Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Alaplapok visszavonása rulezz!! HAHAAAAA!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) velizare


velizare
nagyúr

kicsit túl hamar kibukott a dolog. előbb-utóbb persze minden titokra fény derül, de vásárlói szempontból jobb lett volna, ha a megjelenő nf4 SLI előbb lenyomja a sima nf4es lapok árait. így szvsz korántsem lesz akkora mértékű az árzuhanás, viszont több lesz a hogyan-unlockoljam-az-slit-nf4es-alaplomon c. topik. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) faster


faster
nagyúr

Chipset modding, ez tetszik. :)

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hmm, alig várom már az ilyen híreket, hogy hogyan lehet nForce 5 Pro-ból XT-t moddolni:D

(#5) polika


polika
senior tag

azt azé hozzá kell tenni hogy ha az anandon végigolvasod a teszteket az ultrából csinált sli kb 15-20%-al lasabb vót minden tesztbe...
nekem ez az egész picit túl van lihegve anandon úgy kezdik a cikket hogy a kis péztárcájú emberek biztos örülnek stb...aztán ott vannak atesztek ilyen moddolt dfi deszkákba 2x 6800 ultrával..érdekes elképzelés ez a kispéztárcájú emberekről...mindehez meg megy az hogy láthatóan kisebb teljesítményűek ezek a moddolt ultrák..tehát van bennük vagy lasabb HT link vagy vmi ami visszafogja őket ergo a teljesítmény buzik kiestek a játékból a kis péztárcájuak meg szerintem be se szállnak ui azok sempront vesznek nem a64-et meg vmi ocsó alaplapot nem egy 30-40 rugós alaplapot

persze lehet pesszimista vagyok

(#6) Toness


Toness
őstag

Azt nem értem hogy miért kellett akkor rajtahagynuk a 2 pcie csatolót. Ha pedig ugyanannyi a gyártási költség akkor tessék ugyanabban az árban árulni az sli-t mint az nforce 4 ultrat és akkor semmi probléma :DDD

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#7) Renwick válasza polika (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem valamit félreérthettél.

A cikk lényege ugyanis ez:

''We first confirmed that test results were the same on the LANParty UT modified to SLI and the LANParty nF4 SLI, which is a native SLI chipset board.''

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) rudi válasza Toness (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos a számítógépes világ nem ilyen optimista: ugyanannyiért gyártják a 2,4-es és a 3,2-es P4-et is, mégis jelentős eltérés van az áruk között...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Esmein válasza rudi (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

De gondolj bele, potyognak le a northwood magok a gyártósorról és megy az osztályozás. Ha megy 3000-en akkor 3000-es lesz ha nem akkor 2400-as, gondolom kevesebb megy 3000-on mint 2400-on ezért a ritkasága alapján beárazzák. Kerülhetne ugyanannyiba is, csak akkor fölöslegbe gyártanák a 3.4 alatti magokat, mert a hülye sem azt venné. Kell cucc a low-endre is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem lennék meglepve, ha rövid időn belül megjelennének a moddolt ForceWare driverek, amikből kiszedték a korlátozást :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) polika válasza Renwick (#7) üzenetére


polika
senior tag

Jó de ez nem változtat a tényen amit írtam hogy a far cry kivételében az összes tesztben egy ilyen SLI-vé moddolt ultra mindig kisebbet teljesített
és ehhez még hozzájárul az is hogy nvidia sose fog officially hozzájárulni ehhez és nekik iszonyú könnyű lenne bármikor berakni egy blacklistet az nforce driverükbe amiben explicite beirkálnák ezeket a deszkákat hogy ezeken ne engedélyezze az SLI-t
aki már SLI-ben gondolkozik az úgyse 50 dolláron meg a bizonytalan moddoláson drive kompatibilitáson fog vacakolni amikor a fő költségét inkább a videókarik jelentik hanem inkább próbál majd videókarit húzni ezerrel meg a drágább alaplapból mindent kifacsarni, szóval szerintem az anados nagy hír nem igazán érint sok embert, engem tuti nem ha már ennyi pénzt kiadok egy deszkáért akkor tutira akarok menni nem csak igáretre

(#12) LordX válasza Esmein (#9) üzenetére


LordX
veterán

Ez azért nem ilyen egyszerű.. A gyártás előrehaladtával az újabb és újabb steppingek egyre kiforrottabbak lesznek, és egy idő után már szinte mindegyik proci tudja a 3000MHz-et... Ettől függetlenül a piacnak kell a 2400-as, így ezek közül is jópárra rápakolják a 2400-as plecsnit..

A 2400-asat ugyanannyiért gyártották, mint a 3000-eset...

(#13) rudi válasza polika (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Arra nem gondoltál hogy az SLI lehet ''veszek most egy 6600GT-t mert mindenre elég és ha már nem lesz az, akkor olcsón veszek mellé még egyet'' filozófia is? Ma egy PCI-Expresses 6600GT megáll már 50.000-ből és jó egy év múlva talán 30.000 ha lesz. Így 80.000-ből jön ki 16 futószalag 500 MHz-n és 256 MB GDDR3.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) User64476 válasza rudi (#13) üzenetére


User64476
őstag

Ott a pont!

(#15) Toness válasza rudi (#13) üzenetére


Toness
őstag

Ez igaz, de akkorra gondolom olcsóbb lesz a 6800GT is és nem lesz szükség az sli-re mert az 1db 6800GT jobban teljesít mint a 2db 6600GT és elképzelhető hogy a kettő árából veszel 1 jobbat sőt biztos. De ez az én véleményem és sajnos nem látok a jövőbe, de ha aztmondod 30k lesz egy 6600GT akkor 60k-ra is lemehet a 6800GT mert általában a drágább cuccoknak drasztikusabban szokott csökkeni az áruk.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

akinek telik sli-re, az vegye meg a drágább lapot!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Sanya válasza rudi (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

de két ugyanattól a gyártótól származó kell! és amint tudod, 1 gyártó gyártott terméke között is vannak különbségek(rev..)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) rudi válasza Sanya (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

jóég tudja ebből még mi lesz. Elvileg ezek csak BIOS-ban térnek el, hiszen az NV cuccoknál (pláne a GDDR3-asoknál) sem mert senki eltérni a referenciától. Nekem az a nagynúm, hogy megfelelő BIOS-szal már most is mennének SLI-ben eltérő gyártók kártyái.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Toness (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkorra! De mi van azzal, akinek most nincs rá pénze. Igazat megvallva szerintem például az LCD-seknek (1280×1024-es netív felbontás) MA bőven elég egy 6600GT és majd ha szorít a cipő akkor vesznek még 8 futószalagot.

Persze az is igaz, hogy jóég tudja hogyan alakulnak a VGA árak. Az ATI most az X800 és X800XL-vel jól belekezdett, meglepődnék ha az nVidia nem venné fel a kesztyűt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) polika válasza Toness (#15) üzenetére


polika
senior tag

Teljesen egyetértek, számítástechnikában 2-3 évre ___ár___ alapján nem szabad tervezni, és nekem ez a vegyél most 50 rugós deszkát, 50 rugós videókarit, és 2 év múlva (ha még lessz ugyanettől cégtől ez a márka) 30 rugóért egy másikat szerintem sokkal zűrösebb mint az olcsóbb deszka és majd lecserélem a videókarit jobbra ha már nem elég.

De konkretizáljunk, ha most akarnál mondjuk egy ilyen 2-3 éve középkategóriás (ti4200? tippre) karcsit venni egy adott cégtől lehet megszenvednél vele, újonnan tuti nem tudnál venni csak használtan gari nélkül...

2-3 év múlva lehet 6800gt se lesz már kapható újonnan de lesz mostani 6600gt áráért többet tudó kari...ha meg lesz akkor kimenő ócsó széria lesz

(#21) polika válasza rudi (#19) üzenetére


polika
senior tag

nem veszed a számításba hogy akinek most nincs pénze luxus videó karira az nem biztos hogy dupla árú SLI-s deszkát akar venni, sajnos (vagy mégse?) annyira gyorsan fejlődik a számítástechnika hogy 2-3 év alatt 3-ik széria jön ki egy adott hardwareből...most 9 hónapos ciklusban gyártanak atiék meg nvidiáék? szal 2-3 ciklust visszamegyünk és lehet hasonlítani az mit tudott mibe kerül egy mostani középkategóriáshoz képest aztán lehet gondolkozni érdemes e belefeccelni SLI-be ami _MOST_ TOP performancés géphez sok pénzért ok, de 2-3 évre előreszaladva nem tuti hogy akarnék 2 sli-s ti4200-at főleg hogy akkor már lesz directx kituggyamennyi mégújabb dolgok amiket ez a kari már nem támogat az új meg már igen

(#22) Neck válasza rudi (#13) üzenetére


Neck
veterán

Ennyiből kijön majd egy X800XLis :D Igaz h néhol alacsonyabb teljesítménnyel, de jóaz :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23) Neck válasza Sanya (#16) üzenetére


Neck
veterán

Pontosan így van, egyetértek. SZVSZ ennek a modnak nincs sok értelme.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24) arty


arty
veterán

tök mind1, ez a mod nem befolyásolja a tényt, h a 2x6600GT baromság :)

akinek pedig 2x6800U-ra van pénze, nem fog chipsetet hekkelni ....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Bgs


Bgs
senior tag

Ennek az egesznek egy ertelme van: hirertek. Most egy ideig egy csomot foglalkozik vele mindenki, fuggetlenul attol, hogy praktikus-e vagy sem. A piacon nem fog valtoztatni viszont jo marketing fogas. Jo az alaplap gyartonak es az nvidianak is. (Az sem lepne meg, ha az nvidiaval egyeztetve dobtak volna piacra a termeket es a mod-ot... :) ).

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#26) LordX válasza Sanya (#17) üzenetére


LordX
veterán

Ezt honnan vetted? Az nV világosan leírja, hogy ugyanolyan chippel szerelt kell az SLI működéséhez, és azonos gyártótól származó kártyák ajánlottak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.