Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya


Petya
tag

Ugy látszik én 120 alatti vagyok... :D Pedig kettőfélét is használok, hol melyik jobb...

(#2) Jaq


Jaq
tag

A kiraly elohalott??? Miert kell ilyet mondani szerencsetlen Lynx-rol? :))

(#3) Jaq


Jaq
tag

Upsz... lelkes lettem jipííí.... :DD

(#4) WN31RD


WN31RD
addikt

Nekem Windows alatt az IE bevált. Kipróbáltam jópár böngészőt (az Operát is), és az IE kevesebbet hibázott, mint bármelyik másik. (IE 6 hotfixekkel SP nélkül, W2K SP2+SP2SRP1+hotfixek alatt)

Ezt annak ellenére el kell ismernem, hogy utálom a Micro$oft szemét és gátlástalan üzletpolitikáját, és igyekszem egyre kevésbé használni a szoftvereiket. De Windows alatt nem látom értelmét más böngésző használatának, kivéve, ha valakinek szüksége van valamilyen speciális szolgáltatásra, amit az IE nem nyújt.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Szeke


Szeke
senior tag

Nagyon bejön ez az új opera. Információgazdagabb és egy ablakban lehet minden oldalt nézni, nem a tálca telik. Köszönöm h felhivtátok rá a figyelmem :))

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A 7.03-as gond nelkul leszedte, csak asztan vartyogott a install, hogy be kek zarni! Azota az lon!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) tocsa


tocsa
senior tag

''a feltünedező bónusz-pixeleket első körben a csak igen jelentős összegért fogható 20-as TFT-nk parájának gondoltuk'' -

Szerintem ez csak a TFT lehet. Nem lehet már rajta segíteni. Azt javaslom adjátok nekem, vagy ha kidbjátok, akkor mondjátok meg, hogy melyik kukába.
:DDD

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Hát nekem nincsenek jó mlékeim róla.Tesztelés közben kidobott...(flash volt):(((

(#9) Netmaster válasza WN31RD (#4) üzenetére


Netmaster
tag

Olyan speciális szolgáltatásokra, mint a gyorsaság, egyszerűség, átláthatóság. :p

Netmaster

(#10) keopsz válasza Netmaster (#9) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

igen. :))

cantante di sampietrini

(#11) bagarja


bagarja
csendes tag

Nekem a Mozilla 1.0.2 verzioja jobb be eddig leginkabb. Az Orbit 3+1 skinnel nagyon popec. A fo indok mellette: tab-ok kezelese (nem kell 10 ablak kozott valtogatni). Az 1.3-as verzio is fent volt a gepemen vagy fel oraig, de tul bugos volt, gyorsan visszatertem az 1.0.2-esre http://prohardver.hu/pics/smileys/act_bouncin.gif
:DD

(#12) Elrood


Elrood
őstag

Ezzel se jön be az otpbank.hu :) Sun Java cucca hibázik IE alatt és opera alatt is, Mozilla alatt meg nem, érdekes. (ez csak az otpbank.hu-ra vonatkozik!)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#13) LukE


LukE
veterán

azért azt az órát igazán visszarakhatnák, nekem hiányzik:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) Elrood


Elrood
őstag

Na, megoldottam a problémát.
Be lehet állítani, hogy az oldal minek ismerje fel a böngészőt.
Defaultban IE6 van. Ezt átállítottam OPERÁra és máris megy azon az oldalon a Java.
Szupi:DD

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) Elrood


Elrood
őstag

Valaki küldjön egy jó szériát, mert a reklám megőrjít:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#16) LukE válasza LukE (#13) üzenetére


LukE
veterán

áááá megtaláltam:)) :))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) pepepapa


pepepapa
tag

nahh én is leszedtem eddig is volt 7,01-es meg mozill szal egéssz jó nekem teccik és ugy tünik,hogy a jó irányba fejlesztenek ami jó volt megmeradt /gyors / meg 1-2 olyan is ami kevésbé tecccik a fejléc lehetne sokkal vékonyabb, hogy többet lássak az oldalból és én a hu nyelvet is dijaznám bár tudtummal az csak a 6,05-ben van szvsz összeségében jó /föleg a gyorsasága-királllyy/

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#18) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nem rossz, de én már túl mozillált vagyok ehhez.

Mindenesetre egy próbát adok ennek is, remélem nem tömi meg a memóriát mint a 6.x verziók.

(#19) Rival válasza Elrood (#12) üzenetére


Rival
aktív tag

Ha megfigyeled az OTP Bank azon oldalanak forrasat, amivel a javas alkalmazast inditja, kiderul, hogy ketteosztja a bongeszoket: IE es nem IE. Ha IE-t detektal, akkor bizony mindenkeppen a Microsoft Virtual Machine-t akarja hasznalni, hiaba van fent a SUN Java. Ha Nincs fent a VM, egyszerűen piros kereszt az inditogomb helyen. Ha fent van, de nem engeded, hogy elinduljon, akkor a SUN Java mondja azt, hogy nem talalja az alkalmazast.
En ezt a kovetkezokeppen vedtem ki:
%systemroot%system32urlmon.dll-ben hexa editorral atirtam a bongeszo User Agent Header-jet (Mozilla/4.0...MSIE...stb.). Csak safe modban lehet felulirni ezt a file-t XP alatt, es elotte csinlatam belole egy biztonsagi masolatot. Ezek utan a SUN Java teljesen jol mukodik mindenhol, viszont gondok vannak akkor, ha egy oldal IE-t varna (elso ilyen talalkozasom egy online boltban volt, kiirta, hogy vagy IE, vagy Netscape kell neki), es bizony a modositott user agent header miatt nem latja IE-nek az IE-t. Ezert feltettem a legujabb Netsape-et lecsupaszitottan, csak a bongeszot, es ha valamelyik kreten oldal nem tudna mit kezdeni velem, megnezem azzal...

(#20) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Hehe, nálam olyannyira mostohagyerek az IE hogy csak command promptbol lehet inditani, ha nagyritkán szükség van rá :)

(#21) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Tényleg, ezt most operáról írom. Ez az ''alap skin'' nagyon jól néz ki, csak picit zavaró, mivel a képernyőn a megyitott oldal kevésbé vonzza a tekintetet mint a toolbar.

Ráadásul a Stop menü is hülyén néz ki ''odalent'' szürkén, betoltam WindowBlindsal egy hasonlóan vakus skint, így most egészen összeillenek :)

(#22) keopsz válasza Elrood (#15) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

na, generáltam neked egy kódot..

név: ''intelligent power user''
cég: ''ph!''
kód: ''w-7VxaF-frY7M-eNBFB-jdjax-stXxi''

:DDD

cantante di sampietrini

(#23) kevin.1


kevin.1
csendes tag

Én a Mozillát javaslom, ha valamiért nem akarsz IE-t használni, akkor a Mozilla a legjobb választás. Ez az egyetlen olyan böngésző ami az IE-hez hasonlóan minden fajta web-oldalt hibátlanul jelenít meg.

Mivel a forrása nyílt ezért minden létező platformra átirták már.

www.mozilla.org

(#24) Snitt3


Snitt3
csendes tag

a Phoenix böngésző persze el van felejtve, mi? odaveri az ie-t meg operát! :(((

-- S

(#25) Netmaster válasza keopsz (#22) üzenetére


Netmaster
tag

Remélem az a regisztrációs kód csak vicc...

Netmaster

(#26) keopsz válasza Netmaster (#25) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

miért? a neten bárkinek elérhető krekk..

cantante di sampietrini

(#27) KovacsUr válasza keopsz (#26) üzenetére


KovacsUr
addikt

A boltból meg bárki ellophatja a kenyeret...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#28) keopsz válasza KovacsUr (#27) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

és a kenyeret hogyan kapom meg tőled a neten?..

cantante di sampietrini

(#29) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

imho ne menjünk bele, h kinél hány darab nem legális prg van fent, valszeg én pl. igen hátul végeznék. szóval a szálka-gerenda vonzáskörzetében maradva, imho mindenki csak azután botránkozzon meg, ha már az ő szája ki van mosva domestos-szal..

cantante di sampietrini

(#30) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

egyébként vicc, mert nem működik.. láccik, h nem próbáltad ki.

cantante di sampietrini

(#31) Elrood válasza keopsz (#22) üzenetére


Elrood
őstag

THX!

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#32) Netmaster válasza keopsz (#29) üzenetére


Netmaster
tag

Ezt majd a rendőrségnek mondd. :D

Netmaster

(#33) WINDOWS! válasza keopsz (#29) üzenetére


WINDOWS!
csendes tag

Jöjjön ide nyugodtan a BSA, VALAMENNYI (mind a 4 :-D) programom legális, ami a gépen van. (Win XP, Office XP, total commander, VirusBuster home edition)

Úgyhogy nekem jogom van megbotránkozni azon, hogy egy hw oldal fórumában a házigazdák BŰNCSELEKMÉNYT követnek el, illetve bűncselekmény elkövetésére hívnak fel (krekk átadása)

A HWSW-ben ez elképzelhetlen lett volna!, sőt ott a házigazdák kifejezetten fellépnek a warezolás ellen, törölve azokat a topicokat amelyekben serialt, cracket kérnek, letöltési helyek csereberéje folyik.

ELŐRE A FELHASZNÁLÓKÉRT! A WINDOWS A TÁRSADALMI REND LETÉTEMÉNYESE!

(#34) Netmaster válasza keopsz (#30) üzenetére


Netmaster
tag

Na látod... tényleg nem próbáltam ki (azért kérdeztem). Egyrészt itt a 6.06-os figyel, másrészt reklámmal.

Netmaster

(#35) keopsz válasza WINDOWS! (#33) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

miről beszélsz?

mi a bűncselekmény, ha leírok egy nem működő kódot, áruld már el?..

mire hívtam fel? hogy leírtam egy tényt, az újságírói feladatom akár..

warezolt a szomszédod háromhetes palotapincsije! ki****hatnálak a vérbe, de jusztse, mert nincs itt semmi gáz.

nemtom melyik arc vagy amúgy, de ha az ip-det kiszúrom, nem leszek jófej..

cantante di sampietrini

(#36) Elrood válasza Rival (#19) üzenetére


Elrood
őstag

Ja, ezt én is sejtettem, hogy valszeg az IE java-t keresi.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#37) zOn


zOn
csendes tag

khm :)

sziasztok. nagy lelkesedéssel letöltöttem, betöltöttem, vissza gombot nyomtam 4 szer, lefagyott és leszedtem. 7 perc 46 másodperc alatt. elég gyors böngésző...

továbbra is mozilla.

(#38) zOn válasza keopsz (#35) üzenetére


zOn
csendes tag

Házigazda papa :) Én gyík vagyok, de mit húzod fel magad ilyeneken :)

A cikkhez még annyit: Sajnos nem támogatja jól a css2-t ez sem, pedig ezt is megígérték. A sebességről meg annyit, hogy a mozilla is hasonlóan rakja ki az oldalt (táblázat jobbra-balra, képek altja, kép download stb.); csak a különbség hogy a mozilla azt az oldalt is jeleníti meg, ami: az opera meg cache-ből URL alapján... haha. (dinamikus oldalak? hm.? :)

Szóval még mindig gyenge, de tény hogy az IE-t kenterbe veri (de ez még mindig dicsőség?)...

(#39) Elrood válasza zOn (#37) üzenetére


Elrood
őstag

Hmm, én akárhányszor megnyomom nem fagy le:)
De mikor a printpreviewet nyomtam meg kétszer, akkor lefagyott:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#40) keopsz válasza zOn (#38) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

csak *****a a csőröm, h vmi hülyegyerek itt virgázik a hwsw-vel. (miért nem akkor virgázik, amikor akár a cikkek kapcsán.. de mind1, nem méricskélünk..)

az operában be tudod amúgy állítani, h egy oldalt milyen gyakran frissítsen, ez 1 perctől, 1 perc 1-2-3-4-.. másodperceken át, egészen 30 perc 60 másodpercig terjedhet.. ezt hiányoltad?

cantante di sampietrini

(#41) zOn válasza keopsz (#40) üzenetére


zOn
csendes tag

Nem erre gondoltam, de az is egy megoldás.

Példa: Van egy dinamikus oldal: eg. http://marhajokissite.hu/haliho.phtml
Az oldal monjuk percenként változik, de az URI-je marad. Jön az intelligens böngésző user - ez már jó :)), majd egy link visszavezeti a fent nevezett uri-re... A kis buta opera mit csinál? Cache-ből kinyomja hipergyorsan az oldalt, ahelyett hogy megkukkolná hogy változott-e.

Most mielőtt beszólna valami jópofa kóder ill. programozó, hogy de hát HTTP header-ök, meg frissítés dátuma meg miegymás... Igaza van. (csak sajnos nem volt olyan tuti a progger srác a marhajokissite.hu -n és elfelejtette beleírni a frontpage-dzsel ;) generált html forrásból másolt phtml oldalba a frissítési tStamp-et...) sokan vannak így.

Amúgy ez nem egy komoly probléma, csak megszokás kérdése a ctrl-r; valószínűleg a HT-userek 90%-a nem találkozik ilyen gonddal vagy nagyívben leizéli és még tetszik is neki a feature. Csak kis hangom hallatom a nagy szupersztrádán: nekem nem tetszik.

Üdv néktek fafaragók!

(#42) keopsz válasza zOn (#41) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

aha.. mondjuk van egy ilyen is:

cantante di sampietrini

(#43) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

és természetesen nekem nem fagy. :DDD

cantante di sampietrini

(#44) KovacsUr válasza keopsz (#42) üzenetére


KovacsUr
addikt

Bizony, és volt már a 3.x-ben is... korábban nem használtam, de nem lepne meg, ha ez a feature a kezdetektől az Opera része lenne :DDD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#45) Netmaster válasza keopsz (#40) üzenetére


Netmaster
tag

Ne aggódj, ott is rendesen megkeseríti az emberek életét...

Netmaster

(#46) keopsz válasza KovacsUr (#44) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

''megkímélt állapotú opera regisztrációs kulcs, tulajdonostól, áron alul, sürgősen eladó, vagy budai ingatlanra cserélendő. jelige: hegyvidék''

cantante di sampietrini

(#47) zOn válasza keopsz (#42) üzenetére


zOn
csendes tag

Megadom magam, ha eláruljátok hogy alapból miért 5 órára van állítva...
(Most miattatok feltettem megint :) még egy esély...)

(#48) KovacsUr válasza zOn (#47) üzenetére


KovacsUr
addikt

Mert nyilván különben nem sok értelme lenne a cache-nek... Ha az oldal szerzője beírja a megfelelő meta tageket az oldalba, akkor úgyis megnézi az Opera, frissült-e.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#50) Parci válasza WINDOWS! (#33) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Látszik, hogy nem olvasol PROHARDVER!-t, mert a házigazdák itt is fellépnek...
Téged amúgy figyelmeztettelek már egyszer, hogy fogd vissza magad, most megteszem utoljára, és legközelebb törlöm a usered.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.