Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Pedig az NV 35 sem lehet rossz. Egyébként szerintem lehetett rá számítani, hogy valamit kidob az Nvidia az R360 ellen. Ha már az NV 40 még nincs kész.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Zsiba


Zsiba
senior tag

Kicsit már sok lesz a grafikus kártyából, nem???? Én már rég elvesztettem a fonalat az MX, LE, Ultra, Pro, SE és egyéb nyalánkságok között...

''One Ring to rule them all...''

(#3) iguana válasza Zsiba (#2) üzenetére


iguana
őstag

isten hozott a fogyasztói társadalom lépfenéjében :)
fogyassz, fogyassz :DD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) utax válasza Zsiba (#2) üzenetére


utax
aktív tag

ha nincs választék, az a baj, ha van, akkor meg az ??? :)
amíg nem akarod lecserélni a meglévőt, addig ne foglalkozz vele. ha majd kell, akkor meg vegyél elő egy pH! tesztet :)
engem spec az nvidia hírek hidegen hagynak ...

Use the force, Dude !

(#5) Zsiba válasza utax (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hát ja, csak neekm ez már olyan sok, hogy nem igazodom ki rajta.
Pl Geforce3-ból hány fajta kártya jelent meg? Abban még kiigazodtam és szerintem bőven elég volt.

''One Ring to rule them all...''

(#6) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

4 pipeline-nal?

Még a 9700pro-nak sem lesz ellenfele, ez a *#&@*[!..... :)

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#7) kymco válasza utax (#4) üzenetére


kymco
veterán

Ez a sok tipusazonos kártya mutáns valódi választékot jelent?

www.refujvaros.hu

(#8) maniac


maniac
senior tag

4 pipeline, 2 TMU pipelineonkent tehat 4*2=8->8*1=8. Multitexturazasban gyors lesz. Azonban a R9800PRO-t epphogy lefogja elozni. Ehhez a minimalis teljesitmenytobblethez sztem dukalna meg egy jo kis NVIDIA fele apro hutes is :))

(#9) Power válasza Dr. Balage (#6) üzenetére


Power
senior tag

Az NV35 is 4*2-es.

Power

(#10) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

Nem hinnám hogy legyőzné a 9800pro-t...
főleg ha ez az NV38 is fizikailag alapból hibás lesz :) (PixelShader)

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#11) kymco válasza Power (#9) üzenetére


kymco
veterán

Ezek szerint nem új, hanem újrafutózott. :o

www.refujvaros.hu

(#12) utax válasza Zsiba (#5) üzenetére


utax
aktív tag

ha érdekel, úgyis beleásod magad, ha nem, akkor meg minek idegesíteni magad rajta ?
különben lassan tényleg kezd sok lenni, főleg, hogy még a régiket sem használjuk ki teljesen, tehát én lassítok (bár most nézegetem a 9600pro árakat ... :) )

Use the force, Dude !

(#13) Zsiba válasza utax (#12) üzenetére


Zsiba
senior tag

Egyátalán nem idegesítem magam, csak nem értem minek ennyi fajta. Ha lenne csak három fajta aminek a gyártására rá kell állni, akkor azt venné a nép. De úgy, hogy van 20 fajta, abból jó, ha öt igazán népszerű a vásárlók között. Szóval nem értem a gyártókat... mindegy nem az én dolgom. Még jó egy évig úgysem ruházok be a gépemre... :)

''One Ring to rule them all...''

(#14) kymco válasza Zsiba (#13) üzenetére


kymco
veterán

Az igazság odaát van. Nincs 20 fajta, csak 2-3 és a mutánsai. Kell egy a kipénztárcájúnak, kell egy a csöndet szeretőnek, kell egy a játékoslelkű bitvadásznak, stb... Ez úgyanaz a fölgy, csak más ruhában. :)

www.refujvaros.hu

(#15) Power válasza kymco (#14) üzenetére


Power
senior tag

Pontosabban csak 1 alap GPU, ezek kiheréléséből van 3 chiped.
Aztán mindegyiket tovább ''fejlesztgeted'', ahogy a kiforottabb gyártás engedi.
Persze mindegyikre épül sima és ultra variáns illetve 128/256 (vagy 64/128) megás. Továbbá egyéb gyártók köztes variánsokat is piacra dobhatnak.
S máris van 20-30 kártya :DD :DD :DD

Power

(#16) Zsiba válasza Power (#15) üzenetére


Zsiba
senior tag

no ez az! :)

''One Ring to rule them all...''

(#17) Goose-T válasza Dr. Balage (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem épp azt javították ki benne.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Atlantis


Atlantis
veterán

A jelek szerint erre megint DDR 2-t tesznek(1000Mhz). A hűtést remélem továbbfejlesztették.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) LordX


LordX
veterán

Nem tudom mit nyavajogtok...

NV30-31-34 (FX5800-5600-5200): ez egy család.
Az NV35-36-38 (FX5900-5700-???) meg egy másik.

Az egyetlen megtévesztő, hogy mindkét családot GeForceFX-nek hívják.

(#20) Fawkes


Fawkes
őstag

Nvidia megint bejelenti hogy az Atit elsöpri meg porrá zúzza!Én kíváncsi vagyok arra az nv 38-ra!Amúgy arra is kíváncsi vagyok hogy fogják hűteni a vpu-t és a memeket!Szerintem nem lesz nagy pukk de majd meglássuk! :))

(#21) LordX válasza Fawkes (#20) üzenetére


LordX
veterán

Mármint hol?

Szerinted kinek van most a leggyorsabb kártyája? (segítek, nem a R9800Pro, hanem az FX5900 az...)

(#22) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Felőlem jöhet. Legalább hamarabb kint lesz az R420, a 9700/9800PRO-nak pedig lentebb megy az ára.

(#23) Agyzuzo válasza LordX (#21) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Szerintem meg ebben tévedsz, de mindegy.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#24) Panther válasza LordX (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jajj ne kezdjük ezt el, kéérem...

Amúgy meg megint eljön majd az OTES-korszak, úgy látszik :) (500/1000 titeket nem arra emlékeztet? :D)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Cane válasza Fawkes (#20) üzenetére


Cane
őstag

Az NV mindig is komolyabb és jobb hűtőkkel szerelte a kártyáit, mint az ATI aki csak mostanában kezdte a tűzforró memóriáit hűteni.

De a két gyártó hűtéseit lényegében összevetve: Az egyik hangos volt, de hideg; a másik csendes volt, de iszonyat forró.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#26) Keitaro válasza Cane (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

hát szóval... FX5800 amikor azzal a hűtővel túl tudott hevülni, akkor én elfilóznék mi a hangos és hideg...

(#27) Alvin_ti4200 válasza Dr. Balage (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ezt nagyon benézted, mert már az FX5900 is megveri azt a csodálatos 9700Pro-t:(

(#28) Alvin_ti4200 válasza Agyzuzo (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem meg igaza van

(#29) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem vette figyelembe, hogy 4x2. FX5900 meg...
Ne vesszünk össze, jó? :))

(#30) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Félreértés ne essék, én csak annyit mondtam, hogy gyorsabb a 9700Pronál, sajnos a napokban megtudtam, hogy vmi nem OK a Pixel Shaderekkel, ez idegesít, mert Karácsonyra már gyűjtöm rá a pénzt és jó lenne ha meg tudnám venni. Nem tudod, hogy hardveres vagy szoftveres a probléma?

(#31) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajnos hardveres ha jól tudom. Különben nem azt jelentették volna be, hogy baj van a pixel shaderrel és a driverekkel is. Pedig tényleg nem kívántam ennyire rosszat nekik, mert így most értem, hogy idegesít téged. Talán majd ez az nv38, bár az meg drága lesz gondolom

(#32) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ettől féltem:( Szerinted van rá esély, hogy a kistesó FX5700-ban már kijavítják ezeket? NV38 meg valszeg qrva drága lesz, örülök, haz 5900 lemegy 60-ra...

(#33) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#32) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha időben észrevették akkor szerintem van rá esély. De ez úgy is kiderül szerintem nemsokára. Addig pedig kár aggódni

(#34) LordX válasza Keitaro (#29) üzenetére


LordX
veterán

Felőlem az FX5900-nak az egész Dx9-es része hibás lehet, ha a képen nem látni a hibát, és gyorsabb az R9800-nál. Ugye a legtöbb teszt szerint gyorsabb.

Az, hogy nem 4x2, hanem néha 4x2, néha 4x1, kit érdekel, ha még így is gyorsabb... Ilyen alapon vegyél Parhéliát, mert a chip speckói szerint veri a legjobb kártyákat, csak ugye nincs benne normális memória- és pipeline szervezés, ami megöli az egészet. (Azt akarom mondani, hogy mind1, hogy mi a speckó, csak a sebesség és az ár számít)

Az a PS hiba az kb. olyan súlyos lehet, hogy egyes Pentiumok lefagytak egy bizonyos 4 bájttól (amihez mellesleg nem volt rendelve utasítás)

Ettől független nem vennék ilyen kártyát, mert fele áron megkapom a teljesítmény min. 95%-át egy R9800-al... De az FX NEM szar!

(#35) Egon


Egon
nagyúr

Ha kijavítják a Pixel shader-hibát, és javítanak az FSAA minőségén, akkor (az ár függvényében) jó kis kártya lehet ez a cucc...
Szerintem kár temetni úgy, hogy még semmit sem lehet tudni róla.

OFF

Nem értem, hogy miért jobb a 8x1-es architektúra, mint a 4x2-es: manapság már általában nem egy textúrából építik fel az adott pixelt, vagy rosszul tudom?:F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Power válasza LordX (#34) üzenetére


Power
senior tag

''Felőlem az FX5900-nak az egész Dx9-es része hibás lehet, ha a képen nem látni a hibát, és gyorsabb az R9800-nál. Ugye a legtöbb teszt szerint gyorsabb.''

Ja, csak hogy az nv 4x FSAA megfelel az ATi 2x-esének. Ha így nézed, akkor simán lassabb. :))

Power

(#37) Yutani válasza Dr. Balage (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ember, az 5900-ben is 4 pipeline és 8 texturázó egység volt, tehát nem változott semmi. Az 5900 megette a 9700PRO-t, ez pedig még gyorsabb.

Nem mintha védeni akarnám az nVidiát.

#tarcsad

(#38) Cane válasza Keitaro (#26) üzenetére


Cane
őstag

Az hogy túlhevült az 5800, az előfordulhat. De ők legalább megpróbálnak hűteni és nem egy frutti cukorkába belenyomott recés aludarabot raknak pürgettyűvel a gpu-ra, ami úgye nem az igazi...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#39) Geli válasza Dr. Balage (#6) üzenetére


Geli
senior tag

ehh...balage..te is átpártoltál a ph-ra?!:)))...látom+vetted az új gépet:),és akkor nem ''lassú''2700-es ramok csucsulhetnének hanem mondjuk 3700twinmos:DD...a vidkarid viszont jó:C

(#40) Goose-T válasza Cane (#38) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez tetszett...

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.