Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Most akkor az Intel nem is ad hivatalosan 2,8GHZ altt p4-est? Hmmmm......
Az baj, ha mindenn visszater a regi kerekvagasba, es nem versenyez az AMD-vel, mert az lesz az igazan drága mulatság.
Amugy + 150eHUF 1 prociert, nekem tul sok.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#2) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Az a PNI utasításkészlet ugye nem csak arra kell, hogy ne legyen kompatibilis az AMD-vel?
Egyébként szerintem 150 eFt igenis sok! Egy desktop prociért?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) csudri


csudri
őstag

Az kimaradt a cikkből, hogy a 640$ ezres tételben történő vásárlás esetén értendő!!! Amúgy drágább lesz!

(#4) Apicius válasza csudri (#3) üzenetére


Apicius
tag

Októberig várok 999 jelentkezőt, akik velem együtt összedobnak 640000 dolcsit és máris jók vagyunk :DD

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#5) TBB


TBB
tag

''...szívébe belopni, ilyen a 16 KB L1 és 1MB L2 cache...''

Most hogyisvan ez? A Prescottban még nem 24KBL1 cache lesz/van? :F

(#6) benedekco


benedekco
addikt

''16 KB L1''?? Intel P4?
128KB L2 - AMD K7

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7) benedekco


benedekco
addikt

marha!!! az nem L2 hanem L1!!!!!!!!!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8) TBB válasza benedekco (#7) üzenetére


TBB
tag

Ugye a flame Murphy-je... :DDD

(#9) Male válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Nem. A PNI arra is kell, hogy drágán lehessen licencelni majd (az AMD úgyis kénytelen lesz majd megvenni, és ha a VIA akar valamit, akkor ő is).

(#10) Adi válasza Male (#9) üzenetére


Adi
senior tag

Vagy majd mindenki tesz rá magasról és Opteront vesznek. :DDD

Én inkább lélegzetelállító villanykályhának hívnám az újdonságot. :C

ldm start-reconf primary

(#11) Jaq


Jaq
tag

Uj magok jonnek ki nehaneha, de teljesen uj generacio nem nagyon... pedig majd ha eljon a nagy valtas ideje a 64bites cpu-k fele, fenysebesseggel fognak leesni az arak... tehat ki a hohert erdekel ez a 150k+ HuF? Halando emberek ugyse vesznek ilyet :))

(#12) Sanya


Sanya
nagyúr

Egyik évfolyamtársam egy 2.8-as 800Mhz-es procit vett, 70000-ért. Királyos, van benne megahertz, de van benne egy rezsó is. játszott vele 2 órát(Return to the Castle Wolfenstein) és szép 75fokos lett a procija. Na most akkor az 2.1-es Xp.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) -Devil- válasza Sanya (#12) üzenetére


-Devil-
aktív tag

:DD

Na de komolyan! Nem tudom, hogy az intel mit tervez, de valamit ki kell találnia, ha netalántán az Athlon64 sikeres lesz, akkor még abban a szégyenben fog részesülni, hogy az AMD-től licencel valamit. Vagy a rosszabbik eset: kidolgoz valami olyat, ami nem kompatibilis az AMD-ével és a piaci fölényét kihasználva lesöpri az A64-et. :(
De 150e FT-ot akkor sem ér meg. És hogy ki tudd használni, minimum egy 40-50e FT-os alaplap kell hozzá.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#14) cett válasza -Devil- (#13) üzenetére


cett
csendes tag

Rájöttem!
Ősszel akarja kihozni, készülve a közlegő téli fűtési szezonra!
Gondoljatok csak bele:

Eddig: 50-60fokos proci (mondjuk 40E Huf) + olajradiátor által megevett lóvé (az is vagy 20E)

Ezután: egy ilyen proci 90fokon + rá a vízhűtés, és a hűtés keringetőcsöveit elég körbevezetni a szobában, máris jó meleg lessz.... A melegleadó radiátoron meg gond nélkül lehet főzőcskézni...
Szóval, ha így nézed, megéri.

Amúgy meg kitartok én a régi jó 700-as celeronomnál... Delphi megy alatta, MSSQL is, fimek is, jáccani nem jáccok, tehát ennyi. :)

CETT / http://cettblogja.blogspot.com/

(#15) rogers


rogers
aktív tag

Ez az egész dolog nekem eléggé hihetetlen. Július eleje van és az Intel bejelenti az október végi árait? Hát normális dolog ez? Négy hónap alatt sok minden mozoghat a piacon még akkor is, ha magával a processzorral már nem sok minden történik (fejlesztés lezárult). A processzor piacot meghatározó számítógép igény nagyban változhat, ami kihat a proci árakra is.

Megaztán: ki az a marha aki 4 hónapot ad a versenytársának a felkészülésre?

Itt vmi nagyon, nagyon sántít...

Jobb későn, mint még később...

(#16) Versus válasza Sanya (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Vettem egy egy 2.8C-s procit 70000-ért királyságos most nyáron alapfeszen van benne 3260Mhz zárt szellőzés nélküli gépházban UT2k3 Face3 demo után 42Celsius fok a venti 2500-on ,kicsit félek télen be kell kapcsolnom a kazánt mert ez sajnos kevés lesz! Ja és nem haverom nagynénjének az unokatesójával történt ez a csúfos eset hanem velem! Kénytelen leszek 3400Mhz-en járatni meg talán veszek alá egy FX-et is nehogy megfázzak! :) Tudnám hogy jön ez a cikkhez !? :)

Premium Vintage

(#17) Cathfaern válasza rogers (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pedig ezt mindig így szoktk...:)

(#18) Versus válasza rogers (#15) üzenetére


Versus
senior tag

Igen ez sántít : ''....ám a The Inquirer nem hivatalos forrásai szerint aki az új processzorra vágyik...'' uborkaszezon van a kis Willy meg popsztár lesz ! :)
Az Intel meg nyaralni ment(a szemetek!) nem jelentett be ő semmit.

Premium Vintage

(#19) erdoke válasza TBB (#5) üzenetére


erdoke
titán

16 kB L1 data, 24 kB L1 trace cache. Minden a duplája a Northwoodnak.

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza Versus (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ne a felszínit, a maghőmérsékletet nézd.:)

A legjobb aláírás a héten

(#21) Fiery válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Fiery
veterán

A PNI hivatalos neven SSE3 lesz, es csak nehany utasitassal egesziti ki az SSE/SSE2 kiegeszitest. A celja pedig valoban leginkabb az, hogy tobbet nyujtson, mint az AMD akkori legjobb processzorai (amik csak SSE es SSE2 tamogatast nyujtanak).


Fiery

(#22) Fiery válasza Male (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Ha jol tudom, az AMD es az Intel valamint az Intel es a VIA is keresztlicenc megallapodas alatt allnak me'g jo nehany evig, ergo siman felhasznalhatjak egymas technologiait (SSE, SSE2, SSE3). A problema inkabb abban rejlik, hogy az SSE3 megjelenese utan beletelik nem kis idobe, mire a K8 magot atalakitjak ugy, hogy tamogatni tudja az SSE3-at (is).


Fiery

(#23) LordX


LordX
veterán

Már nem azért, de a P4-ben nincs elágazás-előrejelzés (azaz elágazás esetén melyik szálon folytassa a feldolgozást), hanem egyszerűen mindkét szálon folytatja egyszerre.

És ebből adódóan szépen le lehet deriválni a P4 összes featurejét: HyperThreading, memóriaéhség, miért 1000x jobb a Northwood a Willamettenél, pedig csak nagyob a cache benne, stb.

(#24) Sanya válasza Versus (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mondjuk ez az eset amit tálaltam annyira távoli kapcsolat nekem, hogy el sem hiszed. A haver és köztem 1 emeletnyi különbség van a kollégiumban, úgyhogy ne nézz hülyének, ha nem vagy eléggé tájékozott a dolgokban. Vili? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Benőke


Benőke
őstag

Nem tudom mi ebben a hir?
Ennél jóval drágáb is volt már az adott csúcsmodell.
Most meg itt lovagolunk rajta, hogy 640 dolcsi?
Ez valami vicc lehet. Mármint, hogy ez magas röptű hir.
A 200e -be kerülő 3,06 -s az mi volt? Most ez 150 ért meg sok? :-))
Lehet nem jó matekot tanultam :-)))
Különben is az tudva levő, hogy intel papa árai nem valami jók.
Ellentétben a prociajival. Másrészt a nagy ellenlábas csúcs prociaji is elég drágák.
A többi viszont olcsóbb. Gondolom ez igy is marad :-)

(#26) Andix


Andix
csendes tag

Nekem csak annyi sántít, hogy multkor arról volt szó, a 3.2Ghzes lesz az utolsó P4. Mert így, ha ez a P5 első darabja lenne, logikusan én is marha drágán adnám (mert nyugaton úgyis megvennék az emberek).
Arról azért ne is beszéljünk, hogy az Athlon64 sem lesz egy olcsó processzor..

De mindezek leginkább csak találgatások, augusztusban majd többet tudunk.

(#27) McJames


McJames
senior tag

Vitatkozzatok csak... :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#28) nap válasza McJames (#27) üzenetére


nap
addikt

Te tudsz valamit... :t

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) erdoke válasza Sanya (#24) üzenetére


erdoke
titán

Részben azért igaza van Versusnak. Nekem is 2,8C van, 3 GHz-en hajtva, melegről végigfuttatva a Metabench-et nem ment 60 fok fölé. Szobában 28 fok volt!
Jó tanács a kolitársadnak: házra és hűtőre is figyeljen, ne csak a procira.:( Esetleg nincs jól rajta a borda, tűl sok/kevés a paszta, stb. Az érték mindenesetre tényleg nem normális.

A legjobb aláírás a héten

(#30) Sanya válasza erdoke (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hát ja, én is kiröhögtem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

nekem 3,4+ van és alig 40k pénzembe került :)
én sem adnék 150.000 (rétesből sem kevés) egy prociért főleg ha egy 50k-s proci is vigan megy annyin még ha kell is hozzá még 10k ért hűtő...de üssetek ha tévedek

(#32) BlitzKrieg


BlitzKrieg
tag

Szerintem amit most a legérdemesebb lenne megvenni
az a intel 3.0 GHz/(800MHz northwood) proci.

Bruttó: 107.343 Ft
De meg is éri az árát. :)

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#33) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

hát te tudod...100.000pénz az sok ABBÓL MÁS GÉPET VESZ szerintem a 2.4, 2.6 ,2.8, as 800fsb-sek a jók

(#34) Cane


Cane
őstag

Ennyiért kenjék a hajukra. Ezért komplett gépet vehet az ember.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#35) Cane válasza Cane (#34) üzenetére


Cane
őstag

Hozzáteszem, az új mindig drága. De ez csak 1 proci. Biztos csúcs lehet a teljesítménye, de mint mondtam ezért a pénzért már egy erősnek számító-gépet :) vehet az ember, amin elfut minden.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#36) Versus válasza Sanya (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Tényleg valóban nem vagyok képben ,hiszen itt duruzsol mellettem egy ilyen gép de mondjuk az is igaz hogy én nem kiröhögtem volna és pláne nem egy havert hanem kézenfognám és elballagnék vele hűtőt venni ! De nem vagyunk egyformák ! :)

Premium Vintage

(#37) _Gudella válasza LordX (#23) üzenetére


_Gudella
senior tag

A Hyper Threadinget hogy keverted az elágazás-előrejelzéshez?

Amúgy a eredetileg Pentiumban tuti hogy volt elágazás-előrejelzés, szerinted a P4-nél ezt kiszedték?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.