Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dystopia


dystopia
tag

Na most itt valamelyikünk nagy bakot lő, mert én amondó vagyok hogy a PentiumM/CeleronM nem socket 478-as, hanem 479-es.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

érdekes megoldás... hang van rajta, csak nincs kivezetve. meg szerverbe minek ilyen hangchip? vagy azért, mert ilyet lehetett olcsón szerezni, vagy ''gyengébbet'' nem gyártanak?
elvileg 6 meghajtó csatlakoztatható, de ha jól látom, 1-nek van hely.
ráadásul olyan procival, ami nem a számítási teljesítményével, hanem az alacsony fogyasztásával jeleskedik... erősen magánvélemény, de ilyen nem szerverbe való.

(#3) Krix válasza dystopia (#1) üzenetére


Krix
őstag

Van 478-as is.

A szervernél ráadásul jól ki is használható az energia takarékos funkció. Ha éppen nincs terhelés a procin vissza is veheti a teljesítményét és ezzel együtt a fogyasztást. Legalábbis én így látom értelmét egy 7/24-ben működő gépnél az energiatakarékosságnak.

If it is not broken then don't fix it!

(#4) Krix válasza ngabor2 (#2) üzenetére


Krix
őstag

A déli hídban van a hangvezérlő, nincs rajta külön hangchip. Valszeg ilyet tudtak olcsón szerezni, abban igazad lehet. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#5) dystopia


dystopia
tag

Akkor viszont én vagyok a vadász.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#6) Eperfa


Eperfa
tag

nemes egyszerűséggel sztem arról van szó, h a lehető legkisebb költséggel, meglevő pcs alapokat raktak serverházba- hameg gúyis ezt gyártják, lusták voltak kivenni a hangot, még a drivert se kell átírni.
egyébként nem hülyeség ez, irodába kis kiszolgálóservernek. sőt kifejezetten tetszik. az egy más kérdés, h ahova ez a teljesítmény elég, oda én inkább magam rakok össze gépet valszeg feleennyiből :) , de tény és való h ez energiatakarékosabb. ha nem oylan drága, talán nemis hülyeség. az megint másik dolog, h ien helyen sztem teljesen felesleges a rack kialakítás, pont cska annyira jó, h pici server jelelge legyen a dolognak

(#7) Krix válasza dystopia (#5) üzenetére


Krix
őstag

Itt meg tudod nézni:

[link]

If it is not broken then don't fix it!

(#8) dystopia válasza dystopia (#5) üzenetére


dystopia
tag

Kösz, közben már utánanéztem, azért írtam hogy én vagyok a vadász.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#9) EG0


EG0
aktív tag

Szerintem semmi értelme egy szerver energiájával spórolni. Lassú rendszerbusz, nem erre tervezett megoldások, cserébe még drága is.
Szóval egy notebooknál természetes (üzemidő), asztali gépnél teljesen elfogadom (halkság, villanyszámla), de éppen egy szervernél azért adjak plusz pénzt, hogy amikor nem 70% hanem 45% a terheltsége, akkor vegyen vissza.. Mikor egy P4-es vagy A64-es cucc olcsóbban kijön, nagyobb a terhelhetősége.. én tuti nem veszek ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.