Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ősember


Ősember
őstag

szimpatikus, de kár hogy ennyibe kerül :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2) simonzé


simonzé
addikt

jó nagy nyúl...

I don't fit in. I fit out.

(#3) REDeath


REDeath
őstag

LanParty-sok kedvence lehet:D de gondolom alapban semmiféle VGA nincs benne és CPU-se, vagy igen??????? UI: és RAM?

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4) Szabesz


Szabesz
őstag

hmm.. jópofa, kicsi de szerintem randa (tudom nem ezt kell nézni ...)

¯\_(ツ)_/¯

(#5) lenox válasza REDeath (#3) üzenetére


lenox
veterán

Persze hogy nincs. Illetve az alaplapi vga gondolom megy, csak gyenge.

Amugy kar, hogy nem kulso tapos, akkor lehetne passziv tapot melle rakni, es meg halk is lenne...

(#6) Elrood válasza REDeath (#3) üzenetére


Elrood
őstag

Ha ugyanazt a módszert követik, mint eddig, akkor csak az alaplap, ház, táp, hűtések.
Tehát proci, vidkari, ram, optika, hdd-t neked kell venned.

Lenox, az a fránya pár sec:).
975X lapkakészletre épülő alaplapot tudtommal 975-ből nincs int. vga-s verzió.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) REDeath


REDeath
őstag

Hát akor szinte minden hiányzik belőle, mindez 150 ezerért :Y Persze kicsi me gminden, de.... Mondjuk Fatal1ty leeht ilyennel furikázik:D (kivéve ha nem alienware laptoppal)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#8) LSL1337


LSL1337
őstag

barbone az barbone, de ez azon belül is sztem sok de hát ha c2-t akar az ember akkor meg kell fizetni...

(#9) orbano válasza LSL1337 (#8) üzenetére


orbano
félisten

de ha ezt veszed, nem kapsz c2-t, tehát nem azt fizeted meg. igazából nem értem, miért ilyen drága. pedig elsőre nagyon szimpatikus volt. de fizessen ennyit érte az, akinek két anyja van....

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

megnézénm ezt a gépet hogyha kapna egy ilyesmi konfigot:
Core duo E6700 + 2Gb Crosair + RAIDBE 2x76GB WD raptor+ Valami X1950es CF:D + esetleg még egy DVD iró...
Nem hiszem el hogy ez minde belemenne és maximálisan ki lehetne kasználni annak a 975ös csippnek minden adottságát... asszem ez az a kategoria amit felesleges forszirozni ilyen kis alapterületen...
mondjuk az árát tekintve egy juser igy feltöltené ahogy irtam de ott meg már szartse ér.
Mérsékelt árral mondjuk már érdekes lehet egy ''normál'' konfighoz: E6400 meg 1gb ram X800as stb és ez már egész hüvös lenne:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#11) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Szép szép, de 150e egy ilyenért szerintem nagyon sok, akinek van barbone-ja az meséljen nekem egy pár szóban miért jobb egy ilyen gép hiszen ennyiből egy csúcskategóriás passzív tápot+házat+alaplapot meg lehet venni.....

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#12) lenox válasza dokesz007 (#11) üzenetére


lenox
veterán

Nekem van, sd11g5. Azert jo, mert hangtalan es kis helyen elfer. A nappaliban sokkal jobb egy kis dizajnos hangtalan gep, mint egy nagy zajos. Persze van nagy zajtalan is, annal is jobb. Mondjuk az enyem nem ennyire brutal, Pentium M 750, 2 G ram, asus x1600 pro. Egyelore pont jo. De most mar lassan fogok egy erosebbet osszerakni, de csak halk johet szoba, ugyhogy ez a shuttle kiesik.

(#13) dokesz007 válasza lenox (#12) üzenetére


dokesz007
aktív tag

azt értem, h ha htpc-nek vagy kis lightos gépnek használod, de ez egy zsebrambó horibilis pénzért....
ráadásul egy noti hátrányát hordozza a bővíthetőség terén...
bevallom egyszer én is majdnem rászántam magam, de végiggondolva SZÁMOM-ra több a hátránya, akkor még nem csináltak ilyen brutál gépeket....

nem akarok kukacoskodni, csak kíváncsi vagyok, h ki mire használja ezeket a fél noti/fél asztali pc-ket

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#14) Loretto válasza Elrood (#6) üzenetére


Loretto
veterán

Akkor sajna felejtős hazánkban. Vagy min 2x annyit kell ráfizetni.

Soirée...

(#15) lenox válasza dokesz007 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Hat ezzel villogni lehet, es ha nem a noname-hez hasonlitod az arat, hanem dell, ibm, hp-hez, akkor nem is draga. Es lanpartyra konnyu vinni, az pl. oriasi elony, es eleg eros is.

(#16) bambano válasza dokesz007 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy (nagyobb méretű) minőségi ház 30-40 rugó, egy rendes táp 25-30 rugó, egy 975x-es csúcskategóriához közeli alaplap 50-60 rugó, rendes hűtés, ezmegaz, máris 120-130 rugónál járunk. Nem olcsó, ezt nem mondom, mert a kicsiséget, kompaktságot, márkanevet meg kell fizetni, de nem földtől elrugaszkodott ár.

Az engem is érdekelne, hogy ez a doboz hangosabb vagy egy felszálló 4 hajtóműves repülő...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza lenox (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

IBM-hez nem kéne hasonlítani. Most vettem echte ibm szervert, az agyam eldobtam, mennyibe került. Rendes masszív ház, rendes szerveralaplap szerverkiépítettségben (dual adaptec scsi, powerg5-ös szerviszprocesszor, 1 g ram, ipari hűtés), 3.2-es xeon ht emt64 proci, 0 vinyó, kb. annyi volt, mint egy asus 975x ws alaplap, pentium d proci meg 2g corsair ram.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) dokesz007 válasza bambano (#16) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Én értem már, h mi a jó benne, meg márka (aham a Dell, ugye az neves márka ha jól tudom, na most nálunk annyi baj volt ezekkel, h kösz, nem márka kell, hanem minőség, és nem mindíg jár együtt a kettő)...

Csak 1 dolog merült fel bennem, ha kipurcan az alaplap, vagy véletlenül szerelésnél sérül a hűtő, honnan szerzel hozzá alkatrészt????
Mert azért a ''hagyományás'' pc-hez majdhogynem bármelyik boltban vehetsz bármit....

Tényleg nem akarok kötözködni, de szerintem kicsit rossz irányba indult el a teljesítményhajszolás a kisgépeknél....Mert azért valjuk be 150roppnál kezdesz (ház+deszka+hűtés), crossfire rendszer legalább 250e, procc min 50-60e memó végtelennagy pénz lehet, legalább 500-600e-re jön ki ha mindent belerax amit lehet....jah és elég valőszínű, durva lehet a hangja, hisz a hűtésen nem nagyon tudsz variálni....

LENOX: :R

szerintem az aláírásomban szereplő notimmal jobban tudnék villogni mint ezzel... :C



[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#19) Szabesz válasza dokesz007 (#18) üzenetére


Szabesz
őstag

jah, főleg ha robban az aksi :D

¯\_(ツ)_/¯

(#20) dokesz007 válasza Szabesz (#19) üzenetére


dokesz007
aktív tag

HP :R :C nem Dell+Sony :Y

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#21) Szabesz válasza dokesz007 (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Ki tudja mik derülnek még a ki az aksikról :U tiszta madárinfluena fíling...

¯\_(ツ)_/¯

(#22) Ősember válasza dokesz007 (#18) üzenetére


Ősember
őstag

aki hajnalno házért, tápért nameg valam ihütésért kiadni 150k-t, mert ennyire fontos neki a kompaktság, az nem fog belehalni a többibe sem :)) a 250k-t a crossfire rendszerre kicsit sokallom. persze lehet ennyiért is vrnni, de akinek egy csepp esze is van az inkább vesz egy kártyát és egy ilyen shuttle-be rátesz egy silenert, hogy minél kevesbeb meleg maradjon házon belül.
persze ha te relativ kis pc-t akarsz akkor vehetsz egy matx méretü cuccost :D azt is le lehet hüteni és mégis kisebb, mint egy rendes méretü gép. a noti meg ez nem ugyan az, szerintem teljesen más kategoria :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) xedos


xedos
addikt

Lanparty?
Na oda az én gépem jó:)
iMac -monitor gép egyben :)
A Shuttle mindig is drága volt -ugyanakkor ezek a legjobb mínőségű barebonok...
Szerintem a notik az igazi ellenfelei ezeknek.
Bár a cserélhetőségűk jobb.

(#24) lenox válasza bambano (#17) üzenetére


lenox
veterán

Hat nem is a szerverhez kene, hanem egy desktophoz. De amugy ez milyen szerver, hogy ilyen olcso, nalunk is van vagy 30 x336 meg vagy 3-4 x346, de nalunk van egy csomo 6221 meg 6223 is. Ezek egyike se tul olcso. Ja, vagy ez tower szerver? Mert akkor az meg nyilvan nem fair, hogy a legolcsobb szervert hasonlitod az egyik legdragabb barebone-hoz. Na mind1, szerintem nyugodtan lehet ibm-hez is hasonlitani, csak mert van ennel olcsobb IBM, van ennel sokkal olcsobb shuttle is...

(#25) lenox válasza dokesz007 (#18) üzenetére


lenox
veterán

Vagy igen, vagy nem, de az biztos, hogy a barebone-bol sokkal erosebbet lehet epiteni, mint a notebookodbol.

Szal szerintem ez a konkret gep, amirol a cikk szol, csak lanpartira valo, semmi masra. Desktopra tul hangos...

(#26) gerjus válasza TexT-BoY (#10) üzenetére


gerjus
aktív tag

Hidd el nem lenne semmi gondja az eg vilagon az elozo udvosket volt es van szerencsem izzasztani lasd alairasom .....

Amugy meg a szallithatosag sok mindent meger valakinek akinek a vizhuteses toronyhazat nincsen kedve minden hetvegen foltuszkolni a vonatra majd 2 nap mulva vissza , ezt betolom a hatizsakba kb 15 perc es oda megyek ahova akarok ... elotte en is azt tuszkoltam ugyanis ;]

Szerintem ...:D

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#27) take.a.ride válasza REDeath (#7) üzenetére


take.a.ride
tag

''Hát akor szinte minden hiányzik belőle, mindez 150 ezerért ''

ennyibe kerul a meret.

ha nem tetszik, ranezel, mast veszel.

(#28) take.a.ride válasza gerjus (#26) üzenetére


take.a.ride
tag

igy van, toronyhazat kurvara nem elvezet hurcolaszni, meg akkor sem, ha kocsival vagy. anno pont emiatt vettem az elso Shuttle gepemet, es orultem, hogy ilyesmi egyaltalan letezik, nem kell a boszme nagy hazat pakolgatni.

(#29) take.a.ride válasza dokesz007 (#18) üzenetére


take.a.ride
tag

''Csak 1 dolog merült fel bennem, ha kipurcan az alaplap, vagy véletlenül szerelésnél sérül a hűtő, honnan szerzel hozzá alkatrészt?''

ugyanott, ahol a gepet vetted, ertelemszeruen.

(#30) gerjus válasza take.a.ride (#27) üzenetére


gerjus
aktív tag

Egyetertek veled nem kell ezt venni :D de ha utanaszamol az ember egyaltalan nem irrealis a 150 ... egy jobb alaplap 60 K ba siman van egy ilyen kaliberu tap ( 12 V agon 2x17 A ) szinten 15-20 korul van egy haz is 30 ha valami jobbat akarsz sot ennel meg tobber is van illetve hutest is kapsz hozza manapsag arra is lehet kolteni szepen ... osszeadjuk maris megvan majdnem megvan a 150 K ... es cserebe nem kell egy szamar aki hozza utanam a gepemet ;]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#31) gerjus válasza dokesz007 (#18) üzenetére


gerjus
aktív tag

Ez azert igy eleg vicces amit mondasz egy noti semmilyen szinten soha nem fogja megkozeliteni a asztali gamer konfigokat mert egyszeruen nem arra valo egy gamer laptop mondjuk 7900 GTX go val 600 K ba siman van es az en alairasomban levo konf al nincsen egy szintem ami fele annyiva volt csak ugy mellekesen ... meg azert crossfire 250 bol es laptop kicsit aranytalan az osszehasonlitas szerintem ... :R :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#32) bambano válasza lenox (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minitorony, de felhívnám a filgyemed a 0 vinyó szóösszetételre:) de még így is áron alul volt, lehet, hogy bevezető kedvezményt fogott ki a kiskereskedőm. Ennyiből ugyanezt nemannyira névtelenből nem tudtam volna kihozni.

Az IBM-et azért hoztam fel, mert mostanában többféle gépük is volt versenyképes áron.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bambano válasza take.a.ride (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha 150-be kerül a méret, nekem most volna felesleges 150-en.... ;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) dokesz007 válasza gerjus (#31) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Hát már bocs de ha jól olvasom vissza magam, nem is írtam ilyet....

mért szerinted egy ilyen mütyűr arra való h full brutál gépet csinálj beőle, lanpartyról meg kivágnak, mert senki nem tud úgy gamelni, h mellette porszívóznak :R

értem már, rájöttem, mindenki elmondta, h szerinte miért jobb és hiszek nekik, de te itt jössz olyan dolgokkal, aminek semmi köze nincs a kérdésemhez, vagy lagalábbis nem érzem.....

khmmmm....
nw8240 (M760+2gb ram+V5000 vga+60gb 7200rpm-es vinyó+WUXGA kijelző) ez a notim, és mikor mindenki vinyított, h a FEAR mindenkinek milyen szarul megy, a notimon simán ment natív felbontásban és kb 60-40% ban (high-med) beállításokkal....

jah és még annyit, egy professzionális gépet meg egy gamer gép nem fog soha megközelíteni, ez kb egyenértékű inteligenciával rendelekző mondat volt mint amit te írtál....

üdv néked :R

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#35) gerjus válasza dokesz007 (#34) üzenetére


gerjus
aktív tag

Csunyan tuldimenzionalod a dolgot es nem is egeszen tudod szerintem mirol beszelsz mert nem volt meg shuttleod (itt a porszivo effektusra celzok mert azert attol messze all hidd el nekem , igaz nem passziv azt alairom ) ... Egeszen egyszeruen arrol van szo hogy a 600 K amit megadtal ha mindent beleraksz azon tul hogy teljesen irrealis es ertelmetlen még raadasul egy notihoz hasonlitod, ne nevettessed mar ki magad legyszives.Senki nem mondta hogy szar a notid soot , es azt sem tudom ki kerdezte mennyin megy a FEAR. Azt pedig asszem nem nehez belatni hogy ugyanannyi penzbol egy sokkal erosebb asztali epitheto mint noti es a Shuttle pont a ketto kozott van mert hordozhato ugyanakkor asztali teljesitmeny es arban azasztalihoz kozelebb van ....

Ki beszelt professzionalis geprol ? :F ezt a reszt nem egeszen ertettem ...

No hard feelings ...

Udv Gerjus :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#36) voxom


voxom
csendes tag

:U

(#37) dokesz007 válasza gerjus (#35) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Szvsz ezt zárjuk le
mert dúrván elbeszélünk egymás mellett...
meg elértelmezzük egymás hsz-eit



:R Tisztelet és béke néked uram... :R

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#38) gerjus válasza dokesz007 (#37) üzenetére


gerjus
aktív tag

szintugy :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.