Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richard


Richard
őstag

Hát sztem elég érdekes:)

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ekkora egy hülyeséget mint ez...! Most komolyan, itt mi értelme van a víznek!? Simán tehettek volna vörösrezet is az egész vizes rész helyére... a hőt az is kivezetné a bordához. :O

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) woody


woody
csendes tag

Ha valaki megveszi kerem szoljon. Nagyon kivancsi vagyok ra...

(#4) Richard válasza Panther (#2) üzenetére


Richard
őstag

Pontosan! És akkor fele ennyi nem lenne az ára:)

(#5) Male


Male
nagyúr

1: Miért nem réz vezeti el a hőt?
2: Ha már ilyen magas a hűtő, miért nem csinálták nagyobbra a hőleadót (pl kétszer ilyen szélesre, és két halk ventivel)

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy olyan hűtőket miért nem csinálnak, amin keresztülfúj a levegő? Szerintem sokkal logikusabb lenne, mert nem keveregnének a molekulák össze-vissza, hanem egy szép szabályos úton mozognának.

Na mindjárt lerajzolom mire gonolok inkább...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Panther válasza Panther (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) Panther válasza Panther (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lemaradt:
®©™ by Panther mielőtt vki ellopná az ötletem :) (Bár úgyis az lesz, mert ez fenomenális! :DDD)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) mzperx


mzperx
aktív tag

Szerintem ennek a megoldásnak csak alapelvében van a hiba, miszerint a hőt a tében nem viszi jelentősen odébb....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#10) Richard válasza Panther (#7) üzenetére


Richard
őstag

Sztem a Coolink már csinált ilyen hűtőt, aminek a 2 oldalán van a venti.
De lehet tévedtem:)

(#11) Richard


Richard
őstag

off

Hogy is kell képet beszúrni?:DD

on

(#12) Panther válasza Richard (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem, az nem ilyen, nem megy át rajta a levegő, mert középen van egy függőleges ''válaszfal''. Amúgy ott mindkét venti befelé fújja a levegőt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Panther válasza Richard (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

pl:
[IMG]http://www.valami.hu/xyz/kep.jpg[/IMG]
Na meglátjuk ebből mi lesz egy sorral feljebb :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) Panther válasza Panther (#13) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

hoppá, sikerült :) Nem alakította képpé. Na vajon hogyan csináltam?! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) mumus


mumus
csendes tag

Erről a cuccról már írtak A Magyar Pc-ben is csak ott azt írták, hogy nem víz van benni hanem valami másmilyen lötty és -10°C-on tartja a procit .

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#16) Sikló válasza mumus (#15) üzenetére


Sikló
tag

-10 fok??? Nem túl hideg az?

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#17) bdav


bdav
őstag

Kis átalakításokkal életképes lehet a dolog: megveszed a cuccot és csinálsz hozzá 2 csövet meg egy külső hőleadó cuccot (megsporolod vele pl. a pumpát meg ilyeneket). De lehet hogy ehhez drága.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) bdav válasza mumus (#15) üzenetére


bdav
őstag

Ezzel az a baj, hogy a másféle löttyöt is csakcsak hűteni kell valahogy ;) Szóval HA beleraknak egy jó nagy fajhőjű cuccot berakják a mélyhűtőbe és lehűtik -10 fokra, akkor is fel fog melegedni, csak idő kérdése. A proc hőmérséklete ilyen rendszerrel soha nem lehet kisebb mint a környezeté.

Modderek gondolkozzanak el a következőn: fagyállós vízből készült szép nagy tartályt berakunk a mélyhűtőbe (ez lesz a hőcserélő) hűtőre furunk két lyukat itt megy majd át a víz és ilyenből építeni hűtőrendszert :)) Kis lakásban élőknek ideális :DD

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#19) Richard válasza Panther (#12) üzenetére


Richard
őstag

Jha értem. Akkor mégsincs ilyen:)

(#20) Panther válasza Panther (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Naa... szerintetek milyen lenne?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) andorpapa válasza Panther (#20) üzenetére


andorpapa
őstag

Már megelőztek, anno az Alpha próbálkozott ilyennel, meg a kék és sárga Zen cuccok is ezt a kialakítást követték (emlékeim szerint a Just Cooler is próbálkozott ilyennel, de ebben nem vagyok biztos), de gyorsan kihaltak, mivel nem jobb, mint a hagyományos kialakítás. Ha modellezed a ventilátor által megmozgatott levegő mozgását, rájössz, hogy egy csomó helyet nem érint a friss levegő, ráadásul pont olyan helyen, ahol az létfontosságú lenne.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#22) iguana


iguana
őstag

nah, ekkora baromságot is rég láttam! 36 dB?! én azért csinálnék vízhűtést, hogy halkabb gépet kapjak. erre ugyanolyan hangos :DD
ON

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#23) pepepapa válasza Panther (#7) üzenetére


pepepapa
tag

Ezen már én is spekulálgattam sztem életképes ötlet talán azzal a kiegészitéssel, hogy egy csövön szivhatná a friss levegöt a házon kivülről és folytatólag a másik csövön a meleg levegőt teljes egésszébe ki lehetne tessékelni a házon kivülre már sztem az sokat javitana a hütő teljesitményen, hogy nem kavarog bent a meleg levegő mert a mostani rendszerek egy részét a meleg levegőnek forgatják vissza ami ugye nincs jó hatással a hőleadásra a be-és-ki vezető cső lehetne ''harmonika'' gumi, hogy acustikailag ne erösitse a légáram és a ventilátor zaját, a venti meg a rendszerből adodoan lehetne 9-10 cm-es és igy alacsonyabb ford-kissebb zaj- megfelelő légáram. a hőcserélő ''borda'' természetesen vörösréz. gondolom a memoriák is dijaznák, hogy nem a procról lejövő forró levegöt kapnák.Ha nagyon ráérnék egyszer lehet meg is csinálnám. Bár épp három napja vettem egy glac iglo 2500-prot. Amire RICHARD gondolt valszinü a coolink H1-H2-twinbreez aminek nagyon is szimpatikus légáramlási mutatoi vannak a mem és a többi alaplapi alkatrész szemszögéből nézve szivja a friss levegöt a meleget pedig a ház oldalára merőlegesen fujja ahol az jól egyben tartható esetleg egy oldalsó és a ház hátán lévő ventivel a házból könnyen kitessékelhető. nagyon szimpi ha rézből volna csak ilyet váklasztanék de sajna csak a magja az a borda alu bár igen jól van integrálva. bocs ha kicsit hosszu lett.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#24) Panther válasza andorpapa (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

...Például?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) utax válasza Male (#5) üzenetére


utax
aktív tag

vagy akkor már heatpipe

Use the force, Dude !

(#26) Juliuska válasza Panther (#6) üzenetére


Juliuska
senior tag

Szerintem, eljön az ideje a Te TALÁLMÁNYODNAK is, csak előbb az okos fejlesztők összehoznak pár hasonlóan jó hatásfokú ketyerét, majd ezeket összeintegrálják. Kihozzák a hyper KOMBÓ kütyüt (aminek ugyan még mindíg sok hátránya van...), majd az ULTRA KÜTYÜ-t, ami + tök jó lenne, ha... a végén ráébrednek, hogy elcsesztek egy vagonnyi pénzt a semmire. Jön egy jó 5let, vagy 1 füles, mondjuk tőled, s +alkotják a HYPER-HYPER KÜTYÜT. Szép is ez, Te örülsz, hogy +valósult az elgondolásod, csak a zzsééét nem veszed észre! Hááát azt nem TE kapod!

Akarod még azt a levegőátfúvásos rendszert +osztani..?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#27) maniac


maniac
senior tag

Kene csinalni egy ceget: Prohardver Cooling Company(C)(TM)(R)... :) . Egyebkent visszaterve a topicra : latszik hogy nem a meret a lenyeg, de az Isten szerelmere! mi a l*f*sz*rt kell egy vizhutonek kicsinek lennie, ha egyszer hangosabb is meg kisebb hutokepessege van mint a nagynak????

(#28) Tchoepi válasza Panther (#6) üzenetére


Tchoepi
tag

Ha ezt komlyan gondoltad, akkor képezd magad még egy kicsit. Javasolt témák: áramlástan, hőtan (pl. vegyipari műveletek tankönyvek). Azon belül is: hőátadás/hősugázás/hővezetés, illetve lamináris/turbulens áramlási modellek. :( :(

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.