Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Szerintem eddig is voltak 3.2 P4-ek. :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) rog válasza HEBI (#1) üzenetére


rog
addikt

viszont ez C-s.

(#3) HEBI válasza rog (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

Azaz 800 FSB + HT?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) erdoke válasza rog (#2) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem úgy értette, hogy eddig is voltak 3,2-es P4-ek. C-sek is. :)
Sőt, 3,6-os P4-ek is voltak, C-sek is. :D

A legjobb aláírás a héten

(#6) benedekco


benedekco
addikt

miaz a C?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7) Egon válasza Kalandor (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Mit nem értesz rajta?!? Hát PIROSGOMB RULEZ!!! :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Mi az hogy ''egyben az utolsó asztali Pentium 4-es CPU''? Én ezt így egyben úgy ahogy van nem értem... vagy innentől a Prescott már pentium5 lesz? (Kitalálhatnának végre valami új nevet... baromi unalmas már ez a pentium :O)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) HEBI válasza Panther (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Egyetértek a ''legkreatívabb'' neve az új mobil procinak van : Pentium-M
Hát komolytalan.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) rlazol


rlazol
addikt

én is kérdezem, mi az a C ?
másrészt, mikorra lehet ennek ármérséklő hatása a 3,06-s procikra? Eddig az volt a csúcs, nem? vagy a XEON meg az új 3,2-es közötti hasonóság csak a magamfajta lámer szeme előtt létezik?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#11) Panther válasza rlazol (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A C sztem annyit tesz hogy FSB=800 (ennyi az újítás az előzőhöz képest, de természetesen a HT is benne van.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Versus válasza Panther (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Igen jól sejted
B-vel az 533-as procikat jelezték,igaz azt hiszem itt sok átfedés nem volt C-vel meg a 800-as fsb-n dolgozókat,hogy jól bekeverjek ez a D1 stepping ! :)
Úgy tudom hogy prescott* maggal jönnek majd az új socket-el készülő Intelek jövő év elején és várhatóan új nevük is lesz majd ,teljes meglepetést saccolok : Pentium V. ! :) aztán érkezik majd ebbe a foglalatba a tejas mag de azt még meg is kell érnie egy ilyen öreg embernek mint én vagyok ! :)
*0.09 mikron
Ja a cikkben az tényleg tény hogy 70 fokon működik mert most az én 2.8-asom megy 3220Mhz-en terhelve max 54 fokot sikerült kihozni belőle léghűtéssel?!

Premium Vintage

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

Emlékeztek a régi szép időkre, mikor az INTEL(R) fun-ok kinevették a gyorsabb, de melegebb AMD procikat?

HÚHA! Milesz? 55 fokos AMD! Meg fog halni a gépem, ha ilyet veszek. MOST: 70 fokos Intel proci: hehehe!!

Főjjön a ti fejetek!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Andix válasza Versus (#12) üzenetére


Andix
csendes tag

Elvileg Prescottból lesz még a mostani foglalatba való is!..

A 70fokot én is kétlem...

(#15) greenface


greenface
aktív tag

A 82W szerintem átlagfogyasztás, a maximum 100 fölött van bőven. Tehát ezek a procik már iszonyatosan melegednek. Aki nem használja ki, több a kára, mint a haszna, ha ilyet vesz… (nagy táp, nagy hűtő, zaj – nomeg az ár…)

Más: az AMD egyre inkább lemarad, high-end szinten már régóta nem igazán versenyképes.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) Versus válasza Andix (#14) üzenetére


Versus
senior tag

Lesz igen hetek kérdése ha jól tévedek ! :)
Mivel 70 fokon az Intel procik elkezdik nyomni a féket ezért is kétlem ,meg saját tapasztalataim révén is furcsának találnám.

Premium Vintage

(#17) erdoke válasza rlazol (#10) üzenetére


erdoke
titán

Northwood magnál az alap FSB szerint tesznek a végére betűt, szépen sorban. 100 MHz lett az ''A'' (csak utólag, amikor kijött a B), 133 a ''B'' és 200 a ''C''. Az FSB a C-nél is 200, csak Intel órajelenként 4x küld adatot, és ezt az ún. Quad Pumped Bust szokták 800 MHz-nek emlegetni. FSB 200, QPB 800.
3,06-nál, ami egy B-s proci, némileg nagyobb teljesítményű a 3,0C, bár órajelileg némileg lassabb. Eddig az volt az Intel csúcs asztali procija. 3,06-ot Intel még gyártani tervezi 2004 első negyedévében, valsz akkor esik igazán az ára, amikor megjelennek a Prescottok.
Prescott első 3 procija S478-as foglalattal jön, és csak jövő nyárra várhatóak a Grantsdale chipsettel az új T foglalatos procik.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Versus válasza greenface (#15) üzenetére


Versus
senior tag

''Tehát ezek a procik már iszonyatosan melegednek. Aki nem használja ki, több a kára, mint a haszna, ha ilyet vesz… (nagy táp, nagy hűtő, zaj – nomeg az ár…)
''
Szerintem valamivel hűvösebbek mint a B-s procik voltak(2-3C) habár azok sem voltak grillsütők (legalábbis nálam) ,a hűtőm max rpm-je 2500/perc ,nem hallom hogy megy,a VGA-m 29db-es ventije simán ''túlharsogja'' ,hozzáteszem hogy zárt gépház szellőztető venti nélkül!

Az AMD-nek majd a hamarosan induló Athlon64-el kell bizonyítania,amíg ez nem jött ki még ne temessük a céget!És maradjunk a témánál ne csináljunk belőle rendszert hogy egy Inteles hír kapcsán idejön mindenki akinek az életben nem volt Intel de nagyon tudja hogy szar ! :)
(ez nem greenface-nak szólt természetesen) :)

Premium Vintage

(#19) Tapsi


Tapsi
addikt

Akinek van rá 165e forintja,egészségére.:)

(#20) e-biza válasza Versus (#18) üzenetére


e-biza
őstag

Az Athlon64 reméljük jol fog teljesiteni, de ha az opteronra van már passziv hütö ;] akkor nem lehet olyan gyilkos az az Athlon64 sem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#21) beeboy válasza greenface (#15) üzenetére


beeboy
addikt

Tény, hogy az AMD le van maradva, de mi egyszerű földi halandók úgysem a csúcskategóriát vesszük meg, ott meg már jobb az amd.
tipikus pl: xp2400, xp2500 - ezek király ár-telj. viszonyba vannak

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) erdoke válasza greenface (#15) üzenetére


erdoke
titán

70 fok szerintem is a takarékra állítás hőmérséklete lehet. Senki ne mondja nekem, hogyha van egy 2,8C-d, ami 3,3-on fut 236-os FSB-vel, és nem megy 60 fok fölé, akkor a 3,2-es 200-as FSB-vel 70 fokos.
Az én eddigi 2,4B-m se érte el a 60-at 3,2 GHz-en.
Az ár az tényleg csúcsprocihoz illő, de biztosan lesz kishazánkban is olyan, aki megveszi, hátmég nyugaton...
Az ''enthusiast'' kör pedig úgyis a 2,4-2,8 közöttieket veszi, és azt hajtja 3,2 körül, v. jóval afölött. :)

A legjobb aláírás a héten

(#23) access_denied


access_denied
senior tag

És ezeknél a prociknál még mindíg gyorsabbak a 3.4-en szaladgáló 2.4-esek :)

(#24) erdoke válasza access_denied (#23) üzenetére


erdoke
titán

Hááát, ezek is elszaladgálnak annyit. Láttam tesztjét egy 3,0C-nek, amelyik 3,75-ön ment minimális feszemeléssel és szinkron RAM-mal. Persze Koolance v. mi a szösz nevű vízhűtéssel. Levegővel is elviszi a 3,6-ot, és az már nem 200-as FSB és nem 400-on megy a RAM se.

A legjobb aláírás a héten

(#25) access_denied válasza erdoke (#24) üzenetére


access_denied
senior tag

Csak kérdés, hogy ez a kis finom konfig mennyibe is kerül... ár / teljesítményben 2.4 a best. Vagy a 2.4C, de ehhez még nem volt szerencsém.

(#26) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

kályha

(#27) Versus válasza access_denied (#25) üzenetére


Versus
senior tag

Holnap jön meg egy ismerősömnek egy P4P800 egy 2.4C-vel majd elmesélem mi történt.Ma este megint egy Abitba kerül bele egy 2.4C egy pesti haverál ,majd ő is referál.A 2.8C léghűtéssel gond nélkül tudta a 3500-at egy próba erejéig de nagyon nem mélyedtem bele egyelőre.Talán momentán azért jobbak a C-s procik mert egy teszt szerint a 250-es fsb-t mindegyik tudta alapfeszen de a 280 is ment soknak simán.Ja és a B-s és C-s procik között árban alig van különbség!

Premium Vintage

(#28) Jozsué


Jozsué
tag

Futok vásár'ni egy ilyet :DDD A Doom3 örülne is neki :D

''Only one man stands between hell and earth...''

(#29) hobizoli válasza Versus (#18) üzenetére


hobizoli
nagyúr

....es ugyanez persze forditva is ervenyues:DD...


hobizoli

több drón kell ;P

(#30) karyo válasza HEBI (#1) üzenetére


karyo
senior tag

ez lenne az utolsó??? hát ezt kétlem, bőven lesz még p4 egészen 4 ghz-ig...

Enjoy the silence.

(#31) Male válasza e-biza (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Ha arra a passzív hűtőre gondolsz, ami elég kicsi volt (itt volt a PH!-n róla egy hír), akkor jobb ha megnézed, hogy pontosan mi is az (elég erős légáramlás van ott, ahova az való).

(#32) hobizoli válasza erdoke (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na persze, csak hogy ez attol is fugg, hogy hany fok van a helysegben, a szoba es a kucko belso legaramlasa szellozese milyen, es..,es...,es...




hobizoli

több drón kell ;P

(#33) hb400


hb400
tag

Hát nem semmi az Intel nyomják a GHZ-ket mint az őrült. Az a 70 fok hihetetlen.
OFF
Amúgy az AMD procik képesek csudákra. Itt van mellettem egy, ami alapból 50 fokon ment, majd
BIOS frissítés után lement alap 30 fokra???

(#34) HiperG


HiperG
addikt

Höhö micsoda fogyasztás :DD
Majd meglássuk mit zabál Athlon64 de én 40-50 wattra tippelek ami nagyonkirály :DD
Hát majd jövőre 0,09 mikronos SOI :(

(#35) greenface válasza hb400 (#33) üzenetére


greenface
aktív tag

Az az alaplap/biosz képes csudákra, nem a proci... :)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#36) Versus válasza hobizoli (#29) üzenetére


Versus
senior tag

Melyik AMD-s topicot offoltuk mi szét utoljára ? :)

Premium Vintage

(#37) hobizoli válasza Versus (#36) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Itt most nem az OFF-las a lenyeg, hanem ahogy ''szakertoen'' nyilatkoztok az Athlon64 meg a meg jelenleg futo XP-k ''teljesimenyerol'', aztan kiderul, hogy utoljara 5 eve hasznalt egy K5-s AMD-t a ''hozzareto'' delikvens...meg azota max a polcon latott boltban...





hobizoli

több drón kell ;P

(#38) nap válasza Panther (#8) üzenetére


nap
addikt

''egyben az utolsó asztali Pentium 4-es CPU''
Juhhe! Jonnek a Pentium FX-ek!!! :DD

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#39) joysefke válasza beeboy (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mégis hol a fenében van lemaradva?
Ne akard megmagyarázni, hogy átlagos felhasználásnál egy 3,2G s P4
gyorsabb mint egy 3200+ mert ez nem valószínű, hogy igaz...
Ja, hogy a tesztprogramok? leszarom őket, a fele szintetikus és semmi értelme nincs, a másik fele meg SSE2 optimalizált (persze hogy kellenekek sse2t használó tesztek, de ezek olyan arányban legyenek, mint az sse2t támogató programok aránya a szoftverpiacon) ráadásul az sse2t használó digitalizáló renderelő programok helyett van erősebb algoritmussal rendelkező de procira nem optimalizált progi is...
És ha még mindig gyorsabb lenne a P4, akkor se magyarázzon nekem senki, hogy megérzi azt a max 5% különbséget.

(#40) Andix válasza joysefke (#39) üzenetére


Andix
csendes tag

Majd egy combos videókonvertálás, digitalizálás után rájössz, hogy sosem lehet elég gyors :). A 3200+ még egy 3.0Cnek sem ellenfél ilyen téren, nemhogy a 3.2Cnek...
És hamarosan itt a Prescott, illetve a mostanság futó springdale/canterwood lapok is elég ütősek, az Intel most erősen előnyben van!!

Persze másik oldalon meg főzik az Athlon64et, úgyhogy nincs mit elkiabálnom.. :)

(#41) joysefke válasza Andix (#40) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

jó videókodolásban gyorsabb, ha a progi ss2 optimalizált, most nézzunk meg egy nem optimalizált progival...
És videókodoláson kívül miben is gyorsabb lényegesen mint az AMD?

(#42) Andix válasza joysefke (#41) üzenetére


Andix
csendes tag

Hát nézz meg egy-két ''objektív'' tesztet. A 3200+ben már a jelölés sántít, inkább lenne 3000+ az! Az új C-s P4ek jók azért nagyon.

Ettől függetlenül lehet, hogy AMD jobb ár/értékben az esetek nagy részében, ezt senki sem kétli (a vevőnek meg ez számít igazán)...

(#43) Andix válasza joysefke (#41) üzenetére


Andix
csendes tag

SS2nem számít sokat ám.. Viszont hamarosan egyre több progi lesz, ami a HT-t is kihasználja.

(#44) csudri válasza Versus (#18) üzenetére


csudri
őstag

''a hűtőm max rpm-je 2500/perc ,nem hallom hogy megy,a VGA-m 29db-es ventije simán ''túlharsogja'' ,hozzáteszem hogy zárt gépház szellőztető venti nélkül!''
Nekem 4500-on pörög az a szar. De nem tudom, hogy azt hallom-e vagy a 2 rack 4 ventijét.

(#45) joysefke válasza Andix (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

sse2 nagyon is sokat számít, de még nem annyira elterjedt, hogy csak sse2 vel teszteljenek...

(#46) hobizoli válasza joysefke (#41) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, nekem is teccik, hogy itt (is) mindeki ejjel-nappal csak videot konvertal...

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#47) hb400 válasza greenface (#35) üzenetére


hb400
tag

Hát ebben lehet vmi, de akkor lehet hogy az Intel 70 foka is csak egy rossz bios miatt van(vagy
éppen egy jó bios?? :) ).

(#48) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

a 70 fok a MAXIMÁLIS működési hőmérséklet !!!!!!
ez az amd-nek 85 fok még sem ordibál mindenki !

ha azt a 3.2 a vr-zone -on fesz emelés nélkül 3.75 ön futtatták gyári hűtővel akkor hogy lenne a 3.2 ghz 70 fokos ? a 3.75 meg 285 fokos nem!? áááááhhh

(#49) Versus válasza hobizoli (#37) üzenetére


Versus
senior tag

Pillanat kolléga ,nyilatkozott a fene az AMD-ről pont azt kértem hogy Inteles topicot ne offoljatok szét vele szokás szerint.Ha már valaki leírja azt a szót hogy Athlon 64 egyből egy csomó embernek felugrik az adrenalin szint és vörös riadót fúj a szürkeállomány,legjobban én rühellem mikor egy értelmes eszmecserében elkezdődik a ''kinekafarkahosszabb'' téma.Nem igazán jellemző rám azt hiszem hogy bemegyek fikázni egy AMD-s topicba ,s mivel szakértő sem vagyok a témában hozzá sem szólok ilyenhez ha megfigyelted.Elvagyok én az Intelesekkel nagyon jól,és azt hiszem ha van is vita amiből rendszerint tanulni is lehet nem szoktunk ellenségeket szerezni magunknak mert pár gramm szilícium marhára nem ér meg ennyit.Szóval béke nektek és szép álmokat!

Premium Vintage

(#50) hobizoli válasza Versus (#49) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akinek nem inge...:DD


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.