Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xpod


Xpod
addikt

Valszeg akkor ehhez hasonlóra fogom cserélni a mostani írómat, csak legyen benne a Lightscribe.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#2) #95561216


#95561216
törölt tag

Ha ugyan olyan gyors, mint a Plextor, akkor mitől is mindent felülmúlóan gyors?:) Csak mert ír RAMot? Mindenesetre arra jó volt a cím, hogy ráklikkeljek, grat.

(#3) kraftxld válasza #95561216 (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért, mert a plextor még nem jelent meg. A 12x-es dvd-ram se lassú :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) erdoke


erdoke
titán

Hmm, én azt hittem, először megtanítják lassan írni, és csak utána írnak rá mindenféle képtelen sebességeket. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#5) erdoke válasza kraftxld (#3) üzenetére


erdoke
titán

A PX-760 már kapható itthon is pár hete.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Krix válasza kraftxld (#3) üzenetére


Krix
őstag

Erről sem tudjuk, hogy mikor szállítják...

If it is not broken then don't fix it!

(#7) kraftxld válasza erdoke (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor én vagyok lemaradva :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) #95561216 válasza kraftxld (#3) üzenetére


#95561216
törölt tag

De attól nem gyorsabb, csak többet tud.

(#9) Xpod válasza #95561216 (#8) üzenetére


Xpod
addikt

Ha viszont úgy nézzük, hogy a plextor 0-szorosan írja akkor viszot ez a gyorsabb. :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10) #95561216 válasza Xpod (#9) üzenetére


#95561216
törölt tag

Sőt, egy Ferrari meg gyorsabb mint egy űrsikló, mer' az űrsikló nem tud 250-el menni egyirányú belvárosi utcában.

[Szerkesztve]

(#11) Komplikato


Komplikato
veterán

Üssetek, de ... szkeptikus vagyok. (Hah, enyhe kifejezés!) :U
Elmúlt 3 (4?) évben nem volt egy elfogadható minőségű Toshiba vagy Samsung (most meg már ugye ugyan az a kettő) optika meghajtó, se író, se Combo, se olvasó ...
Szóval elöbb veszek egy szénnéhasznált régi Pioneert, mint egy zsírúj ''hú de bazigyors'' Samsungot. Vagy akkor már inkább LG H20LB, pedig abban se bízom.
(Mondjuk a Philips, Sony, Samsung felhozatalnál jobb ...)

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Xpod válasza Komplikato (#11) üzenetére


Xpod
addikt

Csatt!!!! ;]

Igen volt. Pl az enyém. (TS-H552U) :D az elmúlt 1 évben 1 lemezt sem rontott, pedig nyaggtam mostanába elég rendesen. :D

flimo #13: Igen, mert te részvényese vagy a Plextornak. ;]

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13) #95561216 válasza Komplikato (#11) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt már fel sem mertem hozni, mert még rámfogják, hogy Plextor-részvényes vagyok :)

(#14) Krix válasza Komplikato (#11) üzenetére


Krix
őstag

A Toshiba dvd olvasói azért nem olyan rosszak.

If it is not broken then don't fix it!

(#15) erdoke válasza Krix (#14) üzenetére


erdoke
titán

Hackelt FW-rel 1802-ig elég jók voltak, csak gyakran nem bírták a megnövelt strapát. A közös gyártású olvasók nem túl fényesek. Habár úgy általában nem tudok nagyon jó olvasót, írót használnék erre a célra is. Na nem Samsungot...:D

A legjobb aláírás a héten

(#16) Komplikato válasza Krix (#14) üzenetére


Komplikato
veterán

Jaj, ez a téma ... mindíg elöhozzák a 1802-est, ami tényleg jó volt. Mikori modell is?
És utána? A Toshiba írok meg majd mind visszajöttek a 2x-es meg 4x-es változatok, mert egy idő után csak 1x-es írást lehetet vele csinálni ... utána meg azt se.
(Nem, ez nem offtopic, tekintetbe véve, hogy most egy Toshiba Samsung Storage Technology cuccról van szó.)

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Gyorsabban ír, mint olvas?? Nem sok értelmét látom.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#18) pschio


pschio
őstag

azert latom, irni tud 18szorosan de olvasni mar csak 12szeresen.... kovetkezo 22szeresen ir majd de mar csak 8szorosan fog olvasni?:D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#19) ttt


ttt
senior tag

És mekkora hanggal? :Y Ekkorka sebességnél már helikopter.
Na majd, ha piacon lesz meghallgatom :))

(#20) raszputyin válasza AlBundy (#17) üzenetére


raszputyin
senior tag

céges környezetben adott esetben több az írás (biztonsági tárolás), mint a visszaolvasás.
egyébként a technikai ok az lehet, hogy írás szép kiszámíthatóan, szekvenciálisan megy, míg olvasásnál ide-oda kell mászkálni a fejnek a lemez fölött. meg talán az is, hogy az ember ha már ír, akkor úgyis a géppel foglalkozik épp, tehát nem zavarja annyira az orbitális hang, mint ha csak mellékesen olvassa a gép a lemezt (akár hang, videó)

(#21) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Lehet én vagyok láma, de van 18x-osan írható DVD?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#22) Petya25


Petya25
addikt

Én nem tudom mi ebben az íróban a ''nagy''.
Minek eröltetik a 16 helyett a 18 szoros írást, ha még az LS-t se tudja.
Nyitnának inkább a két új médiatípus felé, annak több értelme volna, és holnapután nem kellene megint írót venni. (bár lehet pont ez a céljuk)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#23) LordX válasza #95561216 (#10) üzenetére


LordX
veterán

Francokat nem tud, csak még senki nem próbálta. Az én meghajtóm is tud olvasni RAM-ot új firmware-el, csak még nem próbáltam..

[Szerkesztve]

(#24) erdoke válasza pschio (#18) üzenetére


erdoke
titán

Igen, a lényeg, hogy az összegük nem lehet 30-nál több. :D
Ilyen szempontból az NEC és a BenQ jobb, mert azoknál 16+16=32 az összeg. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#25) hzcs


hzcs
senior tag

Igaz, laptopban, de volt 2 íróm, összesen 6 jól írt lemezzel. Most ismét szervízben van, remélhetőleg nem ilyen szutykot tesznek bele.

(#26) Balage76 válasza Krix (#6) üzenetére


Balage76
senior tag

Május végétől, június elejétől lesz. A Lightscribe változat kb 1 hónappal később... A 12x DVD-RAM pedig már az új DVD-RAM szabvány, ezért sokkal gyorsabb mint a jelenlegi 5x-es változatok.

[Szerkesztve]

(#27) Balage76 válasza S.J.M. (#21) üzenetére


Balage76
senior tag

Miért van olyan lemez/meghajtó amit/amivel 16x-esen 100-ból 100-szor hibátlanul írsz?

Őszintén, neked szükséged van a 4x-nél gyorsabb írásra? Notebookról, USB-s külső Samsung íróval (SE-W164L) 4x-es sebességgel többszáz Arita (tehát noname) DVD lemezt írtam és mindegyik tökéletesen sikerült. Soha nem fogok DVD-t 4x-nél gyorsabban írni, mert nincs értelme. így tökéletesen olvasható notebookban, asztali PC-ben, asztali DVD lejátszóban és nem csak 2 hónapig.

Ennek ellenére igenis hír az hogy 18x-es meghajtó lesz a piacon, mert addigra lesz hozzá majd Verbatim vagy más MÁRKÁS lemez (már most is van) és 12x-es DVD-RAM lemez is (mint ahogy az is van már, igaz nem a Media Marktban...). Aki fanatikus, és hajlandó rá pénzt áldozni, az megveszi majd ezt vagy bármelyik 18x-es meghajtót és keres hozzá lemezt csak azért hogy elmondhassa, hogy ő igenis ilyen sebességgel írja a DVD-ket.
Az átlagembernek sokkal többet jelent majd a gyorsabb DVD-RAM.

(#28) erdoke válasza Balage76 (#27) üzenetére


erdoke
titán

Aki fanatikus, az nem fog ilyet venni...

A legjobb aláírás a héten

(#29) robi0604 válasza erdoke (#28) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen... :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#30) Krix válasza Balage76 (#26) üzenetére


Krix
őstag

Köszi.

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.