Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

:Y

(#3) Vangelis válasza csudri (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) djyuri


djyuri
őstag

Milyen kár,hogy asztali pc-be nem fogok tudni ilyet beletenn egy jó darabig:O

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

RAMBU-nátor: I'll be back!

:DDD

#tarcsad

(#6) robekri


robekri
addikt

RD suxxx....
Olyan drága lesz, mint a sz@r![kép][kép][kép]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) t-shirt válasza djyuri (#4) üzenetére


t-shirt
veterán

Ha ezt a hír holnap jelent volna meg biztos lettem volna benne hogy vicc. :D

(#8) marcee válasza djyuri (#4) üzenetére


marcee
addikt

(Én pont akkor nyugodtam meg, amikor kidrült a szövegből, hogy asztali piacon egyelőre nem nyomul. Szvsz nem volt kellemes a Rambus/DDR csata sem, nekünk felhasználóknak sem. Nekem most ez DDR2 dolog sem tetszik igazán, ha majd az AMD is átáll akkor egye penész, de ne kelljen már memóriból is más amd/intel fronton.)

\m/

(#9) emvy


emvy
nagyúr

Nem értem. 6.4 GHz, és 8 adategység/sec. Ebből hogy jön ki 12.8 GBit/s?

while (!sleep) sheep++;

(#10) csudri válasza robekri (#6) üzenetére


csudri
őstag

Drága mint a szar? Kit érdekel? De legalább gyors! Ezt nem egyszerű usereknek csinálják!

Amúgy meg nekem már egy X850XT-PE is drága mint a szar! (és az is gyors) :D

(#11) emvy


emvy
nagyúr

Mi mindannyian egyszerű userek vagyunk. :)

while (!sleep) sheep++;

(#12) robekri válasza csudri (#10) üzenetére


robekri
addikt

:B

:))

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#13) Haaken


Haaken
tag

Azért nem semmi!!!

Majd lesz ez még számunkra is megfizethető!
Ha ilyen horribilis gyorsasággal fejlődik az iparág akkor nem is olyan sokára/persze akkora már ez is kifutó termék lesz/.:U

Minden VAN, csak jó helyen kell keresni!!!

(#14) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hát engem ''megfogott'' egy érdekes adat: késleltetés 40ns.Most ezt nem egészen tudom hogy kell értelmezni és/vagy összehasnolítani egy mai ddr-el de ez enyhén soknak tűnik.A graf. kártyákon ma 1.8-2ns-os memókat használnak átlagban ha jól tudom.A rambusnak sose az időzítés volt az előnye ezt tudom,de ez azért egy kicsit durva.. Amúgy akik az ár miatt aggodnak azoknak mondanám hogy minden új csúcs fejlesztés sokba kerül,de ezek jelentik a jövőt(hol van ehez képest a ddr2..,technikai paramétereket értve persze).A rambus azért nem tudott elterjedni(részben mindez) mert drága volt,és azért volt drága mert nem tudott elterjedni.Hű ezt most jól összehoztam:D szal azért ez kicsit összetettebb volt,de a lényeg hogy én nem zárkózom el az ilyen technológiáktól ''mert biztos drága'' lesz alapon.

(#15) polika


polika
senior tag

Nem kell sírni mert az asztali gépekbe nem nagyon szánnak ilyet mert ez a mostani Intel vagy AMD procikhoz nem nagyon menne. Mindkét proci szereti a kis latenciájú memória hozzáférést és elsősorban azzal lehet őket gyorsítani nem egy durva nagy sávszélességű (sebességű) de lomha latenciájú memóriával. Ilyen memória vmi csúnya nagy cache-vel rendelkező procikhoz jó ahol berak a cacheba egy falatra egy durva nagy blokkot aztán a cacheban már kis latenciával tudja feldolgozni gondolom teljesen más filozófiával kell egy olyan procit megtervezni amihez ez a memória típus optimális (a cell procik lesznek ilyenek ha jól szedtem össze a kevéske hírből amit idáig lehetett eről olvasni).

(#16) t-shirt


t-shirt
veterán

Ez effektív vagy valós órajel? Gondolom effektív, akkor ezeknek mennyi a valós órajele?

(#17) csudri válasza -FreaK- (#14) üzenetére


csudri
őstag

Ez a 40ns nem az amiről te beszélsz! :D

A mai DDR3200-as moduloknak 100ns felett van a késleltetése, úgyhogy az a 40ns nem olyan gány dolog ám. :D

(#18) csudri válasza polika (#15) üzenetére


csudri
őstag

Jaja a Cell mellé is (persze nem ilyen gyors) XDR ramot raknak majd. Kíváncsi leszek nagyon, jöhetne már az az E3, hátha ott látunk már valami konrétumot is nem csak a parasztvakítást.

(#19) Esmein válasza csudri (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az azért elég sokmindentől függ, fsb 215 2,5-3-3-8-1T késleltetés olyan 85 ns.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Milyen lapba megy, ezen gondolkodtunk már?

(#21) duracell89 válasza csudri (#17) üzenetére


duracell89
senior tag

enyemek
fsb: 266
idozites: 3-4-4-8
kesleltetes: 43ns
biztos olyan jo az a 40ns?
bar sajna nemigazan vagom ezt, nemtudom ez eszreveheto gyorsasagban, teljesitmenyben mennyire szamit (aranyaiban)

(#22) Zse'La válasza csudri (#17) üzenetére


Zse'La
csendes tag

Hogy is van ez?
Van egy DDR3200-es modulom (200MHz-es frekivel), mondjuk jó gány 3-4-4-8-2T időzítéssel. Ekkor mennyit is kell várni az adatra? Soha nem értettem, mit is jelent ez az 5 szám az időzítésben.
A 100ns-t kicsit durvának tartom, a 286-osokban volt voltak ilyen memóriák (bár akkor még nem voltak a burst-ös átvitelek)

Türelem rozsdát terem...

(#23) csudri válasza Esmein (#19) üzenetére


csudri
őstag

FSB 215 máris nem 400-as, hanem 430-as ddr. Én most a tök alap 400-as ddr-ről cl3-ről beszéltem. Úgy ha megfeszülsz se jön ki 100ns alá a késleltetés. :D

(#24) Deluxe00 válasza Zse'La (#22) üzenetére


Deluxe00
senior tag

DDR3200-ad van? az geci jo lehet 1600 mhz valódi sebességgel:)
Amugy a 100ns az amit az everest lemér neked. 3200-on olyan idövel kb 100-at kell kapnod

(#25) csudri válasza Deluxe00 (#24) üzenetére


csudri
őstag

Én is elírtam, mea culpa! Ő meg szerintem reflexből írta így, mert az enyémre válaszolt. :D

(#26) Esmein válasza csudri (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

400-on is valami 95 ns, mondjuk az már tényleg majdnem 100ns. Ugyanez a64 vezérlőjével kicsit alacsonyabb érték :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27) Zse'La válasza csudri (#25) üzenetére


Zse'La
csendes tag

Igen onnan vettem a példát, bár egy fél pillanatig bennem is felrémlett, hogy nem így kéne írni :B

Türelem rozsdát terem...

(#28) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Nálam 2,5-3-3-6-al 400on 89-90 szal kb reális az a 100

(#29) Zse'La


Zse'La
csendes tag

Bár válasz nem jött a kérdésemre, úgy tűnik a beküldött eredmények alapján a késleltetés = időzítések összege / FSB.

Everesttel nem mértem még késleltetést, de az gondolom a teljes késleltetést méri (memória, chipset, proci, alaplap), és nem csak a memóriájét. Ezért is lehet, hogy A64-en kisebb késleltetést mér.

Türelem rozsdát terem...

(#30) L3zl13 válasza emvy (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom hogy jön ki, csak megjegyzem, hogy az alap órajel az csak 4,8GHz, és (szerencsére) nem 8 adategység/sec hanem 8 adategység/órajel.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) crab válasza t-shirt (#16) üzenetére


crab
senior tag

szvsz 600 mhz
mod: azaz 800 :))

[Szerkesztve]

(#32) t-shirt válasza crab (#31) üzenetére


t-shirt
veterán

Az nem is olyan sok, a vga karimon is megy 600MHz-en a ram igaz nem végez órajelenként csak 2 műveletet :D

(#33) crab válasza t-shirt (#32) üzenetére


crab
senior tag

na igen...:) egyébként volt szó valami qdr(4 művelet/órajel) ramról is nem? azzal mi van?

[Szerkesztve]

(#34) LordX válasza csudri (#18) üzenetére


LordX
veterán

A PS2-ben is RDRAM van..

(#35) djyuri válasza marcee (#8) üzenetére


djyuri
őstag

Akkor egy picit átfogalmazom.
Előszőr is lásd a konfigom a nevemnél.
És ezáltal én nagyjából arra értem,hogy nem tudom a hagyományos RDRAM kezelő alaplapomba beletenni,mert nem látná,vagy bele se menne:O

(#36) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Találtam egy cikket ahol elég jól látni mindent:)
Még az eljövendő GDDR3al is összevetik:)
Bővebben: link

(#37) Bocy


Bocy
csendes tag

Ez az átviteli sebesség azért nem semmi :)

(#38) Somydemy


Somydemy
senior tag

:C:Y

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#39) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az a baj mindössze hogy mire az Intel vagy az AMD ilyen sebességű memóriákhoz fogy igazodni(fsb pl) addigra ez már rég elavult lesz..(~4-5év..)

(#40) Raymond


Raymond
félisten

Az alaporajel a 4,8Ghz valtozatnal 600Mhz es az Octal Data Rate technologiaval erik el a megadott eredmenyeket. Ugyanugy mint ahogy a DDR400-as modul kulsoleg csak 200-or jar, a 6,4Ghz XDR is kulsoleg csak 800-on jar.

Szerk: Bocs mar leirtak, de 30-ra vagyok allitva es nem lattam a masodik oldalt :)

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.