Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV38 - október tizedikén (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HiperG


HiperG
addikt

Csak Hl2-t nem adnak hozzá -> már csak ezé se érdemes megvenni..

(#2) Cane


Cane
őstag

Az új driverrel mintha jobban teljesítenének az új NV kártyák. Az órajel elég durva.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) eper-fa válasza HiperG (#1) üzenetére


eper-fa
aktív tag

OFF
szeretem az ilyen megalapozott, tartalmas hozzászólásokat...
ON

azért olyan sokat ez se fog gyorsulni, nem? legalábbis én nem látom benne azt, ami olyan termetes előnyt szolgáltatna neki... ugyanakkor ezzel tényleg nem éghetnek be.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#4) HiperG válasza eper-fa (#3) üzenetére


HiperG
addikt

Hát most mit mondjak?
Valahol volt,m hogsy 52.x-es driverrel nv38 alig volt lasabb mint 9800 xt...
Dehá erre meg valve aszonta ne használja senki tesztelésre...

Különben is eccerűbb megvenni atit...mint megvenni külön a hl2-t meg nv-t...aztán még nem lehetsz biztos hogy nem szívsz...

(#5) Cane


Cane
őstag

Nekem talán szimpatikusak lennének az NV kártyák, de rohadt drágák. Amúgy általában igényes hűtésük van.
Az ATI-ról most szándékosan nem írok, mert ez nem az a topic.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) xuldar válasza HiperG (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Most nem azé', de az ilyen barom beszólásokra mindig bedurran az agyam. Attól, hogy te meg vagy őrülve a HL2-ért, nem biztos, hogy más is hozzád hasonlóan jobban várja, mint a messiást.
Szerintem igenis adják annyival olcsóbban, és akinek kell a HL2, az vegye meg a programot. _Amikor megjelenik_. Mert tudod egy még meg nem jelent programot nehéz mellékelni egy már megjelent kártyához.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) engusz


engusz
veterán

Tudomásom szerint DDR2-es memóriákkal érkezik 128 bites vezérlővel. Ha tényleg így van, akkor nagyon-nagyon kíváncsi leszek! Bár a DDR2-höz nem kevés ez az órajel? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) xuldar válasza Cane (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Ja, hogy ''jobban optimalizálják''. Az a baj, hogy ha nincs elég kakaó a cuccban, csűrhetik-csavarhatják, de csak a minőségen tudnak állítani, a valós számítási teljesítményen nem nagyon. A ''csoda-driverek''-től meg a hideg is kiráz. Néphülyítés.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) engusz válasza xuldar (#8) üzenetére


engusz
veterán

Egyáltalán nem néphülyítés az nVidia részéről a ''csoda-driver'' kifejezés!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) xuldar válasza engusz (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Érdekes lenne a 128 bites vezérlő, mikor az NV35-tel is kiderült, hogy nagyon kell a 256 bit, különösen az NVidiának.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) engusz válasza xuldar (#10) üzenetére


engusz
veterán

De ott a DDR2-es memóriák DDR1-es üzemmódban mentek...!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) engusz válasza engusz (#11) üzenetére


engusz
veterán

Talán 128 biten a DDR2 üt. Talán...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) HiperG válasza xuldar (#6) üzenetére


HiperG
addikt

Hát szüksége is van arra, hogy marha-olcsón adják, mert ha egy árban lesz a 9800 xt-vel akkor csak a hülye veszi meg..

(#14) HiperG válasza HiperG (#13) üzenetére


HiperG
addikt

Szerintem a HL2-t azis szívesen kipróbálná aki nem várja úgy kifejezetten márcsak a remek grafika kedvéér is...

(#15) xuldar válasza HiperG (#14) üzenetére


xuldar
őstag

De nem hiszem, hogy aki csak kipróbálná, az szivesen kifizetné a plusz-árat. Szerintem baromság 5-6 játékot adni egy kártyához, hogy aztán sokkal drágább legyen. Ha egy játék tetszik, azt úgyis megveszi egy jóérzésű ember (természetesen nem Mo-ról beszélek ).
Elvégre az ember videókártyát akar venni, nem játékot. Nevetséges ez a fogyasztói szemlélet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16) HiperG válasza xuldar (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Egy 9600 XT szerintem ~50k-ér megéri..főleg ha nem számítanak fel semmit egy amugy 20k-s játékot...

(#17) HiperG válasza xuldar (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Amugy látom te még mindig teljes mellszélességgel a régi világ urai nVidia - Intel melett álsz...

(#18) Calogero válasza HiperG (#14) üzenetére


Calogero
addikt

Nem minden a grafika ha a jatszhatosag meg kaki, nem koti le az embert.
Ha en lovoldozni akarok akkor korbetelefonalom a haverokat es irany az erdo paintballozni. Ott elethu a hang es a grafika is es van testmozgas is:DD:DD:DD

(#19) Thom!


Thom!
veterán

Bukás....................................

(#20) HiperG válasza Calogero (#18) üzenetére


HiperG
addikt

A játszhatóság nem kaki...
A Half-Life 1 majd 6 éves mégis rengeteg ember nyomja még mindg...
Szerintem állat lesz... :DD

(#21) Calogero válasza HiperG (#20) üzenetére


Calogero
addikt

Egy ki nem jott jatekrol meg nem tudhatod hogy milyen a jatszhatosaga.
Attol meg hogy jo az elso resz az nem torveny szeru hogy a 2 resz is jo lesz.
Majd ha kijott erre meg visszaterunk :DD

(#22) xuldar válasza HiperG (#17) üzenetére


xuldar
őstag

Rosszul látod. Nekem nem a márka számít, hanem a kakaó. Jelenleg Athlonom van, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Valószínűleg ezt egy cerkáról nem mondhatnám el. Igaz, hogy Ti4200-m van, de csak a vivo miatt vettem (ami egyébként sz@rt sem ér a Philips chip miatt), máskülönben 9500-ast vettem volna...
És mi az, hogy régi világ urai? Most az AMD és az ATI vezet? Tudtommal nem. Csak tisztában vagyok vele, hogy fordított helyzetben pontosan ugyanezt tenné az AMD és az ATI is. Üzlet. Pont.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) csudri válasza HiperG (#20) üzenetére


csudri
őstag

Én is szerettem, de most elő nem bírnám venni! Viszont egy NOLF1! Na az már igen! Az olyan gáma (ezt hogy bírtam leírni?), hogy még jóval a HL2 után is elő fogják venni, mert fincsi!

(Tudod mit? Ne legyen igazam, és a HL2 legyen olyan jó, mint anno a NOLF volt és uralkodjanak együtt a trónon, mint király (Freeman) és királynő (Cate Archer)!)

(#24) HiperG válasza xuldar (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Én azt mondom, hogy 2 év alatt megfordul az informatikai világ...
Ebből 1 év le is telt és már ATi átvette a videokártya piac ura címet...habár piaci részesedése nem olyan magas de ő áll a képzeletbeli dobogó legfelső fokán aki egy árért a legjobb teljesítményt és legtöbb szolgáltatást nyújtja...

Procipiacon az Athlon 64 megjelentésével és majd későbbi elterjedésével valószínűleg le fogja aratni a babérokat az okos, elfogulatlan emberek között...
Persze a piac többsége még mindig az Intelé fog maradni...

(#25) FreeM válasza engusz (#11) üzenetére


FreeM
aktív tag

Márminthogy hol? Ha az NV35-re gondoltál akkor az nem jó, mert egyrész nem készült olyan kereskedelmi forgalomban kapható kártya, amelyre DDR2 memóriát raktak volna (maga az NV35 tudja ugyan kezelni a DDR2 memóriákat is, de DDR1-el is a legnagyobb sávszélességet nyújtja az összes kártya közül, ráadásul a DDR1 jóval olcsóbb, így nincs sok teteje DDR2-vel készíteni kártyát), másrészt olyan nincs, hogy ''a DDR2-es memóriák DDR1-es üzemmódban'' mennek.
Az NV30-as kártyákon valóban DDR2-es memória van, és az DDR2-es ''üzemmódban'' is működik (tekintve, hogy másképp nem is tud).

Egyébként az NV38 256 bit-en éri el a memóriát.

(#26) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Emberek! Nem volt elég a Flamewar-ból? Egyesek azt hiszik, hogy az Nvidia meg az Intel a ''gonosz'' cég, az AMD meg az ATI az angyalok, és ők mindig a jobbak, a csúnya gonoszok meg drága és szar cuccokat csinálnak. Ez kérem hülyeség, mindig azt kell megvenni ami akkor a legjobb, és most tök mindegy milyen márka. Meg különben is, akkora keverc van most a piacon, hogy még egy frissen informált egyén is csak kapkodja a fejét hogy mit vegyen. Az összes multicég ugyanolyan, csak más a nevük, mind ugyanazt csinálná piacvezető helyzetben. Szóval: Intel és AMD, Nvidia és ATI IS SZ@R! Egyiket se vegyél, mert pár hónap múltán már semmit sem ér a drágán megvett cucc! Ez az igazság. Pont.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#27) HiperG válasza MUŁĐER (#26) üzenetére


HiperG
addikt

Nem mondtam, hogy jobb vagy rosszabb csupán azt, hogy ''a helyzet jelenlegi állása szerint''

Nekem csak az nem tetszik, hogy ahelyett, hogy az Intel&nVidia valami versenyképes megoldással rukkolnának elő...olyan cuccokat hoznak ki mint Celeron vagy Fx5200...
P4 EE-től se vagyok elszállva...

(#28) HiperG válasza HiperG (#27) üzenetére


HiperG
addikt

Sőt a tesztek szerint a Prescott se lesz egy nagy durranás...

(#29) rvs


rvs
aktív tag

rettenetesen szeretem, ahogy az igazság bajnoka a szegény és elnyomott (természetesen önmaga megvédésére alkalmatlan) multinaci védelmére kelnek, és ócsárolják a másik gazdag és elnyomó multinacit.
szánalmas. :O

(#30) engusz válasza FreeM (#25) üzenetére


engusz
veterán

FX 5800-ra gondoltam. Azon DDR2-es memóriák vannak DDR1 üzemmódban hajtva, magas órajelen. Innen a nagy melegedés és a nagy hűtő. Nem Én találtam ki, nálam okosabb ember írta le. Itt ezen a fórumon.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) bdav


bdav
őstag

hát... nv megin' késett egyet. r380 az már vagyogat azért (nemrég voltak itt teszteredmények is közölve). Amugy meg egy picit javitott mag most kevés az nV-nek. Amig az AA/AF nem lesz jo a karikban (a dx9-et hagyjuk, az nem egys tisztázott dolog perpill sztem; valoszinü az nV-n kivül senkii nem tudja hogy pontosan mi is az igazság - AA/AF viszont több gameval is mérhetö, ott legalább a végeredmény ismert), szoval AA/AF, nem hinném hogy csoda történt volna. Öszintén szólva az NV jobban tette volna ha rágyúr inkább az nv40-re, és nem von el annak a fejlesztésétől erőforrásokat. Pillanatnyilag ezzel sztem az égvilágon semmit nem értek el.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) anulu


anulu
félisten

Na, hogy a tesztek magukért beszéljenek: [L]http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1890[/L] 9800XT vs NV38.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) HiperG válasza anulu (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Flow Fx hűtés szerintem megint lesz minimum egy 50 decibel ;]
Akkor meg ingyen se kéne....najó eladni ;]

(#34) e-biza válasza HiperG (#33) üzenetére


e-biza
őstag

áruld el nekem kedves HiperG, miért fáj neked ha az Intel kihoz egy gyenge processzort illetve az nVidia is kihoz valami kártyaféleséget? miért kell egyböl leköpni? bántott valamelyik cég? talán azzal hogy drágán adják a sz@rt és a másik cég meg olcson a jot? ez fáj? nem értem miért pattogsz, ahogy elnézem az OpenGL alatt az nvidia megtartotta a vezetö pozicioját, s azért a Quadro 3000 FX-ek is fogynak...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#35) HiperG válasza e-biza (#34) üzenetére


HiperG
addikt

Mert ha nem lenne Celeron sem Fx5200 akkor a gyorsabb kártya és egy P4 lenne az olcsó...ennél fogva lenne verseny....

(#36) HiperG válasza e-biza (#34) üzenetére


HiperG
addikt

Ha arra gondolsz OpenGL alatt, hogy Quake3-ban gyorsabb, az azé van mert az full Intel-nVidia optimalizált cumó...ennél fogva minden játéknál így van ami Q3 motorra épül (pl. Jedi)
De szerintem ezekkel fullra fölös tesztelni hiszen mindegyik bőven kielégíti amit játszhatóságnak nevezünk

(#37) e-biza válasza HiperG (#36) üzenetére


e-biza
őstag

nos a Quadro 3000 FX-el nem éppen a quake-ra gondolok, de én úgy érzem,hogy valahol benne van a pakliban, hogy gyorsabb ott... mind1, a prof. opengl téren megmaradt az nvidia helye..
igazad van hogy ha nicnsen celeroncs akkor a p4 lenne ilyen olcso, de már megszoktuk hogy van volt lesz celeron és hipergagyikártya... :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#38) FreeM válasza engusz (#30) üzenetére


FreeM
aktív tag

''Nem Én találtam ki, nálam okosabb ember írta le.'' Akkor az az okosabb ember is butaságot mondott. Egyébként ha belegondolsz, nincs is sok teteje a dolognak.

(#39) engusz válasza FreeM (#38) üzenetére


engusz
veterán

Az nVidia-nak nem sikerült normálisan megcsinálni a DDR2-es memóriavezérlőt. Ezért voltak kénytelen DDR1-est rakni a ramok mellé. Valószínű, hogy megrendelték már a DDR2-es memóriákat, így muszály volt a kártyára rakni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) FreeM válasza bdav (#31) üzenetére


FreeM
aktív tag

''r380 az már vagyogat '' az bizony még nem, max. az R360

''Öszintén szólva az NV jobban tette volna ha rágyúr inkább az nv40-re, és nem von el annak a fejlesztésétől erőforrásokat.'' Nem vont el erőforrásokat, mert legalább 2 különálló fejlesztőcsapat van. Az NV40-re pedig gyúrnak rendesen.

''Pillanatnyilag ezzel sztem az égvilágon semmit nem értek el.'' Lehet, hogy nem sokat - ez majd kiderül - de a semminél sokkal többet.

(#41) FreeM válasza engusz (#39) üzenetére


FreeM
aktív tag

Ez a dolog (legalább) 2 sebből vérzik:
1. ha így is lett vonal ahogy írod, senki sem kényszerítette volna őket, hogy a DDR2-t rakják rá, az megmaradhatott volna másra. Ráadásul minek raknának rá egy sokkal drágább cuccot, ha nem is működik vele.
2. a DDR2-t továbbra sem lehet ''DDR1 üzemmódban'' használni, így már csak emiatt is bukik a dolog.

(#42) engusz válasza FreeM (#41) üzenetére


engusz
veterán

''1. ha így is lett vonal ahogy írod, senki sem kényszerítette volna őket, hogy a DDR2-t rakják rá, az megmaradhatott volna másra. Ráadásul minek raknának rá egy sokkal drágább cuccot, ha nem is működik vele.''
Mire másra maradt volna meg a DDR2? Én úgy tudom, hogy nem drágább, mint a sima DDR1.

''2. a DDR2-t továbbra sem lehet ''DDR1 üzemmódban'' használni, így már csak emiatt is bukik a dolog.''
Miért nem?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) bdav válasza FreeM (#40) üzenetére


bdav
őstag

hoppá... elnézést összekeveredtem a sok számban :B

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV38 - október tizedikén (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.