Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Nem tuningolhatók az Opteronok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Majd talán az Athlon64...

#tarcsad

(#2) Zsiba


Zsiba
senior tag

Egy Opteront miért kellene egyébként tuningolni?

''One Ring to rule them all...''

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nah várjunk, jól értem, hogy akkor magát a magórajelet egyátalán nem tudták húzni?
Az 16 és 1,8 ''valós órajel'' értékek az alap órajelek is egyben, nem?
Nem mintha zavarna, csak kíváncsi vagyok.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) gergoke válasza Yutani (#1) üzenetére

ebben nem reménykednék. amíg olyan az amd kihozatala amilyen ezen a technológián addig semmiképpen. na meg a gyártónak nem a tuning a célkitűzés hanem hogy a megadott órajelen menjen a cucc.

(#5) gergoke válasza Zsiba (#2) üzenetére

vazze miért ne? amikor már PDA-kat is lehet? :D
az emberek már csak ilyenek... :t

(#6) PeliScan válasza gergoke (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

csak a PDAknál inkább a downgrade javallott; nő az készenléti idő. :)

(#7) arn


arn
félisten

amikor az amdnek gondja van a skalazhatosaggal... nyilvanvalo, hogy csucsra vannak jaratva. volt mar korabban is ilyen idoszak. amikor majd folyamatosan optimalizaljak a magot: lesz ez jobb is!

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Narval válasza gergoke (#5) üzenetére


Narval
csendes tag

Az, hogy lehet-e tuningolni az egy dolog. Ilyenek az emberek? Ez egy másik!
Ez a proci viszont serverekhez van, ahol nem jellemző, hogy 5-10% miatt elkezdjék húzni. Szerintem egy értelmes ember aki servert üzemeltet nem is teszi meg!

(#9) Genialis


Genialis
aktív tag

''Nem tuningolhatók az Opteronok?''

És akkor mi van? Akkor csak így simán vernek szarrá mindent.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#10) gergoke válasza Narval (#8) üzenetére

figyelmedbe ajánlanám a tesztet, ahol is Asus SK8N lapban próbáltak egy darab procit ugye. nem az a tipikus szerver alaplap és környezet.
természetesen a szerverek és abban lévő húzás terén igazad van. én is nap mint nap szerverekkel dolgozom és tudom jól hogy így van.
de ez a teszt itt most nem erről szólt! desktop chipset (jóindulattal workstation), desktop alaplap és szerver proci. szóval ebben a környezetben nem áll meg a kijelentésed hogy ''Ez a proci viszont serverekhez van''. Természetesen magában CSAK_A_PROCIRA ez igaz.

(#11) Den válasza Narval (#8) üzenetére


Den
veterán

Nem is azért lényeges a húzhatóság jelen esetben, mert a szervereket tuningolni kéne, hanem mert megmutatja mennyi tartalák van a technológiában.

www.simson4t.hu

(#12) Sanya válasza Den (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

Várni kell még vele, most nem veszek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Narval válasza gergoke (#10) üzenetére


Narval
csendes tag

Rendben, hogy ez nem egy servernek való tesztkörnyezet, de a hír az opteron húzhatóságáról szólt, illetve a hozzászólások is. Erre reagáltam!
Den: OK! Ez igaz!

(#14) Narval válasza Narval (#13) üzenetére


Narval
csendes tag

Legalábbis a cím alapján!

(#15) joghurt válasza Den (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Érdekes, Itanium-2 tuningolásról szóló cikket is keveset találok... :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#16) Power válasza arn (#7) üzenetére


Power
senior tag

Nem erről van, szó.
Olvasd el figyelmesebben. Alúlhajtani sem lehet(csak a referenciával).

Power

(#17) Power válasza joghurt (#15) üzenetére


Power
senior tag

Így van, sőt Xeon tuning tesztet sem olvastam. :)) :)) :))
Teljesen felesleges a tuning ezen a piacon.

Power

(#18) Den válasza joghurt (#15) üzenetére


Den
veterán

De ott nem is volt kérdés hogy mit bír. Jelen esetben aztért kardinális kérdése ez annyira, mert míg az intel procikban komoly órajel tartalék van (magában az architektúrában) addig az amd megrekedt 2 gigánál, és mindenki azt lesi vajon sikerül-e feljebb tornázni az órajelet. Mert ha nem akkor zseniális megoldások ide vagy oda az amd menthetetlenül lemarad.

www.simson4t.hu

(#20) Benőke válasza Den (#18) üzenetére


Benőke
őstag

Kezdjük onnan, hogy a Xeon sem igazán tuningolható.
Ott miért nem kötöszködnek az emberek?
Hasonló volt a szitu teljesen, csak mert Intel ezért vakon biznak benne.
De még ha meg is ütik a bokájukat, akkor is Intel . Ez az emeberi hülyeség netovábja.

Szerver Procit tuningolni? Mi a jó nyavajának?
Miért engednék, hogy tningolható legyen?
Mi van ha direkt csinálták? Erre még senki nem gondnolt?
Minek venne egy 146 -os procit, ha a 140 -is simán menne 2Ghz -n?
Egy mezei felhasználó izmosabb munkaálomásba
megvenné szépen az olcsó procit kihajtja a lelkét is és kap egy 1000 dolcsis procit ő meg megvette 200 ért. Jó üzlet, de nem az AMD -nek.
Lehet A Tuningot az Athlon 64 ben is korlátozzák majd.
Én pl ezt tenném. A felhasználónak nem jó, de a cégnek igen, ha nem mindenki 1700+ -t venne amit 2,4Ghz -n járat, hanem 3200+ Bartont amit megránt 200Mhz -vel mennyivel nagyobb lenne a nyereség?

Tuningból nem lehet levonni semmiféle következtetést az architektúrára vonatkozóan. Pláne ha gyárilag fékezik a tuningot.

Nem tudom miért mindenki azon lovagol amiről fogalma sincs, hogy igaz -e vagy sem. Lehet, hogy véget ér 2Ghz -nél a száguldás, de gondoljátok beleöltek volna több milliót, hogy aztán eltemessék? Közbem meg végig nézik naivan a cég bukását? Komolyan enyire hülyének nézitek ott az embereket??
Semmivel sem hülyébbek mint az Intel mérnökei, csak nincs pénzük, ennyi az egész.

Egyébként meg megint csak a Mhz mánia van előtérben amit az Intel inditott.
El kéne már szakadni tőlle. Engem pl baromira nem érdekel hány Mhz -n megy a gép. Nem mindegy, ha megfelelő sebességet produkál?

(#21) Benőke válasza Den (#18) üzenetére


Benőke
őstag

Majd elfelejtettem, és mivel fogja lehűteni a tisztelt Intel pajtás a hiper alacsony fogyasztású procijait amik már túllépték a 100W -ot?
Köszönhetően a magas órajelnek.
Hiába van nagy órajel tartalék, ha csak abszolult 0 -a fokon képes elérni.

(#22) Den válasza Benőke (#20) üzenetére


Den
veterán

Hm, aranyos kirohanás tele tévedésekkel.

Nem mhz mánia a lényeg, de egyszerűen hiába sokkal gyorsabb_azonos_órajelen, ha az intel olyan mártékben növeli az órajelet hogy a fajlagosan gyengébb intel proci mégis lenyomja az amd procit.

Az amd mérnökei iztos nem hülyébbek mint az intel mérnökök, a marketingeseik viszont azok.

Hűtésről annyit, hogy anno az 1 gigaherz-re is azt mobndták hogy azt majd nem lehet hűteni, és lehetett, sőtt lehet a 3gigát is, és 0.09 mikronon lehet majd a 4-et is...

A tuning jelentőségét leírtam korábban. biztos hogy nem direkt van tiltva, majd pont az amd tiltja akinél még a szorzót is lehetett állítani az eddigi procikon.

Az igaz hogy az opteron szerver proci de az architektúra_ugyanaz_ mint az asztali procié lesz és ott nagyon is szokás tuningolni.

www.simson4t.hu

(#23) joghurt válasza Den (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Az igaz hogy az opteron szerver proci de az architektúra_ugyanaz_ mint az asztali procié lesz és ott nagyon is szokás tuningolni.

Ez a kijelentésed pontosan annyira helytálló, mintha a PIII-P4-et vetnéd össze tuningolhatóság szempontjából a Xeonnal. Az architektúra ugyanaz. :DDD
(Mint ahogy a Clawhammer és a Sledgehammer esetén.)

A tej élet, erő, egészség.

(#24) Benőke válasza Den (#22) üzenetére


Benőke
őstag

A merketingesekben egyetétünk :-)))
De az Opteron jelölése szerintem korekt.
Ennek aztán tényleg semmi köze az Intel jelölgetéseihez.

!gh -t igen valószinűleg le lehet majd hűteni, de öbbet nem igazán.
A 3,2 -s is a maga kis 115-120W os fogysztásával.
Tényleg gyors, persze alkalmazástól függően, de ekkora hőtermelés azért elég brutális. A 76W -hoz képes amit a 3200+ Tud.
4 Ghz fölé igazán nem lehet menni, szóval valamit alkotniuk kell mert jövő év végére még közel sem lesz 0.065.

Igen pont az AMD tiltja mivel ha nem az Bevétel kiesés, és egy két milla neki nagyon is számit. Nincs hasznuk belőlle, ha a felhasználó tuningol.
Ha valaki tuningolni akar vegyen intelt és megvan az érzés :-)
Egyébként az uj fajta XP -k szorzóit már nem lehet álitani :-)

''Az igaz hogy az opteron szerver proci de az architektúra_ugyanaz_ mint az asztali procié lesz és ott nagyon is szokás tuningolni.''
Ez igy van, annyi köze van az Athlon 64 nek az Opteron hoz mint a P4 -nek a Xeon hoz. De miért kéne tuningolhatóank lennie egy szerver procinak???????

Arra azért nem válaszol senki, hogy alaptalan pletykákat miért indit el valaki??????????????????????????????????????????????????????
Mindig csak az AMD ellen, az intel hibátlan minden hatócsúcs.
És mondja valaki, hogy az emberek nem befolyásolhatóak.
Az intelnek még is sikerül. Hiába ad ki szemetet mindig becsukják a szemüket az emberek. Az AMD kiad egy forradalmi ujitást és mindenki csak hurrog, még akkor is mikor bebbizonyitja, hogy jobb mint az Intel megoldásai.
Ha az intel adná ki akkor ilyen nem is merülne fel az emberekben.
Nem fura?

(#25) hobizoli válasza Den (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Persze, csakhogy a Vcore-t nem tudja az Intel sem egy bizonyos szinten lejebb vinni...igy a 100-105W-s hatar-hodiszipiaciot hamarabb, kisebb skalazosdassal fogja elerni, mint eddig, mivel a megnovelt L2 cache is fogyaszt nemi aramot, igy hot az is temel.



hobizoli

több drón kell ;P

(#26) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=25468[/L]
Ajánlom ezt a cikket azok figyelmébe, akik azthiszik problémamentes lesz ez a sokgigaherc

(#27) erdoke


erdoke
titán

Azt érdemes végiggondolni, hogy ez a minimális húzhatóság miből fakadhat. Egy szerverprocinak 24 órán keresztül több évig folyamatosan kell mennie. Kizártnak tartom, hogy ennyire kicentiznék a teljesítményt ilyen elvárások mellett. Inkább a gátolt tuningra szavaznék, csak az a kérdés, hogy chipsetben v. prociban van a gát. A lapgyártókat ismerve itt meg inkább a procira voksolnék...
Félreértés ne essék, ez egyáltalán nem baj, bármilyen szerverprociról legyen is szó, Xeon, Itanium v. Opteron.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Nem tuningolhatók az Opteronok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.