is van ''elég'' munkájuk.

(#15) commanDOS


commanDOS
senior tag

Itt két hete volt egy jó kis vihar, áramszünet minden, aztán utána nem volt hajlandó bootolni a gép. vinyó néha érdekes hangokat hallattott, majd egy xp cd-ről bootolva v.hogy sikerült indulásra bírni a szerencsétlent. de azóta is 4-5 percig tart egy bootolás. (Samsung SATA)
HDTach nevű progival teszteltem, seek idők, sebesség minden teljesen normális, és menetközbe sincs lassulás. nem értem mi a baja, de tény, hogy az áramszünet óta van...
valakinek volt már hasonló? :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#16) mr_ricsi válasza Artus58 (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''sztem ha a kürt olcsóbbal csinálná az adatmentést akkor jóval több ügyfelük lenne.. ''
Ugyan! Aki sajnál 25e Ft-ot kiadni egy plusz vinyóért -amire az adatait backupolhatná-, az 25ezer Ft-ot az adatmentésért is sajnálna. (+25 eFt egy új vinyó, amelyen az adatait visszakapja. Az összesen 50.)

Márpedig a tiszta tér üzemeltetése is sokezer Ft-ba kerül óránként, és még azt is meg kellene fizetni, aki odabenn tesz-vesz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Ha a statisztika szerint 55%-ban túlmelegedés miatt halnak meg a vinyók, akkor mindenki felelőtlen, aki ezzel nem foglalkozik.
Minden második vinyóhalált el lehetne kerülni...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) mr_ricsi válasza liksoft (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Liksoft:
Egy beázott vinyót hogy kérnél be magatokhoz? Desztillált vízbe merítve, vagy öntse ki a tulaj, és hadd száradjon? :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Az én maxtorom nem akart olvasni, ezért hozzá lealacsonyodva írtam neki egy csomó 0-át és azóta mindent elolvas!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20) Dr. Akula válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez ugyanaz mint nyáron szarrá tuningolni a gépet. Aztán jön a 40 fok és viszlát. Mégis sokan csinálják, mert ''á, ilyen úgyse lesz''.

(#21) Allien válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


Allien
veterán

Teljessen egyet értek! NEM azoknak a júzereknek csinálnak cégeket, akik mondjuk a WIN-re is sajnálják kidobni azt a 30E hufot gépenként, hanem max szürke wint használnak, és ugye, a torrent fileket kellene vissza varázsolni, mondjuk. Fent kell tartani egy komoly szakember gárdát (gondolom, hogy nem a sarki fúszerest hívják dolgozni, ugye?), továbbképzéseket kell tartani az éppen aktuális fejlesztésekről, és sorolhatnám.:DDD Fontos adatokról van szó, az pedig NEM a warez, mert az jópárszor még letölthető (már a warez).;) Egy juzer pedig gondolkodjon előre, tehát mondjuk mentse le dvd-re az igazán fontos adatait (pl fotók). Aki erre sajnál pár száz forintot (a szürke dvd ugye), az ne is akarjon egy ilyen cég közelébe menni, mert tutira hanyatt esik az áraktól! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) Notes


Notes
senior tag

Egyik tanárom azt mondta régen, hogy Kürt-nél sincs ''semmi varázslat'' Szétszedik a vinyót (annak már úgy is mindegy) van egy speckó célhardever amibe beteszik a sérült vinyó tányérját és az leolvassa amit még lehet. Ennyi, lehet a kasszához fáradni.

Romanes eunt domus!

(#23) #65675776 válasza Notes (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak tudod a leolvasott adathalmazból értelmes fileokat kell produkálni, az meg nem megy csak úgy.

(#24) simonzé válasza Notes (#22) üzenetére


simonzé
addikt

Hát ez teljesen hülyeség. A tönkrement vinyóval azonos típusúba kell átrakni az átvizsgált, és letisztított tányérokat, és megpróbálni értelmes adatot visszanyerni róluk. Szakma ez, de nagyon drága.

I don't fit in. I fit out.

(#25) Sárpac válasza simonzé (#24) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Rosszul tudod, engem is érdekelt és érdekel is az adatmentés mind a mai napig, elég egy speciális célhardver ami képes az adatokat leolvasni és kész.
A hdd minden olyan adat megvan ahhoz, hogy más célhardverben is olvasható legyen. FAT32 NTFS helyreállító progik meg már nagyon régen léteznek. Egyedül talán a linux rendszer az ami bibisebb lehet.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) liksoft válasza Sárpac (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon örülök annak, hogy ennyire biztos vagy a dolgodban. Azért egy pár dolgot mondanék erről a nagyon egyszerű műveletről.

A mentést csak típusazonos rendszerben lehet ''olcsón'' elvégezni. Igen, létezik egy cég a világon aki tud csak felületi olvasással is adatokat menteni. [link] Ha jól tudom még Náluk is ez a fajta mentés a másik többszörösébe kerül. Hogy miért? Mindjárt egy kis leírás.

A winyó önálló mikrogép. Saját belső programmal, adminisztrációval, mely minden gyártónál más, és típusonként, szériánként is változik. (Példa: Windows = WD, Linux = Maxtor - hány változat van az összes hibajavító, kiegészítő modullal valamint hány disztribúció a változataival?) A minimum, hogy ezeknek az adminisztrációját egy adatmentő cég tudja kezelni. Ebből Te mint felhasználó semmit nem látsz. Hiszen Téged nem érdekel, hogy hol van jó és hibás felület, hova teszi a gyári adatokat, SMART értékeket, átallokált szektorokat, stb... És ez a winyó belső programjának csak a ''felső rétege''.

Ezen kívül figyelnie kell a fordulatszámot, pozícionálni a fejeket oldalanként külön - külön, figyelni a melegedésre, hiszen ilyenkor a mechanikai és elektronikai jellemzők megváltoznak amit követnie és kezelnie kell tudni. Figyeli az adatbuszt, szinkronizálja az adatmozgást (közben természetesen elvárod, hogy minél nagyobb cache használatával hibátlanul irgalmatlan gyors legyen).

A mechanikáról: A hőtágulás miatt szoros illesztéseket nem lehet alkalmazni. Vagyis a lemezek a motor tengelyén ''lötyögnek'', amit rugós leszorítóval rögzítenek. A gyártás során először összeszerelik, majd a végleges fejjel iratozzák fel a servo jelet. Ha a lemezeket elmozdítod, soha nem fogod eredeti helyére visszatenni. A mechanikai középpont nem egyezik meg a márnesessel! Excentrikussá válnak a felírt jelek, amiket fizikailag nem képes lekövetni a fejszerelvény. Vagyis a megközelítő értékre beállítani irgalmatlanul nehéz. Közben nem egyet, hanem a gigamániások miatt egyszerre 2-3-4 lemezt pozicionálj úgy, hogy a rögzítéskor a csavarok meghúzásakor is odébb mozdulhatnak. És akkor arról az apróságról még nem is írtam, hogy a lemezek közötti szöghelyzet sem mindegy sok típusnál, ugyanis ahogy egyik felületről a másikra átlép, ott pozícióhelyesen várja a következő szektorhoz tartozó servo jelet! A 40GB/oldal esetén több mint 1000 szektor van egy körön, és 1 mm-re 4000 sávot ír! A pontosságról csak ennyit.

Ha a fentiekkel már mind megküzdöttél és van egy fizikai másolatod (hibátlan másik drive-on az eredeti szektor szintű kópiája), akkor küzdhetsz meg először a RAID visszaállításával (mert az olyan jó, és persze senki sem emlékszik, hogyan lett anno konfigurálva), utána a próbálkozások miatt (fizikai hibára senki nem gondol, csak az OS a ''hülye'') halálra gyalázott adminisztrációból halászd ki a fontos adatokat. Na itt valóban van egy-két vásárolható progi ami segítség. Csakhogy minden fejlődik. A file-ok mérete, tárolási stratégiája (ha nem is új tárolási forma, akkor is más optimalizálási algoritmust használ az újabb OS, így sérülés esetén azt kell használni, nem lesz jó a régebbi). Vagyis itt sincs ''egyszeri'' beruházás.

És amikor a végére érsz és látod, hogy nem könyvelésről, kórházi nyilvántartásról, fejlesztésről stb... van szó, hanem avi (film, nem családi), mp3 és társai miatt küzdöttél három napot, majd a tulaj közli, hogy ''Nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül (100 ezer körül mert látható, hogy a valódi belefektetett több 100 ezret nem éri meg), köszönöm nem kell!'' és távozik úgy, hogy soha többé nem látod, akkor milyen színű lenne a fejed? A gyereknek miből adsz enni?

A fentiek után kívánom Neked, legyen sikerélményed adatmentésekben, és tudjál a mai eszközöknél egyszerűbbekből, olcsóbbakból többet kihozni, így az árakat letörni. (Miután az országban több adatmentő cég is létezik eléggé eltérő árakon, így nem értem, miért nem néz utána aki gondban van, és miért nem választja ki a számára legjobbat. Ár - tudás - lehetőségek - stb...)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) liksoft válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Oxigénpalackkal. :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) Notes válasza liksoft (#26) üzenetére


Notes
senior tag

''És amikor a végére érsz és látod, hogy nem könyvelésről, kórházi nyilvántartásról, fejlesztésről stb... van szó, hanem avi (film, nem családi), mp3 és társai miatt küzdöttél három napot, majd a tulaj közli, hogy ''Nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül (100 ezer körül mert látható, hogy a valódi belefektetett több 100 ezret nem éri meg), köszönöm nem kell!'' és távozik úgy, hogy soha többé nem látod, akkor milyen színű lenne a fejed? A gyereknek miből adsz enni?''

Azért nem az a jellemző, hogy Pistike mp3 könyvtárát kell megmenteni... ugye? Azt hogy mennyibe kerül meg nagyjából előre közlik a vásárlóval, a bevizsgálásért előre elkért tízezrekről nem is beszélve. Szóval én nem félek, hogy éhen hal az a gyermek. ;)
PEACE!

Romanes eunt domus!

(#29) mr_ricsi válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez ugyanaz mint nyáron szarrá tuningolni a gépet.''
Olvasom, hogy a tegnapi napon sikerült 104%-ra túlhajtani Paks 4. blokkját is. (pedig nyár van...)
:))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) mr_ricsi válasza simonzé (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A tönkrement vinyóval azonos típusúba kell átrakni az átvizsgált, és letisztított tányérokat, és megpróbálni értelmes adatot visszanyerni róluk.''
És amikor a tányér(ok) 1/3-a hiányzik? (Megpörgeted 7200-zal, és a falon keresztül lehet a szomszéddal frizbizni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) liksoft válasza Notes (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, a sikertelen mentés nálunk ingyenes szokásos egyedüli drive esetén! Max tönkemegy a mentés során a saját alkatrészünk. Nézd meg a vállalási feltételeinket, utána írd, hogy nekünk buli minden mentés, mert a sikertelenből is palotánk lesz. Bocsi, kisarkítottam, de az előbb már felhúztak.

Egyébként meglepődnél, hányan hozzák ''pótolhatatlan'' mp3 és warez miatt. :(((

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32) liksoft válasza mr_ricsi (#30) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem bűvész vagyok, vannak menthetetlen esetek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33) mr_ricsi válasza liksoft (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A fúvóshangszerék mutogattak olyan vinyót, aminek egy része hiányzot. Meg törött tányérokat, amelyekről az amcsi hadsereg vagy az FBI számára mentettek vissza adatokat. (persze, nem 100%-ot.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) liksoft válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R Akkor van még miben fejlődni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) mr_ricsi válasza liksoft (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Oxigénpalackkal. ''
Ez -gondolom- neked kell a pöcegödör szag miatt.
De különben komolyan kérdeztem, mert ha kiöntik a vizet, és levegőt kap, akkor oxidáció indulhat meg, és az nem feltétlenül kívánatos dolog.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) liksoft válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


liksoft
nagyúr

A víz (H2O) eleve felületi hibát okoz, így a sérülés mértékétől függ a menthetősége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37) Notes válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


Notes
senior tag

Az FBI, meg az USA hadsereg csak magyarisztánban talált olyan technológiát ami megmentette az adataikat. Hi-hi... :)

Romanes eunt domus!

(#38) liksoft válasza Notes (#37) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, de Te csak írsz, vagy végiggondolod a dolgokat?

1. Lehetett ár/érték miatt.
2. A szállítással mégrosszabb állapotba kerülhetnek. Tiszta teret meg nem fogsz a winyó köré építeni. Vagyis kockázat miatt lehetett optimális megoldás.
3. Nem ismerjük az igazi indokot.
4. Stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39) Notes válasza liksoft (#38) üzenetére


Notes
senior tag

Én végi is gondolom. Te megtetted? Ott ülnek az FBI IT osztályán és az arcukat a kezükbe temetik. Most mi a fene legyen? Adatvisszaállítás? Olyat az FBI még sosem csinált, nincsenek ilyesmihez szakértőik stb. Meg különben is az USA-ban ami HDD technikai nagyhatalom nincsenek ilyen cégek!
Gyorsan rákeresnek a Google-n milyen cégek foglalkoznak ilyesmivel... (LOL) Kurt, ez biztos jó olcsó...

''2. A szállítással mégrosszabb állapotba kerülhetnek. Tiszta teret meg nem fogsz a winyó köré építeni. Vagyis kockázat miatt lehetett optimális megoldás.''
Ebből egy mukkot nem értek. Azt mondod a szállítás kockázatos, de szerinted indokolt az USA-ból Magyarországra szállítani a vinyót? :F

''3. Nem ismerjük az igazi indokot.''
Nem is fogjuk gyanítom... Azért az elgondolkodtató, hogy Te mint szakmabeli sem találsz rá indokot.

''4. Stb...'' <--- Ilyen nyomós érvekkel nem tudok vitába szállni. :D

Romanes eunt domus!

(#40) liksoft válasza Notes (#39) üzenetére


liksoft
nagyúr

2. pontra: Miből gondolod, hogy onnan hozták, és nem esetleg 2-300 km-es körzetben romlott el? És a szállítás tényleg kockázatos egy mechanikailag sérült eszköznél. A környéken meg jobbat nem ismerek.

Valamint harcoló alakulat gépéből jött, vagy titkosszolgálatiból, vagy a titkárnőé? :F Lehet, hogy más elbírálás alá esik a titkossága?

Azt hiszem meg volt rá az indokuk miért ide hozták, és nem ez a fontos. Hanem inkább, hogy meg tudták oldani, nem vallottak szégyent. Ez az egész országra nézve jó! De ha Te máshogy látod.....

Én inkább örülök annak, hogy bugyuta politikai viták és érdekek helyett értékteremtő munkára külföldről hozzánk került a megbízás. Ez szerintem sokkal többet ér mint a jó magyar szemlélet: Dögöljön meg a másik tehene is.

Sajnos ma inkább ezzel találkozom. :o


Részemről az egészet lezártam. Nem akarok a lényegnél több indokot keresni, meddő vitában részt venni. Azt hiszem mások az ismereteink, gondolkodásmódunk. Így nincs értelme folytatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41) Notes


Notes
senior tag

Egyáltalán van erről valami infó, hogy tényleg történt ilyesmi? Vagy ezt csak úgy gondoljuk? Na mindegy, ennyi hozzászólást már tényleg nem ér meg egy ilyen urban legend szintű téma.

Romanes eunt domus!

(#42) mr_ricsi válasza Notes (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Utána néztem:

''Adatvisszaállítás? Olyat az FBI még sosem csinált, nincsenek ilyesmihez szakértőik stb. Meg különben is az USA-ban ami HDD technikai nagyhatalom nincsenek ilyen cégek!''
A világon még 2 cég tudja azt, amit a Kürt. Ebből egyik az FBI tulajdonában van.

Akinek mentettek, az az Interpol:
[link]

(A USArmy-Pentagon vonalat még keresem.)

És egy idézet, hogy miért is nem párezer Ft egy adatmentés:
''A tisztaszoba a KFKI területén áll: hatalmas építmény, külön férfi és női öltözőkkel. Mindkét nemnek két-két öltözője van, egyikben az utcai öltözet le, a másikban az űrhajós öltözet fel. A tisztatérbe tizenkét ajtón át lehet bejutni.''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) pajinka válasza greatchaos (#6) üzenetére


pajinka
tag

Pontosan milyen hőmérsékleteknél történt ez? :F
Nemrég vettem új videokártyát, aminek a hűtése pont a vinyóra fúj (Artic Cooling T1 ház ), így az felmegy 38-40 C-ra a korábban szokásos 32 helyett..ez már veszélyes?

Előre is kösz!

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#44) Cyberslider


Cyberslider
őstag

A kürt rt. a felrobbantott világkereskedelmi központból (New York) is kapott HDD-ket,és állított róla vissza adatokat.
Itt egyeseknek fogalmuk sincs arról,hogy mit tud a kürt,meg úgy globálisan mi is az a komoly adatmentés.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#45) liksoft válasza Cyberslider (#44) üzenetére


liksoft
nagyúr

A felajánlásukról tudok, de nem tudom ténylegesen kaptak-e feladványt. Minden esetre azon a hőmérsékleten ami ott volt, nincs mit menteni. Ugyanis az anyag elveszíti mágnesességét, a gőzök (mechanikán belüli anyagok) rárakódnak a felületekre, stb...

Abban viszont igazad van, hogy az adatmentés nem ott kezdődik és végződik, hogy ''ráeresztünk egy csodaprogramot'' vagy a konyhaasztalan generálozzuk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46) Allien


Allien
veterán

Felesleges a Kürt árait szídni! Nézz utánna (wazzeg;)), nem vélettlenül kap jópár nemzetközi elismerést a Kürti! Nem olyan régen volt vele riport, és hozzá kell tenni, Ő(k) bizony a munkatársaival is törődnek, NEM minimálbéren dolgoznak, mert olcsóbb megfizetni MOST egy jó szakembert, mint egy újat kitanítani, hogy az szintén elmenjen, miután kitanulta a ''mesterséget''. Ugye, ez ismerős! :R
Ezen kívül, a cikk éppen abban segtíti az usereket, hogy NE sajnáljanak egy buzi ventit berakni abba a nyomi házba a wincsi elé. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47) mr_ricsi válasza liksoft (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A felajánlásukról tudok, de nem tudom ténylegesen kaptak-e feladványt.''
Kaptak. (Az amcsi mentőcégeknek nem volt elegendő kapacitása, hogy gyorsan mindent ők csináljanak meg.)
'' Minden esetre azon a hőmérsékleten ami ott volt, nincs mit menteni.''
Az épület alatt volt a szerverfarm. Arra ''csak'' ráomlott az épület.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.