Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Hát nem fognak hiányozni... :)) Mindenesetre az E2180 jó proci lesz szvsz!:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Elfeledtük az ATI-t lassan feledhetjük a Pentiumot is. Hány éves is ez a márkanév? :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Retekegér válasza keIdor (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nekem fog hiányozni, egy életérzés volt a P4. De hát haladni kell a korral.

<< Heimdal >>

(#4) Kriza válasza Retekegér (#3) üzenetére


Kriza
őstag

Hát azért a P4 nem volt egy sikertermék, legalábbis ha az elődjeit nézzük, de a P3, P2 és a Pentium Pro mind igen jó procc volt. És most a Core: :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) shteer válasza Kriza (#4) üzenetére


shteer
titán

nem volt sikertermék??? ezzel nem értek egyet :( a core2 architektúra előtt pentium mértékegységben mérték a procikat :)

régi szép idők :))

1,6/512/400
2,4/512/400
2,66/512/533
3,0/512/800
3,0/512/800 ''EE''
3,2/512/800 ''EE''
D805

egy sem ment tönkre, és tuning-kisiskolának is jók voltak :C

..szerintem jónak tűnik

(#6) Gorneck válasza shteer (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Szép emlékeket ébresztettél bennem... :R :B

Gorneck#1239

(#7) Kriza válasza shteer (#5) üzenetére


Kriza
őstag

Arra gondoltam, hogy a P4 idejében az AMD igen nagy piacot szerzett az Intellel szemben az Athlonokhoz képest gyengébben muzsikáló P4 miatt. Nekem is Athlonom volt, most meg Core proccom van.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) orbano válasza shteer (#5) üzenetére


orbano
félisten

de ez nem a pentium 4-nek köszönhető, hanem az elődjeinek...

Egyébként most néztem hogy a szerverünkben is egy Pentium D 2.8 süvít... omfg...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) orbano válasza Gorneck (#6) üzenetére


orbano
félisten

Jaja, az első keményebb télen mindenki vissza fogja sírni a p4-eket :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) #65675776 válasza shteer (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

''egy sem ment tönkre, és tuning-kisiskolának is jók voltak''

Pedig egy időben (tán még a Willamette, de lehet a Northwood eleje) igencsak sok P4 olvadt le a tuning miatt.

(#11) Eagle16


Eagle16
addikt

Nálam még nem ment nyugdíjba, és egy ideig még nem is fog :))

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12) #72042496 válasza keIdor (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is kíváncsi leszek rá. Ha jó áron adják, lehet, egy ilyen fogja felváltani az otthoni 3,2-es Cedal Mill-t. Sőt, ha viszi majd a 2,6-2,8 GHz-et is, hmmm. :)

(#13) shteer válasza Kriza (#7) üzenetére


shteer
titán

annak a térnyerésnek nagyon örültem az árverseny miatt, de én csak arra tudok gondolni, h a játékigényeket általában pl ''pentium 1,5GHz'' mértékban adták meg (ezért lehet h kövezést kapok, mert intel befolyás... blabla :)) )
haveroknak volt AMD, meg voltak vele elégedve, raktam is össze 1-2 bartonos gépet ha kérték, de aki kérdezte annak intelt ajánlottam ha a stabilitás volt az elsődleges szempont.

nekem az első AMD-m a notiban van - szal fordítva működök mint a többség :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#14) shteer válasza orbano (#8) üzenetére


shteer
titán

a proci süvít vagy a venti? :D

..szerintem jónak tűnik

(#15) orbano válasza shteer (#14) üzenetére


orbano
félisten

nemtom, bent van interwarenél :B de szerintem mind2 a maga saját módján :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) orbano


orbano
félisten

egyébként kissé ellentmondásos a cikk: a címe azt írja hogy most már tényleg nyúgdíjba megy a netburst, közben meg mégsem, mert kapható marad limitált szériában. na most akkor hogy van ez :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) he7edik. válasza Retekegér (#3) üzenetére


he7edik.
addikt

Sose volt Pentiumom, mesélj erről az érzésről :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#18) shteer válasza he7edik. (#17) üzenetére


shteer
titán

legalább olyan mint 2 jó nővel egyszerre... :D ;]

daa-raa: ahova én jártam az kisiskola, ott ha sok feszt emeltél ráütöttek a kezdre :)

orbano: mosógépekbe még jó lesz, ha már az office alatt megfekszik ;)

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#19) Gorneck válasza orbano (#9) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#20) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Nekem is még P4 em van egy nortwi 3.2.
Volt több villmate és prescott is .
Szerintem ha az intel nem a prescotott eröltette volna hanem a nortwit fejlesztette volna (90nm-en ,1ml2-vel,sse 3)akkor sztem az amd nem tudott volna ilyen jól nyomulni.
Persze a piac rá volt álva a, magas mhz-z ra ugyanugy mint az első p4 willmaténél .ez má pé 4 montam annak idején,közbe a haver tualitin p3 1,3sa verte .
Ráadásul a tuák hüvösebbek voltak ,és már 130nm-en nyomták őket , nem is zabáltak anyit csakhát az P3 ezmeg P4

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#21) Retekegér válasza he7edik. (#17) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

shteer megadta a választ. 2 nő és nem vágysz AMD-re :DD

<< Heimdal >>

(#22) Madárpók válasza orbano (#9) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Azért a D ket sem kell félteni...2x annyi mag 2x annyi hő...tuningolva meg méginkább jól hasznosíthatóak elektromos konvektorként, főleg ha +Voltot is kapnak.

(#23) Hebry


Hebry
senior tag

99 végén 2000-ben jött ki a P4.
Az 7 év. Én szerettem őket. Stabilak voltak. Monjuk az első NW-ok, zabálták az áramot, meg nem mentek sehová, azért is nyert ekkora teret az AMD. Akkor ők csinálták a jobb procikat.

(#24) Mz/ts250@300 válasza Hebry (#23) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

2001 -ben jött ki az első P4 nem?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#25) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Utánna néztem 2000 november 20 ota vannak velünk ezek a csodafegyverek

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#26) shteer válasza Mz/ts250@300 (#25) üzenetére


shteer
titán

nem kispuskát akartál írni? (Vagy ahogy Mr J mondta: ''tücsökpöcs'') :))

..szerintem jónak tűnik

(#27) Zull


Zull
senior tag

R.I.P. NetBurst

(#28) Zull válasza orbano (#16) üzenetére


Zull
senior tag

teee, a netburst nyugdijba megy, a pentium markanev meg fentmarad :P

(#29) Mz/ts250@300 válasza Zull (#28) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

A cikk szerint még limitált példányszámba kaphatók lesznek bizonyos p4 procik.
Az elején meg azt irja,hogy végleg eltünek .orbano szerintem erre gondolt

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#30) keIdor válasza shteer (#5) üzenetére


keIdor
titán

Hát az a ''siker'' az elődöknek köszönhető, én személy szerint Anti-P4-es voltam azokban az időkben.:) Csak AMD!

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) Zull válasza Mz/ts250@300 (#29) üzenetére


Zull
senior tag

lehet igazad van :) (en mas logikan indultam el :B ) de amugy sztem az az meg csak raktarpucolas, nem fognak tobbet gyartani... nm eri meg sztem nekik...

[Szerkesztve]

(#32) masterful87 válasza Zull (#31) üzenetére


masterful87
senior tag

Limitált példányszámot kiszolgálni, ráadásul 2 típus... tuti hogy befejezik végleg a gyártást, csak előtte ezekből legyártanak egy raktárnyira valót, hogy legyen mit eladni 10*es áron :DDD

Én se tapasztaltam soha a P4 életérzést... P3 után átálltam az AMD Athlon-ra. Azóta is ez van, de kialakulóban van most egy Core platform.

(#33) ddekany válasza shteer (#13) üzenetére


ddekany
veterán

''de aki kérdezte annak intelt ajánlottam ha a stabilitás volt az elsődleges szempont''

Most arra gondolsz, hogy a AMD proci alá elérhető alaplap chipset-ek nem a legmegbízhatóbbak? Legalább is régebben... Nem tudom, a mostani nVidia chipset-es cuccokkal mennyi a gond az Intel chipsetesekhez képest. (És akkor ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egyre inkább jönnek majd az AMD (volt ATI) chispet-ek.)

(#34) Brae válasza Eagle16 (#11) üzenetére


Brae
őstag

Nálam is marad még egy darabig a jóöreg 630-as. :) Lehet, hogy velem van a gond, de én maximálisan elégedett vagyok vele.

(#35) Mz/ts250@300 válasza masterful87 (#32) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

ugy mint a 478 procikat.
Most néztem egy új prescott 3ghz -est 22ef(csak néztem) ;]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#36) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Néhány éve még nagy státusszimbólumnak számított, ha valakinek ''pénégyese'' volt. Pedig nem volt egy jól sikerült sorozat, a hozzáértők jó része inkább Athlon procikat pattintott a gépébe. Na mindegy, halottról jót vagy semmit. :) Nyugodjék békében a Netburst... :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37) Ste


Ste
addikt

''melyért cserébe kezdetben 84 dollárt kér majd az Intel a nagyobb tételben vásárló partnereitől.''
vajon csak nekem fura ez szövegértés szempontjából?
mintha több db lenne ennyi

(#38) shteer válasza ddekany (#33) üzenetére


shteer
titán

igen, arra gondoltam ;)

..szerintem jónak tűnik

(#39) shteer válasza Ste (#37) üzenetére


shteer
titán

sztem nem fura, de így értendő:

melyért cserébe kezdetben darabonként 84 dollárt kér majd az Intel a nagyobb tételben vásárló partnereitől

..szerintem jónak tűnik

(#40) ddekany válasza Tuco Ramirez (#36) üzenetére


ddekany
veterán

''Na mindegy, halottról jót vagy semmit. Nyugodjék békében a Netburst...''

Na ne... Azt hiszem elég nagy bizonyossággal kijelenthető, hogy Netburst architektúra azért volt olyan olyan amilyen, mert arra optimalizálták, hogy minél nagyobb órajelet lehessen odaírni a termék mellé, és nem arra hogy minél nagyobb számítási teljesítmény nyújtson. Ez pedig egy elítélendő, gusztustalan megközelítés. Szóval, maradjunk abban, hogy jó hogy eltemetik végre, de mellé kéne azt is temetni aki kitalálta...

(#41) robyeger


robyeger
addikt

Sokan a Netburstben csak a melegedő Prescott,Smithfield processzorokat látják, pedig ott van az első Willamete, a quad pump technológiával effektív 4x-es buszsávszélesség növeléssel és a Northwood a Hyper threading(HT)-el, ami szoftveres előhírnöke volt az egyesített cache tárnak a Conroe-nál. Egyszerűen a melegedés tett be ennek az irányzatnak. Nehalem magnál olyan jellemzők fognak vélhetőleg vissza kösszönni, mint a HT és a nagyobb számú csővezeték.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#42) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

érdekes hogy míg a NetBurst pont a magas órajelre lett tervezve a Core2 pedig főleg nem, mégis az utóbbinál nem ritkaság a kétszer akkora FSB mint a Netburst-nél a maximális(ahol ugye pont az a szűk keresztmetszet)...

(#43) robyeger válasza JagdPanther (#42) üzenetére


robyeger
addikt

Netburst megszületésekor ki gondolt még a több magra egy procin belül. Conroe-nál jelenleg az FSB szűk keresztmetszete csak a 4magos prociknál lévő 2db L2 cache tár miatt vetődhet fel, ott is a gyakorlatban csak 1-2 program képes ezt önmaga elérni. (pl: WinRAR,habár ott is a bechmárkot leszámítva a winyó adja a szűk keresztmetszetet) Amúgy nem hiába a következő cél 4magra az 1600Mhz-es FSB, utánna ujabb temetést rendezhetünk magának az FSB-nek is. :)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#44) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Na azért voltak a P4 nek is szép napjai:
[link]

A 15 ghz-s P4 ;]
[link]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#45) afterburner_ válasza robyeger (#41) üzenetére


afterburner_
őstag

willamette az kezdetben nem nagyon volt valami vaddiszno...emlekszem meregdraga rd ramot kellett beletuszkolni kezdetben rambussal kotott szerzodes miatt, meg a 850-es chipset... az 1.4-esbol is 1.6ghz-et tudtam kihajszolni kesobb az 1.8-asbol sikerult 2 ghz-et (bar ugy emlekszem akkoriban nagyon sokan a lapokon levo orajelgeneratorra panaszkodtak hogy kuka volt), de miutan betortek az 1.6-os 1.8-as nortwood magos szépségek, piszok jol mentek pl a fincsi abit th7-2ben, vagy a kesobbiekben megjelent 975-ös finomsagokban , nyammii... talan a mostani c2d-k amik megfogjak oket tuningban:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#46) subaruwrc válasza Mz/ts250@300 (#44) üzenetére


subaruwrc
félisten

eeez nemjöttbeeee. :DDD eléggé mellészámoltak ha azt vesszük h 3800mhz a leggyorsabb pénégy amit még elbír szerencsétlen hűtő. de az is lehet h tudnak valamit és már 15ghz es nehalemekkel hasítanak a tesztlaborokban......

(#47) VaniliásRönk válasza Mz/ts250@300 (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem szoktam ezt a frázist használni, de... EZ GIGALOL! :DDD [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#48) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Pentium 4 hajnalokor egy hardver árlista:[link]
az 1.5ghz-s P4-ért meg 2x64mb rd ramért egy kész vagyont kellett fizetni.
Vannak a mai szemmel nézve nevetségesen magas árak .

[Szerkesztve]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#49) venember83 válasza #65675776 (#10) üzenetére


venember83
nagyúr

Overclocking early stepping Northwood cores yielded a startling phenomenon. When VCore was increased past 1.7 V, the processor would slowly become more unstable over time, before dying and becoming totally unusable. This is believed to have been caused by the physical phenomenon known as electromigration, where the internal pathways of the CPU become degraded over time due to excessive electron energy. This was also known as Sudden Northwood Death Syndrome. - szoval nem a melegtol!

NetBurst meg szvsz jo volt, egeszen a Northwoodig, (mondjuk kb csak ez) utana mar nagyon nem... Kar a pentium nevert :(

(#50) Mz/ts250@300 válasza venember83 (#49) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

Ha megkérhetnélek ezt leforditod nekem magyarra :B

[Szerkesztve]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.