Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Előbb-utóbb eljön az idő, amikor végre leválthatjuk hőn szeretett HDD-inket. Notiba szerintem ideális. Már csak az élettartamnak kell fejlődni, de ezt megoldják biztosan...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) TeeJay válasza Vistaboy (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

meg mondjuk nemárt ha fejlődik a kapacitás is olyan 128GB környékére
plusz az se lenne baj ha már ennyi pénzért elérné mondjuk a 100MB/sec adatátvitelt íráskor!!! :R
kíváncsi vagyok a jövőben mit tudnak majd ezek a cuccok :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) Vistaboy válasza TeeJay (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem csak idő kérdése... :DDD
Amilyen ütemben fejlődnek a memóriachip-ek (Lásd Samsung cikk), előbb-utóbb elérik a mostani HDD-k méretét és teljesítményét. Más kérdés hogy addigra a merevlemezek is hová fejlődnek?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) joghurt


joghurt
addikt

Hát, a nem is túl régi 100eFt/GB árról egész szépen lecsökkentek már az összegek. Nem azt mondom, hogy ilyennel fogom teletömni a gépem, de a rendszert és a programokat tartalmazó vinyónak lassan csábító alternatíva lesz. 8 vagy 16 GB-n azért már el szokott férni az átlagember. Persze, filmeket tárolni még kicsi.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) erdoke válasza TeeJay (#2) üzenetére


erdoke
titán

Ne aggódj, 1-2 év múlva lesz ez még kétszer ilyen gyors, négyszer ekkora kapacitású, mindez nyolcad áron. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#6) sTERNI válasza erdoke (#5) üzenetére


sTERNI
senior tag

16x élettartammal, remélhetőleg :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#7) dchard


dchard
veterán

Nemtudom néztétek-e az árat, de mintha a legutóbbi Sandisk vagy Samsung 64GB-os SSD-je mintha kevesebbe kerülne, és mindezt jobb paraméterekkel (írás/olvasás fronton).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) IstexI válasza dchard (#7) üzenetére


IstexI
tag

Nekem is ez járt a fejembe, hogy mintha a samsung ssd-je jobb paraméterekkel rendelkezen féláron...

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#9) orbano


orbano
félisten

ezaz, mocorog a piac :) lassan talán megközelítik majd a raptorok árait ezek is. ha megtörténik, cserélek megint laptopra

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) liksoft


liksoft
nagyúr

Tagadhatatlan, a fejlődés töretlen. A gondot igazán az újraírhatóság terén látom. Ugyanis már az 1994-es Cebit-en is voltak jelen memóriás winyók. Az pedig nem tegnap volt. Lehet, hogy nem is kicsi a probléma? :F

De tagadhatatlanul egyre jobbak, gyorsabbak, nagyobbak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) joghurt válasza IstexI (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Hol és mennyiért láttátok? Most így emlékezetből én a Transcend 16 GB-osát 311 euróért, a Samsungot (vagy PQI-t, Samsung chipekkel) 1000$-ért láttam.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Akheron


Akheron
senior tag

Ha többet utaznék, biztosan elgondolkodnék egy ilyen SSD-s rendszermeghajtón, kiegészítve egy külső, 2,5-ös meghajtókerettel. Tulajdonképpen a rendszerpartícióm most is csak 25 GB-os, és ráfér az összes munkám, levelezésem, egyebem. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#13) dabadab válasza liksoft (#10) üzenetére


dabadab
titán

''Ugyanis már az 1994-es Cebit-en is voltak jelen memóriás winyók.''

Biztos, hogy azok flash alapu cuccok voltak, nem pedig DRAM + akksi?

DRM is theft

(#14) liksoft válasza dabadab (#13) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. Viszont ha ennyire egyszerű lenne, akkor már megoldották volna. Hiszen a cél a mechanika nélküli adattárolás. Ez pedig már akkor is az volt. De ha szeretnéd, akkor készítsünk az összes fejlődési fázisról jellemzést, statisztikát árra, kapacitásra, megbízhatóságra, az ipar valamint a magánszfére különböző területeire is kivetítve.

Ha megnézed mégegyszer, azt írtam, a fejlődés töretlen, de még hosszú ideig nem fogja a winyókat kiszorítani. Ezt nem csak én mondom [link]. De részemről befejeztem. Bármit írhatok ebben a témában, valaki megcáfol (csak az élet és a gyakorlati mentéseim nem). De az adatbiztonság és az én munkám nem a cikkekhez kötődik. Bye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15) waterman_


waterman_
aktív tag

nagyon jó, hogy fejlődnek az ssd-k is, de azt hiszem majd akkor veszek csak ilyet, ha már legalább 2 éve átlagosnak mondhatjuk egy-egy jó gépben. engem eléggé elriaszt, hogy egy sima pendrive 1 nap alatt megadja magát ha rendszerindító célra használják, ezekre meg bízzam oda minden adatomat. remélem terjed majd szépen a p-ram, mert azzal az ssd-k is megbízhatóbbak lesznek.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.