Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez mindig így szokott lenni. Az új technológia drága dolog.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) sbazsi válasza Dilikutya (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

Jaja.
Vajon mennyit kell várni a ''Méregdrágák lesznek az első nyolcmagos Intel CPU-k'' cikkre?
:D

(#3) #64791808 válasza sbazsi (#2) üzenetére


#64791808
törölt tag

ROTFL 5/5 pontos hsz :R

Egyébként meg úgy jó, ahogy van. A Core2-esek árai majd szépen elkezdenek lefelé mászni nyáron, mikor már lesznek 4 magosok. Pl egy E6600 eléri az 50-60 ezer forintos sávot, annak is inkább az alját. És az per pillanat elég. Ha meg nem, akkor tuning :)

Ha az kevés lesz, addigra lesz értelmes áron Kentsfield.

Apropó, mit tud egy kompresszorral 4 gigára húzott kentsfield...?
Ne válaszoljatok :)

[Szerkesztve]

(#4) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Túl sok az a 3%-nyi hozzáfűzött remény..Ez azt jelentené,hogy 100 intel prociból 3db már 4core edition lenne?A népek még örülnek egy faXa szingli-core intel procinak is,nameg főleg egy duálnak,de szerintem ebből a négyesfogatból még ennyi se fog elfogyni.Be kell látni,hogy ez má' télleg extreme gyártmány,badarság lenne (néhány hónapig biztos) egy kocsi árát rákölteni.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#5) Balinov


Balinov
félisten

ilyenkor mindíg azon gondolkozom,hogy profi alkalmazási területeken van-e olyan stuff,ami kihasználja/kihasználná? az 99,9%-ban evidens,hogy home user közelébe se szagol a négy mag kihasználásának.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) - iSO - válasza sbazsi (#2) üzenetére


- iSO -
tag

:D

Nem tudni, hogy mennyit, de tuti, hogy szó szerint fogjuk viszont látni e szavakat. :)

Amúgy nem tudom... valaki meglepődik, hogy drága az új technológia ??

Szerintem azon meg pláne nem kell meglepőndni, hogy az Intel új technológiája meg MÉREGdrága.. :)
Ez mindig is így volt.

:R

(#7) X@b3e


X@b3e
addikt

Ez várható volt

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#8) ebx válasza Balinov (#5) üzenetére


ebx
aktív tag

Szerintem meg akár egy 16 magos procit is simán ki tudna használni egy megfelelő program, pl videokódolásra vagy tömörítésre

Persze, nem minden felhasználónál van ez így, de ha ez lesz a mainstream proci (azaz olcsóbb, mint 150$), akkor ki lesz használva. :)

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#9) Balinov válasza ebx (#8) üzenetére


Balinov
félisten

khmm...és van ilyen videókódoló/tömörítő program? úgy rmélik,még az 1.800,- USD-s CCE SP sem tud 2 magot foglalkoztatni,talán a CCE SP2...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) marcee válasza Balinov (#5) üzenetére


marcee
addikt

Hogyne lenne. Valamirevaló renderprogramok mind!
Nekem meg is érne 200K-t (ha nem is tudnám csak úgy hirtelen megvenni), de tartok tőle, hogy ennél sokkal drágább lesz itthon, amellett, hogy nem is lehet majd kapni.

Szerk: Re #9: A CCE 2.70 is jelentősen profitál már a második magból, de az előnye 50% körüli az egy maghoz képest (A64 és A64 X2-vel mértem), de a renderalkalmazások 85-95% között tudnak profitálni minden újabb magból. (ha nincs sávszéllimit)
#11: Igen, az lehet.

[Szerkesztve]

\m/

(#11) Balinov válasza marcee (#10) üzenetére


Balinov
félisten

én is csak ilyenekre tudtam gondolni,mint lehetséges kihasználók.de ez a piaci szegmens meg sztem inkáb 0,03% mint 3%,ahogy intel bátyóék tervezik.

b..am +,de hülye vok.Helkis írta,hogy míg a ht-s p4 3,xGhz 1,5 óráig kódolt,c2d 6400 3,xGhz-en kevesb mint 25 perc alatt végzet.mintha úgy rémlene DVDRB+cce kombó esetén.

akkor elnézést,nem szóültam :B

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12) Ősember


Ősember
őstag

ez azt jelenti hogy bátran lehet venni core 2 duo-t és nem kell tartani a hamar bekövetkezendö árcsökkentésektöl :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) Muton válasza Ősember (#12) üzenetére


Muton
addikt

szerintem meg akkor kell venni, ha szükséged vn rá és nem akkor amikor 'érdemes' :U
ha befektetni akarsz kkor vegyél aranyrudat vagy mittomén mit

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) Zull


Zull
senior tag

Pl sztem 3Dsmax kihasznalna... a profik akik video kodolassl es renderelessel foglalkoznak azok sztem mind G5-ot vagy az uj MAC Pro-t veszik... ( pl. Keresztapam rendelkezik magyarorszag egyik legjobb kozvetitokocsijaval, o kozvetitte az osszes megaszart, o volt kint a valasztasokkor a nagygyuleseken, etc... es o pl dual g5-ot hasznal...) szal ki lehet azt hasznalni...

(#15) lúzer


lúzer
veterán

De mi abban a csoda hogy drága?
Tulképpen mintha 2 db. conroe magos procit vásárolnánk.
Még árengedmény is van rajta. ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) t72killer válasza Zull (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaja. Amikor a felhasználásról van szó, mindegyikünk rögtön a játékokra gondol (vajon miért...:D) De nemsokára jönnek a több magra optimalizált játékok is, ugyhogy akár egy gémer se jár rosszul vele.
(pontosabban rosszul jár, h van olyan hüje h kiad érte 1000$-t, amiből már két pofás CF v SLI VGA is kijön:DDD)

Jómagam szoktam otthon kontárkodni Mainconcept-el, egyelőre csak egy magon (A64 3000+). mivel nem ez a szakmám, és max havi 1-2x használom az a havi két-három óra+ nekem ennyit nem ér meg. Egyébként valószínű, hogy kihagyom a 2 magot és egyenesen 4 magosra váltok majd, de az kb az AMD budapest magos procija lesz:DDD 3 év múlva. :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) bambano válasza Balinov (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van. Egy 590-es regattába (ruhásszekrény méretű ibm szerver) 16-20 misi között van két proci. Ha vállalati környezetben futkos rajta sok alkalmazás, akkor simán megérheti.
Egy molekula modellező, egy ipari feldolgozó vagy mérnöki program simán ki tud használni több magot. Egy négy magos intel cpu-ra pc-s solarist felrakva akár lényeges költségcsökkentést is el lehet érni a sun feliratos dobozhoz képest.

Egyébként pl. transcode nevű progi szépen kihasználja a két magos procikat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) t72killer válasza bambano (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

egy csomó tömörítő és dekódolóprogi ki tudja használni a több magot, csak nem tul nagy az új mag lévén bejött többletteljesítmény. kérdés, h a 4 magos a 2 magoshoz lesz-e akkora előrelépés, mint a 2 az 1 hez.
SZVSZ nem. :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) erdoke válasza t72killer (#18) üzenetére


erdoke
titán

A kulcsszó az igény, ami neked nincs, másnak meg van. Azzal jutsz előre, ha megérted, másoknak eltérő igényei lehetnek. Alapvetően így működik a piacgazdaság.
Én inkább abban reménykedek, hogy a második generációs Intel quad core már nem 2 db összetokozott DC lesz, és hogy 45 nm-en kb. annyit fog fogyasztani, mint most az eggyel alacsonyabb órajelű Core2 Duo.

A legjobb aláírás a héten

(#20) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Nekem most Pentium-M, Core Duo és Core 2 Duo-s gépeim vannak. A legerősebb gépen is fél napig vagy akár egy napig is tömörítek egy órás HD videót, h264-es codec-kel. Ezért vennék négy- vagy akár nyolcmagos procit is, ha gyorsulna. Sokszor van időm várni, de nem mindig...

(#21) bambano válasza t72killer (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A transcode-nál az egyik proc 100%-on megy, a másik olyan 70-75 között. Ezt a plusz 75% terhelést nyerem meg a kétmagos proccal. Szerintem ez elég sok.

De igazából pl. szerver virtualizálásnál meg hasonló vállalat dolgoknál jön majd ez nagyon jól, mert nem mindegy, hány négyzetméter helyet és hány rack unitot foglal el adott teljesítmény. Ha lesznek két procis, 4 magos blade pengék, az egy olyan cégnél, ahol van 500-600 szerver, igen komoly előnyt fog jelenteni. Vélhetőleg az árát is ehhez méretezik kezdetben, vagyis olyanoknak, akik ki bírtak fizetni egy sap/r3 rendszert, annak bevezetését, a vállalat átállítását. Ilyen cégeknek valószínűleg nem kottyan meg a proci bevezető ára.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

ahogy látom senki nem lepődött meg, s én sem

mert a mostani csúcs core2-ők is nem drágák? még jó hogy drága az új/modern mindig drága

Resistencia eterna

(#23) Csapi007


Csapi007
veterán

1000 dollár :Y
Ki fog olyat venni???

"Csak úgy mondom"

(#24) Janoska26


Janoska26
addikt

Várok vagy 4-5 évet és máris jóval olcsóbb lesz, ma még ezeket a teljesítményeket úgysem tudná a hétköznapi ember kihasználni :(

(#25) g@bo válasza erdoke (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

helyesen szóltál, ez a 4 mag olyan tákolmány, mint a 9xx széria.

majd ha 1 morzsán lesz a 4 mag, jól összedrótozva, kicsit ráncfelvarrva. akkor lesz finom a süti.

(#26) Zull válasza g@bo (#25) üzenetére


Zull
senior tag

8xx-et mar ki is hagyod? :DDD Csak az meg 90nm is ennek megfejelesere :(

(#27) orbano


orbano
félisten

hihetetlenek ezek a sablondumák új csúcshardver témáknál :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) westlake


westlake
félisten

komolyan elmegy ph! ilyen naiv stilusba, hogy minden (mas) szamara egyertelmu dolgon ''meglepodik''?? miota megy mar ez, hogy az intel es az amd desktop flagship cpu-ja kezdoara 1000$..mar tobb eve.. ''meredraga lesz...'' de meglepo.. senki nem sejtette elore :U
:(

Play nice!

(#29) westlake válasza g@bo (#25) üzenetére


westlake
félisten

persze, nyugodtan lehet alazni az intelt, hogy valojaban nem fejlesztettek ki semmi ujat.. persze.. lehet mondogatni.. de akit tenyleg erdekel a dolog, az tudja, hogy 1 proci, 4 mag.. es az tudja, hogy ez igenis ''nagy'' dolog :U

Play nice!

(#30) afterburner_


afterburner_
őstag

nincs erdekeben sztem hogy olcsón adja...most jött ki a c2d szeria, isteni teljesitmeny nagy tuningpotencial, és a nép maris nyavalyog hasonlo arfekvesu 4magos procik irant?:D de tudom telhetetlenek vagyunk mi felhasznalok:D

ha azt nezzuk utobbi evekben nem hoztak a kulonboző procicsaladokat nezve visszamenoleg ekkora egetrengeto valtozast az otthoni felhasznaloknak szant processzor fronton mint most az intel ezzel a szeriaval

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#31) orbano válasza afterburner_ (#30) üzenetére


orbano
félisten

na, azért az ég nem rengett ettől az ''óriási'' ugrástól :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) orbano válasza westlake (#28) üzenetére


orbano
félisten

nekem az tetszik, akik ilyenkor mindig megörülnek, hogy jajj de jó, egy-másfél év múlva a mostani csúcsproci már milyen olcsó lesz, emellett a másik fele panaszkodik, hogy semmi értelme egy ilyen procinak, mert semmi sem használja ki :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jaja, minden új proci 1000$-os áron van, ez már törvényszerű?

Azért ha másért nem is előrelépés ez a ''tákolt'' 4 mag, akkor azért, mert a területe nem nőtt. Ugyanis össze lehetne rakni gond nélkül a 256 magos procit is egy tokba, csak annak az alapterületét már négyzetméterben lehetne mérni. Nekünk akkor sem az a lényeg, hogy 1000$, hanem az, hogy van, létezik sorozatgyártásban, technológiai fejlődés és árcsökkenés majdan az alsóbb szegmensben. Akinek kell ez a proci és ki is használná, az biztosan már be is építette a költségvetésébe, nem az a kérdés számára, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mikor fizetheti ki. Ezen az árszinten ez nem magyaroknak készült és nem játékra. Ez utóbbi fordítva lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) Dilikutya válasza orbano (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ráadásul nem is az otthoni mukiknak készült :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) Benőke


Benőke
őstag

Az áron nincs mit meglepődni, az intel minden volt , de olcsó sosem.
Pláne az új procik esetében.
Én csak a 4 mag létjogosultságát nem látom, home környezetben.
Szerverekben talán, de nem ilyen mem vezérlővel amivel most mennek. Így is érezni, hogy a mem sávszélesség fogja meg a procikat, mert többet birnának. 4 magnál ez fokozottan fog jelentkezni.
Ráadásul a programok párhuzamosítása sem egyszerű feladat, de ezt n szálon megoldani, még problémásabb. 4 magal nem fog annyival nőni a kihasználható teljesítmény mint kellene, videó, és render esetén igen, ha a megfelelő programot használja az ember.
Mindennek tetejében egy olcsó öszvér megoldásal akarnak kijönni 2db Core 2 Duo egy csomagolásban. Ez ugyan olyan kapkodásnak tűnik mint annó a D -s P4 -ek 2 mag egy tokban, az is csak egy öszvérmegoldás volt amit a szükséglet szült.
Ha mem vezérlőt nem változtatják meg gyökeresen, akkor nem sokra fogunk menni.
Azt leszámítva, hogy jó drága lesz. :(

(#36) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Amíg az AMD elő nem rukkol a maga 4magosával tarthatja is az árat az Intel az egekben.

Egyébként meg szerintem tökmindegy ki miért vesz vagy nem vesz ilyet szervernek, videótömörítéshez, fanatizmusból, felvágásból, stb. és, hogy van-e értelme az is tök mindegy. Lesz. Lesz még 8 magos meg kitudjahánymagos is. ;]

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#37) Dilikutya válasza Benőke (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyenlőre ennek az a lényege, hogy igen, megcsinálták, 400%-kal több mag, mint 4 éve. Addig nem hiszem, hogy nagyon fejlesztenék a platformot, amíg nem kezd elterjedni, és az AMD nem áll elő a saját megoldásaival. Biztos vagyok benne, hogy a megfelelő chipset már a spájzban van, és csak a megfelelő alkalomra várnak, hogy piacra dobják.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) xmacx


xmacx
csendes tag

és mibe fogadunk hogya köv generációs négymagos a Yorkfield -nek nem lesz jó a ma kapható 975 alaplap?
na? téteket kérek! 1:1000000000000000000000000000000000000

(#39) Zull válasza xmacx (#38) üzenetére


Zull
senior tag

Minek ebben fogadni? Elmondom ez mar honapok ota koztudott... Mert az mar 45nm, ddr3, es pci-e 2.0, es mind a ddr3hoz mar mas ch kell, kulonben a mai 975os lapokban is ddr3 lenne... Viszon mivel nincs beepitett memvezerol az intelekbe nezert pl a kb jovoheten megvett e6600am is fog benne menni :) Szal visszafele a socketben minden procival kompatibilisek a lapok...

(#40) Dilikutya válasza Zull (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mitől vagy benne biztos, hogy jövőre még mindig az a foglalat lesz, ami most? Sok minden megváltozik addigra. A DDR3-as érvelésed viszont egész egyszerűen nem állja meg a helyét. Nem kell feltétlenül másik chip ahhoz, hogy más tipusú memóriát használj, jó példa erre az i845 chip, ami SD és DDR memóriával is ment együtt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) t72killer válasza erdoke (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jelen helyzetben tleg nincs rá igényem, de akár home környezetben is el tomm képzelni h valaki sokat tömörít, és pl TV-ről video-t vesz fel amit dekódol: ennek a usernek már most simán megérheti a 4 mag.

Amire most igazán szükségem van egy tonna ram+ fél köbméter VGA:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hát nem tudom mennyire lesz ez a jövő, de tény, hogy nem egyszerű olyan többszálas progit írni ami megfelelően kihasználja a 4magot. 2 magot is nagyon nehéz a szinkronizáció miatt kb 85-90% a max hatékonyság amit el lehet érni a single órajelhez képest. 4magnál ez kb 65-70% lesz a 2maghoz képest..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#43) Tithian


Tithian
őstag

Méregdrága?
Most ennyiért csak kétmagos X6800-at kapunk, Kentsfieldet meg úgyis az vesz, aki ki tudja használni a négy magot. Ha valakinek négy mag kell, nincs sok választása.
Játékosoknak, átlagembereknek pedig mindegy, kettő vagy nyolc mag-e a tét.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#44) t72killer válasza Sárpac (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyzet az, hogy másképpen nemigen tudják fokozni a teljesítményt. a gigahertzek kergetése már a múlté...
Valamit tudnak javítgatni a mikroarchitektúrán - ez meg is látszik ha pl összehasonlítod a prescottot a cnroe-val, de ennek is van határa.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Utannajartam az Intel uj udvoskejenek es meglepo eredmenyeket talaltam rola. Jot is, rosszat is. Az Intel elso negymagosa a QX6700-as eloszor nagy ''osszeszerelok'' kapjak meg (Dell, HP, stb.) november derekan, vegen. Az ara elorelathatolag 999$ lessz. A teszteket olvasgatva a pzitivum a boduletes szamitasi teljesitmeny. Negativumot mar tobbet talaltam. Sokat fogyaszt, idle 110W, load 240W korul, rettentoen melegszik, leghutessel sokkal kevesbe huzhato, mint a sima ketmagosok. Ami meg elony lehet, hogy a max. CPU temp 100C es hogy ahogyan melegszik a proci, ugy lassul a vegrahajtasi sebessege, nem ugy, mint a Core 2-es prociknal, hogy tulmelegszik es egyszeruen lekapcsol. A masik komoly hatulutoje a procinak, hogy egyenlore egyedul az uj Intel Bad Axe 2 lapban fut tokeletesen, mert 400-as FSB fole hajthato, amivel a ramok nagyobb sebessegre osztonozhetoek. A lap titka az ujabb revizioju NB csippben rejtozik es a processor, NB kapcsolat joval tobb szalon fut. Regebbi lapokban is elfut, de problemak jelentkeznek, ha novelni akarjuk az FSB-t. Az orajelszorzo szabadon allithato mindket iranyba. Az araval kapcsolatban az a velemenyem, hogy a dragasaga relativ, ugyanis az X6800 araban aruljak, amit alapon tulteljesit, mint a tesztekben lathato lessz. A januarban megjeleno Q6600-as procik hozzak meg a varva vart arcsokkenest a mostani Core 2 Duo prociknal! :)

Nehany teszt az uj udvoskerol:

HARDWARE secrets:[link]
LEGIT REVIEWS (egyutt az uj Intel lappal):[link]
VR-ZONE:[link]
HOT HARDWARE:[link]

Komolyabb tesztek meg talalhatoak az XS forumban, de mivel a procik ES verziok, igy nemlatom ertelmet leirni a linkeket. Akit erdekel, megtalalhatja oket. :)

(#46) Zull válasza Dilikutya (#40) üzenetére


Zull
senior tag

Azert mert 2 uj foglalalt jon 2008-ban...

(#47) Speed


Speed
őstag

Szép lsz jó lesz kell egy ilyen :R :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#48) Tithian válasza Lalaboy (#45) üzenetére


Tithian
őstag

240W? :W
Ugyan már. A VR-Zone-on mérték a fogyasztását és közel sincs hozzá. X1900XTX-es géppel együtt fogyaszt 250W-ot, ami 15%-al több ugyanazon gép X6800-assal felszerelt variánsánál... [link]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#49) Sárpac válasza Tithian (#48) üzenetére


Sárpac
nagyúr

110Watt a TDPje!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#50) westlake válasza Dilikutya (#34) üzenetére


westlake
félisten

en itthon lakom :D

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.