Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NVIDIA GeForce 6600 GT-gyorsteszt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

még is csak 256 bites lesz a mem, ez egy nagyon népszerű kártya lesz

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Nagggyon finomnak ígérkezik ez a kártya. Persze egy PCI-E alaplap azért kell hozzá... :( Mert én a HSI chippel szerelt verzót meg nem venném! :DDD

#tarcsad

(#3) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ha tényleg 256bites lesz, akkor naaaagyon király kis kártya lesz! Csak attól tartok, hogy ez bizony elírás:(.
Amúgy szépek az eredmények, csak a doom3-on kívül kellett volna valami kevésbé nV optimalizált cuccal is tesztelni, mert ez így nem mérvadó. A sima 6800 is nagyon állat D3-ban, egyes játékokban viszont a 9800XT szintje közelébe esik vissza. Szal fene tudja, mindenesetre ígéretes:).

hey-ho-let's-go

(#4) fLeSs válasza t-shirt (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

128-as lesz, elírás volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) t-shirt


t-shirt
veterán

hogy én mindig árnyékra vetődőm

[Szerkesztve]

(#6) g4dg3t


g4dg3t
senior tag



A forrasban meg yool irjak...

(#7) t-shirt válasza fLeSs (#4) üzenetére


t-shirt
veterán

ezek az eredmények nagyon szépek ha 128-bittel készültek, bár az 5900 nem nagy ellenfél

(#8) g4dg3t válasza t-shirt (#7) üzenetére


g4dg3t
senior tag

En is meglepoen jonak talalom...varom a hivatalos teszteket...meglehet h visszaterek az nVidiahoz :)

(#9) t-shirt


t-shirt
veterán

a 6600-ból lesz agp-s?

(#10) -=V3rthil=- válasza t-shirt (#9) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

lesz

hey-ho-let's-go

(#11) t-shirt


t-shirt
veterán

kiváncsi leszek az RV410 mit tud majd felmutatni

(#12) Atlantis


Atlantis
veterán

128 biten ilyen eredmények? Ez nagyon jól hangzik. A PCX is 128-as? Mert ha az 256-os, mint az AGP-s 5900, akkor nem értem, miért ilyen jelentős a 6600 előnye.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) Keitaro válasza Atlantis (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Simán az FX-ek pocsékok voltak DX9-re így nem csoda, hogy a GT szétveri pl 3DMarkban.

(#14) divot


divot
veterán

A 6600GT-nek kellett volna lennie az FX5900-nak, és akkor még mindig a nVidia lenne a király a piacon.

(#15) t-shirt válasza divot (#14) üzenetére


t-shirt
veterán

ez az ékes bizonyítéka hogy az nv nek nincs időgépe, lehet hogy az ati-nak van :Y

(#16) marcee válasza Keitaro (#13) üzenetére


marcee
addikt

Azért ~83xx pötty önmagában sem szar 3dmark-ban, nem csak az fx-hez képest.

\m/

(#17) faster válasza Keitaro (#13) üzenetére


faster
nagyúr

Azért a részletes teszt többet mond, mint a pontszám (lehet, hogy az egekben van a Game1 FPS, de az a gyakorlatban semmit nem számít) és a 128 bites memória nem akkor kezd szűk lenni, amikor egy alap 1024*768 noAA, noAF tesztet végzel, hanem nagyobb felbontásokban/élsimítással+textúraszűréssel.

[Szerkesztve]

(#18) marcee válasza faster (#17) üzenetére


marcee
addikt

Szvsz még nem tartunk ott, hogy mainstream 200 dolláros kártyától 1024, 4AA, 8AF-et lehessen elvárni. Majd 1.5 múlva, talán.

\m/

(#19) faster válasza marcee (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Ha egy 9800Pro-tól elvárható, mondjuk legalább egy UT alatt, akkor elvárható ettől is.

[Szerkesztve]

(#20) anaqer válasza faster (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Miért is...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) faster válasza anaqer (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Kéccáz dollár az kéccáz dollár.

(#22) anaqer válasza faster (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Pffft... mintha az a gyártókat eddig bármikor is meghatotta volna, ha a next-gen mainstream kártyát elveri az ugyanolyan árú, de csak használtan kapható előző csúcskártya...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) twollah válasza t-shirt (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem hinnem, hogy lenne.

(#24) faster válasza anaqer (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Hát igaz. Az RV410-et kell megvernie, nem a kifutóban levő R350-t.

(#25) faster válasza twollah (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Októberre ígérték.

(#26) Kalwa


Kalwa
tag

Gyerekek, gyerekek! Mi lesz itt, ha már egy középkategóriás kártya veri az előző csúcskártyákat? :) Eladó egy Sapphire 9800Pro kártya! :D

(#27) Drizzt válasza Kalwa (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, én is gondolkoztam már ilyesmin...

I am having fun staying poor.

(#28) gabi123


gabi123
senior tag

Hali! A ''sima'' 6600 kb. mennyibe fáj majd ft-ba?
Mikor jönnek az AGP-sek?
Valszeg mennyivel lesz gyengébb a GT-nél?
Köszi

Forza Ferrari!

(#29) Illissius


Illissius
tag

Ezek nagyon jó eredmények. Már egy ideje érdekelt, hogy hogyan teljesítene, tekintve, hogy 20-30%-al több fillrateje van egy 9800 Pro-nál, és kb. ugyanannyival kevesebb memória sávszélessége... melynek következtében a relatív teljesítménye lehetne bárhol -30%-tól +30%-ig, de szerencsére úgy tűnik inkább az utóbbi felé hajlik.
Naggyon jó :C ugyanis már előre kinéztem magamnak, hogy ilyet veszek :D (Linux et cetera, ergo non ATi). Vagy esetleg egy 6800LE, ha lehet kapni is meg szoftmoddolgatni is... (bár 300W-os kodegányommal nem biztos hogy megkockáztatnám)

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#30) Illissius válasza gabi123 (#28) üzenetére


Illissius
tag

- ~$149 -> 30-35K Ft nagyker nettó (ez olyan 50K kisker bruttó lehet?)
- nem tudni, elvileg nem sokkal a PCI-Esek után, de ez nagyban függ a ''sok'' értelmezésétől
- olyan 40%-al, ha nem fojtogatják lassú memóriával (ugyanis az nincs meghatározva és a gyártók döntik el)

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#31) Sanya válasza faster (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

te, én örülök, ha a gépemen elindul egy mai játék, nemhogy aa, af

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) Club


Club
őstag

Kezd számomra iérződni itt valami olyasmi, amivel eddig szerintem nem nagyon számoltunk.
Nevzetesen:
Az ATI ugye mint olyan, nagyon nyomja a felsőkategóriát(X800Pro,X800XT).
DE!
2 dolog:
1:A Nvidia felsőkategóriás kártyái(6600 Ultra) igencsak megszorítja ezeket, sőt, egyes helyzetekben jobb is.
2: Ugye az Nvidia mint olyan, azért volt jobb, mert nagyobb rétegeknek adott el kártyákat. Nevezetesen lehet hogy nem vlt sok ''csúcs''karija, de annál többet adott el alacsony, és kötépkategóriában.
Viszont én ahogy most látom, mindkettőben ütni fogja ATI-ékat.
Mert ugye:X600 állítólag egy baromi buta kari, csak jól hangzik a nagytestvér kistesója név. De ezt, egy 6600GT a jelek szerint földbedöngöli.
Árban meg nagyjából ugyanott lesznek úgyfest.
Tehát összegezve:Az Nvidia kezdni megint átvenni a piacot.
De ezt csak én látom így, lehet nem így van:)

[Szerkesztve]

(#33) Loretto


Loretto
veterán

azt hiszem talán meglesz az uj ''best buy'' nvidia fronton? :F
viszont sajna hogy 128bites a vezérlő :(

[Szerkesztve]

Soirée...

(#34) polika válasza Illissius (#30) üzenetére


polika
senior tag

50k-s középkategória..ez mind szép lenne de teljesen egyetértek..egy ilyen tesztben ott van a full tápos ram-al meg jó hűtéssel vannak felszerelve a kareszok aztán mire te megkapnád hirtelen 1ns-el szarabb ramok vannak rajta meg vmi gány hűtő és aztán báj báj tuning, és -30% lesz a +30%-bó hirtelenjébe..szóval igazából én ezeken a híreken sajnos csak lehangolódni tudok nem úgy feldobódni mint a lelkes naivák...maj ha lesz PH-n magyar bótba árult kareszról teszt plusz hozzá ár akkor átgondolom...de mikor lesz még az? fél év mire eljut hozzánk feláron!!!!!

(#35) seaman


seaman
csendes tag

Ez melyik Radeon ellen száll majd versenybe???
Komolynak tünik nagyon a teszt alapján remélem a sima X800-tól nem marad el nagyon. 50000 FT-ot szerintel lazán megér majd mert egy jobb 9600XT is van 50000 és a 6600 GT földbe döngöli.

(#39) seaman válasza polika (#34) üzenetére


seaman
csendes tag

Engem nem érdekel a tuning mert a tesztet nélkül csinálták és igy is szépen muzsikál.Amint lesz ilyen nálunk veszek egyet ha addig az Ati ki nem fundál valami újjat ellene de azt kétlem.

(#40) Illissius válasza seaman (#35) üzenetére


Illissius
tag

Jelenleg az X600XT-vel, de elvileg az ATi is készül egy RV410-el ami a hírek szerint szintén 500/500MHz-es lesz.
Ja, és a sima 6600 lesz 45-50K, a GT inkább a mostani 9800 Pro ára körül lesz (55-60?).

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#41) gabi123


gabi123
senior tag

Nincs hivatalos időpont, hogy mikor jelennek meg a 6600-osok?

Forza Ferrari!

(#42) -=V3rthil=- válasza seaman (#39) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Márpedig az ATI tényleg kszül az RV410-zel, ami elvileg a 6600(GT) ellenfele lesz. Én is azt hittem először, hogy az X600 lesz csak a középkategória, na az tényleg szánalmas lett volna... Csak azt nem tudom, hogy ezek után milyen áron jön majd ez az RV410... Gondolom, az X600-akat se 25e-ért akarják majd árulni.

hey-ho-let's-go

(#43) Club válasza -=V3rthil=- (#42) üzenetére


Club
őstag

Pedig ahogy láttam néhány tesztet, még annyit sem fog érni:U

(#44) -=V3rthil=- válasza Club (#43) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Azért kb a 9600XT-k körül mozog, és még azokat se kapod meg 25-ért bruttó kiskerben...

hey-ho-let's-go

(#45) anulu


anulu
félisten

nagyon tetszenek ezek az eredmények! kiváncsi vagyok, hogy SLI-ben mire lesz gépes a GT! ha(!) épeszű áron lesz a Gigabyte 6600GT-je, akkor lehet, hogy SLI lesz belőle majd. nForce4 mellett. majd. valamikor.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NVIDIA GeForce 6600 GT-gyorsteszt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.