Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

nforce-lap ati kártyával?
mókás :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) Turmoil válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Miért is ne. Mindenből a legjobbat:)

Egyébként, ha a Matrox nem ad ki fél éven belül egy normális középkat. kártyát, akkor nekem is ATI lesz a gépemben. A többi már adott:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) Egon válasza Turmoil (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne rontsd a helyzeted...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) simonzé


simonzé
addikt

Én meg otthon görcsölök az 1,6XP-vel. :))
Kár hogy csak a ''nagy'' gyártók kapják meg. Én 2 gépet raktam össze eddig Decemberben. Az már ''NAGY''? :DD

I don't fit in. I fit out.

(#5) boygo


boygo
aktív tag

Biztosan a 2800+xp elég húzós lessz. Szerintem kifognak valamit találni az nvidiások, hogy az nforce-chipes lapokba ne remekeljen az Ati kártya.
Valami kézifék vagy ilyesmi.;]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#6) Turmoil válasza Egon (#3) üzenetére


Turmoil
senior tag

Már vártalak... Obi Van:)) És fordítva! :t

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) Turmoil válasza boygo (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

ATi meg csinál egy olyan drivert, amitől nVidiás kártyának hazudja magát a Radeon, és így a lap megduplázza a teljesítményét:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#8) GeorgeTerror válasza Turmoil (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Vártam már, hogy elkezdődjön...
10 hozzászóláson belül flame lesz, vagy elsüllyed a topik
mindegy mijen proci csak óccsó és jó legyen

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) boygo


boygo
aktív tag

Yeeessss !! :DD

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#10) bazs


bazs
aktív tag

Vajon ezzzel hány légköbmétert lehet majd felfűteni? :)) :))

Pont most fogyott el...

(#11) khalox válasza bazs (#10) üzenetére


khalox
őstag

Lehet érdemes rákötni egy keringetőszivattyút meg a radiátorokat :D

(#12) Egon válasza Turmoil (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

:) És ha belegondolok, hogy eddig - figyelem, emberek! - Inteles gépe volt...:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) bazs válasza khalox (#11) üzenetére


bazs
aktív tag

Aztán döntse el aki tudja, hogy vízhűtés, vagy vízfűtés :)) :)) :))

Pont most fogyott el...

(#14) Turmoil válasza GeorgeTerror (#8) üzenetére


Turmoil
senior tag

Bocs, de a háttérinfót nem tudod:)

Egy hete felhívott Egon és miután beszélgettünk, még feltette a kérdést, hogy hogy is lehet, hogy miközben egy 500-as Celeroncsról írok, AMD fan jelleget mutatok kifelé. Aztán múlt pénteken bevásároltam: Chaintech Zenith 7NJS, XP 2400+, stb...
Erre jött a megjegyzés:t

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#15) bazs válasza Turmoil (#14) üzenetére


bazs
aktív tag

Rendben megy a gép?
Nincs vele semmi gond? (melegedés)

Pont most fogyott el...

(#16) Turmoil válasza bazs (#15) üzenetére


Turmoil
senior tag

65W az semmiség. Tettem rá egy CoolerMaster HSC-V62-est.
Még nem nyomtam rajta sok tesztet, de 50 fok fölé nem ment a proci, és a venti sem pörgött 3600 fölé. A V62 3000-től indul és ha nagyon melegedik a proci, akkor 6800-ig is felkúszik. Szóval anniyra még nincs leterhelve. Ezt 2 GHz-en csinálja. Elnézve a teljesítménygrafigkont, 2166 MHz-ig simán fel lehet nyomni, az csak +3W. Mondjuk még csak az asztalomon van összerakva, zárt házban kicsit több lehet, de akkor is csak a venti fog jobban pörögni.
A stabilitással még gondok vannak, de nem csoda, oprendszer alatt cseréltem gépet:) 98lite nem örült a dolognak. Sajna nincs egy fölös vinyóm, ahol 0-ról húzhatnám föl a cuccot. No meg egy bios-frissítés is jön előbb, hogy tudjak szorzót is buherálni. Majd mesélek még, ha lesz időm foglalkozni a géppel.

Parciék is tesztelnek tudtommal egy ilyen lapot, nem akarom elvenni a kenyerüket:)
Mindenesetre első nekifutásra az integrált LAN nem volt hajlandó működni:) Meg még volt egy-két meglepetés, pld. igencsak célszerű az IDE prefetch, vagy milyen opciót letiltani a BIOS-ban. Ezen kívül az AGP aperture hiába van beállítva, nem használja. Ennek eredménye 3DMark2001SE alatt, hogy a high detail dolgok kb 5 mp-enként rajzolnak képet, miközben a low detailok kb. 5x akkora fps-t produkálnak, mint a celeroncs500-amon. Matrox G400.

Szóval ha lesz új winyóm, akkor lesz friss oprendszertelelpítés, addig semmilyen problémát nem tekintek komolynak.

De egy biztos, melegedéssel nem lesz gond, emiatt nem kell aggódni!

Ja és még egy dolog! TBred-B-hez nem lehet(?) lesarkazásgátlót kapni, a korábbiak nem jók rá!!!!!!!! A boltos srác mutatott egy emiatt szétégett procit:)
Egyébként nagyon óvatos voltam és könnyedén, kézzel felcsatoltam a hűtőt, elsőre, minden rendben volt.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#17) GeorgeTerror válasza Turmoil (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Szerinted én mit cseréltem ecs k7s5a+1.7-es athlonxp-re?
(abit sl6 i815+700-as cel)
igen rablóból pandúr. és tuggyátok mit nem bántam meg

off

amit megbántam az az inno3d vidikártya tegnap csere lett gainwardra, mert behalt. menni ment sőt nyitott házzal sokáig bírta, de csak feladta

on

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#18) Ahhoj válasza Turmoil (#16) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hú te. Áradozz még egy kicsit a lapodról. Én is ilyet akarok venni :)
Vagy Parci! Mikor lesz már kész a cikk?

(#19) Turmoil válasza Ahhoj (#18) üzenetére


Turmoil
senior tag

Még nem tudok. Majd ha már mindent összeraktam és faintosan működik. Ahhoz viszont idő kell. Az elején kapkodtam és jól megszívtam:(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#20) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#8) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nem lett flame.

Nekem a 1.7-es xp-m 44-48 fok között kolbászol.Titan D5TB-vel és egy hátsó táp alatti ventivel amejik befúj. És sokkal jobb, mint a régi 700-as celeronom. A sis chipset meg egyenesen fenomenális az i815-höz képest. Na valaki? :D

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) Turmoil válasza Ahhoj (#18) üzenetére


Turmoil
senior tag

Kapott a lap új BIOS-t. Az eredménye: szorzóállítás fizikai beavatkozás nélkül.
Első kisérletem az volt, hogy a 133*15 helyett 166*13 lett az fsb/szorzó. WCPUID XP2700-nak ismerte fel! :))

[L]http://w3.enternet.hu/vero/WCPUID2.jpg[/L]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#22) Egon válasza Turmoil (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak így tovább!!! :) Hajrá, használd egészséggel!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Ahhoj válasza Turmoil (#21) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

állat :))
nem mondom, hogy nem irigyellek :))
karácsony rulz :DD

(#24) Tompo válasza Egon (#22) üzenetére


Tompo
aktív tag

Én vagyok az ellenpélda :))
AMD ==> Intel
P4 1,6 @ 2,4

(#25) Egon válasza Tompo (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Parci válasza Turmoil (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nálunk is ment 190-es FSB fölött, dual-DDR 433-mal pedig egész fincsi eredményeket tolt UT2003 alatt :). A teszthez kell még pár nap, mert más lapok is lesznek benne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Turmoil válasza Parci (#26) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ezt még nem próbáltam ki, bár Samsunk 400-as RAM-ot vettem és csak 1-et. Ha nagyon hiányzik, majd veszek mellé még egy 256-ost (januárban, olcsóbban:) )

Bár most a fő projekt az oprendszer újratelepítése lesz, mert ami most van, az már nagyon öszvér lett sajna:(

W2K alatt mennyivel mennek rosszabbul a játékok?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#28) Ahhoj válasza Parci (#26) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

És még kb. mennyi az a pár nap?

(#29) LukE válasza Turmoil (#27) üzenetére


LukE
veterán

''W2K alatt mennyivel mennek rosszabbul a játékok?''

Most ráküldtem 2k-ra egy 3dmark2001-et, 10745, XP alatt is kb. ennyit adott. detonator 3x.xx-el, W2k-t nem játékra optimalizáltam:). Fut háttérben sql szerver meg mindenféle baromság. XP alatt néha azt is megcsinálta, hogy ha nem boot után rögtön indítottam, 7-8000 pontot adott???

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) Ahhoj válasza Turmoil (#21) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Én látom rosszul, vagy a 7njs-hez tényleg nem adnak fejhallgatót??? :(

(#31) Ahhoj válasza Ahhoj (#30) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Kérlek mondjátok, hogy ez nem igaz :DD

(#32) LukE válasza Ahhoj (#31) üzenetére


LukE
veterán

Nem igaz!!!, de lásd, milyen könyörületes vagyok, ingyen elszállítom tőled:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) Ahhoj válasza LukE (#32) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

:))
És akkor miért van az, hogy sehol se írják, hogy lenne hozzá?
Még a chaintech honlapján se írják.
de a 7vjl-hez meg már írjáj...
remélem lesz hozzá, ha már ennyibe kerül :D

(#34) Flashcash válasza simonzé (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Video tömörítésre és DVD rippelésre nincs elég erős proci.
Nekem még egy 5Ghz AMD is kevés lenne rá mert így is jó darabig elszámolgatna egy 2 órás filmen.
Hagyományos alkalmazások viszont tényleg nem tudják kihasználni talán majd a Longhorn + most egy két durva játékprogram.

(#35) Turmoil válasza Ahhoj (#33) üzenetére


Turmoil
senior tag

Jól látod:(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#36) HSNet válasza Flashcash (#34) üzenetére


HSNet
aktív tag

Jól mondod, én momentán videót szerkesztek DVD-re, 6-8 fps-sel megy az újrakódolás (alkalmazástól függően), mindezt úgy, hogy a bemenet és a kimenet is 6MBit-es Mpeg-2. Ha bitrátát is kell változtatni, akkor még lassabb. Mindezt 1 2000+ -os XP-n, KT400-as deszkában. Majd talán egy Dual Hammer konfiggal lehet valós időben dolgozni anélkül, hogy venned kéne egy több 100e forintos mpeg feldolgozó kártyát, ami az alaplapok 2%-ával hajlandó működni, de ott is csak bizonyos megkötésekel (rakd az x-dik slotba, vidkártya ez és ez lehet ezekkel a meghajtókkal, stb :O ). Szóval igenis kellenek az erős procik. Minél erősebbek.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#37) Ahhoj válasza Turmoil (#35) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

NEEEEEEE :O:O:O
Ezt nem hiszem el, ennyi pénzért miért nem bírták már ehhez is odarakni azt a ******** fejhallgatót??? :O:O:O

(#38) Turmoil válasza Turmoil (#27) üzenetére


Turmoil
senior tag

Megnyugodtam:)

Régi 1.7 GB-os vinyóra felraktam W2K-t próbaképpen (200*10-es FSB/szorzó mellett).

Minden driver elsőre tökéletesen felment, egyszer sem fagyott, resetelt, egyáltalán semmi gond nem volt vele. AGP aperture működik normálisan, ennek eredménye, hogy a 3DMark eddigi 480 pontjából 1359 lett:) (Az öszvér Win98 alatt csak 640-ig jututt ezen a lapon:DD

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.