Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40 csak 2004-ben? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ebx


ebx
aktív tag

Miért is kellene 2 havonta új termék?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#2) bdav válasza ebx (#1) üzenetére


bdav
őstag

azért hogy hamarabb legyen nekik mint az Atinak :P

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Biztos, hogy egy Ps2-ről készült képet akartatok berakni a hírbe? :F

(#4) rudi válasza ebx (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Pedig lépni kell valamit az esetleges pixelshader2.0 gondokra...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Én nagyon nem bánom, hogy lassul az ütem, mert már elegem van ebből a nagy kavarásból, a ami a 3D-gyorsító fornton kialakult az elmúlt egy év alatt...

#tarcsad

(#6) Panther válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lehet hogy nem volt PS3-asuk :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát... azért én az ilyen PS3as dolgokat nem hiszem el elsőre. Egy konzol pont azokat nem engedheti meg magának amiket az nV művelt az utóbbi időben. (forró chip, pixelshader hiba, teljesítményproblémák)
Én nagyon nem örülnék nV chipnek a PS3ban. Remélem az ilyen dolog csak kacsa és az is marad :)

(#8) rudi válasza Yutani (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd a DoomIII és a HL2 megmondja mikor lesz új csúcskártya. Nyugaton mindenki erre vár erről kérdezgetik egymást. Ha ezekhez a gamekhez elég lesz a 9800 meg az FX5900 akkor egy darabig nem lesz aki megvegye az új cuccokat. Már így is szóvátették sokan (még nyugaton is) hogy durva a 300-500USD egy VGAért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) eper-fa


eper-fa
aktív tag

''a cég gyártaná a PlayStation 3 konzol grafikus chipjét. '' nem az volt h a PS3ban ultrahiperszuperüberfaja proci lesz? ha külön lesz a graf mag, akkor minek ez a proci oda? olyan jó lenne egy én múlva a mesterséges intelligencia?

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#10) n4cr


n4cr
csendes tag

Attól még nem fognak kevesebb kártyát kiadni, hogy lassul a fejlődés. Akkor is totál kavarás lesz a vidkártyapiac, csak kisebb lesz a differencia a kártyák között. (ha máshogy nem, akkor százalékosan biztos kisebb lesz a difi) :o:O

A kacsacsőrű hímlős.

(#11) nap


nap
addikt

Szerintem a nV gozerovel fejleszti az nv40-et, hogy ha az ati elorukkolna az r420-al, akkor azonnal tudjon lepni. Viszont kiadni nem akarja, had vegye a jonep az fx sorozatot. (5200 rulez! ;])

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) Keitaro válasza nap (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát... fejlesszen csak, mert amikor az Ati előrukkolt az R300-al neki nem igen volt mit lépnie rá. Amit meg fél évre rá lépett azt ő is szeretné felejteni :)

(#13) Egon válasza Keitaro (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Mint ahogy az Ati szeretné elfelejteni azt a _sok-sok_ évet, a Riva128-től a GF256-ig, amikor 3D-lassítót gyártott...;] Szeretné elfelejteni, de én nem felejtem...;];];]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Keitaro válasza Egon (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Egon!!!
Szia :)
(Bár az, hogy a Ragek eleinte hibáztak 16biten az nagyon ciki)

(#15) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

Az ATi-t a Radeon-tól számítjuk, ami előtte volt, az nem érdekes... :)

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#16) bdav válasza Egon (#13) üzenetére


bdav
őstag

hmmm a tendenciákat azért érdemes lenne figyelembe venni ;] az ATi azóta csak javult (folyamatosan), az nvidia meg khmmm... ;]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Egon válasza Keitaro (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt, hogy egy 8 megás, agp-s RageII Pro _TIZEDANNYI_ pontot ért el 3DMarkban, mint egy 4 megás, PCI-os Riva128?!? (Mértem s.k.). Nem nagy égés?!? Az 5800-as FX (elviekben) azért min. a felét hozta az R9700-es teljesítményének, még visszaskálázva, batár hűtő nélkül...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon válasza bdav (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nV a piacvezető...:t

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) bdav válasza Egon (#18) üzenetére


bdav
őstag

még :DDD

különben az intel az (bár tudom hogy neked ez sem fáj túlzottan :D)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#20) Egon


Egon
nagyúr

A hírhez: én bízom az nV-ben (a legtöbbet ők tették az iparág fejlődéséért ezidáig), és várom az NV40-et... Jóccakát, megyek alunni...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Egon válasza bdav (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, de ha eltekintünk az integrált megoldásoktól...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Miért egy PS2ről készült kép van a hírben ha abban egy szót sem ejtenek a PS2ről?

(#23) Keitaro válasza Egon (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem ez nem így van. Igazából bennem csak TnL maradt meg :)
Lehet mondani másokat is, de pl 32bites képe az Atiknak is volt régen csak nem voltak gyorsak. Vagy a G400-nak. Stb stb. Nem kell mindent az nVnek betudni.
Egyik kedvencem az FSAA pedig pont nem nekik köszönhető :t

(#24) bdav


bdav
őstag

hmmm.. sonyéknál cáfolják hogy a ps3ba nVidia csip lenne (Gonoszság ON: a PS3-mat HALK gépnek akarják megcsinálni ;] OFF)

[L]http://www.hardwired.hu/forum/forum.hw?t=8113&hir=6854[/L]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#25) Keitaro válasza bdav (#24) üzenetére


Keitaro
addikt

No azért... Thx a linket zene füleimnek, én is kb így álltam hozzá :)

(#26) rudi válasza bdav (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemrég vettem egy Radeon 7500ast. Lazán tartja a lépést a GF4MXekkel...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) rudi válasza Egon (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

jó jó de meddig... mi lesz ha előveszik a programozók a PixelShader2.0-t...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) HiperG


HiperG
addikt

Látom Egon beindult :)

Mindennek ellenére jó lenne hogyha összeszedné magát, hiszen a verseny az csak nekünk, fogyasztóknak jó :)

(#29) elmo


elmo
aktív tag

''Mindenesetre a vállalat már korábban jelezte: lassítja a GPU-fejlesztést.''
Nem is baj, fejlesszék inkább az nforce-t, az mostanság igencsak sikeresnek mondható.

(#30) -boyscout-


-boyscout-
tag

nem így kezdődött a hajszárítóval is? csak most a csúszást lassításnak hívják. :U

(#31) HiperG válasza -boyscout- (#30) üzenetére


HiperG
addikt

Van benne valami :DD :DD :DD

(#32) dr.Mura


dr.Mura
tag

Az nV most nagyon leeresztett - vagy az Ati erősített be annyira, hogy azon már ne bírják. Az FX 5200 egyszerűen gagyi, az 5600 szerintem alsó mainstream-nak még elmegy, de nem ezt várta volt az ember a - nagyon eltalált - 4200-as széria után.

Az ATi viszont tudott nagyot lépni a 9500-9700-9800 szériával - egyszóval lelépte az nV-t, akárki akármit is mond. Nekem nincsenek preferenciáim, volt már mindegyiktől kártyám, sőt mindenféle más is, de ha az nV pont most mondja azt, hogy lassítja a fejlesztést, akkor azzal a saját halálos ítéletét írja alá. Láttunk már akkora cégeket bukni - Trident, S3, 3dFX, ezek mind voltak anno akkorák a saját piacukon, mint most az nV.

C8H10N4O2

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40 csak 2004-ben? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.