Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40 és R420 - az első fotók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Kiegeszites:

Mindkét referencia kártya a Micron Techology GDDR3 -as memoria chipjeit használja. A modulok gyártója megerősitette: GDDR3 800MHz-en fut, ami 1.6Gbps (6.4GB maximális forgalom a GPU felé) adatátviteli sebességet jelent. Ugyanakkor jelentosen kevesebb energiát igényel, csökkentve a hőtermelést is. Sorozatgyártásukat a Micron 2004 elsõ negyedében tervezi, 0.11µm-os technologiát használva.

A theinquirer.net szerint a kártyák elsõ teszt példányai még ebben az évben elérhetõek lesznek. Ezzel párhuzamosan majd megjelenhetnek az elsõ tesztek is, s igy az nVidia kifoghat egy kis szelet az ATI vitorlájából a karácsonyi verseny alatt.

iBook + RedBull :)

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

Ezek a memóriák már remélem kitartanak egy darabig, sávszélesség ügyben és mostmár a GPU-n is tudnak jelentősen fejleszteni. Pl. Nem lenne rossz egy .11-es GPU passzív hűtéssel...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Kíváncsi vagyok, az nVidia tesz-e rá hőelosztó kupakot a magra, mint az ATi? Bár az új FX5600-on van, így erre is várható.

Egyébként bízom benne, hogy az a szép kis nVidia logóval ellátott chip visszaállítja a gyártója hírnvének régi fényét. Nem azt mondom, hogy alázza porba az ATi-t, de legyen legalább azzal egyenrangú sebességben-minőségben.

#tarcsad

(#4) ctg


ctg
csendes tag

HÖ !

Utty nézzem ennek is lesz 1 akkora fló efixxe mint egy ház ! :))

Csendeset akarok !
Csendes vid kátyát ! :Đ

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát én nem tudom, de anno azért álltak vissza DDDR-II-ről DDR-I-re, mert drága volt a gyártása. Akkor most minek erőltetik megint. Az nVidiánál az a baj, hogy mindent bikából akarnak megoldani - legyen marha magas órajel, mert akkor majd biztos milyen gyors lesz. Erre nagyon jó példa a GeForce FX5800 Ultra, ami nagyjából 400/1000-en megy, de lassabb, mint a Radeon 9700Pro, ami pedig ''csak'' 326/610-en. Szóvaé nVidiáéknak vmi gyökeresebb változás kéne, nem pedig extrém tuning:(

(#6) kymco


kymco
veterán

Ez aztán a perverzió! Itt csorog a nyálunk egy pár szilicium lapka után! :)

www.refujvaros.hu

(#7) Yutani válasza kymco (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Inkább az általuk nyújtott teljesítmény után... :)

#tarcsad

(#8) e-biza


e-biza
őstag

deja vu

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#9) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

DDR1-nek lehet már a határait feszegetjük... Tehát jövőre, szerintem normális, hogy gddr-3-at akarnak felpakolni főleg ilyen infók mellett mint, nem melegszik annyira mégis milyen magas órajelen ketyeg

(#10) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Jó lesz ez én már érzem. :) Reméljük, hogy nem villanykályhát fog piacra dobni egyik cég sem.

(#11) maniac


maniac
senior tag

Szeretettel varom az ATi uj kartyajat, hogy a gepembe huppanjon :)

(#12) Crull


Crull
csendes tag

Úgylátom az ATI-ra nem fog valami nagy hűtés kerülni, legalábbis a második kép bizonysága szerint... :t

(#13) LordX


LordX
veterán

Azon a felső kártyán valóban nincs monitor kimenet egyáltalán? :)

(#14) Yutani válasza LordX (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, mert a PCI buszon keresztül kommunikál mint társkártya egy S3 Trio64 V+ kártyával... :))

#tarcsad

(#15) Sanya válasza LordX (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

nincs

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) Yutani válasza Crull (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Höhö, ha megnézed jobban, akkor látod, hogy mindkét kártyán úgy van szabadon hagyva a GPU és a memóriák körül a hely, hogy gond nélkül rájuk lehessen illeszteni a GPU-t és ramokat együtt hűtő egybeföggő bordázatot. Bár ez az NV40-es kártyán egyértelműbben látszik, de az ATi kártyán sincs egy magasabb alkatrész sem a GPU és a ramok között.

#tarcsad

(#17) xuldar válasza LordX (#13) üzenetére


xuldar
őstag

Az ATI kártya jobb oldalán vannak a kivezetések, de nem forrasztottak rá csatlakozót (ha jól vettem ki a képből). Biztos valami nagyon-nagyon prototípust mutattak be.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18) xuldar válasza xuldar (#17) üzenetére


xuldar
őstag

Visszaszívom:)
Pár hozzászólás elolvasása után más képre emlékeztem :D
Fogalmam sincs, hova fogják tenni a csatlakozókat.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Az ATI kartyajarol hova tunt a VGA csatlakozo?

(#20) nap válasza twollah (#19) üzenetére


nap
addikt

Ez a legjobb: Az ati kartyajara nem kell vga kimenet, mert kozvetlenul a megfelelo agykergi reszt fogja stimulalni, gamma hullamok formajaban. Tehat, mar monitor sem kell hozza.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21) Ring-bearer


Ring-bearer
csendes tag

Nem tudom megfigyeltétek-e de a két kártya buszrendszer csatlakozása eltérő foglalatot igényel. Ezek szerint más alaplapi foglalat is kell hozzájuk?

''Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul!''

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ezeken a képeken nem az nv40 és az r420 van.

[L]http://www.hardocp.com/article.html?art=NTI4[/L]

ez a Micron bemutatója a GDDR3-as ramokról.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Yutani


Yutani
nagyúr

Baklövés...

#tarcsad

(#24) Cane


Cane
őstag

Hogy hová ez a nagy erőlködés azt nem tudom. Ezeknek kb. 1 év múlva lesz elfogadható áruk. Vagy még akkor sem.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Móci


Móci
addikt

Jó lesz majd ha lesz új ATi kártya. Ugye adnak ilyet ingyen?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#26) rudi válasza Keitaro (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom hova ez a DDRakármennyi rohanás hiszen éppen a DX9 kapcsán jött elő hogy ezeken a kártyákon inkább a VPU a szűk keresztmetszet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Keitaro válasza rudi (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Manapság igen, de 12pipe-al és magas órajellel lehet a mostani kevés. Mondjuk a 800-as meg soknak tűnhet...
Bár ha rendesen fejlődnek a chipek akkor az overdraw csökkentés is egyre jobban megy, ami megint csak sávot kímél. Na mindegy... max a jövőben memóriát már nem tuningolunk csak core-t :)

(#28) rudi válasza Ring-bearer (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem feltétlenül. Ezek a kártyák már ollyan gyorsak lesznek hogy kevés lehet nekik a 8×AGP sávszélessége, ezért kell a PCI express, no meg persze azért mert fogyaztói társadalomban élünk és nehogy má az a gyerek aki fél éve vette az 2200+as XPjét vagy most vett 3000+os Barthont az tudjon konfigcsere nélkül játszani jövő ilyenkor :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40 és R420 - az első fotók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.