Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

nekem annyira nem tetszik :U , bár a megvalósítás jó :)

extra - SEXRay

(#2) orbano


orbano
félisten

ez most conroe vagy merom? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) anaqer válasza orbano (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Merom.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem az én pénztárcámra lett méretezve, de ettől még lehet jó. Azt azonban nem tudom elképzelni, hogy a környezetemben hogy tudnám izlésesen elhelyezeni a forma és színvilága miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Goose-T válasza anaqer (#3) üzenetére


Goose-T
veterán

Miért lenne Merom? Ez asztali gép.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Lacix29 válasza Goose-T (#5) üzenetére


Lacix29
őstag

Gondolom a Merom nem melegszik annyira, és egy ilyen hangtalan iMac-nél ez fontos szempont.
Gondolom ezért van az is hogy nem csúcskategóriás nagyon melegedő videókártyák kerültek bele.

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

jah,tényleg jó kis ''izé''
nállunk ez mennyi lessz vajon?!

...

(#8) orbano válasza Devid_81 (#7) üzenetére


orbano
félisten

indulj ki ebből: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) dokar válasza Goose-T (#5) üzenetére


dokar
addikt

Merom [link]

extra - SEXRay

(#10) Devid_81 válasza orbano (#8) üzenetére


Devid_81
nagyúr

thnx!
még nincs ára (szerencsére)
de valószínű az irodába nem veszek belőle 100db nál többet :C :))

asszem egy árábol fele olyan márkását kb 4et vennék.....bár tévednék!

...

(#11) xedos válasza Devid_81 (#10) üzenetére


xedos
addikt

A 24''-os kb 550K a 20''-os pedig 460K körül lesz.
A leggyengébb 17''-osra kb 300K-t mondanak.
A 24''-os az nagyon ütös! Full HD felbontás! Egy ilyen monitor külön is van vagy 350-300K!
Nekem 20''-osom van, de csipi a csőrőm a 24''-es :)

(#12) anaqer válasza Goose-T (#5) üzenetére


anaqer
veterán

...és?

[link] : 667MHz system bus = Merom

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Goose-T válasza anaqer (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

Már leírták előtted, nem kell bizonygatni. Csak nem tartottam ésszerűnek, hogy asztali gépbe mobil procit tegyenek és a hírben sem volt említve.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) FecaA válasza xedos (#11) üzenetére


FecaA
csendes tag

ÉS má a mac-ekre is fel lehet rakni xp-t, szval téleg ki lehetne használni rendesen, me tetszik osx, de sajna a windows-ra sokkal több progi van :(( bár általában úgyis osx menne rajta, mer csak 1-2 xtra dologhoz használom xp-t... szval szerintem jó vásár, akinek van rá pénze...

(#15) boba6


boba6
aktív tag

>A kétezer dolláros csúcsmodell mindezt egy vadonatúj, 24 hüvelykes, WUXGA (1920x1200 pixeles) felbontású TFT-vel tetézi, melyet az ATI megoldása helyett immáron egy 128 megabájtos GeForce 7300 GT videovezérlő szolgál ki.

az kimartadt, hogy 256MB-os 7600GT-vel is kérhető!

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#16) xedos válasza boba6 (#15) üzenetére


xedos
addikt

Az legalább +50-80K :(

(#17) S.Feri válasza xedos (#11) üzenetére


S.Feri
őstag

Nagyon jó áron lenne. Kár, hogy lemondtam az asztali mániámról egyenlőre.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#18) cannibal


cannibal
senior tag

hagyjanak már békén a combo meghajtókkal! lassan 2007 lesz itt a kéklézer meg a hd-dvd és ezek meg comboval szállitanak egyilyen gépet :F

(#19) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

zsenyiális. :C és akkor képzeljük el az ecceri de profi adobe júzert, aki megveszi a meromos 24 inches imacjét, majd rosettán keresztül (emulált g3-as környezet!!) gyönyörködik a gigászi felbontáson araszoló pro cuccaiban. jíííííííííííííháááá!

mer' az adobe 2007. ''eleje'' előtt nem fogja natív módon ráengedni a cuccait az inteles macekre. jah, addig lehet installálni xp-t, és az alatt nyúzni, ott gyors. jah, de windóóóóóóz.

cantante di sampietrini

(#20) Ulkesh válasza keopsz (#19) üzenetére


Ulkesh
őstag

''zsenyiális. és akkor képzeljük el az ecceri de profi adobe júzert, aki megveszi a meromos 24 inches imacjét, majd rosettán keresztül (emulált g3-as környezet!!) gyönyörködik a gigászi felbontáson araszoló pro cuccaiban. jíííííííííííííháááá!''

- Még emulálva is gyorsabb a CS, mint egy ma átlagosan használt PC-n

- Nem kell installalni PC-t, CrossOver-el gond nélkül fut a Windows-os Photoshop OSX környezetben teljes sebességgel

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#21) keopsz válasza Ulkesh (#20) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

mint egy ma átlagosan használt pc-n? :)

elég szép tesztirodalma van ennek, nézz utána, egy g5ös pwrmac lazán kenterbe veri a legerősebb core duós imaceket is (''adobe alatt'', most), anno nézegettem, úgy 50% volt a difi. amikor átléptek win alá, ott persze hasonlót vert a core duo a g5re, de az, h a rosetta egy g3as környezet, ami legújabban meromon emulálódik, az nem kérdés, és hogy egyelőre lassan, az se.

bootcamp óta pedig nem hiszem, h osx alatt lenne értelme a wines pshopot futtatni..

cantante di sampietrini

(#22) faster válasza keopsz (#21) üzenetére


faster
nagyúr

bootcamp óta pedig nem hiszem, h osx alatt lenne értelme a wines pshopot futtatni..

Dehogyisnem, pont ez a poén, hogy nem kell újraindítani a gépet egy program miatt. Kvázi VirtualPC, vagyis a tesztek szerint jobb, mint a VirtualPC.

(#23) keopsz válasza Ulkesh (#20) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

http://www.macintouch.com/imacintel/review.html

''Transitive CEO Bob Wiederhold also claims that for computationally-intensive tasks, QuickTransit (and thus Rosetta) can achieve 60% to 80% of native speed. He noted that emulated applications can consume up to 25% more memory than their native equivalents, due to caching translated code for fast reuse, so Core Duo Macs will need some extra RAM in comparison to PowerPC Macs.

We don't really know how Rosetta gets its impressive speed, though. Caching, optimization and dynamic recompilation are all techniques in wide use already, but not with results as good as we've experienced with Rosetta. Whatever the secret ingredient is, neither Transitive nor Apple is talking. While it can't equal native speed – a factor creative users dependent on non-native applications such as Photoshop should keep in mind – it is fast enough to be quite usable for many tasks. Translated applications ''feel'' like they're running on a mid-range G4 Mac. Even games aren't as bad as we expected.''


''Rosetta isn't the universal code translator of the old 68k emulator — there are some things it just can't do. It can't run ''kernel extensions,'' software which runs in the Mac OS X core operating system kernel — so a lot of drivers, such as Microsoft's Mouse and Keyboard drivers, won't run at all. (We were pleased to discover that our Wacom Graphire tablet had basic functionality with Adobe Photoshop CS under Rosetta, but advanced features enabled by Wacom's driver were unavailable.)'' - minden pro pshop user wacom padon dolgozik..

http://www.barefeats.com/quad11.html

''Be that as it may, consumers are asking me how well it runs on the Mac Pro in spite of that handicap. They want to know what kind of ''hit'' they will take if the make the leap to the Intel based Macs before Adobe releases a UB version of Photoshop -- which, as I understand it, won't happen before Q2 2007 -- which usually means June 30th, 2007. We're trying to provide an answer to that question.

Photoshop isn't the only application on which consumers make their decision, but for years it's been the application featured in MacWorld keynotes to demonstrate the Power Mac's superiority over the PC world. And it's sold a lot of Macs. How it has disappeared from the keynote introduction of the Mac Pro (and other Intel based Macs) as well as from Apple's Mac Pro published benchmarks while a large part of their constituency continue to use it as their main application.''

cantante di sampietrini

(#24) venember83


venember83
nagyúr

A csucsgepbe azert csufsag a 7300 vagy 7600, SZVSZ.

(#25) esteban válasza keopsz (#21) üzenetére


esteban
senior tag

A., aki dolgozik adobbal annak G5-os PM-je van (vagy regebbi Power) es nem fog cserelni amig nem erdemes,

B., aki nem dolgozik vele, csak neha eloveszi, annak tokeletesen megfelel a Rosetta sebessege,

C., az ujsagiro (es tarsai) akiknek baszogatas oromet okoz, azok szidjak hogy miert nem gyorsabb, na azok kapjanak agyverzest :)

iBook + RedBull :)

(#26) faster válasza keopsz (#23) üzenetére


faster
nagyúr

Számomra érthetetlen ez a lassúság az Adobe részéről, mikor a Photoshop CS2-ből létezik inteles verzió, igaz, az Windowsra.

[Szerkesztve]

(#27) BRinyo válasza venember83 (#24) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Szerintem nem. OS X alatt még GMA950-en is megy az 1080i-s h264 hd videó, minden intelese gépen.

(#28) venember83 válasza BRinyo (#27) üzenetére


venember83
nagyúr

Core 2 Duo-t venni, hogy az ember videokat nezzen :C

(#29) faster válasza venember83 (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Ha egyszer kevés a VHS magnó a HD videók lejátszásához...

(#30) amargo


amargo
addikt

Azért egy könyv jobban odaver látványilag, márha nem szegényes az olvasó fantáziája :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.