Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Megjelent a Deerfield (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) marso


marso
tag

nem nagy kihívás úgy csökkenteni a fogyasztást, hogy levesszük a processzor sebességét.

(#2) XeeN válasza marso (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

Valami ilyesmi jutott eszembe nekem is. :) 1.4 Ghz. Rohej.

(#3) XeeN válasza XeeN (#2) üzenetére


XeeN
senior tag

Nomeg 1Ghz. Biztosan sebessegbajnok lesz. :)

(#4) Dale


Dale
aktív tag

Nem akarok semmi bántót mondani, inkább csak felhínám a figyelmed arra hogy

1. Ez nem x86 processzor
2. Az órajel a világon semmit sem jelent

Jó processzor az Itanium2, hidd el, örülnél ha lecserélhetnéd rá a 2GHz-es talicskádat...

https://enginedesigns.net

(#5) dabadab válasza Dale (#4) üzenetére


dabadab
titán

Jó processzor az Itanium2, hidd el, örülnél ha lecserélhetnéd rá a 2GHz-es talicskádat...

Szerintem tulzottan nem orulne, mert lenne egy gepe, amin az egvilagon semmilyen programot nem tud futtatni (marmint nativan - az emulalt x86-os vegrahajtas sebesseget meg most inkabb ne feszegessuk...)

Ez a VLIW architekture meg szep dolog - elmeletben. A gyakorlatban viszont nem annyira:
1. Kellene hozza egy fordito, ami kepes hatekony kodot generalni. Ilyet meg igazan nem sikerult csinalni, pedig nem az Intel elott mar masok is csinaltak ilyen procikat.
2. Kellene hozza megfelelo problemakat hasznalni, mert egy atlag programban eleg nehez het, parhuzamosan vegrehajthato utasitast talalni.

Nagyon ugy nez ki, hogy az Intel bebukta az Itaniumot, es kenytelen lesz - az AMD-tol joval lemaradva - o is eloallni vmi 64 bites x86-tal.

DRM is theft

(#6) dabadab válasza Dale (#4) üzenetére


dabadab
titán

Szia Dale! Az elobb fel se tunt, hogy te vagy az :)

DRM is theft

(#7) Parci válasza dabadab (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kételkedem (a teljes bebukásban), de majd meglátjuk. Az x86-64 ettől részben független, ha kell, az Intel is csinál ilyet, de - egyelőre - nem ugyanaz a piac.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Genialis válasza Dale (#4) üzenetére


Genialis
aktív tag

2. Az órajel a világon semmit sem jelent

Azért valamit jelent.
Az már más kérdés, hogy architektúrálisan mit lehet kihozni belőle.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#9) Wolfie


Wolfie
csendes tag

A Deerfield nem az 1 gigás low power változat munkaállomásokba és blade szerverekbe?
Az 1.4 gigásat a zintel fürtözött rendszerekbe szánja.
Én legalábbis így tudom, de javítsatok ki ha tévednék.

(#10) Power


Power
senior tag

Hát igen! :)
1,5 GHz 6M L3 ~ 130W
1 GHz 1,5M L3 ~ 62W

Ez tényleg nagy eredmény.
Amúgy az 1-2 procis rendszereknél tényleg felesleges a 6M cache.

Power

(#11) Power válasza Genialis (#8) üzenetére


Power
senior tag

Semmit nem jelent.
A processzoroknál 10 év múlva nem is lesz olyan, hogy órajel.

Power

(#12) Power válasza Parci (#7) üzenetére


Power
senior tag

A teljes bukás még nem áll fent, DE csak azért, mert az Itanium-nak csak egyetlen lehetősége van a siker.
Túl sokan állnak mögötte, túl sok időt és pénzt öltek bele.
Egyszerűen nem lehet, hogy előbb-utóbb nem lesz sikeres. :))

Power

(#13) joghurt válasza Parci (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Egyfelöl kicsit égő, hogy az Itanium2 nem fogy úgy, mint az Opteron.

Másrészt meg az Intelnek még régesrég volt x86-64 kezdeménye, de aztán megölték, és azóta hivatalosan tagadják, hogy fejlesztenének ilyet.

De amíg nincsen sok programból IA64-re (ill. x86-64-re) fordított változat is, addig kenhetik a hajukra. Az x86-32-t emulálva tré az egész.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) Parci válasza Power (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Na, ebben teljesen igazad van. A legrosszabb esetben az Intel megvesz vmi tök más procit kilóra, és átnevezi Itaniumnak... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Obi-1 válasza Parci (#14) üzenetére


Obi-1
őstag

Megveszi a liszenszét az AMD-től :P

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) Kosh Naranek válasza Obi-1 (#15) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Ez az, ami soha nem fog megtörténni. Inkább felakasztják magukat az Intel muftik vagy levágják a kezüket, de az AMD-től soha az életbe nem fognak licenszelni semmit. :D

(#17) Parci válasza Obi-1 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ezt biztos nem. Kitalálnak egy picit más, picit jobb/újabb, de saját megoldást, és lenyomják az AMD verzióját. SSE kontra 3DNow! pl hasonló eset volt..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) XeeN válasza Dale (#4) üzenetére


XeeN
senior tag

1. Tudom.
2. Ezt is tudom. Lasd AMD vs. Intel. Az Opteronnal szemben viszont keves.

Hidd el, nem kellene a vilag osszes kincseert sem. (enyhe tulzas :) )

Ha jobban belegondolok, az igazi teljesitmenyet igy lehet merni: Eladott darabszam. No, es ez az ami nem tul sok.

(#19) xuldar válasza Dale (#4) üzenetére


xuldar
őstag

Igenis jelent. Nyilván nem egy x86-os órajeléhez viszonyítva. De önmagához viszonyítva 30%-os órajelcsökkenés! Akkor még nem mondtam az L3 cache negyedelését sem.
Nehogy azt mondd már, hogy 10%-ot csökken _önmagához_ viszonyítva!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) Vitus válasza XeeN (#18) üzenetére


Vitus
őstag

De azt sem felejtsed el, hogy az eladott darabszám nem minden. Az amd hatalmas energiát öl a fennmaradásba és még mindig veszteséget termel. Az intel meg nyereséget! A puszta mennyiség csak kapacitást foglal le nem véletlen kell az amdnek az ibm gyártókapacitása.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) XeeN válasza Vitus (#20) üzenetére


XeeN
senior tag

Sajnos van igazsag abban amit mondasz. Az AMD addig nem lesz nyereseges, amig a TOMEG Intel procit vesz, mert az a ''jobb''. :(

(#22) Vitus válasza XeeN (#21) üzenetére


Vitus
őstag

Igen! Énis azt vettem mert egyszerűen a c-s sorozat jobb. De örök életemben amd-s voltam és nagyon drukkolok neki. De tényleg már sportcsoki helyett lehet venni amd procikat egyszerűen nem értem az amd-t. Adhatná nyugodtan drágábban az intelhez képest most féláron van. De ha meg olyan áron adná ami meg már nyereséges akkor nem vennék meg az emberek mert azt mondanák, hogy akkor már az intel csak 1-2 ezressel drágább vegyük azt. Ráadásúl az amd a flash memoriákból szerzett nagy nyereséget mindig és mostmár az sem megy neki fényesen. Majd meglátjuk hajrá Athlon 64 :) :) :) Ha faja lesz akkor én simán összehajtogatom az intelemet :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) Fiery válasza Vitus (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intel sem az Itanic-kal termeli a nyereseget :D

Amugy meg a Deerfield egy teljesen jo proci, ha specifikusan kemeny szamitasi teljesitmenyt igenylo alkalmazast futtatnak rajta. Vagyis nem webszerver meg nem jatek...

En venni fogok egyet, amint lesz hozza sima ATX-es alaplap.


Fiery

(#24) Vitus válasza Fiery (#23) üzenetére


Vitus
őstag

Nem azzal csökkenti a nyereségét direkt mert ha nem, tenné ezt akkor többet kéne jótékonykodnia. ;]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#25) Fiery válasza XeeN (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Gyorsabb tud lenni 1 GHz-en, mint a 3 GHz-es P4, csak megfelelo szoftvert kell futtatni rajta :) Ami persze nem sok van, de lehet ra irni, ha van nehany ismerosod a NASA-nal (nekik talan lenne koponyajuk hozza) :D


Fiery

(#26) Fiery


Fiery
veterán

Egyebkent tegnap haverommal feltalaltuk az idealis programozasi feluletet az IA-64-hez (4-6 db keskeny ablak egymas mellett, mindegyikben egy-egy IEU), es egeszen addig mukodik is a dolog, amig csak meg kell irni a progit :) Csak utolag ne kelljen valtoztatni rajta :DD


Fiery

(#27) Bgs


Bgs
senior tag

7000$ ??

En most raktam ossze 3 dual Opteronos szervert a feleert :)
Valahogy meg a 7000$-ral sem tul versenykepes az ara. (IMHO!)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#28) Power válasza Bgs (#27) üzenetére


Power
senior tag

''...7000 dollárnál olcsóbb Itanium 2-alapú szerverrendszerek''

Ez a max, nem mindegyik ennyiért.
Egy 7000 dolcsisnak az árában a 2 processzor csak a kisebbik rész. :)

Power

(#29) Fiery válasza Bgs (#27) üzenetére


Fiery
veterán

No azert a 7000 dolcsiban a nagyobb resz a szoftverek, a support meg a RAID5 U320 SCSI es hasonlok... Ha csak a proci meg az alaplap kozotti ardifit nezzuk, akkor nem sokkal olcsobb az Opteron sem, mint a Deerfield. Sot.


Fiery

(#30) twollah


twollah
nagyúr

7000 dollárból 1172 dollár a CPU.
Nem semmi.

(#31) Dale válasza xuldar (#19) üzenetére


Dale
aktív tag

Ugyan már, egy szóval sem említettem az 1.5-1.0 között fennálló különbséget. Nyilvánvaló hogy lassabb a kisebb a nagyobbhoz viszonyítva, furcsa is lenne ha másképp lenne. :) Úgy értettem hogy azért mert 1.5GHz van rászitázva, még nem összevethető egy hasonló órajelű P4-el, sőt. Nem tudom láttad-e a 2GHz-es G5 és a 3GHz-es P4 összehasonlító grafikonjait az apple.com-on... Még ha csalnak is, akkor is gyorsabb proci az előbbi, aztán nesze neked 1GHz differencia... :)

Szia daB!!! :DD

https://enginedesigns.net

(#32) Bgs válasza Fiery (#29) üzenetére


Bgs
senior tag

Haaaat.... a cikkben szereplo 1.4-es Itanium 1100$ felett szerepel. A 240-as Opteron ami ugyancsak 1.4-es 230$. 4.5-szoros ardifferencia. Alaplap: dual opteron 400$, itanium : ki tudja ! :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#33) emvy válasza dabadab (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

dabadab, az IA64-compilerek nem a vliw miatt problémásak, hanem az epic miatt.
Ha jól tudom.

while (!sleep) sheep++;

(#34) emvy


emvy
nagyúr

:P

while (!sleep) sheep++;

(#35) Fiery válasza Bgs (#32) üzenetére


Fiery
veterán

Az 1.4-es Itanium 2-vel inkabb a 246-os Opteron lenne pariban.


Fiery

(#36) Fiery válasza Fiery (#35) üzenetére


Fiery
veterán

Gondolom az 1.4 GHz-es Opteront se az 1.4 GHz-es P4-gyel mered ossze :)


Fiery

(#37) Dale válasza dabadab (#6) üzenetére


Dale
aktív tag

Szia daB!

Edhellon nem akar reggelni csak ezért, így beküldöm helyette ékes szavait:

''szolj be dabnak, hogy hallott-e mar az intel c/c++/fortran/ada forditojarol, eleg jo es general itanium kodot, es van benne egy csomo auto-parallelisation opcio szoval akar 7 utasitast is bir eccerre.''

Örüjjé :)

https://enginedesigns.net

(#38) Bgs válasza Power (#28) üzenetére


Bgs
senior tag

Hat, szerintem az 'Intel szerint 7000 dolarnal olcsobb konfig is osszeallithato lesz' tipusu marketing duma, azt jelenti, hogy nem nagyon fogsz latni ilyet, de mutatoban lehet, hogy lesz olyan ceg aki megprobalkozik osszeallitani ilyet.

Magyaran, amit latni fogsz az altalaban tobb lesz 7000-nel.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#39) Bgs válasza Fiery (#36) üzenetére


Bgs
senior tag

Nem a P4-gyel merem ossze mert a P4 asztali proci az Opteron viszont szerver proci. Ellenben az Itanium is szerver proci, tehat elso korben szerintem jogos az azonos frekijuek osszevetese. Azonos frekvancia es hasonlo cache, mindeketo 64 bit...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#40) Fiery válasza Bgs (#39) üzenetére


Fiery
veterán

A frekvencia teljesen mindegy, nem veletlenul van az Opteronon ''246'' es hasonlo jelzes orajel helyett.

P4 helyett meg mondhatnek Xeont is, az mar szerver proci, es tobbnyire kozel azonos a P4-gyel.


Fiery

(#41) Power válasza Fiery (#40) üzenetére


Power
senior tag

Így van felejtsük már el a frekvenciát.
Van egy szervet, mit teljesít csak ez számít, ha ezt 100GHz-el vagy ezred annyival a kutyát nem érdekli.

Opteron-nak a Xeon-okkal kell versenyezni.
Az Itanium nem játszik igazán, még így hogy ilyen olcsóért is hozzá lehet jutni :)

Power

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Megjelent a Deerfield (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.