Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Megjelent a Mobility Radeon 9700 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ha négy futószalaggal rendelkezik, akkor miért nem Mobilty 9500-nak hívják?
Végülis az volt a 9700 4 pipe-os változata.

Gondolom csak a jobb marketing kedvéért. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Vikthor válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azért ez jó hír, mert akkor már lassan lehet a laptopokkal is játszani normálisan és nem kell LANPartykra 30-40 kg-kat cipelni... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) sti válasza L3zl13 (#1) üzenetére


sti
tag

mert 9500 már van aszt kell az újdonság;]

(#4) engusz


engusz
veterán

Egy ilyen notit már bevállalnék. Csak ugye az ára valószínüleg borsos lesz. Gondolom, hogy nem 2 GHz-es Celeron-ok mellé fogják építeni ezeket a kártyákat. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) L3zl13 válasza sti (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tényleg létezik Mobility 9500? Én csak 9600-ról tudok. (Meg persze 9200-től lefelé)

Aki hülye, haljon meg!

(#6) sti válasza L3zl13 (#5) üzenetére


sti
tag

egy havernak segítenék notit venni és tegnap mikor nézegettem az 1000 fajta gépet akkor láttam valahol de lehet hogy csak elírás volt

(#7) Cathfaern válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

9600, 9000 és 7500 van (meg ezek alatt). Illetve most már 9700 is :)

(#8) erdoke válasza L3zl13 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg azért, mert nagyobb teljesítményre képes. A GPU vhol 9600Pro és 9600XT között, amemóriáról viszont nem derült ki, hogy 128 v. 256 bites, vagy az említett órajelek a valós frekvenciát jelölik.:F
Utána kell nézni.

A legjobb aláírás a héten

(#9) L3zl13 válasza Cathfaern (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

9200 is van : [L]http://mirror.ati.com/products/mobilityradeon9200/index.html[/L]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza erdoke (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt mi alapján szűrted le? Mármint hogy a 9600Pro és XT közé esik?

Aki hülye, haljon meg!

(#11) erdoke válasza L3zl13 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Csak saccoltam a leírtakból. 4 pipeline, 0,13 mikron low-k mellett, órajelek.

A legjobb aláírás a héten

(#12) sti válasza Cathfaern (#7) üzenetére


sti
tag

[L]http://www-5.ibm.com/hu/products/pc/thinkpad/tseries/modell_t40_t40p.html[/L]
én itt láttam a 9500-st de mondom lehet, hogy csak elírták sajnos notebookban nem vagyok ott

(#13) L3zl13 válasza erdoke (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, de ez gondolom fogyasztás alapján van optimalizálva.
Vagy a mobilty 9600 és az asztali verzió ugyanúgy teljesít (pusztán a magot tekintve)?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) erdoke válasza L3zl13 (#13) üzenetére


erdoke
titán

A teljesítményükről nem tudok teljesen biztosan nyilatkozni, de az tény, hogy a sima asztali 9600 is alig melegszik, szinte elmegy passzívban. Ha ezt leválogatják betáplálási fesz igény szerint, elvileg már meg is kaphatnák a Mobility-t.:)

A legjobb aláírás a héten

(#15) rudi


rudi
nagyúr

Hínnye az angalát! Ez volt A LÉPÉS!

1. mobil piac veszettül megindult jönnek a 2-3GHzes 17colos LCD nagyvasak
2. 8 futószalagos KORREKT DX9es kártya 0,13 low-k-n a fogyasztás érdekében ''CSAK'' 450en!

Tud ennek bárki konkurálni?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) MUŁĐER válasza rudi (#15) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem csak 4 futószalag?:U

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) Cathfaern válasza rudi (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Most folyamatosan azon gondolkozok, hogy most te ezt komolyan írtad, vagy gúnyolódva? :) Mert nem tudom eldönteni :F

(#18) rudi válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Afene! Most látom hogy csak 4 pipeline van írva! Lehet hogy tévedés, mert ugye a nem mobil 9700as 8 futószalagos! Azonnal utánanézek!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Cathfaern (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

ÁÁÁÁ! Most már én sem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek... TÉNYLEG 4 furószalag és 9700as számozás. Amikor már az ember azt hinné hogy az SE proSE után nem jöhet még nyomorékabb PR átb@szás erre itt van 9700as név egy sz@ros 9600asra! Nemtom milyen képet vágna a kedves júzer ha a Skoda Fabia hátuljára Skoda Octavia címke lenne rakva...

HIHETETLEN hogy a rechnológiában az a nyomorult PR veszi át a vezető szerepet. Annyi mindenféleképpen lehetett volna hívni azt a szerencsétlen és amúgy szuper low-k-s procit de hogy arról a csúcsprociról nevezik el ami kirángatta az ATi-t az örök második helyről. OK-s lenne ha azóta eltelt volna 3-4 év és már a kutyát sem érdekelné hogy 8 vagy 4 futószalag, de most még tájékozottabb felhasználók is póruljárhatnak, szemétség...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza Cathfaern (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Először komolyan gondoltam (8 futószalak 0,13low-k-n mobil fogyasztással szuperjó lenne), de most már IDEGES lettem hogy figyelmesen elolvastam és látom hogy 4 futószalag...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) MUŁĐER válasza rudi (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hát,ez van.De túl szép volt hogy igaz legyen!(450 MHZ és 8 futószalag?Elég durva lenne!)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#22) Neovenator válasza rudi (#20) üzenetére


Neovenator
senior tag

Mi a probléma? Ott lesz neked a DeltaChrome X9m, 8 futószalaggal, alacsony fogyasztással, mint ahogy eredetileg is tervezték. Az, hogy most itt ez a mizéria a dektop piaci megjelenésével még nem jelenti azt, hogy nem fog mindenkit lesöpörni a mobil piacon... :))

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Megjelent a Mobility Radeon 9700 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.