Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Gigabit LAN luxus?:F

(#2) ALI_G


ALI_G
veterán

A képen miért nincs benne egy proci? Nekem hiányzik a kérpről. :(

Nincs rajta Gigabites Lan? :F Vagy csak nem írja?

ps: ja és ezek mikorra érnek magyar honba?

[Szerkesztve]

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Ideje volt már ennek a déli hidnak a megjelenése.

(#4) fLeSs válasza ftc (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez még csak péperlöncs. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) ftc válasza fLeSs (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Tuti? :D

[link]

(#6) janpotocki válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

hirtelen megijedtem, hogy én felejtettem ki, de nem: marad a PCI-re vagy az északi híd PCIe-ére kötött vezérlő :(

(#7) Alvin_ti4200 válasza janpotocki (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem, valóban nincs benne, azért jegyeztem meg irónikusan:)

(#8) L3zl13 válasza ftc (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért? Az csak egy refi lap.
Az nvidia lap legalább már Asusos...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) janpotocki válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


janpotocki
senior tag

na, majd az nforce 5xx ;]

(#10) ftc válasza L3zl13 (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

péperlöncs ahogy nevezték sztem az amikor még egy kész példány sincs.Őszintén szólva mennyi válassztja el a refi lapot a valóstól?

[link]

MSI tálalásában

[Szerkesztve]

(#11) Mackósajt válasza ftc (#10) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Asszem hülyeséget mondtam volna.

[Szerkesztve]

(#12) rocket válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Felesleges, igy lehet sporolni par dollart, ami sok millio eladott lapnal jelentos +bevetel :)

''One thing you won't find in the SB600 is a networking component. ATI doesn't even integrate a basic 10/100 Fast Ethernet controller, instead relying on motherboard manufacturers to offer Ethernet options via PCI or PCI Express.''

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) GuMipOkE válasza ALI_G (#2) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ez délihíd, a gigabites lan az északi hídba javallott integrálni.

(#14) GuMipOkE válasza rocket (#12) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Sztem nagy hiba.

(#15) rocket válasza GuMipOkE (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Alaplap gyatok ugyis rapakoljak az alaplapra a gbit lan chipet, ugyhogy aggodni nem kell :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Egészen biztos, hogy szándékosan hagyták le róla. Ebben a formájában az SB600 alkalmas mind olcsó és fapados, mind drága és fullos alaplapok kiszolgálására. Utóbbi esetben 1-1 PCIe vezetéket kiadnak a Gigabites LAN-nak illetve a második (e?)SATA vezérlőnek. Egy PCI-ra pedig lehet WiFi-t, egy másikra IDE vezérlőt kötni. Ennek addig van értelme, amíg kijön az SB650 (1-2 hónappal később?), akkor az átveszi a drágább lapok alapját, az SB600 pedig kap egy PCI-os 10/100-as LAN-t, és vehetünk jó áron kielégítő tudású lapot.

Az nem feltétlenül rossz dolog az alaplapgyártóknak, hogy eldönthetik, mit integrálnak egy lapra, és így milyen haszonnal adják el. A 6 SATA csatornás, 2 Gb LAN-os, WiFi-s nVidia chipért mindenképpen ki kell fizetniük a némileg magasabb árat, és így marad a VIA vagy a SiS az olcsóbb megoldásoknak.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#17) gliskard


gliskard
senior tag

...kiváncsi lennék hány (játékos) emberkének kell otthon a gigabites lan és kinek van otthon gigabites hub-ja vagy routere. Házi lan partykon is föként 100-as switch-eket vagy huboket láttam... (biztos van ilyen, de mekkora a százalékuk?!?)

amugy meg valószinüleg az alaplapgyártók fogják integrálni harmadik forrásból...


[Szerkesztve]

(#18) orbano


orbano
félisten

Szerintem is megvan a tervezők magukhoz való józan eszük, hogy lehagyták róla. Biztosan nem egyszer egyeztettek az alaplapgyártókkal ezügyben. Egyébként pedig az NF4-ből kiindulva jobb is, hogy nem rakták bele. Röhelyes, hogy mióta kint van már az nf4 és még mindig instabil a hálózati vezérlője :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) orbano válasza gliskard (#17) üzenetére


orbano
félisten

nyilván nem a mi jó kis kifonomult piacunkra tervezik a hardvereket. auslandban azért fogy rendesen a gigabit :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Oliverda válasza orbano (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy érted azt hogy instabil az nF4 hálózati vezérlője?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) #65675776 válasza Oliverda (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbáld meg beüzemelni rajta a HW Firewall-t és rájössz.

(#22) Oliverda válasza #65675776 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Március eleje óta üzemel a HW Firewall, és azon keresztül megy a net is napi több órában. Én nem vettem észre semmit....idáig. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Azért az SB450 előrelépés volt az SB400-hoz képest, minden hiányossága ellenére :)
Érdekes, a DFI Crossfire 3200 AM2 lapjánál még ULI chipset volt déli hídként megadva ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) L3zl13 válasza #65675776 (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz nem nevezhető instabilnak maga a hálózati vezérlő, mert a tűzfal megoldás bugos.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) #65675776 válasza Oliverda (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor Te a mákos kissebséghez tartozol. A többségnek használhatatlanná teszi a hálózati forgalmát.

(#26) Oliverda válasza #65675776 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

A többségnek használhatatlanná teszi a hálózati forgalmát

Persze csak röviden, de ez konkrétan miben jelentkezik?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) orbano válasza Oliverda (#26) üzenetére


orbano
félisten

napi 3 kékhalál. és csak NF4-es lapoknál jelentkezik. nekem még a nagyon első A(N sli deluxeokon csinálta, több, mint egy évvel ezelőtt. azóta nem sikerült kijavítani a hibát. azóta volt még 4 nf4-es lapom és mindegyikben ez volt a hiba. kilőttem a hűdejó integrált hálókarit, betettem egy pciosat és azóta boldogan élek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) Oliverda válasza orbano (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Na én még ilyennel nem találkoztam.....szerencsére....pedig még konfigurálgattam is a tűzfalat itt-ott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) #65675776 válasza Oliverda (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

A másik jellegzetes probléma a CRC-hibás letöltés ha a Firewall engedélyezve van.

(#30) arpi6k válasza #65675776 (#29) üzenetére


arpi6k
addikt

Mennyit szívtam vele mire rájöttem hogy ez miatt van... :((

Intel & ATI

(#31) Oliverda válasza #65675776 (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Én még ilyennel sem találkoztam. Pedig csak simán felraktam a legújabb nForce drivert, meg a firewallt, és kész. Egy nagyon alap 7 ezer forintos SMC router adagolja a netet, és van helyi háló is két gép között, amin néha szoktam filmeket másolgatni ide-oda. Majd 3 hónap alatt semmi probléma nem volt vele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) ALI_G válasza GuMipOkE (#13) üzenetére


ALI_G
veterán

ez hirtelen eszembe se jutott, csak alvint láttam meg az első hsz-ben.

(#33) LordX válasza #65675776 (#25) üzenetére


LordX
veterán

Tessék kikapcsolni a cheksum offloadot, az az egyedüli ami szar. Mindenkinek, aki szerint szar az nV vezérlő.

Bár igazán kiadhattak volna valami új steppinget, amiben javították..

(#34) #65675776 válasza LordX (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az utolsó mondatod a lényeg. Az nV hozzáállása az alapvető probléma. Már rég javíthatták volna, ha akarták volna.

(#35) Komplikato


Komplikato
veterán

''A lapka négy Serial ATA II porttal szolgál, melyeken RAID 0, 1, 1+0 és 5 tömbök is létrehozhatók ...''
Ööö, ezek mennyire biztos infók, mert itt ... [link] ... nem ez van.
Hanem azt írja, hogy 1xATA133, és 4xSATA (tehát SATA1?) van rajta, ami 0,1, 10? raidet tud, 5-ös nincs a táblázatban. Csak mert ha utóbbi a valós, akkor állatira szomorú leszek! :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) #65675776 válasza Komplikato (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem maradjunk az autentikus forrásnál: [link]

(#37) ftc


ftc
nagyúr

[link]

Egy kis teszt Ati-s lappal és SB600-al.Azt hiszem jó úton járnak déli híd kapcsán :)

Érdemes elolvasni a tuning meg megint tökéletes.

(#38) #65675776 válasza ftc (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

És bizony a teszt azt is megmutatja, amit már sokan elmondtak: az nV IDE-vezérlője egy fos. Ezt mégsem vetették a szemére, ellenben az SB450 USB 2.0 sebességével.

Az viszont gyanús, hogy COD2 alatt a CF több mint 100% teljesítménynövekedést mutat.

(#39) ftc válasza #65675776 (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

Igen mindig az USB2 sebességével jöttek mintha mindenki naponta x Gb-t másolt volna rajta keresztül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.