Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skica


Skica
őstag

Retró, s423 up 478 adapter?

Nem rossz, de az élet eldönti életképes-e!:C

[Szerkesztve]

.: No Comment Grp:.

(#2) engusz


engusz
veterán

Kezd egyre több érdeklődője lenni a mobil proci témának. Kíváncsi vagyok, hogy az Intel-nek mi ezzel a hivatalos (vagy éppen a nem hivatalos) álláspontja...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Domy


Domy
aktív tag

Az én álláspontom mindenképp az, hogy ha lesz is ilyen a piacon, akkor meg fogom bánni hogy eladtam a MAX3-at :DD

(#4) strike-force


strike-force
őstag

ez így mind szép és jó, csak az a gáz, hogy pont a lényeget rontották el: a tuningot.
Kit érdekel az alacsony fogyasztás, ha nem lehet tuningolni, nem? Legalábbis akinek ilyen cumója van (855ös lap + proc) az 1értelműen a tuningra ment.
Kétféle fsb lehetséges 100 és 133, jumperrel. Hello, tisztára, mint a slot1->ppga időkben, bár ott az abitnak volt 1 átalakítója, ami egész sok fsb-t tudott, jumper-variálással.
Hol az 1 mhz-kénti fsb variálás, esetleg kevesebb feszt akarnál neki adni, sztem nem fogja engedni az alalplap felülbírálni.... :F

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) Domy válasza strike-force (#4) üzenetére


Domy
aktív tag

Engem hidegen hagy, hogy az alaplap milyen procinak látja, menjen rendesen... Abit lapban tuti lehetett állítani, hogy a bios FSB400/533/667/800 ként kezelje a proccot, rambeállításokat és órajelet és feszt is úgy löttem ahogy jólesett.. tehát ha megy a procc, akkor megy a tuning is rendesen, dual rammal 8x agp-vel!!! Ennyi ;]

(#6) micro


micro
addikt

Király cucc, csak kár hogy a 7000-es Zalman nem megy rá.
Biztos elvinné passzívan!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#7) anaqer válasza strike-force (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Kit érdekel az alacsony fogyasztás, ha nem lehet tuningolni, nem?
Öh... nem. Ez csőlátás.

Hello, tisztára, mint a slot1->ppga időkben
A legprosztóbb noname átalakító is vitt mindent amit a BIOSban beállítottál neki.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Néhányszor 10 euróért...

Ez 2500 Ft-tól 15.000 Ft-ig is elmehet. De talán még ez is belefér a sima és a speckó alaplap közötti árrésbe...

#tarcsad

(#9) Scream007


Scream007
őstag

yup:))
de jo hogy p800am van.

de elárulja valaki ezt hova lehet rögzíteni a gépbe???
van 3gigás dothan magos proci???
vagy ez hogy müködik??

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#10) Domy válasza Scream007 (#9) üzenetére


Domy
aktív tag

Nemáááá... Dothan 1,5Gtől kb. 2,2-ig... viszont ott is marha erős!!! Nézzél teszteket, meg Fercsa Dothan topicját!

(#11) Fercsa


Fercsa
senior tag

ideje mar:D
januar elejen is rebesgettek mar ,h lesz :)
de mire boltokba kerul:(

na meg persze kivancsi leszek lesz-e belole 775-os valtozat-e:DD

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#12) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Már épp itt az ideje hogy megjelent egy ilyen cucc:)
A Dothan iszonyat erős,veri az összes P4et,2.4Ghz-en egy partiban van az legjobb AMD-kel is(FX53-55).De az Fsb állítása nem az alaplapon múlik attól függetlenül hogy ott az átalakító?

(#13) Esmein válasza Fercsa (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

mindig az kell ami nincs, hát forrassz :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) csudri válasza strike-force (#4) üzenetére


csudri
őstag

A 100 ill 133-as FSB jumper csak a különböző procik miatt kell! Mert van amelyik 400-as és van amelyik 533-as! Nyomod neki olyan jumperrel, amilyen procid van, aztán mehet a tuning, mint az állat!

[Szerkesztve]

(#15) Monkey


Monkey
tag

Nagy királyság! Már nagyon vártam! :C:DD

(#16) lkadar


lkadar
tag

Vajon ezzel megy majd a DUAL DDR?

(#17) Male válasza lkadar (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Miért ne menne?
Engem inkább az érdekelne, hogy feszt hogyan lehet majd állítani?

(#18) Male válasza micro (#6) üzenetére


Male
nagyúr

A rögzítési mód miatt nagyon könnyen át lehet hozzá alakítani -> csak a csavarokból kell hosszabb, mivel a proci ''magasabb'' lesz.

(#19) Fercsa


Fercsa
senior tag

[kép]

es a hutoje:
[kép]

kemeny darab:D

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#20) Zeratul


Zeratul
addikt

Kérdés mennyit fog lassulni a Dothan a P4nek szánt chipsetben, mert ugye memória látencia nem egésezn ugyanaz a kétfajta chipsetnél.

(#21) Domy válasza Zeratul (#20) üzenetére


Domy
aktív tag

Szerintem szinte huszadrangú dolgot említesz... a mostani asztaliak is szépen elvannak azzal a chipsettel, és a Dothannak nem kell más mint nagy sávszélesség...a késleltetés még mindig nem olyan rossz... sztem minden remény megvan rá hogy jobb legyen pl. egy 875-el mint a saját 855-jével! Gondolj bele, mekkora a késleltetés egy 855-ben!

(#22) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Vajon ez kis hazánkban várhatóan mikorra lesz reálisan elérhető(és használható) kütyü??? :F

(#23) erdoke válasza Domy (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ez talán nem ennyire tiszta ügy, mert a Pentium-M nem egy ''memória sávszélesség éhes'' architektúra. Ha a sávszélesség elér egy bizonyos határt, akkor talán már inkább a késleltetés számít, hiszen a 2 MB L2 cache késleltetése is viszonylag nagy. Szerintem az 533 MHz kényelmesen kiszolgálja a Dothant, nincs különösebb szüksége a dual DDR-re.

A legjobb aláírás a héten

(#24) ollie


ollie
MODERÁTOR

Remélem, hogy ez P4C800-ban is fog menni.

***

(#25) Domy válasza erdoke (#23) üzenetére


Domy
aktív tag

Talán igazad van! Meg kellene kérdezni Fercsát, hogy mennyit hozott neki teljesítményben a 2-2-2-5-ös időzítés pl... de ebből is csak becsülni lehet a dolgokat... igazából minden ami nem HT-s vagy dualcore, nem igazán igényli a dual chanel ramot... de valahogy a nagy FSB és a nagy ram sávszélesség mégis jót tesz minden technikának akár A64, akár 1 egyszerű Celeron...

(#26) hobizoli válasza Domy (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ennek nagy savszelesseg? He-he..ennek a CPU-nak 100MHz-s (QP400MHz) FSB-je van gyarilag, majd csak meg ezutan fognak kijonni a 133/533-s verziok, de ennyit most is beallithasz egy kisebb orajelunek, elbirja, sot...



hobizoli


több drón kell ;P

(#27) aronocs


aronocs
tag

Az nem jelenthet esetleg problemat, hogy igy egy plusz valami kozbeiktatasaval kosszabbak lesznek a vezetekek, amik osszekotik a proccot a lappal? Mert olvasni minden felet, hogy nagyon nem mindegy, hogy pl ehy mobot-t hogyan terveznek meg, milyen messze kerul a NB a procitol esatobbi.
Ha jol emlekszem, ez a slot1 to fcpga idoben nem volt gond, de lehet, hogy annyit gyorsult azota a cumo, hogy mar ilyesmi is gondot okozhat

Tehat kivancsi lennek egy hozzaerto velemenyere, avagy ilyesmivel foglalkozo cikk linkjere, ha meg nincs konkret teszt.

kocce

Aut inveniam viam aut faciam.

(#28) hobizoli válasza aronocs (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ennyire nincs kicentizve, regebben probalkoztak azzal, hogy 45fokban elforgatva volt NB chip is meg a CPU foglalat is az alaplapon, hogy annyival is kozelebb legyen egymashoz a ketto, es azok a vezetekek igy jopar mm-l rovidebbek is lettek, de ezt elhagytak azota.




hobizoli

több drón kell ;P

(#29) aronocs válasza hobizoli (#28) üzenetére


aronocs
tag

Igen-igen erre gondoltam.
Kocce az infot.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#30) Zeratul


Zeratul
addikt

Azért kiváncsi leszek mekkora lesz a latency penalty a foglalt miatt, mert szvsz lesz vagy 2-3 órajel.

(#31) aronocs válasza Zeratul (#30) üzenetére


aronocs
tag

Ezt epp most veseztuk ki hobizolival.
Legalabb is azt hiszem:DDD

[Szerkesztve]

Aut inveniam viam aut faciam.

(#32) tocsa


tocsa
senior tag

Oh-oh.
Fél év után mégis van remény, hogy lesz gépem otthon? Mert ezzel már megérheti építeni egyet. Remélem tényleg jól fog muzsikálni a teszteken. Az ember vesz hozzá lapot, és vesz egy jó kis Dothan-t. Mmmmm.

Azt nem értem, hogy a PowerLeap miért nemcsinált eddig ilyen adapert, ők szinte mindenhez készítenek. Igaz, itthon nem kapni.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#33) Domy válasza hobizoli (#26) üzenetére


Domy
aktív tag

Ez jogos, de 100-as FSB-hez 3:5 FSB:DRAM tartozik 1részt, másrészt meg meg lehet tekerni a 855-ös chipsettel is olyan 180Mhz körülig őket, és sokan úgy tartják, hogy a chipset limitál!!! Ennyi a mondanivalóm, látni szeretném, nem találgatni :DDD

(#34) Fercsa válasza Domy (#33) üzenetére


Fercsa
senior tag

180 azaz ddr360??
az nagyon gyengusz:D

nekem 460-on mennek az ocz-k:) :C van par ember akinek 500-510 korul mennek a winbondok:D

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#35) Domy válasza Fercsa (#34) üzenetére


Domy
aktív tag

Nem figyelsz! 180Mhz 3:5-el az valami 300 azaz 600 lenne vagy nem? :F csak 4:5 van? :B

(#36) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most majd felmegy az S478-ak ára? :)
Dothan még mindig relatív drága, és nagy hátránya, hogy nem 64 bites. Egyre kevesebben fektetnek 32 bites procikba, hát még ennyit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) Fercsa válasza Domy (#35) üzenetére


Fercsa
senior tag

sry:B
jah igen ddr600 lenne:) csak az a baj 180 mar nagy a veg..
nekem mar 160-nal behal a lap:(

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#38) Domy válasza Fercsa (#37) üzenetére


Domy
aktív tag

A lap igen, de a 875-ös 300 körül feküdt meg, átalakítóval lehet menne tovább is... ez az a topik, nem a Dothanos :DDD

(#39) tocsa válasza Domy (#33) üzenetére


tocsa
senior tag

De jó hogy én abszolóte nem a tuning miatt venném, hanem hogy csendes legyen. De mégis nagyon izmos.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#40) borely válasza tocsa (#39) üzenetére


borely
tag

Nekem is pontosan a csend es a kis fogyasztas miatt kellene.

Vajon a speedstep technologia is fog mukodni? A feszultseget lejebb lehet venni manualisan? Nagyon sokat lehetne csokkenteni a fogyasztasan, mivel a 2 GHz Dothan elszalad 1,1V-n is 1,32V helyett, alaporajelen.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#41) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Itt van rola az x-bit labs cikk: Bővebben: link

Ne remeljetek tul sokat, ok sem teszteltek meg, hiszen meg a hivatalos bejelentese is csak e het csutortokon volt.

Egy erdekesseg:
''ASUS advices to use mainboards qualified for operation with the adapter and Intel Pentium M or Celeron M microprocessors. Currently the list of such mainboards is limited to P4P800 SE and P4P800-VM products powered by Intel’s 865PE and 865G.''

(#42) erdoke válasza borely (#40) üzenetére


erdoke
titán

Megfelelő BIOS-szal talán, egyébként nem hiszem. Valószínűleg eddig ezért ilyen rövid az alaplapok listája. :(

A legjobb aláírás a héten

(#43) killahdrums


killahdrums
senior tag

A nagy kérdés: lehet itthon kapni ezt az átalakítót? :F

:)

There is no God, just Technology...

(#44) killahdrums válasza killahdrums (#43) üzenetére


killahdrums
senior tag

Senkinek semmi infója? :O

:)

There is no God, just Technology...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.