Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

Remélem végre sikerült egy tisztességes acrobatot összehozni. A 6.0 igen ratyi lett (lassú, bugzik, beállítás ellenére összegyógyítja magát a böngészővel...)

(#2) joghurt válasza Gregorius (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Maximálisan egyetértek. Külön idegesít az idegbeteg keresés, amikor az első találatra ugrás helyett előbb végignyalja az egész file-t, még ha egy sokszáz oldalas doksi elején levő tartalomjegyzékben akarok is keresni.

Le is szedtem mindenhonnan a 6.0-st, és felraktam helyette a még tisztességes 5.05-öt. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#3) 747


747
senior tag

1) ''Megjelent az Adobe Acrobat 7.0''

kurvara nem jelent meg semmi. BE LETT JELENTVE. 2004 december vegen fog megjelenni, a
preorderben is ez all.

2) ''Egy gombnyomással PDF-be konvertálhatók a Microsoft-alkalmazások fájljai.''

wow, ezt mar az Acrobat 5 is tudta.


legkozelebb copy & paste helyett tajekozodni.

(#4) faster válasza Gregorius (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Hát a 6-os nekem sem lopta be magát a szívembe. És hihetetlenül leblokkolta a gépet, amikor pl. pdf-es linkre kattintottam. Megnyílt az új böngészőablak, és addig nem lehetett bezárni sem, amíg a reader be nem töltődött, és le nem töltötte a dokumentumot. Remélem, a 7-es ebben jobb lesz.
Ja igen, én csak a readerről beszélek, nem az exchange-ról. :)

[Szerkesztve]

(#5) 747 válasza Gregorius (#1) üzenetére


747
senior tag

ugyanolyan lassu lesz, nyugodj meg. ezert lesz (lenne) kiraly az Acrobat Elements, mert abban a
legszuksegesebb komponensek lesznek csak a PDF-krealashoz. erre mit csinal az idiota Adobe?
1000 licences hatart szab a vasarlashoz, vagyis maganfelhasznalokent elfelejtheted. barmok.

(#6) Gregorius válasza 747 (#5) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem biztos. Az Office XP is ritka szar lett, aztán jött a technológiaváltás és az Office 2003 már egész tűrhetőre sikerült. Én még reménykedem.
Mondjuk a readeren felül nekem is csak a PDF-nyomtatóra volna szükségem, de az szólóban nem megy...

(#7) 747 válasza Gregorius (#6) üzenetére


747
senior tag

''Mondjuk a readeren felül nekem is csak a PDF-nyomtatóra volna szükségem, de az szólóban nem
megy...''

ezert lenne franko az Acrobat Elements. mondjuk a Mac OS X-ben alapbol van PDF printer.

(#8) Surranó válasza 747 (#7) üzenetére


Surranó
aktív tag

Most így hirtelen nem is tudom, mi az összefüggés az Apple és az Adobe között... ;)

Többiekre válasz, nem egyenként:
* a PDF Printer tán már 4-esben is volt (vki fentebb írta, h 5-ösben).
* A 6.02-es gyorsabb, mint a 6.0-s
* valahol láttam Adobe indítás-gyorsítót (sok plugint letilt v tudomisén), de nem próbáltam ki.

(#9) Gregorius


Gregorius
őstag

Már letölthető az Adobe Reader 7.
Itt: Bővebben: link

(#10) lúzer


lúzer
veterán

akinek kell, használja az ingyenes pdfcreatort.
szerintem király, én azt használom, mikor kell

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) killahdrums


killahdrums
senior tag

Nekem jobban bejön a 6-os mint az 5-ös... DTP operátor vagyok és teljesen megvagyok elégedve a 6-ossal. Persze nem P3-ra van optimalizálva... ;]

Szerintem csak tudni kell használni... ;)

There is no God, just Technology...

(#12) Surranó válasza killahdrums (#11) üzenetére


Surranó
aktív tag

''Persze nem P3-ra van optimalizálva...''

Nem az a baj. Az a baj, hogy nem P1-re.

A winamp (legalábbis v2.9x) vígan elment kb 0% cpu-fogyasztással egy P1-en, de a Thomson-féle mp3PRO kodeknek már minimum MMX kell, hogy egyáltalán elinduljon, és egy P4 1.6G-ből is elvisz 5%-ot

(#13) simonzé


simonzé
addikt

Én már a hatost is utáltam. 2 perc, mire megnyitja a tetü dokumentumokat egy PIII950-en. Azért ez nevetséges...

I don't fit in. I fit out.

(#14) simonzé válasza Gregorius (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Miért is szar az office XP? Én elég komolyan használom, és az Office család legkiforrottabb tagjának tartom. Mi az ami nem stimmel vele?

I don't fit in. I fit out.

(#15) Gregorius válasza simonzé (#14) üzenetére


Gregorius
őstag

Leginkább a napi két tábornokvédelmi hiba, meg pl. Access-ben gyakran előfordul, hogy ''a júzer megnyomta a cancel gombot'' hibával nem hajlandó nyomtatni (hasonló más helyen is előfordult, de a nyomtatásnál a legtipikusabb)... Az o2k3 gyorsabb is, stabilabb is és eddig még kiakasztanom sem sikerült, pedig már jó ideje használom.
Volt az MS-nek 2002-ben egy ilyen gagyi-hulláma. A win2000/office2000 egész jó lett, aztán a winXP/officeXP/Visual Studio 2002 (7.0) helyből szar (az SP-k azért igen sok jót tettek az XP-nek). Majd a win2003, office2003, Visual Studio 2003 (7.1), stb... az már igen emberségesre sikerült.

(#16) róland


róland
veterán

Végre itt van a magyar Acrobat Reader 7. :) A 6-ost ki nem állhattam, az angollal meg az volt a bajom, hogy miért nem jön már végre magyarul.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) Surranó válasza róland (#16) üzenetére


Surranó
aktív tag

wow. kíváncsi vagyok a fordításokra, meg hogy a zoom-problémát kijavították-e:

Bizonyos pdf-ek (?nagy kép+rajta szöveg talán?) szétesnek jól, ha a fit width 150% fölött van picivel (de lehet h máskor is). Volt már olyan, hogy kb 1-2 pixel volt a fit width és a 150% között, és míg utóbbi tökéletes, előbbiben ronda csíkok keletkeztek szkrollozáskor. Tapasztaltatok ilyet?

siged teljes formában: sí szez sí szellz szísellz báj dö szísór. Dö sellz...

(#18) lapa


lapa
veterán

tudom hogy régi a téma, de ha már rátaláltam kiírom magamból a sérelmeimet.

1. fead optimizer - gratulálok, hiszen már a telepítéskor ízelítot mutat a várható várakozási idorol...

2. a fenti csoda egyetlen ''jó'' tulajdonsága a tényleges méret elfedése, a 12 megás exe egy 22 megás msi tematikát rejt, ami feltelepkedés után 40 mega fölé mászik. (ez a szar?).

3. ha pdf linkre kattintok, már csak a jószerencsében reménykedem. van amikor csak fehér pappert kapok az arcomba, van amikor megjelenik, de összeomlik tole az összes ie ablak.

4. rosszab napokon aznapi, korábbi pdf-nézegetésemre emlékeztet az a jelenség, amikor gyakorlatilag deaktiválja az egeret (akár órákkal az utolsó használat után), és csak a feladatkezelobol lehet kiölni a sunyizó acroblabla32.exe-t. (buzeráns).

5. persze ha deployolni akarja az ember, jól fel kell kötnie a gatyót mer a hülyegyerekek kitalálták, hogy a c:\windows\mittoménmi\cache könyvtárba temp-ezze az msi-t.

6. persze miután az ember kurva boldog és legyozöttnek hiszi az ellenséget kiderül, hogy a 7-es megin máshova (persze detto idétlen helyre) pakolja a temp-et.

7. ja, a 7-est nem is raktam fel mikor megláttam kicsomizva a méretét. leszarom milyen szuper dolgokat tudhat.

8. btw: acrobat speed-up vagymi a proginak a neve, ami letilt egy csomó bovítményt és aránylag használhatóvá teszi a programot. csak kell hozzá egy vb runtimes pack, azt meg nem mertem deployolni nehogy valamelyik másik csúcsszoft (pl. vírusbuszter) összeakadjon vele mer mittomén.

bocs a randa szövegekért.

(#19) electrician


electrician
tag

Nem tudom jó helyen kérdezek-e. Va egy pdf filém amit ha megnyitok csak egy valami van az oldal tetején. Lehet itt valami olyat csinálni mint pl word-ben, hogy azt az alakzatot másolom többször egy oldalra és úgy kinyomtatni? Pazarlás lenne a drága papírt egy nyomás után eldobni az alakzatból pedig több kell.

(#20) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nekem is gondjaim lettek ezzel a programmal. Letöltöttem egy könyvet, pdf formátumban rendesen lehet nézegetni (fotóalbum), de ha átrakom jpg-be, akkor eltorzítja az arányokat. A könyv formátuma fekvő A/4-es, és ebből csinál álló A/4-est, de úgy hogy a képet nem forgatja el derékszögben, hanem torzítja. Azért is meglepő, mert már több száz ilyen könyvet raktam át jpg-be, és eddig soha nem volt gond. Gondolom csak beállítás kérdése az egész. Előre is köszönöm a segítséget.

(#21) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

fel

(#22) Surranó válasza lapa (#18) üzenetére


Surranó
aktív tag

1. a telepítő viccesen beszél magyarul, de a v7 tényleg gyorsabb, kivéve a legeslegelső indítást.

2. kerítek valahonnan egy elfekvő 40MEGÁS vincsesztert, ha kevés a helyed, oszt akkor nem foglalja a másikon.

3. a 6.0 tényleg ilyen. a 6.0.x már nem. 7.0 se. egyébként meg nem gondoltad még, hogy nem az adobe a hibás, hanem az ie? én firefoxban is mentésre állítom minden gépen, ahol megfordulok.

4-5-6. ilyet nem tapasztaltam.

7. ja, ha meg se próbálod... akkor miért ebbe a fórumba írsz?

8. na, ebben egyetértünk.

(#23) Surranó válasza DrGonzo22 (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

hát nyomtatásnál spec van olyan, hogy több oldalt egyre (kicsinyít), és ott tán default benn van az ''automatikus elforgatás'' pipa. lehet, hogy arrafele kell keresgélni.

(#24) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Nem tudom, mi a bajotok a 6-os verzióval, nekem működik rendesen. A M. Publisher anyagokat ugyan direktben nem, csak nyomtatóként hajlandó átalakítani, remélhetőleg ezt a 7-es megoldja.
Az meg hogy ''A szoftver új biztonsági funkciókat is kínál, így például jelszóval korlátozható az elkészített dokumentumokhoz való hozzáférés – beleértve azok elolvasását, nyomtatását, másolását és módosítását is'' egyáltalán nem, ügy, mert ezt a 6-os verzió is tudja.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.