Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Négyféle nForce4 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Hát a sima az nem a legjobb.Sli és az Ultra lehet érdekes a tuningoló emberkék számára.

(#2) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Már alig várom...... :DD

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3) ftc válasza Sir Pocok (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

biztos teli lesz hibákkal :(
Remélem végre irnak hozzá rendes drivereket is.

(#4) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Nektek megjelenik az eredeti hír?
Mert nekem 404-es jön be :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#5) Sir Pocok válasza ftc (#3) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát igen.... driver próblémák elég gyakoriak voltak.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6) erdoke


erdoke
titán

''nForce4 Pro: két- vagy többprocesszoros munkaállomásokhoz és szerverekhez, egy IO4 névre keresztelt extra PCI Express-vezérlővel.''

Biztos, hogy szerverekbe és többprocesszoros munkaállomásokba az extra PCI-E a nyerő? Jelen pillanatban inkább a PCI-X felülető csatolók a nyerők.:F

A legjobb aláírás a héten

(#7) ftc


ftc
nagyúr

valamint 5 PCI és 4 PCI Express x1 bővítőhely kezelése
PCI-E x1-nem egy kicsit lehangoló?

(#8) anaqer válasza ftc (#7) üzenetére


anaqer
veterán

A többi is ennyit tud... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Keitaro válasza anaqer (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja...
Viszont azt nem írták vagy én vagyok vak, ezekszerint VGA fronton pl a sima marad az AGPnél?
Az SLI-ben sok szálat kell tudjon kezelni, a szerveres is sok szálat kezel, de mi van a simával? 20-at kéne neki ahhoz, hogy menjen az x16 is.
Kiváncsi vagyok mi lesz ez a kavarás az x4-el. És hogy mit fog tudni a SoundStorm 2, mert már ideje volt újítaniuk és valami normális hangkütyüt hozzávágni, az alaplaphoz... bár az Ultrás alaplapok biztos nem két fillérbe fognak kerülni :)

(#10) LordX


LordX
veterán

Héééé!

Egyvalami nagyon lemaradt! Méghozzá, hogy PCIe 16x lesz AGP helyett!

Az SLI meg úgy fogja támogatnia a két videokártyát, hogy lesz egy hub a PCIe vezérlő és a két PCIe 16x slot között, ami érzékeli, hogy hány (1 v 2) videokártya van beledugva, és a szerint a 16 db PCIe linket elosztani 16-0 vagy 8-8 arányban. (Anandtech: [L]http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2175[/L])

Meg a SATA vezérlő az már SATA2 (300MB/s) lesz, ugyanúgy 4 link, mint pl. az új nF2 déli hídban (4, nem 2, csak a +2-höz kell egy SATA PHY). (A 2 csatorna PATA mellett)

[Szerkesztve]

(#11) Atlantis


Atlantis
veterán

SATA 2? Elmehetnek a francba, már megint új vinyókat vegyen az ember? Ennyire még az Intel sem volt szemét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) Gorneck válasza Atlantis (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Kinek a pap kinek a papné! Inkább vinyót cserélek mint videokártyát!

Gorneck#1239

(#13) Atlantis válasza Gorneck (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez sem olcsóbb. Van 4 SATA vinyóm, ha majd mindent le akarom cserélni, drágább lesz, mintha VGA-t vennék. Egyébként itt is PCI-Express lesz, tehát vehetsz VGA-t is.
Remélem, lesznek olyan lapok is, ahol van SATA 1 és 2 is, különben hogy a francba teszel át többszáz Giga adatot?

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) Gorneck válasza Atlantis (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Intel bácsi ezt már most megköveteli a 775ösnél! Na jó ott a 865ös chip de az meg kinek kell!
Nekem megfelel a 939! Ahhoz nem kell váltanom és 4000+ig biztos megy!:P

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#15) Atlantis válasza Gorneck (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Ott nem kell vinyót cserélned, igaz, minden mást igen. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) Gorneck válasza Atlantis (#15) üzenetére


Gorneck
titán

És ezért fogok 939et venni hamarosan!

Gorneck#1239

(#17) Integra válasza erdoke (#6) üzenetére


Integra
titán

májsztró:)

az SLI-ben az Ultra tulajdonságai is benne vannak???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Integra válasza ftc (#7) üzenetére


Integra
titán

ja, megnézem hogy az Audigy3-at hova fogom bedugni.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Keitaro válasza Atlantis (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Visszafelé kompatibilis... gondolod osztogatnának egy új csatlakozót ha nem lehetne mit rádugni? :)

(#20) ftc válasza anaqer (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Hiányoltam az AGP-t vagy a PCI-E x16-ot.Ezt nem irja a hir.

[Szerkesztve]

(#21) Atlantis válasza Keitaro (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez biztos? Így már más a leányzó fekvése. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) LordX válasza Atlantis (#11) üzenetére


LordX
veterán

Khm, amikor az UDMA 66 kijött, ki is lehetett dobni az UDMA 33-as vinyókat? Ne beszélj zöldségeket..

(#23) Atlantis válasza LordX (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkoriban még nem foglalkoztam számtech-kel, így ilyenekre nem emléxek. Nem akartam ''zöldségeket'' beszélni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Keitaro válasza Atlantis (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Lényeg, hogy ha egyszer rádszakad a bank és veszel egyet ezek közül akkor simán rádughatod a cuccaidat. Nem semmi, neked már 4Sata cuccod van :)
Szép lassan én is szeretnék cserélgetni. Lassan... :DDD

(#25) Atlantis válasza Keitaro (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, megvettem, mert gondoltam ez a jövő, erre tessék. Nem gondoltam, hogy ilyen hamar lesz SATA 2. Persze voltak pletykák, de ahogy 1-2 tanult kolléga mondja itt a PH!-n, a remény hal meg utoljára. :DD
Egyébként a kábelezése volt a legnagyobb előnye, ezért vettem az elsőt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Az nVidia teljes palyas letamadast alkalmaz a VIA ellen a 64bites fronton.

(#27) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak az volna még a kérdésem a tisztelt vincsigyártók felé, hogy mikor akarják a fordulatszámot növelni. SCSI-ben már van 15k rpm-es, sztem a SATA2 sávszélessége ki tudná ezt használni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) ptiboy


ptiboy
senior tag

nem is tudtam h. van SATA-II :F
wow

egy SLI-s jöhet ! :DDD

:)

(#29) zsiga667 válasza t72killer (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

Sima SATA is van 10k rpm... (WD Raptor, [L]http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=385[/L])

(#30) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Ultra lesz a mi emberünk :)

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Négyféle nForce4 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.