Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Valahogy a késés nem zavar... (jó)pár évig még a többség bőven meglenne ezek nélkül.

(#2) karib


karib
addikt

Tököljenek csak... lassan már a mobiltelefonokban olyan sávszélesség lesz, hogy lazán lehet élőben filmet nézni rajtuk, pláne otthon a szélessávon. Akkor meg nem nagyon lesz mit optikai lemezekre pakolni.

Szélessáv + nagy HDD-k mindenkinek! :D

Department of Redundancy Department

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

már vizionáltam magamnak egy blu-ray/hd-dvd kombót a gépembe. nyakamat rá hogy lesz ilyen, akkor meg minek izguljak.

(#4) L3zl13 válasza _cirmos_ (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán lesz, de nem olyan olcsón mint szeretnéd. Tekintve, hogy jelentős különbség van a két szabvány között, ezért sokkal bonyolultabbra kell csinálni az optikát, esetleg külön optika kell -> Növekszik az előállítási költség...

Aki hülye, haljon meg!

(#5) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

nekem még mindig csak 1 cd íróm van... :DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#6) crab válasza _cirmos_ (#3) üzenetére


crab
senior tag

szerintem is ez lesz, úgy mint most -os és +os dvd-kkel, talán csak az elkötelezett gyártók nem hoznak majd ki kombőkat, de én megfogadtam, hogy többet nem veszek 20k-n feletti asztali lejátszót,a 60k-s panasonic dvd lejátszómban is csak az a jó, hogy szép és kicsi, de nagyon megbántam már hogy ezt vettem, mert az olcsó ''szarok'' szinte mindenben rávernek. a yamada meg társai úgyis kombókat fognak gyártani, 60 kból meg veszek belőle hármat, ha idő elött eltávoznak.

szerk: én egyébként a blu-ray-t szívesebben látnám győztes formátumként.

[Szerkesztve]

(#7) _cirmos_ válasza aDM|RaL^ (#5) üzenetére


_cirmos_
őstag

nekem is, és kb. egy éve használtam utoljára :). hiába, a net is feleslegessé teszi, amit meg feltétlenül szükséges elvinni az elfér a pendrive-on is.

(#8) erdoke


erdoke
titán

Pár napja olvastam ezt a hírt vmi ponyva wap oldalon. Nem késett itt egy kicsit? :F

A legjobb aláírás a héten

(#9) ciao


ciao
senior tag

ha ennyire kompromisszumképtelenek dögöljön éhen mind a kettő! jó lenne ha egy 3. lenyomná mind a két barmot, bármelyik terjed el úgysem fogom megvenni 2-3 évig egyiket sem!;]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#10) TeeJay válasza ciao (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

jaja legyen valami 3. formátum a nevető győztes

pl amivel egy rétegben 100gigát lehet rányomni a lemezre.

és győzzön az

ennyi:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) levis4 válasza _cirmos_ (#3) üzenetére


levis4
tag

Ezt az SG-ről ollóztam:

''A következő generációs szabványok egyesítése tehát jelenleg nem túl valószínű, ám ha mégis megtörténik, arra még jó ideig várnunk kell. Szakértők szerint azonban a digitális technológia korában a formátumok kompatibilitásának biztosítása már egyáltalán nem jelent akkora problémát mint az analóg videokazetta formátumok összecsapása idején. A lejátszó berendezéseket könnyedén többfunkcióssá lehet tenni. A francia Thomson például már közölte is, hogy berendezései mindkét formátumot támogatják majd.''

Bővebben: link

:DD

(#12) Cs_Laci válasza levis4 (#11) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

De most ez akkor is szánalmas, hogy 2 DVD, és hozzá 9 kártyaformátumunk van csak azért, hogy véletlenül se lehessen tervezni..

(#13) nap


nap
addikt

Targyalo delegaciokat bezarni, telefont, radiot, tv-t elvenni toluk, mindennap kevesebb kajat kapnak, addig nem jonnek ki, mig nincs megallapodas.
Ha meg erosjanoskodni akarnak, akkor gyerunk, dompingarakkal lehet lenyomni a masik felet, a'la az ''erosebb kutya baszik''.
Nekik kellene eldonteni, melyik megoldassal jarnak jobban. Nekem mindegy. :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Vikky


Vikky
tag

Engem nem lepett meg ez a hír túlságosan... :( Most melyik konzorcium lesz olyan hülye, hogy a beleölt millióit veszni hagyja? :F Hát egyik sem. A kiadók meg úgyis pártfogolják a médiájukat, aztán majd lesznek olyanok is, akik megteszik mindkét médiára is a dolgot. Akkor azok kaszálnak, majd mindenki rááll a kettős kiadásra. Meg megjelennek majd úgyis a mindenevő lejáccók, tízezerér, és akkor a fenét sem érdekli már, ki min ad ki akármit is. Személy szerint én BD párti vagyok, nagyobb a cakapitása, meg a plusszos DVD lemezekkel is a Philips jött ki, meg a bandája... És valahogy abban nagyobb bizalmam van, mint a minuszosban... Viszont ami idegesít, hogy az újság japánul NEM SHIMBUN, HANEM SHINBUN.

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#15) Florida válasza karib (#2) üzenetére


Florida
tag

Pontosan,amikor 20.000 körül van egy 200 gigás hdd,akkor minek szarozzunk lemezekkel?:D
Nekem továbbra sincs optikai meghajtó a gépemben.:)

(#16) VVoid válasza Florida (#15) üzenetére


VVoid
aktív tag

Mert a vinyó könnyen megdögölhet!

(Na jó, most már eltűntem, elég volt, fáradt vagyok, szomjas vagyok!)

(#17) Florida válasza VVoid (#16) üzenetére


Florida
tag

Azért hűtve,normális táppal jó..:)
(le is kopogtam)

(#18) VVoid válasza Florida (#17) üzenetére


VVoid
aktív tag

Bármikor érhet meglepetés.
Én már megtanultam, hogy ha valami egy vinyón van, és sehol máshol, vegyük úgy, hogy nincs.

Igaz, csak Maxtor vinyókkal jártam meg, és olyat soha többé nem veszek, de nem vagyok márkabuzi, szerintem bármelyik vinyóval megtörténhet. Persze, ha nem annyira fontosak az adataid, akkor meg ki nem szarja le... :DD

[Szerkesztve]

(#19) Florida válasza VVoid (#18) üzenetére


Florida
tag

Nekem még egy vinyóm se pusztult el,de az nem vinyó volt,hanem Maxtor.Az is csak a fattáblát dobta le.:D

(#20) VVoid válasza Florida (#19) üzenetére


VVoid
aktív tag

...ó, maxtor...

(#21) PPeter válasza Florida (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Egy darab 200GB-os vinyó halálakor jó eséllyel 200 GB-nyi adattól búcsúzol örökre. Ami csak vinyón van, az nincs sehol (legalábbis home szinten megvalósítható körülmények között).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) PPeter válasza crab (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Yamada majd örül, ha tud venni BD licence-t :DDD.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) PPeter


PPeter
addikt

Sokszor leírtam, hogy ez állatira nem hasonlít a DVD+R Vs. DVD-R helyzetre, de most már nem fogom még egyszer. Mindenki csak ennyit lát belőle ''majd lesz kombó, mert a DVD-R/DVD+R is úgy volt, hogy két szabvábny volt, aztán mégis, höhö'', de fel sem fogják, hogy a DVD-R/DVD+R esetén UGYANARRÓL a DVD szabványról volt szó, UGYANANNAK a már létező alap DVD formátumnak az otthon írható két különböző változatáról, ez még KÉT különböző formátum, amelyek közül mind a kettő arra a szerepre áhítozik, ami a DVD esetén is a siker kulcsa volt:
- Teljes iparági támogatás
- Teljes kiadói támogatás, tehát a home video kiadás
- Teljes visszafelé kompatibilitás
- Olcsó gyártás
- Rendelkezésre álló tartalom, amivel a műsoros lemezeket meg lehet tölteni
- Megfizethető ár
Amelyik ezt tudja garantálni (sok más egyéb mellett), az győzhet majd, és akkor az lesz a mostani DVD formátumnak megfelelő szabvány. Tehát itt pont fordítva halad a dolog. Ezért ilyen k***a nyögvenyelős.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) Florida válasza PPeter (#21) üzenetére


Florida
tag

Isten ments hogy veled vitatkozzam ebben a témakörben,nem is ez a célom,de volt nekem anno egy toshiba dvdíróm,vettem hozzá akkor még 300ft-ért princo lemezeket,kiírtam 300gb-ot,(mindezt számoljuk ki,bőven 20.000 fölött volt íróval mindennel,még feketepiacról beszerezve is),és most,másfél év múltán 300 gigától búcsúztam,egyik se olvasható teljesen.

Most mondjam azt,hogy inkább költök többet egy raid1-es dologra,mint vegyek egy írót és sok lemezt?
a hdd-n lévő dolgok azonnal elérhetőek,villámgyors a rendszer,mi kell még?

kicsivel drágább,mint egy jó író és jó lemezek mellé.nekem ez megér annyit..

(#25) PPeter válasza Florida (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Elég nagy balgaság a fos Princo lemezek miatt az optikai adattárolást ócsárolni. Ez olyan, mintha azzal az indokkal nem ülnél autóba, hogy az első autód egy lehasznált Trabant volt, és abból azt a tanulságot vontad le, hogy szar az automobil, mint technológia.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) karib válasza Florida (#24) üzenetére


karib
addikt

A biztonság HDD-kkel szerintem inkább megteremthető - RAID rendszerek, UPS, stb. A diszk szép lassan a polcon lesz olvashatatlan, míg egy jó storage rendszer üvölt, ha az első védelmi vonal (redundancia) kiesett...

De nem is ez a döntő érv a számomra: a HDD kevesebb helyet foglal és a rajta levő adatok azonnal, hálózaton keresztül szinte tetszőleges helyről hozzáférhetők. Nekem pedig ez a fontos, utálok diszkekkel vacakolni - hol van, mi van rajta, melyik verzió, miért nem együtt van amazzal, miért nem olvasható...

Megjegyzem: most nem archiválásról beszélünk, hanem általános, mennyiségi adattárolásról.

Fanatikusabbaknak meg pl. www.hds.com :)

Department of Redundancy Department

(#27) PPeter


PPeter
addikt

Hogy ontopik is legyen :) igazán jöhetne már ez a fránya Pioneer BDR-101A író :DDD :Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) TeeJay


TeeJay
félisten

és mi a helyzet azzal a holografikus micsoda tárolóval?

azt mért nem nyomatják be?

még ha győz a BD akkro is mi lesz már 50giga mire kapható lesz?

ha jól sejtem nem sok HD-TV adás fog rámenni szerintem:F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) dabadab válasza TeeJay (#28) üzenetére


dabadab
titán

20 mbites HDTV bitrate-tel (gyakorlatban szerintem ekkora nem nagyon lesz, csak kisebb) szamolva 50 gigara ugy ot es fel ora fer.

DRM is theft

(#30) crab válasza PPeter (#23) üzenetére


crab
senior tag

értem a szitut, igaz rosszul fogalmaztam, akkor így mondom: olyan lesz a helyzet mint a cd-dvd kombóknál. a dvd játékosok is lejátszák a video cd-t. :)

szerk: viszont számomra nem akkora előrelépés, hogy ''dvd 2''-ként tekintsek rá:)

[Szerkesztve]

(#31) szitibor válasza PPeter (#25) üzenetére


szitibor
csendes tag

És más márkájú lemezekben szerinted érdemes megbízni?Ki tudja mikor hal be bármelyik?Szerintem a dvd-s adatmentés semmivel nem biztonságosabb.Egy dvd sokkal sérülékenyebb, főleg ha napi használatban van.

(#32) PPeter válasza szitibor (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Megértem az ellenérzéseid a sok negatív panasz miatt a rossz minőségű (rosszul írt, rosszult kezelt) lemezek miatt, de az a nagy helyzet, hogy nincs igazad. Igen, archiválni lassú, archiválni körülményes, mert munka vele, de akár tetszik, akár nem, amit kiírsz mondjuk két példányban, két különböző (normális) DVD lemezre, az sokkal nagyobb biztonságban lesz, mint egy otthoni körülmények között megvalósítható (megfizethető) HDD rendszerben. Ez nem egyéni ízlés kérdése, ez a kőkemény valóság, csak aki utálja az adatszervezéssel, archiválással járó időt, annak ezt nem lehet megmagyarázni. Amíg egyszer el nem száll egy pillanat alatt többszáz GB-ja. Utána megtanul menteni, archiválni. Vagy ha csak legyint egyet, hogy ''megszerzem újra'', akkor miről is beszélünk? Akkor nem is voltak fontosak az adatok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) szitibor válasza PPeter (#32) üzenetére


szitibor
csendes tag

Lehet hogy csak azért mert még a vinyóimmal eddig nem voltak gondok (van egy 6 éves is) dvd-cd lemezekkel számtalan.

(#34) Florida válasza karib (#26) üzenetére


Florida
tag

Akkor már ketten vagyunk ezen a nézőponton.:)
Kevés helyet foglal,rengeteg dolog elfér,gyors..

(#35) PPeter válasza Florida (#34) üzenetére


PPeter
addikt

... és egy pillanat alatt az egész odaveszhet. Szerintem be kellene fejezni a baromságok terjesztését. Az hogy neked nem fontosak az adataid, mert pótolható, letölthető, vagy adatvesztés esetén nem hiányzó dolgokat tárolsz, az nem azt jelenti, hogy mindenki így van vele. Kicsit objektívebben kellene szemlélni a dolgokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) X@b3e


X@b3e
addikt

Engem leginkább a Pioneer BDR-101A megjelenési ideje és kezdő ára izgat. Az sokminden(ki)t fog befolyásolni

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#37) VVoid válasza PPeter (#35) üzenetére


VVoid
aktív tag

Teljesen egyetértek. Én is megjártam már, még egészen fiatal koromban... :).
Azóta nem győzöm mondogatni, hogy ami egy vinyón van, backup nélkül, az nincs is meg. Több haverom is jajveszékelt azóta, hogy odaveszett mindene, mert valamilyen misztikus okból kifolyólag abban hittek, hogy ez velük nem történhet meg...
Egy vinyó bármikor elszállhat, figyelmeztető jelek nélkül.

(#38) szitibor válasza PPeter (#35) üzenetére


szitibor
csendes tag

Voltak fontos adataim még anno cd-n, igaz balfék módon csak egy példányban.Pár hete elővettem - adatok sehol...azaz nem olvasta semmi.Abban igazad van,hogy az igazán fontos adatokat érdemes lementeni, de legalább két példányban, a kevésbé fontosakat én továbbra is vinyón tárolom, bár nincs biztosíték, hogy a dvd-re mentett adatok x év múlva olvashatóak lesznek, de az biztos, hogy ha a közeljövőben elszáll a vinyó akkor ott megtalálom őket.
Tehát a mentett adatokat mentegetni kell időközönként

[Szerkesztve]

(#39) Florida válasza PPeter (#35) üzenetére


Florida
tag

Baromságok terjesztése?

Az nem baromság,hogy 500 lemezt tárolok a szoba hűvös mélyén a páncélban,különben beszarnak?

Az a baromság,hogy valaki fél órákig írogat,aztán rakosgatja ki-be a lemezeket,ha kell valami.Rosszabb esetben meg se találod,hogy mi min van.:)

Az,hogy én vinyón tárolok mindent,nem jelenti azt,hogy nincs backupom dvd-ken.;)

Amúgy amikor én nyugodtan elmondtam a véleményem,akkor nem tudom mit kell ingerültködni :) Az idegbeteg,akinek nincs igaza :)

(#40) PPeter válasza Florida (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Én vagyok idegbeteg, csak szóltam, hogy butus dolgot mondasz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) deedee


deedee
őstag

a fontos dolgokat írd ki dvd-re két példányban és kb 2 évente/vagy inkább 3 évente/ írd át újra őket...Ez még mindíg biztosabb megoldás,mint a vinyó....

Persze ha 35465843763 gb nagyon-nagyon-nagyon fontos dolgod van,az már a te bajod,ha rengeteg idő az arhiválás... ;]

(#42) Florida válasza PPeter (#40) üzenetére


Florida
tag

Sokak szerint nem mondok butus dolgot.:)

(#43) VVoid válasza szitibor (#38) üzenetére


VVoid
aktív tag

Én azt csinálom, hogy egy adat két CD-n van (otthon és melóhelyen), illetve általában megvan a vinyón is, a gyors keresés miatt, ha valószínű, hogy gyakran van rá szükség. Legalább hetente tesztelek egy pár archivált CD-t (melóhelyen simán belefér az időbe), és ha gondok vannak, újabb CD-re írom.
És minőségi CD-t használok meg jó írót (2 db Plextor Premium)...

(Amúgy azért is használok még mindig CD-t, mert hiedelmem szerint egy jó CD-íróval írt minőségi CD-n még mindig sokkal nagyobb biztonságban vannak az adatok, mint DVD-n. De valaki sokat tapasztalt cáfoljon meg, mert az utóbbi időben lassan kezdek gondolkodni DVD-író beszerzésén is, mert ugye gyűlnek az adatok, egyre több CD-n, bár azért még átlátom a helyzetet).

(#44) szitibor


szitibor
csendes tag

Egyénileg eltérő kinek mi az igazán fontos adat,amit nem tud mégegyszer megszerezni.Hogy ez milyen mennyiségű az is változó, de mi az ami nem fér rá egy 40gigás vincsire (ami manapság már nem túl drága) azt lezsírozom, nem teszem be a gépbe és nem kell láncmentéseket csinálni.Persze akár használat nélkül is elromolhat,de még akkor is jobb megoldásnak tűnik.

(#45) deedee


deedee
őstag

na és a hd és a br mennyire lesz majd hosszútávon megbízható formátum az adattárolásra?Azok biztonságosabbak lesznek?mert ha nem,akkor inkább 4.34 gb adatom vesszen el,mint 10-20 gb...Nem?Mármint ha behal egy lemez....

(#46) X@b3e válasza deedee (#45) üzenetére


X@b3e
addikt

Csak az adatmennyiség is olyan ütemben növekszik, hogy régen elég volt egy floppy, jött a cd, majd dvd... Mi férne ma rá egy floppyra:U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#47) deedee válasza X@b3e (#46) üzenetére


deedee
őstag

házi felhasználásra,ha nem mániákus adatgyűjtő vagy,akkor elég a dvd formátum által biztosított tárolókapacitás...szerintem...Mennyi digitális fénykép fér el egy dvd-n???????vagy házi videó-ból ki csinál hetente 1 dvd-nyi mennyiséget?nekem 3 év alatt kb 8 dvd-nyi házivideóm lett...Azt kell felvenni,ami tényleg fontos...Egyszer egy haver megmutatta a görögországi nyaralását ami 7 órás dv felvételről készült/lett kiírva dvd-re és ott végignézhettem pár vacsorázást,főzést stb...Szóval szelektálni kell az adatokat és akkor szerintem elég a dvd formátum....

(#48) dabadab válasza PPeter (#32) üzenetére


dabadab
titán

Raadasul az archivalas ved olyan ellen is, ami ellen a RAID nem: torles, formattalas, ilyenek.

DRM is theft

(#49) Male válasza PPeter (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Bocs, hogy ide írom (lusta vagyok :) ), de abban a cikkben te nem számoltál el valamit? A 2X írásra azt írod, hogy 2770 Kbyte/s, a lemez 23GB-os, és így 45 perc alatt végez? Nekem 145 perc jött ki ezekből a számokból... ami viszont :O

(#50) PPeter válasza Male (#49) üzenetére


PPeter
addikt

Ezt írták a speckókban, valószínűleg elírás, majd javítom, köszi :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.