Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Nincs nVidia NV38 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) marso


marso
tag

nvidia támogatott teszt... még annyira sem hihető mint a más gyártók saját termékeiket támogató tesztjei.

(#2) beeboy


beeboy
addikt

''Nem egyszer a Radeon 9800 XT-vel és a Radeon 9800 Pro-val is egyenrangú ellenfélnek bizonyult az új jövevény''

milyen véletlen.....
ha máshol nem is, de excelben egyenrangú az nvidia

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#3) erdoke válasza marso (#1) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos egyet kell értenem. A más ügyekben objektív és korrekt Anand teszteket NVidia-ATi ügyben már jó ideje én is szkepticizmussal szemlélem.
Mióta olvastam az egyik tesztje végén, micsoda vendéglátásban volt része nVidiék otthonában...;]

A legjobb aláírás a héten

(#4) #25954560 válasza beeboy (#2) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha kihoz az nV v az ATI egy uj csucs-kartyat, akkor annak nem illene gyorsabbnak lennie, mint az ellenfelnek, ha mar ujabb? Vagy valamit az ATI most nagyon jol eltalalt.

(#5) beeboy válasza #25954560 (#4) üzenetére


beeboy
addikt

úgy értettem, hogy ha nincs is kártya, legalább táblázatok legyenek, ahol jól szerepel

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) Jaq


Jaq
tag

Nem ertem... nem gyozedelmeskedik az NV38 mindenhol.
Ha van nehany program, ahol jobb grafikus teljesitmenyt produkal, akkor Anand mar korrupt, az NV csalo, stb.... ????

(#7) nbi


nbi
tag

Este olvastam a tesztet az anandtech-en, de azért szerintem nagyrészt az ATI 9800XT volt az erősebb (kivétel Jedi Knight, UT...).

3athlon - swim, bike, run

(#8) #25954560 válasza beeboy (#5) üzenetére


#25954560
törölt tag

ertelek. en meg arra szamitottam, hogy ha megjelenik egy megujabb dolog, akkor az nem szimplan egyenrangu ellenfel lesz nehany tesztben, hanem gyorsabb lesz :) de ez egyenlore meg papiron is 'csak' egyenrangu.

(#9) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://www.3dcenter.org/artikel/detonator_52.14/index_e.php[/L]

Azért lassan kezd marhára bosszantó lenni ez az egész trilinearos sumákolás... nem tudjátok melyik volt az utolsó Det, amiben még nem voltak ilyen bunkóságok?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) Cefa


Cefa
senior tag

Nem egyszer a Radeon 9800 XT-vel és a Radeon 9800 Pro-val is egyenrangú ellenfélnek bizonyult az új jövevény.

És ez már azt jelenti hogy jó az új fx?

Ez nevetséges vagy iróniát érzek a sorok között?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Az elozetes tesztek nem mondanak szamomra semmit.

Ha majd egy gyartoktol fuggetlen hw oldal nyustoli a kartyat, es az hozza ki a maga eredmenyeit a teszttel kapcsolatban akkor annak hiszek.

(#12) engusz válasza Cefa (#10) üzenetére


engusz
veterán

Nem értem, hogy miért kell ennyire ellenségesnek lenni.
Az nV-nek volt/van egy elrontott szériája (FX-ek). Próbál talpraállni. Az ATI be tudott futni, mert kevesebb dologgal kellett foglalkoznia, mint pl az nV-nek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Bandit21


Bandit21
addikt

Ehhh... Ez már tényleg sz@r 1 dolog. Már az 5800el kezdték 2-3 hónap késéssel jött azóta nem jött ki időben ''presztizskártyájuk'', nem értem őket, az Ati-t lassan monopolhelyztebe hozzák az árak terén. Hol van már az ATI ''sz@rdriver'' időszaka? Megfordult a kocka ott is. Ha már lassabb lett az nV akkor minőség terén javítotak vna, de így a mindenféle driverekkel (lassan ahány drivert kiadnak annyiféle screenshoot-ot lehet látni!) Kiforratlan a 0,13as technológia... ez sem igaz már, a 9600XT símán megy 500Mhz-en (sztem 4helyett 8 pipe-pal és 128 helyett 256bittel félelmetes lehetne ebben a mezőnyben) a hűtője meg eltörpül az FXflow-k mellett. Az anadtesztekben a P.S. 2.0 tesztekben az nV nincs sehol (majd az új driver kijavítja) ha néhol megelőzi a 9800pro/XT-t, AA és AF bekapcs után a 160FPS leesik 60-70re, ATI-nál meg 140-100ra. Foltozgatott hajó úgyis elsűlyed...
És ne vegye 1 nV fanatikus se FLAME-nek mert én csak amiatt vagyok szomorú, mert pl ha az 5800 anno (1éve kb) agyonverte vna a 9700-et, (ahogy a 9700 a GF4-et) akkor már rég R420-ról meg nV40ről beszélnénk, és 40+áfa lenne egy 9800xt :(

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14) Bandit21 válasza twollah (#11) üzenetére


Bandit21
addikt

Csak ha már a gyártónak elközelezett (alapaul véve, h van független) oldalon a bemutatóban is, (ahol amúgy robbantania kellene) alulmarad az a gáz...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#15) engusz válasza Bandit21 (#13) üzenetére


engusz
veterán

Az ATI-nak ott a nagy előnye, hogy nyers erőban van ott a szeren. A driver-eket csak minimálisan kell optimalizálni. Míg az nV két lábon támaszkodik. Az egyik maga a programozható kártya és a driver. Nekik a kettőt kell összehozni, hogy menjen a szekér. Az elején úgy gondolták, hogy a 4x2 renderelő futószalagot könnyebb munkára bírni, mint ha csak simán 8 darab lenne. Tévedtek. De alapjába véve szerintem több munka van abban az FX-ben, mint akármelyik Radeon-ban. És most félretéve, hogy melyik a gyorsabb. Aztán minél komplikáltabb és összetettebb egy szerkezet, annál több hibája van. Valószínűnek tartom, hogy itt is ez lehet. Részben.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) nap


nap
addikt

Szerinetm nem maradt el a bemutato, csak az nVidiaek lokalis ideje elcsuszott a mi lokalis idonktol. Szoval tizediken bemutato! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) faster


faster
nagyúr

Kapkodnak, kapkodnak...

Asszem nálam egy darabig marad a Gef3.

(#18) nbi válasza twollah (#11) üzenetére


nbi
tag

Gyártóktól független weboldal külföldön nem tudom elképzelni melyik lehet. Biztos van, de amikor elér egy weboldal egy bizonyos olvasottságot, kapnak tesztpéldányokat gyártóktól, és ezenfelül biztos megkörnyékezik őket vmilyen szinten. (Conspiracy Theory) Remélem a Prohardver nem lesz ilyen idővel.

3athlon - swim, bike, run

(#19) Sanya válasza Bandit21 (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igazad van!

Az Ati-t is el kellene vernie valakinek, hogy leszálljon a magas lóról. nem mennek lentebb az árak. A kártyák teljesítménye alig növekedett(9500-9600 szinte csökkenés, a sulinetes 9600 64bitesről meg ne is beszéljünk, meg a 9200SE-ről) gyengébb kártyák. A kártyák teljesítményára megnőtt. szinte érdemesebb most gef4ti4200-at venni. 9100-et nem lehet kapni, ha lehet, azt is 20.000-ért(én 21-ért vettem most egy éve).

Valamit lépj nVidia

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) eddie303


eddie303
őstag

Kacsintgassatok kicsit XGI fele is, ne csak az ATI vs nVidia vitat vesezzetek ;]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#21) Taky válasza faster (#17) üzenetére


Taky
senior tag

Nálam meg a g4ti4400.:(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#22) Ga válasza erdoke (#3) üzenetére


Ga
tag

Azért vegyétek a fáradságot legalább a conclusion elolvasására az eredeti cikkben:
[L]http://www.anandtech.com/printarticle.html?i=1890[/L]

Idézem:
(Final Words 3. bek.)
We’re quite wary of recommending any of the current NVIDIA cards at this point, ...
... So if you’re looking to buy a video card right now, ATI is the way to go.


Üdv:
Ga

(#23) FreeM


FreeM
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40[/L]

(#24) Keitaro válasza FreeM (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

hm?

(#25) FreeM válasza FreeM (#23) üzenetére


FreeM
aktív tag

Helyesen:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26014[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Nincs nVidia NV38 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.