Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beeboy


beeboy
addikt

kincstári optimizmus rulz ;] :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, erre befizetek. A mostani legújabb generációs kártyák úgy sem jönnek be nekem, valahogy idegenkedem tôlük. Talán most már lesz egy új ti4200...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) Polesz válasza Goose-T (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Hát a mostani kártyáknál nem lesz nehezebb 2x gyorsabbat kihozni :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) intelfan válasza Goose-T (#2) üzenetére


intelfan
aktív tag

Az új Geforce4ti4200 az az 5900XT lesz majd ha picit lejebb megy az ára. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#6) F-ECT$


F-ECT$
titán

Legyen lassú, mint az állat. Nem szándékozom a 9800PRO-mat még legalább 2 évig lecserélni :t

Dive ever, work never.

(#7) Raymond válasza beeboy (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Yep...:D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) rudi


rudi
nagyúr

No megint egy ''hír''. Kétszer gyorsabbak akarnak lenni?! Csináltunka fórumozókkal egy kisebb hardverközeli tesztelést: [L]http://vganfo.uw.hu/rightmark.html[/L]; shader2.0nál nem biztos hogy elég a kétszeres gyorsulás...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Polesz válasza intelfan (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Nem hiszem, hogy az lesz. Az felejtős kártya lesz.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) intelfan válasza F-ECT$ (#6) üzenetére


intelfan
aktív tag

A 9800Pro-val 2 év múlva örülj ha az akkori 3d tetris elindul. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#11) DaSilva válasza intelfan (#10) üzenetére


DaSilva
senior tag

Mer mér? Ti4200 is van már két éve és vidáman lépést tart a mostani középosztállyal leszámítva a dx9-et.

huss, fohászom száll feléd

(#12) Polesz válasza intelfan (#10) üzenetére


Polesz
addikt

2 év múlva a BIOS nem postol azzal a szar kártyával :DD:DD:DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Raymond válasza DaSilva (#11) üzenetére


Raymond
félisten

''leszámítva a dx9-et.''

Az 5900XT ugyanigy van vele :DDD Bocsi, nem tudtam kihagyni...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nagy cucc. Akkor csinálnak kétszer gyorsabb kártyát amikor akarnak.
Kiadnak egy új drivert, ami lerontja az NV3X-es kártyák teljesítményét, megy egy kis optimalizáció, és kész a kétszer nagyobb pontszám Nvmarkban. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Peat;)


Peat;)
veterán

Bár nekem ati vga-m van(9800 :) ) de szvsz most az nv nagyon összeszedte magát. 5800-ból gyorsan lett az 5900 azóta meg semmi ugye, jó ideje készülget már az új vga és nv képes rá hogy leelőzze az atit, ugyanaz a sebesség és képminőség mellett én alapból nv-t vennék, mert a driverei jobbak (volt ti4200-esem, bár akkor még nem tört ki az a driver láz hogy a régi kártyákat felejtsük el új driverrell) és nem olyan gagyik, eszméletlen hogy mit mert az ati a 9800-asokra rakni, kis alu darab egy pörgő rohadt sűrű ágú ventivel a közepén ami levegőt nem igazán szállít, miközben felhúzva melegszik úgy mint egy sima 5900kb.
Ati meg annyira nagy újításokat nem csinált mint nv az előzetes hírek alapján, de ott meg hajlamosak gondolkodni így ki tudja. Olyan ez mint a forma1, egyik pillanatban még verhetetlen a kocsi aztán meg a mezőny végén is előfordul(hehe a ferrarira gondolok Schumikával, akit idén Kimi remélem megfegyelmez...:) )

(#16) dnacrew


dnacrew
tag

tehát ha jól értem akkor lesz AGP-s verzió is?

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#17) Polesz válasza dnacrew (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Feltétlenül lesz szerintem. A piac még nincs elárasztva az újjal és a régit veszni hagyni elég nagy bátorság lenne.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) dnacrew válasza Polesz (#17) üzenetére


dnacrew
tag

remek, akkor lehet ez lesz az utdódja a 9800np-m nek.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#19) FreeM


FreeM
aktív tag

Bámulatos, hogy a PH fórumozói közül milyen sokakat súlyt diszlexia (vagy még keményebb kór :DDD). A magyar ferdítésben sem 2x-es teljesítménynövekedés szerepel, az eredeti szövegben meg pláne nem!
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=37221&start=41[/L]

(#20) Vitus válasza Polesz (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Akinek olyan biosa lesz 2 év múlva, hogy már nem kezeli le azt a ''szart'' nem hiszem, hogy ilyen kártyát vesz. :-P Ja és ha a Ti4200 szar akkor az ati 9100, 9200, 9600np mi? hulladék? Én szerintem a szar kártyának azt hívjuk ami nem müködik.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) anaqer


anaqer
veterán

Amit sejteni lehet egyenlőre a kártyáról az részben nagyon ígéretes, részben elég vicces ( 125W...?! ). Huang véleményére viszont én nem adnék semmit, nincs abban a helyzetben hogy objektív dolgokat tudjon ( és legfőképpen akarjon ) mondani.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) Raymond válasza FreeM (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt mondta:

''if we’re not a lot more than 2 times faster I’m going to be very disappointed''

Ez annyit jelent valahol 2 es 2.5 kozt lesz, mert ha tobb lenne, azt mondta volna ''almost three times'', vagy ''close to three times'' vagy ''more then three times'' vagy hasonlot...:)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) Alvin_ti4200 válasza Polesz (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kérdés az, hogy ki fogja elfelejteni, mert én nem:D
Amúgy bízom benne, hogy viszonylag közel áll a valósághoz ez a hír.

(#24) engusz


engusz
veterán

Örülni kéne a hírnek, nem pedig azt csinálni, amit csináltok. Az idő majd úgy is elhozza a bizonyítékot az állításaitokra vagy éppen az ellenkezőjére. Előre nem sok mindent lehet tudni ebben az esetben.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Megint egy szép PR duma az NV-től. Tapsoljuk meg lelekes versenyzönket!

Nekem erről a reklám jut eszembe ''... Nekem bizonyíték kell és nem ígéret...''
Hát szerintem ez még ígéretnek is gyengusz: Na mindegy majd az idő eldönti kinek volt igaza!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#26) FreeM válasza Raymond (#22) üzenetére


FreeM
aktív tag

A ''lot more than 2 times'' az azt jelenti, hogy > 2. A 2.5 teljesíti ezt, de pl. a 25 is! A 2 viszont nem!

(#27) Alvin_ti4200 válasza szasza_xp (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Te már csak tudod, hisz az nV-nél dolgozol:(

(#28) rudi válasza engusz (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Örülni?! Minek? Ez egy olyan hír amit akárki mondhat, Volarisok is keménykedtek és most hol vannak? Annak idején az NV30-ra is megígértek fűt fát és most még a weboldalukon sem lehet megtalálni.

Majd ha itt lesz a vas és látjuk hogy SHADRE2.0-s tesztekben dupláját tudja az elődnek akkor lehet azt mondani hogy igen, hír van!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) engusz válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


engusz
veterán

Hát igen. Sok ember néha bölcsebb maradt volna, ha halgatott volna. Nagyon zavaró és néha már idegesítő ez az ellenszenv. Aztán lehet, hogy később nVidia kártyája lesz és áradozni fog róla, hogy milyen jó vétel volt.

Szerintem mindig érvényesül az a szabály, hogy egyszer fent, másszor lent. Én úgy érzem, hogy most sem lesz ez másként. De majd tényleg meglátjuk...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) rudi válasza FreeM (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért kell a szavakon lovagolni? Szerinted egy PR-es aki tudja hogy 5 ször jobb a terméke mint az előző az ''lot more than 2 times''-t fog mondani?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) engusz válasza rudi (#28) üzenetére


engusz
veterán

De addig miért kell ilyen ellenszenvesnek lenni? Meglehet fogalmazni azt a véleményt (hozzászólást) kicsit szebben és normálisabban is. Persze tisztelet a kivételnek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) L3zl13 válasza FreeM (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tévedsz. Marketingnyelven még az 1.8 is teljesíti a ''lot more than 2 times'' feltételt. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#33) rudi válasza engusz (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a mai helyzetben NINCS helye a finomkodásnak. Hónapok óta vakítanak a gyártók a nagy büdös semmivel és nagy összegeket mernék tenni rá hogy SEMMI köze nincs a PR-nek ahhoz amit a mérnökök megcsináltak.

Én egyáltalán nem értem ez a titkolódzásos mókát, hiszen már hónapok óta tudják milyen hardverfelállás lesz a chipekben. Mennyivel jobb lenne egy olyan hír hogy VALÓDI 8/2 mint az hogy X-szer gyorsabb. Sokkal közelebb nem kerülnénk a pontos sebesség meghatározásához, de mégis jobban hangzik.

Másik dolog meg hogy igérgetnek FSAA javuláts. Hát mennyiből állna kidobni egy sz@ros szkrínsotot hogy nesztek, ennyivel szebb lesz az új vas képe.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) FreeM válasza L3zl13 (#32) üzenetére


FreeM
aktív tag

Egy matematikus ezen a nyelven nem beszél. :P

(#35) Loretto


Loretto
veterán

bizakodjunk ebben a hírben hogy miért?mert egyre égetőbb a nv-nek a fejllődés.ati igen magasra tette a mércét.hogy ebből mi fog kisülni az majd kiderül.aztán mindenki derül

Soirée...

(#36) Raymond válasza FreeM (#34) üzenetére


Raymond
félisten

A PR-nak viszont semmi koze a matematikahoz... :)

Remelem nagyon jo lesz a kartya hogy tovabb elesedjen a verseny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) tray


tray
aktív tag

Most mit vagytok úgy kiakadva?
Ennek a hírnek nincsen semmi hírértéke.
Moore törvénye szerint a számítástechnikai eszközök teljesítménye másfél évenként megduplázódik. Ez így van 40 éve, és még így is marad egy darabig. A GPU-k tekintetében a ciklus lerövidül, mert csak az utóbbi 6-8 évben kezdtek el vele komolyabban foglalkozni, szóval igazából csak az lett volna meglepő, ha azt mondja, hogy a sebességnövekedés nem lesz kétszeres.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#38) rudi válasza tray (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

OFF
Éppen a napokban olvastam ATI és NV ''hogyan kerüljük el a szűk keresztmetszeteket kódolásban'' doksikat, és mind a két forrás azzal jött hogy az VGA biznisz lenyomta a Moore törvényt :D
Azért én kíváncsi vagyok arra a vasra ami clock-for-clock dupláját tudja majd a kétéves(?) R300-nak.
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) FreeM válasza tray (#37) üzenetére


FreeM
aktív tag

Ez kész! Diszlexia rulez. :O

(#40) engusz válasza rudi (#33) üzenetére


engusz
veterán

Szvsz. a PR az aminek lennie kell. ''Ez a mosópor jobban mos, mint a többi!'' Nem kezdik el részletezni, hogy milyen anyagokból áll össze az a termék. (Persze a reklámokban még sok más butagás is van.)

Valóban jobb lenne egy olyan hír, ami feltár mindent. De mostanában eléggé divat. A játékokkal is így húzzák fel az ember agyát. Először egy-két kép, majd egy rakat. Jön a videó, kikerül egy beta (vagy alpha) változat, majd kínkeservesen, késéssel, jön a teljes verzió.

Szerintem, ha lenne ''kézzel fogható'' anyag, arra is jönnénak a hasonló megjegyzések. Bár sokkal meggyőzőbb lenne és nem csak üres PR szövegnek vagy semmirevaló hírnek tartanánk a kis olvasmányt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) rudi válasza FreeM (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Légy szíves ne csak állíts, hanem INDOKOLJ is!!! Ha szerinted valaki valamit rosszul olvasott vagy értelmezett, akkor légy szíves írd le PONTOSAN ki és mit értett szerinted rosszul és azt is hogy SZERINTED hogyan kellett volna értelmezni. Egy egy információhoz mindenki másképp áll hozzá mert más-más tudással/információkkal rendelkezik. Lehet hogy valakinek a 8/2 semmit nem mond, lehet hogy valakinek igen...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) tray válasza FreeM (#39) üzenetére


tray
aktív tag

Ja ja, csatlakozom az előttem szólóhoz: MI VAN?! Milyen diszlexia?

Amúgy én nem olvastam az említett cikket, IQ-ból copy+paste-eltem a Moore törvényt... :C

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#43) FreeM válasza engusz (#40) üzenetére


FreeM
aktív tag

[MODERÁLVA]

indoklás a 47es hozzászólásban

rudi

(#44) tray válasza FreeM (#43) üzenetére


tray
aktív tag

''Felettébb csalódott lennék, ha nem lenne legalább kétszer gyorsabb[, mint a korábbi generáció].''

Ez szerinted mi?

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#45) Loretto


Loretto
veterán

az a baj hÍrekkel hogy ilyenkor csak mindenki találgat.legyünk türelemmel.itt mindenki arról beszél hogy így meg ugy holott még szaga sincs a cuccnak.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#46) divot


divot
veterán

Mindenesetre minél több gyártó ''áll át'' az ATI-hoz, nekünk vásárlóknak annál jobb, mert ez lenyomja majd szépen a nVidia kártyák árát.

(#47) rudi válasza FreeM (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Van még pár perced a szerkesztésre, ha nem módosítod a hozzászólásodat akkor törlöm!

Részlet az alapelvekből:
Nem engedélyezettek az alábbiak:
...
a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólások
...

A moderáció, a moderátor:

a moderátor elsődleges feladata (minden moderációs szabály alapja) a normális, emberi hangnemű beszélgetés lehetőségének, körülményeinek fenntartása

a moderátorok a szerkesztőség felkérésére, társadalmi munkában, a fórum szabályzatának megfelelően végzik feladatukat

moderációról annak helyszínén vagy a [Miért moderáltuk?] topicban értesítünk titeket

VITÁT EBBEN A TÉMÁBAN NEM NYITOK!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) engusz válasza tray (#44) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem többféle dolog kilehet olvasni ebből a mondatból. Először két dolog jutott az eszembe, közvetlenül olvasás után.

1) Nagyon durva kártya van készülőben. És ez egyfajta szerénykedés. A kártya vagy kártyák teljesítményének alábecsélse (szándékosan).
2) Valóban kb 2-szer lesz gyorsabb. És erre nem is mondanak kevesebbet, se többet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) Polesz válasza rudi (#47) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem nem fogja javítani. Nem úgy mint az NV az új kártyáit. Lehet, hogy nagyon reklámszagú a szöveg (sőt biztos), de azért bízom benne, hogy tényleg jók lesznek a kártyák.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#50) Vitus


Vitus
őstag

Az ati 3x-os gyorsulást ígér az nv meg 2x-est majd meglátjuk melyik lódít nagyobbat. :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.