Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV36 aka GeForce FX 5700 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

mindkét nagy videókarigyártó hatalmas erőfeszitéseket tesz annak érdekében hogy a mezei felhasználókat minél jobban összezavarja. ez akár hivatalos közlemény is lehetne :)))

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) P34k


P34k
tag

Bizony-bizony! Káoszt teremtenek! :)

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#3) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Idézet:

''Szóval akkor honnan is hiányzik majd az FX 5900-ek úgy 1.5x-es tranzisztorszáma?.. Az NV36-nak például csak négy renderelő pipeline-ja van, szemben az NV35 nyolc darabjával.''

Bocsánat, de ez hülyeség... a 5900 ugyanúgy 4x2-es felépítésű, mint az 5800 volt anno. Tehát a 4 render pipeline-ja volt, szemben a hír által sugalt 8-al.

Az viszont, hogy butított lesz, biztos. Valószínűleg kidobják a texel egységek felét. Így a kártya 4x1-es felépítésű lesz, akárcsak a 9500 (non PRO) vagy a 9600/9600PRO széria.

(#4) ArchElf


ArchElf
addikt

És itt nem lesz mit ''visszakapcsolni'', mint a R9500 esetében...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) Keitaro válasza Kosh Naranek (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah. De ezt tették a többi alacsony FXel is (pl5200)
Lehet sok lesz az a 256bit egy ilyen kártyának... de majd meglátjuk. Csak lehet feleslegesen drágít.

(#6) engusz


engusz
veterán

Végre ki adnak Nekem is valamit! :)
Gondolkoztam az FX5200-őn, lassú. Aztán az FX5600-t, még mindíg lassú.
FX5900 gyors, de drága. GeFroce4-em pedig már van.

Ezek a butított FX5900-ek szimpinek néznek ki. Szerintem majd bevállakok egy FX5700-et VIVO-val. A pénztárcámnak is könnyebb lesz, mint egy FX5900-el.

(Kérem, hogy az ATI fanok ne szólják le a hozzászólásomat!)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) sti


sti
tag

Ez a kari akár még jó is lehet ha az árához képest nem butítják hülyére.A neve lahetne FX MX a magasabb órajelű ''nagytesó'' pedig FX MX Ultra;]

(#8) [lAyCsI] válasza engusz (#6) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kiváncsian várjuk a teszteket!!

-= No way back from Here =-

(#9) engusz válasza [lAyCsI] (#8) üzenetére


engusz
veterán

Igen. Jó lenne már valamit (akár így moncsin keresztül is) látni belőle.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) LordX válasza Kosh Naranek (#3) üzenetére


LordX
veterán

Ha az elhíresült 5800-féle 4x2-ből (ami ugye néha 4x2, néha 4x1, a renderelt képtől függően - és asszem a 5900-ban is ilyen szervezés van) csináltak 4x1-et, akkor ez abszolúte nem sebességfelezés az nVidia részéről, hanem inkább sebesség 2/3-3/4-elés (mondjuk csak sötétben tapogatolózom, de tuti 1/2 felett van)

Szóval várhatóan naaagyon jó kártya lesz. Mondjuk még mindig jól kell bepozicionálni árban...

(#11) Power válasza LordX (#10) üzenetére


Power
senior tag

4x1-es lesz.
kb. a sima Radeon9700-tel lesz egy szinten.

''Szóval várhatóan naaagyon jó kártya lesz''

Minden csak az ártól függ 250 dollárrért nem lesz jó, de mondjuk 150-ért igen.

Power

(#12) Power válasza engusz (#6) üzenetére


Power
senior tag

GF4-hez képest ez sem lesz villám. :U

Power

(#13) engusz válasza Power (#12) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem gyorsabb lesz! Főleg DX9 alatt! :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) LordX válasza Power (#12) üzenetére


LordX
veterán

Hm? Dx7 alatt lehet, de Anizóval+AA-val egy 5200-as van a Ti4200-as szintjén!

(#15) keopsz válasza Kosh Naranek (#3) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

elnéztük, javítjuk.

cantante di sampietrini

(#16) Manitou válasza engusz (#13) üzenetére


Manitou
addikt

Igen DX9 alatt még egy 5600-os is gyorsabb lesz a Ti4200-nál .

(#17) rudi válasza Power (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

4×1 el és hasonló ramokkal kétlem hogy megközelíti a 8×1es 9700 szintjét! Ez a kártya kb. a 9600pro-val lehet egy szinten.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza Manitou (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagy dobás! A Ti4200 még csak nem is támogatja a DX9et. Annál még a szoftveres DX9et tudó 5200asnak is illene jobban teljesíteni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Keitaro válasza rudi (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Kérem szépen csak részben szoftveres :))
De szép nagy vakítás az biztos ^_^
Egyébként ha kicsit megrántja akkor nem lehetetlen, hogy ez a fajta FX a közelébe kerüljön a 9700nak. Leelőzni nem fogja, de azért vedd bele, hogy az órajele 500Mhz és megvan a sávszélessége is. Szóval a közelébe kerülhet.

(#20) rudi válasza Keitaro (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudom hogy csak részletesen szoftveres de nem akartam túlzottan belemenni.

Azért én nemhiszem hogy eléri a 9700at. A hasonlóan felszerelt 9600pro is csak nagy húzással közelíti meg 9700et. Ahol komolyabban kell majd filterezni ott a 9700 elhúz.

Kár hogy az r300 gyártása olyan költséges :O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Keitaro válasza rudi (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah de az a komolyabb húzás teszi az 550mhzt-a hol megközelíti. Ez meg alapból van 500-on ezt is meghúzod kicsit, és ez is megközelíti.
Majd úgyis meglátjuk a teszteket :)

Nah igen az, hogy az olyan költséges az kár :(

(#22) anulu


anulu
félisten

Az alap tulajdonságok alapján könnynen elképzelhető, hogy egy ilyen kártya lesz a következő a gépemben... Majd, ha a 285/585-re felhúzott Gef4 Ti4200-as nem lesz elég. Az pedig még szerintem legalább fél év. Addigra realizálódnak az árak is :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) -boyscout-


-boyscout-
tag

lassan kellene vmi táblázat vagy vmi felsorolás (esetleg cikk), hogy házon belül illetve a cégek között mi a teljesítmény sorrend. legalábbis én örülnék neki, :) mivel -számomra- egyre nagyobb ez a káosz VGA ügyben. :0 :(

(#24) Kosh Naranek válasza rudi (#17) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Ez így igaz. 2 pont. :D

(#25) Power válasza engusz (#13) üzenetére


Power
senior tag

DX9 alatt biztos, de DX8 alatt noAA/AF meg nem. :))
pl. plusz 30%-kért én nem váltanék.

Power

(#26) Power válasza LordX (#14) üzenetére


Power
senior tag

AF/AA együttes használata 5200-ason :DD :DD
Te mazohista vagy, hogy 640x480-ban nézed?
Amúgy a 4200-as, az 5200Ultra-val van egy szinten, ha AF/AA mellett, persze ilyenkor tökmindegy már, hogy 7 vagy 8 fps.
Egyébként nem 4200-ról volt szó, hanem 4600 vs. 5700

Power

(#27) Power válasza rudi (#17) üzenetére


Power
senior tag

''4×1 el és hasonló ramokkal kétlem hogy megközelíti a 8×1es 9700 szintjét!''
Mi a bajod a ramokkal jobb a speckója, mint 9700PRO-é.

Eléméletileg:
GPU:
GFX 5700 - 500 MHz - 4x1 - 2000 MPixel/s
Rad.9700 - 275 MHz - 8x1 - 2200 MPixel/s

+10% eltérés a Radeon javára

Memória:
GFX 5700 - 650 MHz - 256bit - 20.8 GB/s
Rad.9700 - 540 MHz - 256bit - 17.28 GB/s

+20% eltérés a GFX javára.

Ebből nem az jön le, hogy a 9600PRO szintjén lesz.
Persze, ez csak elmélet, ugyanis nem lehet két eltérő architektúrát pusztán csak pár tény alapján összevetni, de azért szinte biztos, hogy a 9700 körül lesz, hol előtte, hol alatta.

Power

(#28) Hun'reeth válasza Power (#27) üzenetére


Hun'reeth
őstag

A nagy kérdés, hogy árban is 9700 körül lesz vagy fölötte-alatta???
Na meg addigra mennyi lesz a 9700 ára? Ha jól pozícionálják az árát nyerő is lehet.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#29) anulu válasza Hun'reeth (#28) üzenetére


anulu
félisten

Az ára engem is érdekelne. Ha ilyen 60-65-re be tudják lőni a 128 MB DDR-est, akkor érdekel. Felette már húznám a számat érte :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Hun'reeth válasza anulu (#29) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én már 60-65 -re is húzom! :D
Ha 40 nettóért hozzámvágják akkor OK. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#31) Thom!


Thom!
veterán

Ez 1 akkorra hulladék lesz, mint a többi. 9700 azért keményebb karesz FSAA-ról nem is beszélve. Nvidia több mint 1 éve nem képes éppkézlább drivert csinálni. És ettől várjuk a csodát. :)

(#32) Power válasza anulu (#29) üzenetére


Power
senior tag

Szerintem 60-65 az sok lesz a 128 megásért.

Power

(#33) LordX válasza Power (#26) üzenetére


LordX
veterán

Figyelj ember, ma már nem teszt, amelyikben ezek nincsenek bekapcsolva!

Egyébként a Ti4200=Ti4600, az a néhány MHz különbség úgy is el fog veszni, ebből is mejd lesz olyan változat, ami 50MHz-el lasabb, illetve 50MHz-el gyorsabb a nVidia specifikációinál...

(#34) LordX


LordX
veterán

Na jó, látom nagy vihert kavar ez a kártya. Ajánlatom mindenkinek: Várjuk meg, míg lesz belőle valami, azt azután bíráljuk, jó? :)

(#35) Egon válasza Thom! (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt bírom. Még meg sem jelent , de már fikázzuk. Gratulálok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Power válasza LordX (#33) üzenetére


Power
senior tag

Ember pont ezek használhatatlanok az 5200-ason.

''4200=4600''

Neked tényleg nincs lövésed. Ezek szerint 5200=5200U és 5600=5600U stb.
Amúgy +20% csak a különbség az tényleg semmi, úgye?

Power

(#37) Keitaro válasza Power (#36) üzenetére


Keitaro
addikt

Csak így csendesen elrebegném, hogy 4200 és 4600nál a nyák is különbözik :U
(mondjuk vannak gyártók pl a Club3D aki a gamer edition név alatt 4600as nyákra épített 4200-ast)

(#38) Power válasza Keitaro (#37) üzenetére


Power
senior tag

Ezt elcímezted barátom! :F

Power

(#39) rudi válasza Power (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

A Pro mem-specifikacioja 620 es ezt altalaban 2,8as vagy gyorsabb ramok valositjak meg es ez legalabb 700as ramokat jelent! Szerintem az 5700ra sem raknak majd sokkal jobbakat. Ha megfigyelted ez a frekiemeles mostanaban nagyon jellemzo az NVidia-ra. Szerintem 2 dolog miatt:
1. kozepkategoriaban nem tudja felvenni a versenyt a 9600pro-val
2. kezd befutni a 0,13as technologiaja es megteheti hogy VPUsebesseget emel es egyre jobb memmodulok jonnek (vagyis most mar tenyleg kepesek a 2,8asok 700at hozni)

A masik dolog meg az hogy a 5700nak eppen a 9600pro-val (es esetleges korai utodjaval) kell megkuzdenie, tranzisztorszama es frekijei nagyjabol hasonloak (a tenylegesen elerhetot ertem nem a specifikaltat).
Azt is ketlem hogy a 5700 maj sokkal a beigert 500MHz fole megy ugyani eddig szinte egyik FX modell sem volt nagyon huzhato eppen azert mert gyarilag mindent kisajtoltak belole hogy utolerje a konkurens ati kartyat...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) nuclear_device válasza rudi (#39) üzenetére


nuclear_device
csendes tag

''eddig szinte egyik FX modell sem volt nagyon huzhato eppen azert mert gyarilag mindent kisajtoltak belole hogy utolerje a konkurens ati kartyat... ''

Nekem az FX 5200 (250/400) most 350/480 megy stabilan. Sokkal jobb huzasi eredmenyekrol is hallottam mar... Szerintem nagyon jol huzhatoak.

(#41) rudi válasza nuclear_device (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Sorry akkor megis vanegy FX ami huzhato, de szerintem meg igy huzva sem hozza a Radeon9100 szintjet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV36 aka GeForce FX 5700 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.