Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A Nokia így akarja magáról áthárítani a felelősséget a rossz képekért a remegő kezű felhasználókra/tesztelőkre... ;]

Samsung Galaxy A54

(#2) Integra


Integra
titán

hahaha:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) ragazzo


ragazzo
őstag

Szerintem csak annyit akarnak amit a szövegben is leírtak.Ha van egy jó kamera a telefonban,akkor hozz ki többet belőle.Mert ezzel a kamerával és lencsével kvázi egy digitális fényképezőhöz hasonlatos.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4) Viktor0610 válasza ragazzo (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Áj vóz dzsászt dzsókin!!! :DD
Remélem, nyelvtanilag helyesen írtam... :B

Samsung Galaxy A54

(#5) Petya25


Petya25
addikt

Nekem mégis a 750-es Sony Ericsson kellene...
Jobb is, szebb is.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6) Digital


Digital
addikt

E mán parisztvakítás :))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) Viktor0610 válasza Digital (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy kicsit valóban olyan szaga van... :)
Emlékszem, az egy megapixeles SE S700i-hez is volt ilyen... :DD

Samsung Galaxy A54

(#8) karib


karib
addikt

Hja, a vibrát is valszeg azért hagyták ki, hogy ne zavarja a rezgés a fotózást.

Külön jó lehet egy plusz állványt hordani a telefon mellé. Meg kikapkodni a fogóból a telefont, amikor épp csörög :D

Department of Redundancy Department

(#9) Digital válasza Viktor0610 (#7) üzenetére


Digital
addikt

Komolyan mi értelme egy ilyen álványnak? Mintha 8-12 mp-es kamerája volna :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) Viktor0610 válasza Digital (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A választ épp' te magad adtad meg a #6-ban... :DD

Samsung Galaxy A54

(#11) dabadab válasza Digital (#9) üzenetére


dabadab
titán

A ket megapixeles Ixusomhoz is hasznaltam allvanyt, ket dologra jo:

1. Ha keves a feny, es nagy a zarido, akkor tenyleg durvan elmossa a kepet az ember kezenek a remegese - viszont az allvany! (Ilyenkor is erdemes egyebkent onkioldot hasznalni, mert az exponalogomb megnyomasa is mozgatja a gepet.)

2. Ha magamat/magunkat akartam lefenykepezni.

DRM is theft

(#12) Digital válasza dabadab (#11) üzenetére


Digital
addikt

Ha már valaki cipel magával egy ilyen álványt,nem érné meg inkább kihúzni a fiókból a normális digit gépet?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#13) dabadab válasza Digital (#12) üzenetére


dabadab
titán

Az mondjuk teny, hogy ez egy bazi nagy darab, leginkabb azert, mert nincs az N90-en allvanymenet.
(Meg szerintem egyelore azert csak a marketingesek veszik komolyan a mobilokba epitett kamerak/fenykepezogepek tudasat)

DRM is theft

(#14) Digital


Digital
addikt

Az állványra stabilan rögzíthető szerintem olyan mint egy satu :D (igaz az is stabilan rögzít :DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#15) karib válasza karib (#8) üzenetére


karib
addikt

Ma még vicces, de tuti eljön az a kor is, amikor lesz olyan ''telefon'', amivel hagyományos értelemben telefonálni már nem lehet :D

Department of Redundancy Department

(#16) Digital válasza karib (#15) üzenetére


Digital
addikt

Látom az időt,mikor nem adatkábelt csomagolnak a gyártók a dobozba,hanem álványt+ fekete leplet :))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17) AS


AS
félisten

Szerintem jó dolog. Igy biztos szuper képek készülnek.
Ha D500-al ugy fényképezek hogy lerakom az asztalra. és idözitöre állitom nagyon jó képek készülnek.
Még videoba is.:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) xuldar válasza AS (#17) üzenetére


xuldar
őstag

Szomszédomnak D500 van, egyikünk sincs elájulva a csodás fényképezőgéptől.
Másik ismerősömnek D500 van, ő is alapszintűnek tartja.
Aug. 20-án a tüzijátékot előttem vette fel videóra egy csaj, D500-zal. Nagyon nem győzött meg a 3fps, amit láttam, de a videó sem: világos folt, sötét folt, világos folt, sötét folt.
Még messze nem közelítik meg akár egy közepes (nem noname) digi kamera minőségét, tudását a mai mobilok. Torzítanak mind geometriában, mind színekben. Hihetetlen, hogy a marketingesek mi minden szart rá tudnak sózni a hiszékeny emberekre. A véleményem: LOL

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19) AS válasza xuldar (#18) üzenetére


AS
félisten

Igen nem a legjobb. De én tudok vele báni,
De a Sharp 903 fotoi már digitális minöségüek. azért mert több lencsés-
Ha nem hiszed nézd meg a topikját.
:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20) ragazzo


ragazzo
őstag

Nem vagyok Nokia fun,és azzal egyetértek hogy ezekkel a gépekkel még nem lehet jó minőségű képet készíteni,de szerintem csak jót akart az embereknek a Nokia.Beletesz egy olyan lencsét,ami más gépben nincs(mert valszeg nagyon drága),és csak annyit akar hogy mindenki a legjobb minőséget produkálja amit ezzel a telefonnal lehet.Valaki írta,hogy van értelme az állványnak,mert valamelyest javíthat a kép minőségén.Lehet hogy egyeseknek ennyi is elég a boldogsághoz,míg mások-mint ti-csak a valóban jó minőséget tudjátok elfogadni.Nekem is van egy Canon EOS 3000 N filmes gépem,és azt hiszem hogy annál jobb képet egy digitális sem csinál.De ez már off.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#21) dabadab válasza ragazzo (#20) üzenetére


dabadab
titán

''Nekem is van egy Canon EOS 3000 N filmes gépem,és azt hiszem hogy annál jobb képet egy digitális sem csinál.''

Azert ez talan tulzas. Az EOS 3000 az csak egy vaz, raadasul egy beleposzintu darab, es az az igazsag, hogy vazak teren a digitalis gepeket sokkal konnyebb megvalositani (pl a CCD erzekeloknel nem kell azon parazni, hogy nem gyurodik-e meg). A vaz melle meg kell optika (amiket ugyanugy lehet digitalis gepen hasznalni) meg film. A film vs CCD menet meg nem teljesen lefutott, de azert az latszik, hogy a digitalis erzekelok fejlodnek rendesen (ellentetben a filmmel), a kompakt kategoriaban meg mar nagyjabol egalban is vannak.

DRM is theft

(#22) ragazzo


ragazzo
őstag

Igazad lehet,de ezt olyan emberek szájából hallottam,akik fotós üzletben dolgoznak.Ők azt mondták, hogy nem vennének digitális gépet...Hiszek nekik.Én nem láttam még papírra előhívott 4-5Mpixeles géppel készített képet,de azt láttam amit az enyémmel előhívattam.Nekem az tetszett.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#23) dabadab válasza ragazzo (#22) üzenetére


dabadab
titán

En viszont lattam papiron 2.1 megapixeles kepet (10x15-on), es teljesen jo volt (a mostani digitalis laborok ugyis ugy dolgoznak, hogy eloszor az analog kepet beszkennelik - utana meg mar tok ugyanaz tortenik azzal is, mint a digitalissal, az elohivasnal meg 300 dpi-nel (par eve, amikor kepben voltam, a legtobb helyen ilyen felbontassal dolgoztak) a 10x15-os kephez pont 2 megapixel kell).

(Azt meg azert tudjuk mind a ketten, hogy fenykepezesnel nem csak a kepminoseg szamit (te sem vmi kozepformatumu masinat hasznalsz), a digitalis ultrakompaktok meg total verhetetlenek a maguk szegmenseben.)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#24) csiga997 válasza dabadab (#21) üzenetére


csiga997
őstag

Kb egy tucat olyan digitgépet lehetne mondani, ami a Canon 3000N-nél jobb képet csinál. (Canon 1Ds, 1DsMk2, Nikon D2X, Kodak DCS Pro/n, 14n, stb stb)

A film vs CCD menet teljesen lefutott, ma már kb 15 digitgép rilízre jut 1 analóg, új filmeket meg egyszerűen már nem fejlesztenek. Ez a hajó elment: az analóg fényképezés - bármily fájó - a vinyl sorsára jut. :(

(#25) csiga997 válasza Digital (#12) üzenetére


csiga997
őstag

Azért kár ezen a ''ilyet cipel magával'' dolgon ennyit rugózni, gondolom egy ilyen állvány nem lehet nehezebb 200 grammnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.