Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem értek hozzá, de szerintem nem lett volna helyes döntés leállítani a Radeonok gyártását. Ilyen sikerek után meg pláne... 9700 rox!!! :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Power válasza Vikthor (#1) üzenetére


Power
senior tag

Itt csak arról van szó, kinek a címkéje viritcson a kártyán.

Power

(#3) Vikthor válasza Power (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Amúgy én ezt már nem értem, mert a Club3D 9800 Pro-n a két ventin ott van a Club3D matrica, de a sima 9700-es ventijén meg ATI-s matrica. ??? Mi ez? Nekem mondjuk tök mindegy, a lényeg, hogy végra játszható a 4xFSAA :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) marso válasza Vikthor (#1) üzenetére


marso
tag

az lehet hogy a temahoz nem ertesz, de a cikket elolvashattad volna, sehol sem irtak hogy beszuntetnek a radeon gyartast

(#5) HunChris


HunChris
senior tag

Azért ez ócska húzás volt az ATItól...(csak azért volt ez a hír, hogy 2x a hardware hírekben szerepeljen).
Csődbemegy az xy cég.... nem, a cég cáfolja... pffff

(#6) Zsiba válasza HunChris (#5) üzenetére


Zsiba
senior tag

:)

''One Ring to rule them all...''

(#7) PaladiN válasza marso (#4) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A radeonok gyártását nem de a BBA forgalmazását igen :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#8) Vikthor válasza marso (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

''kivonul a videokártya-gyártásból'' az nem egyenlő a beszüntetéssel? Answer me plíz :O

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) Gaius


Gaius
tag

Szerintem egyáltalán nem azt jelenti. MAx annyit, hogy nem lenne több BBA Radeon kártya. Ami azért nem lenne akkora tragédia, ugyanis egy Hercules, vagy Gigabyte zsuga jobb, mint egy gyári Ati. A másik fele meg az, hogy üzletileg sem biztos, hogy rossz lenne az Ati-nak, ha csak másokkal gyártatna. Az Nvidia sem készít ''gyári'' Nvidia grafkártyákat, és üzletileg nagyon is jól megy nekik. Most nem térek ki arra, hogy milyenek is ezek a chipek...

A hírhez még az is hozzátartozik, hogy nem ismerem ugyan ezt az X-labsot, de nem kizárt, hogy Nvidia ''bérenc'' és egy ilyen hírrel megpróbálják aláásni az Ati sikerszériáját.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#10) Gaius válasza Gaius (#9) üzenetére


Gaius
tag

Sőt, én az Ati helyében le is állítanám ezt, mert ha csak chipgyártásra szakosodok, akkor csak olyan gépeket kell üzemeltetni. Az Ati saját gyártósora amúgy is csődöt mondott a nagy kereslet miatt, így ki kellett adni soksok más cégnek (Club3d, Sapphire, Connect3d). Így gazdaságosabb és üzletileg átláthatóbb lenne.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#11) HiperG válasza HunChris (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Te ezt aztán jól kifordítottad.....

(#12) najnhend


najnhend
tag

Szerintem nem lenne túl jó, ha beszüntetnék!
Lehet, hogy gyorsabb a Tyan vagy a Hercules, de ahol eddig kérdeztem, mindenhol csak zacskóval adják, mint az epret...
A BBa-hoz jár a szép dobozkán kívül CATALYST,gyorsító és telepítő progik, miegymás.Nekem ez azért számít!!!!!! :DD

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#13) utax válasza Vikthor (#8) üzenetére


utax
aktív tag

nem, mert videokártyát nem csak az ATI gyárt, és az ATI nem csak videokártyát, de csipet is gyárt. ha végigolvasod a cikket, akkor meg már teljes is a kép :)

Use the force, Dude !

(#14) marso válasza Vikthor (#8) üzenetére


marso
tag

nem a radeon egy chip, amit szamos mas gyaro is a kartyajara rak, igy arrol beszelni, hogy megszunik a radeon, kicsit maskent hangzik mint a megszunik az ati kartyagyartasa...

bba kartyat (9x00 szeriat) idaig sem lehetett itthon kapni, legalis forrasbol, ami feltunt boltokban az minde usabol szarmazott es kitudja hogy kerult a boltokba, talan ezert volt a legtobb kartya alapertelmezettkent ntsc tvout ra allitva.

(#15) marso válasza Gaius (#10) üzenetére


marso
tag

tudomasom szerint az ati kartyakat egytol egyig a club3d gyartja, es ugy adja el az atinak, aki ranyomtat ezt azt szep diszesen becsomagolja es eladja ati markanev alatt, ezt szamomra az is alatamasztja, hogy a club3d 9700prom on rajta van az ati id szama, amivel be is tudtam regisztraltatni mint ati kartya igy elvileg 2 oldalrol is kapok supportot :D. az elso szerias r9x00 as kartyakat is mind egyhelyen gyartottak (lehet meg mindig), azert nez ki az osszes pont ugyanugy.

(#16) L3zl13 válasza marso (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pont fordítva.
A Radeon egy kártya.
Az R200, 250, 300... egy grafikus chip amire a radeon kártyák épülnek.

Vikthornak:
Az eredeti hír (amit most megcáfoltak :)) ), azt mondja, hogy az ATI felhagyna a saját összeszerelésű kártyák gyártásával (BBA) de abban sem volt szó arról, hogy a grafikus chip gyártásával is felhagynának.
Azaz ezentúl csak más gyártó által készített, de továbbra is az ATI chipjére épülő Radeon kártyák lennének. (Pl Gigabyte, Hercules, Club3D...)

Aki hülye, haljon meg!

(#17) rog válasza marso (#15) üzenetére


rog
addikt

a CP technology (power color) gyartja a club3d kartyakat.

(#18) kalcika válasza najnhend (#12) üzenetére


kalcika
tag

Hát ezért vegyél Gigabyte-ot, ott a körítés is megvan.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.