Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes. Nem tudom, egy mágnesrezonancia laborban megéri-e lecserélni egy jól működő gépet. Valahogy kétlem hogy egy vadiúj csúcsgép kompatibilis lenne az ottani eszközökkel... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Protezis


Protezis
őstag

''...az elavult géppark üzemeltetése jelentős többletköltséggel jár, ezért érdemes rendszeresen frissíteni a gépparkot...''
Hat hogy az aramszolgaltato is igy gondolkodik, az nem ketseges. De ami mukodik immar 20 eve, azt miert kell lecserelni :F

(#3) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Nem is értem, hogy az intel miért nem a NASAt, vagy a hadsereget kapacitálja, hogy cserélgessék le a 286/386osokat, amik az űreszközök egy részét, mindenféle vadászgépeket és a fél nukleáris arzenált vezérlik. Pedig egy 20 éve írt 100kByteos program futtatására biztos sokkal jobb lenne egy 4GHzes dual-core proci, meg vagy 2G ram. Egyszerűen elengedhetetlen :)

(#4) csiga997 válasza Protezis (#2) üzenetére


csiga997
őstag

De ami mukodik immar 20 eve, azt miert kell lecserelni

Hogy ne kéne már lecserélni, az áldóját? Hát hogy lesz így profit?
:D

Kiváncsi lennék, hogy a most az Intel által ''legkorszerűbb'' számítógépre cserélt berendezések hány százalékban képesek tökéletesen ellátni a korábbi feladataikat?
Elfut-e rajtuk a régi szoftver, mennek-e bennük a régi, speciális bővítőkártyák (ISA busz, ugye), ésatöbbi...

(#5) ^Bundi^ válasza Protezis (#2) üzenetére


^Bundi^
senior tag

pont ezt akrtam kérdezni..emhiszem, hogy 1 25 éves a 80as években beszerzett gépben túl sok minden elromlott volna az elmúőlt idúőkben, mert akkor kénytelenek lennének cserélni ugyanis az alkatrészek nem beszerezhetőek hozzá...
ellenben évente lecserélni a gépparkot igenis drága...

Nos Omnes Una Manet

(#6) deicide


deicide
veterán

''A csipgyártó közleményes szerint egészségügyi'', ezzel a mondatkezdettel vannak gondok szerintem, azonban az alapötlet valóban megkérdőjelezhető, ugyanis nem kell azért egy máig jól működő rendszert lecserélni, hogy az Intel zsebe még vastagabb legyen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7) ^Bundi^ válasza deicide (#6) üzenetére


^Bundi^
senior tag

most jool lecserélik és innentől kezdve rá vannak kényszerítve a folytonos cserére.:S

Nos Omnes Una Manet

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem lennék meglepve, ha a győztes mosolyogva elfogadná a gépet, aztán a régit tovább használná... ahova eddig elég volt 8MHz és 640KB mem, oda nem fog hirtelen kelleni 2GHz és 1GB RAM... legfeljebb beállítják mellé, más feladatra.

(#9) L3zl13 válasza ngabor2 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, de ''cseréről'' van szó. Tehát gondolom oda kell adni a régit... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#10) finest


finest
őstag

Nyúltenyészet körüli adminisztartív munkák...LOL!

Kár volt lecserélni őket, retro rulz!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) Rive válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Rive
veterán

Tehát gondolom oda kell adni a régit...
Valószínűleg...

SZVSZ aki a vázolt feladatkörökben működő gépeket lecseréli, az meg is érdemli.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) hcs


hcs
csendes tag

''minél öregebb egy gép, annál többe kerül működtetése, mivel ezek a rendszerek rengeteg időt, emberi erőforrást és alkatrészt igényelnek, mely megdrágítja javításukat''
Kíváncsi vagyok, Mari néni a nyúltenyészetben mennyit fordított tuningra vagy javításra.Szimplán hülyének néznek mindenkit, ez a dühítő.

[Szerkesztve]

(#13) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Ez tipikusan az az eset, amikor a marketinges kitalál valamit (esetleg olvasta egy másik, pl. az autóiparban dolgozó marketinges által írt könyvben), a szakmabeliek meg csak röhögnek rajta. Mert aki ért a számítógéphez, az tudja, hogy a 15-20 évvel ezelőtt épült gépekkel tipikusan kevesebb szívás van, mint az elmúlt 5-10 év terméseivel. Különösen röhej a speciális, pl. vezérlési feladatokat (mint a cseh és a szlovák győztesnél) ellátó, félig-meddig beágyazott rendszerként működő PC-ket felhozni példaként. Itt a jól beállított rendszer többet ér, mint a vadiúj Conroe processzoros csoda, és az egész rendszer teljesítményéhez nem biztos, hogy valamit is hozzáadunk, ha lecseréljük azt az 1 db számítógépet.

És persze ha fogadni kéne, hogy 10 év múlva a vadiúj 500GB-os vinyó fog működni, vagy a 20 éves 10MB-os, én az utóbbira fogadnék.

(#14) nap


nap
addikt

Van egy regi gepesz mondas: ''Ami nem romlott el, ne akard megjavitani.''

Uj gepet rakni regi rendszerbe mindig maceras. Rengeteg szivas van vele, ha egyaltalan megoldhato.
Szegeny fizikusok ezt jol megkaptak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) Freezura


Freezura
tag

Ha tudtuk volna itt a cégnél ezt a versenyt, még nyerhettünk is volna akár!

A mérőszobánkban napi 16 órát megy egy 3D Mérőgép, ami 1984-es gyártmány, egy HP géppel. Egyszer szét kellet szednem vinyót cseréltünk benne (20MB) és megpillantottam egy 1978-as Intel chippet benne. Ha jól emlékszem a 4 v. 8 MHz a proci és 256Kbyte memó van benne, DD-s Floppy lemezegység.

A Boot képernyőn valami 1982-es dátum is látható. Egy speciális ''software'' fut rajta, ezért nem lehet fejleszteni más gépre, mert az egész vezérlést le kellene cserélni.



[Szerkesztve]

(#16) Male


Male
nagyúr

Vajon hányszorosát fogyasztja az új gép a réginek? ;]
(mivel Conroe még nem igazán van forgalomban, képzelem mit kaptak...)

A nyúltenyészetben elmondták, hogy a gyorsabb procitól gyorsabban szaporodnak a nyulak? :DDD

(#17) Erasmus válasza Tyberius (#13) üzenetére


Erasmus
őstag

nekem is valami ilyesmi jutott eszembe a hír írása (a közlemény adjusztálása) közben. ez a kampány félrement egy icipicit, csúnyán kilóg a lóláb. ha én győztem volna a versenyen, megtartottam volna a régi gépet, jól.

(#18) Sipi válasza Erasmus (#17) üzenetére


Sipi
addikt

Az ilyen, átvett cikkek esetén Ti hozzátehettek az eredetihez? Pl. ezt a véleményedet beírhatnád a végére, akár zárójelben? Szerintem sokat nyomna a latban, ha az egyre több ''bulváros'' hírben is megjelennének kommentárok. Ez a cikk is ezzel a topikkal együtt alkot igazán egészet.

Üdv,
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#19) Rover623 válasza Erasmus (#17) üzenetére


Rover623
félisten

A 90-es évek elején egy, a számítógépbe épített speciális lejátszókorongnak köszönhetően a PC alkalmas volt arra, hogy nagyobb összejövetelekre és különféle eseményekre készült videofilmeket feliratozzanak vele.
A fordítás után el is olvasta vki a cikket...mondjuk egy hozzáértő...?;]

primus inter pares

(#20) Yaye válasza Erasmus (#17) üzenetére


Yaye
őstag

De most tényleg, nem lehetne az utolsó bekezdést hatalmas <BS></BS> (bullshit) tag-ek közé tenni? Ökölbe szorul a kéz mikor ilyeneket olvas az ember. :(((

(#21) Erasmus


Erasmus
őstag

de, persze, mi szerkesztjük a lapot, rajtunk múlik, hogy mi kerül egy hírbe. itt úgy gondoltam, hogy elég lesz az egész iskolásan tanítani akarását jelző ''tanulság'' alcím bedobása kommentnek a kampány mondandóját összefoglaló utolsó bekezdéshez. bár általában objektivitásra törekszünk – néha nem ;] –, de lehet, hogy elfért volna több is. viszont mint a hozzászólások mutatják, a mi olvasóinknak nem kell mankó ahhoz, hogy lássák a lényeget :)

az a lejátszókorong tényleg rejtély, báz. sajna a fordítás forrása nincs meg, de így is értelmezve lett a szöveg, az anyag ui. így szól: ''különféle eseményekre készült videofilmeket computer animációval lássanak el.'' :DDD

(#22) Rover623 válasza Erasmus (#21) üzenetére


Rover623
félisten

Gőzerővel keresem a forrást, de sajnos a legtöbb link nem túl hiteles forrásokra mutat: csehek, románok...:(

primus inter pares

(#23) Rover623 válasza Erasmus (#21) üzenetére


Rover623
félisten

Ez egyre cifrább...:DDD
Ez egy tavaly nyári verseny volt...akkor az Intel meg is említette.
Ellenben a Bolgárokról sehol nincs szó...:U
Az idén meg pláne...
Hogy is van ez...:F

primus inter pares

(#24) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Ehhez még hozzá kell tenni, hogy sok esetben egy régebbi PC-t nem, vagy csak nagyon nehezen lehet helyettesíteni új számítógéppel. Gondolok itt a Lomnic csúcsra például, aminek a tetején minden valószínüség szerint nem USB 2.0 portra csatlakozott az a mérőeszköz (és a célszoftver sem biztos hogy fut a mai gépeken)

Minden multi cégnél létezik egy ''Bullshit Generator'' nevű eszköz amelyet ha elindítanak képes a semmiből ilyen ötleteket gyártani mint ez a verseny (és mellesleg legyártja hozzá a sajtóközleményeket sok hónapra előre.


GP-Sz: Valószínüleg azért nem cserélik le az űreszközökben a 386-os processzorokat, mert a kozmikus sugárzástól képtelenség (gyk: túl költséges) megvédeni azokat.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#25) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Nálunk a dugó téren elromlott a híres zenélő szökökút. pontosabban az a komodor64 romlott el benne ami a zenét és a ''fényeffekteket'' vezérelte.

a környezetgazdálkodási kht akinek ez a hatáskörébe tartozik meg mit csinált!?

Az ujságban azt nyilatkozták hogy: megvették már az új számítógépet, (egy laptopot) (sejtitek szerintem ti is hogy egy laptop mennyire alkalmas egy köztéri szökőkút vezérlésére... :o ) (gondolom másfél millióért :o )
A program hozzá amit úgy ir meg egy pesti cég megint nem két forint lesz, nameg még akkor az sem volt biztos hogy a gép tudja majd vezérelni a megmaradt mágneskapcsolókat vagy azokat is cserélni kell

és a slussz poén hogy mindezt az önkormányzat azaz az adófizetők pénzéből... :o

(#26) L3zl13 válasza Rommel6600 (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De gyökerek.
Felraktak volna rá egy C64 emulátort, és mehetett volna a régi progi tovább. :DDD

Persze a legjobb lett volna valami embedded célhardveres megoldás. Nem biztos, hogy drágábbra jött volna ki, mint a noti.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) polip


polip
addikt

nekem is van itthon egy klassz kis gépem...

egy IBM XT Junior névre hallgató remek kis konfig, a 80-as évek elejéről...

hibátlanul működik a Hercules monitorral együtt, és a GYÁRI SZÜV GARANCIAMATRICA is sértetlen a baby-házon!!!!

és nem mellékesen remekül fut a 640k memórián a mahjongg :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#28) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Az indexnek még sikerült fokoznia a dolgot:

Megtalálták a régió legbénább számítógépeit
Az Intel a térség leggyatrább számítógépeit kereste. A felmérésből kiderül, hogy minden országban található pár roncs, ezeket gyakran tudományos kutatásokhoz használják.


Gondolom a derék újságíró el sem tudja képzelni, hogy egy számítógépet nemcsak úgy lehet használni, hogy fut rajta az xp, meg a word, meg lehet rajta pasziánszozni egész nap, hanem esetleg létezik olyan, amikor kvázi beágyazott rendszerként üzemel, egy db célprogram fut rajta és miután az általa vezérelt méregdrága hardvert sem szándékozik kidobni a felhasználó, így értelemszerűen a számítógépet sem. És új szoftvert sem fog fejlesztetni milliókért egy új géphez, amikor az is csak ugyanazt csinálná, mint a régi. Szerintem marhára meglepődnének sokan, hogy miféle ''ócskaságok'' vannak egyes csúcstechnológiás eszközökben.

És persze ha valaki mondjuk készletnyilvántartásra használ egy régi pct, akkor, ha meg van elégedve a régi programmal, szintén felesleges lecserélni csak azért, hogy szép grafikus felülete legyen.

Szerintem a régió legbénább pcje nem azok közül a gépek közül kerül ki, amelyeket használnak, hanem amikor a mittudoménmelyik minisztérium megveszi a kétprocesszoros szervert 4G rammal kétmillióért és szövegszerkesztésre használja. Vagy még arra sem.

[Szerkesztve]

(#29) L3zl13 válasza GP-Sz (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz a régió legbénább gépei azok lesznek amit kapnak cserébe a régiek helyett, amint a lúzerek rájönnek, hogy a régi jó progik nem működnek az új csodamasinákon, és az új gép árának esetenként többszörösébe kerülne megvalósítani ugyanazt a funkcionalitást... :U

Utánna felhajtanak valahol egy ugyanolyan régi ''sz@rt'' mint amit odaadtak, és használják tovább a régi rendszert. Az új meg ott porosodik majd a sarokba, vagy valakinek a fiacskája Dúmozik rajta... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Dufresne


Dufresne
addikt

Biztosan oda kellett adniuk a régi gépeket az újak helyett :F
Énsem adtam volna oda, ahogy itt többetek sem. Célszoftver, stb...vajon honnan lesz ilyen szoftverük, akkor ahogy mondtátok csatlakozók, stb...
Valóban egyértelműen idióraság az egész úgy ahogy van. Üzemeltetése, meg tizedébe ha kerül az új gépeknek, amire évente 200ezreket költhet valaki, ha kívánja követni a gyártól által ''előírt'' ajánlásokat. Hol van ez attól, hogy valami 20éve csak áramot igényelt esetleg, vagy 2x kellett benen vinyót cserélni, és párszor mondjuk klaviatúráts, esetleg csatlakozókat, meg a rend kedvéért kitakarítani néha.
Mellesleg hűtési igénye egy 8Mhz-es prockónak nem éppen egy Coolink Bat...még a végén felidegelem magam az egészen :(((


Valaki említette az imént a jól ismert gépész mondást, hát én azzal értek egyet. Nyúlszaporításhoz amőgy sem kell HL2-őt 1600-ban futtató gép..

(#31) parandroid válasza GP-Sz (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A régió legbénább számítógépe címért szerintem a nagyáruházak által maradék alkatrészekből összeállított ''gazdaságos'' konfigurációkat kellene versenyeztetni...

Ők pl hihetetlenül jók abban, hogy a rendelkezésre álló hardverelemekből a lehető legkisebb teljesítményt, a legtöbb kompatibilitási hibát, és a lehető legnagyobb meghibásodási statisztikát sajtolják ki.

Azoknak, aki nem adnák oda a régi gépüket: én bizony szereznék 500 Ft-ért egy nagyon hasonló gépet, mint amit használok, és vagy azt adnám oda, vagy azt használnám tovább. Szerencsére a piac tele van régi 486-osokkal, akár 386-ost vagy 286-ost sem nagy ügy találni, amik rendelkeznek a szükséges egzotikus portokkal.

Az az új gép pedig csak jó lesz valamire, ha meg nem, akkor az árából lehet venni valami szépet, amit használni is tudok... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#32) zso73 válasza Rommel6600 (#25) üzenetére


zso73
veterán

Hol van ez a szökőkút? Már viszem is a pajszert. Jó nagy állatság, az biztos! :C
És mi van azokkal a dolgokkal, maik rosszabak lesznek a csere után? Nálunk kicserélték az Uhlmann kamera rendszert egy fullos XP-s csodára. Azóta néha nem tudunk életet lehelni a gépbe, mert nem indul az XP. Vagy lefagy......... A régi 386-os belű cuccunk meg a másik gépben tutin műxik.

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#33) Erasmus válasza Rommel6600 (#25) üzenetére


Erasmus
őstag

ez haláli sztori, nem is hallottam róla.

akit érdekel a kérdéses újságcikk:
[link]

Rommel6600: nincs erről extra infód, vagy te is csak a délmadárban olvastad?

(#34) td válasza Dufresne (#30) üzenetére


td
senior tag

Hát nemtom... a soros meg a párhuzamos még csak ott figyel azon az új masinán is. A többivel egyetértek. Ha mûködik és a célnak megfelel, marhaság lecserélni. A négyszáz wattos táp fogyasztásától lehet csõdbe is megy a nyúltenyészet... ;]

Amúgy meg figyeltétek? Az összes lecserélt gép Intel processzoros... LOL!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#35) Rover623 válasza td (#34) üzenetére


Rover623
félisten

Csak félve kérdezem meg: amúgy megfigyelted hogy egy az Intel által szponzorált akcióról volt szó...?;]

primus inter pares

(#36) td válasza Rover623 (#35) üzenetére


td
senior tag

Yes. De a kiírás szerintem nem tartalmazta, hogy csak Intel procis gépekkel nevezhetnek. Na mindegy, úgyis tudjuk, mire ment ki.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#37) sbazsi válasza Erasmus (#33) üzenetére


sbazsi
veterán

C64 ~5k
[link]

Notebook 1 mila, softver ki tudja mennyi. :(((

De az érzés MEGFIZETHETETLEN!

Vagy kellett valakinek a gép, és mellé vettek egy ilyet?! :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.