Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

''Ezer eves'' ez a hir.
Kesnek a hirirok!

(#2) escie válasza twollah (#1) üzenetére


escie
őstag

azért szerintem örüljünk, hogy egyre több hír kerül ide is, a linux házatájáról. :)

már máshol is kérdeztem, de nem kaptam választ arra, hogy vajon az írómhoz adott verzió jogosít-e a linuxos verzió használatára?

I'm back, baby!

(#3) Vitus


Vitus
őstag

Ha valaki otthon linuxot használ az:
1., Teljesen ingyenes szoftvereket használ ezesetben nem kell ez neki mert nem ingyens
(nincs pénze vagy sajnálja szoftverekre)
2., Fanatikus, az meg nyílt forráskódút fog használni amit jó esetben kicsit átigazít. :D

Zavar, hogy egyre több linuxos szoftver pénzbe kerül..................... :O

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Renwick válasza twollah (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Akkor az Ahead is késik, ugyanis tegnap adta ki a sajtóközleményt.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) moonman válasza escie (#2) üzenetére


moonman
titán

igen, ha van kulcsod hozzá Bővebben: link

(#6) Out


Out
addikt

Viszont nem lehet benne tulirni cd-t, ezt pl hianyolom belole, de lehet csak a demo verzioban nincs ez benne...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) escie válasza moonman (#5) üzenetére


escie
őstag

köszi.
na, ennek utánanézek.

bár csak érdekességképpen próbálnám ki, mivel teljesen meg vagyok elégedve a nyílt megoldásokkal...

I'm back, baby!

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

És menniybe kerűl azoknak, akiknek nincs legalább 6.3-as NERO?

***

(#9) ngabor2 válasza Vitus (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Van egy 3. lehetőség is: a K3b/xcdroast/akármi már annyira a kezére áll, hogy nem akar átszokni egy másikra.
Mikor áttértem Neroról Linux alá írni, kissé szokatlan volt a K3b, most már nem térnék vissza a Nerora. Különösen a 6.x-re, az annyira meg lett kavarva az 5.5.x után, hogy szörnyű.

Dehát ízlések és kredencajtók...

Amúgy mennyivel tud többet/mást, mint az említett K3b?

(#10) Out válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Out
addikt

mivel a k3b es az xcdroast is csak egy gui-ja a cdrecordnak igy nem hiszem hogy a nerolinux tobbet tudna mivel szerintem az is arra epul....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#11) Vitus válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Én windows alatt is az ingyenes CDBurnerXP Pro 3-at használom mert egyszerűen nekem jobban bejön.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) ngabor2 válasza Out (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hááát, a k3b nem _csak_ a cdrecordot használja. Én mostanában a growisofs-sel gyűröm, dvd-karcoláshoz az kell. De igazad van, Linux alá leginkább gui-k vannak. Win alá meg össze vannak betonozva. Az már a vallási vitákat súrolja, hogy melyik a jobb.:U

(#13) worthless válasza Out (#10) üzenetére


worthless
tag

a nero nem arra epul ha jol olvastam

http://browsehappy.com/

(#14) Out válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Out
addikt

jo, persze hogy nem csak azt hasznalja, de ha pl azt veszed alapul hogy egy sima cd-t akarsz megirni akkor az csak cdrecord-ot fog hasznalni, mind k3b, mind xcdroast, ha meg audio cd-t akarsz irni, akkor mar a cdrdao is bekerul a kepbe.... a growisofs-hez nem kell a cdrecord?

Q. Do I still need cdrtools?
A. Yes. It should be explicitly noted that growisofs is a front-end to mkisofs, i.e. invokes mkisofs to perform the actual ISO9660 file system layout. Secondly, the DVD burners available on the market can burn even CD-R[W] media and cdrecord is the tool for this job [and this job only].


[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#15) 911


911
tag

namost, ha kell hozzá 1 db akármilyen Nero megléte, akkor azt meg kell venni, akkor pedig ez NEM ingyenes, vagy mégis?

[Szerkesztve]

''be-ba-be-bub-ble''

(#16) Out válasza 911 (#15) üzenetére


Out
addikt

ez igy van ahogy mondod, de egy linux user minek venne egy vindozos progit azert hogy neki legyen nerolinux??? Ez szamomra erthetetlen...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#17) polika


polika
senior tag

Olvastam valahol egy öszehasonlítást a k3b és nerolinux között, és az jött ki hogy sebességbe egyik itt a másik ott volt minimálisan gyorsabb, a gui használhatóságáról (ez persze ízlések és pofonok) a k3b tetszett jobban a reviewernek, és ott is pont azt írták hogy ez a nerolinux cucc nem fog nagyon a linuxosok között elterjedni mert nem opensource, és mert egy linuxos nem fog egy windowsos szoftvert megvenni azért hogy linuxra aztán szabadon használhasson egy (reviewer számára) kevésbé használható megoldást. És igazából az volt a végkonklúziója (ezzel nem értek egyet a fentiekkel viszont makszimálisan) hogy miért is nem portolták még a k3b-t windows alá...

Amúgy valóban a nerolinux is egy gui a már meglévő linuxos cdr... backendekhez.

(#18) polika válasza Vitus (#3) üzenetére


polika
senior tag

Nem vagyok fanatikus de én is inkább az open sourcet választom ha a funkciók közel azonosak. Ez inkább irányultság vagy világnézet, és a pejoratív értelmű fanatizmus legtöbb linux-ot használó emberre
szerintem erős. Főleg mostanában hogy egyre több hobbi felhasználó kezd megjelenni.

(#19) Previ


Previ
csendes tag

Nagyon ''eredeti'' ötlet volt 2005-ben egy GTK1 alapú kereskedelmi terméket piacra dobni...
:(

[Szerkesztve]

(#20) X-COM válasza Out (#16) üzenetére


X-COM
nagyúr

nézzük fordítva, megveszi pézér' a nerolinuxot és kap grátisz egy windows-od nerot is :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#21) eddie303 válasza X-COM (#20) üzenetére


eddie303
őstag

Igen, itt csak az a gond, hogy Nero oem-et veszel egy iroval is bundleben, pl. a DVD-iromhoz volt is, de azt is regisztraltatni kell penzert, ahhoz, hogy megkapd a NeroLinux-ot.

A programrol csak annyi eddig a tapasztalatom, hogyha DVD-t probalok irni vele, akkor elszall 'Killed' uzenettel, mast eddig mindent megcsinalt. Kicsit satu, de szerintem fog ez meg fejlodni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#22) Sianis válasza eddie303 (#21) üzenetére


Sianis
addikt

Hínnye már!

csak nem a mester is tiszteletét tett közöttünk?

Amúgy témához írom, hogy nem próbáltam, de ki fogom, csak nem tudom, hogy legálisan, hogy lesz meg... :( Linuxon meg nem akarok az illegalitás mocskába süllyednmi ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.