Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Megérkezett a Dothan (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zfarkas


zfarkas
senior tag

Jó lenne hamarosan egy teszt is :D
Ígéretesnek látszik.

Raw Dark Pure

(#2) erdoke


erdoke
titán

Két apró megjegyzés a hírrel kapcsolatban:
1. Az árak fordított sorrendben vannak a procikhoz képest.
2. A TDP (Thermal Design Power), amit az Intel fogyasztásként megad, nem átlagos, hanem tipikus fogyasztást jelent. Az egyes processzorcsaládok datasheet-jében részletesen le van írva, hogy ezt pontosan hogyan számítják. Kb: általános alkalmazásokkal egy 75%-os processzorterheltségen.
Dothan Datasheet [L]ftp://download.intel.com/design/mobile/datashts/25261203.pdf[/L]

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Nem semmi a cache a CPU majd 2/3at teszi ki.

(#4) eddie303 válasza twollah (#3) üzenetére


eddie303
őstag

Vajon ha megjelenik a Dothan Celeron :) mekora lesz a magja? Mert szerintem fele ekkora sem... Szerintem az a verzió se fog rosszul teljesíteni.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) hobizoli válasza eddie303 (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem ugyanekkora magja lesz, csak le lesz tiltva benne a ''felesleg''....mindig igy ment ez

Jo CPU ez:C....



hobizoli

több drón kell ;P

(#6) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[L]http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=104[/L]

:Y FSB=100MHz(!) :Y


:C:C:C:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) anaqer válasza hobizoli (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Mi ebben a meglepő? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) zfarkas válasza hobizoli (#6) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nagyon durva eredmények! Mikor lesz már ebbõl Desktop változat?

Raw Dark Pure

(#9) atee07


atee07
tag

Tudom hülye kérdés lesz,de akkor most hogy van ez a prociszámozás?Itt elsősorban a 2 utolsó jegyre gondolok,mert az első vili.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#10) erdoke válasza eddie303 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Biztosan megjelenik, van Celeron-M Banias alapokon is.:P
Laptopba szerintem nem is rossz vétel, csak a legtöbb gyártó a láma igények miatt nem is csinál ilyet.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Brekk


Brekk
addikt

Ugylatom Intelnel megsem felejtettek el procit csinalni... 20W koruli holeadassal azonos orajelen megszegyenit egy A64et... Le a kalappal. :C

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#12) anulu válasza Brekk (#11) üzenetére


anulu
félisten

kéne desktop változat vs S939 A64!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Power válasza Brekk (#11) üzenetére


Power
senior tag

Szégyeníti egy frászt.

Power

(#14) borely válasza zfarkas (#8) üzenetére


borely
tag

Azért kicsit cseles ez a teszt. Dothan vs.World-nél 2GHz-s P4-el hasonlítja össze, nem 3GHz-sel, a Dothan vs. High.end PC-nél meg ugyan már 3,4 GHz-s az összehasonlítási alap, de itt meg a Dothan van tuningolva 2,4 GHz-re !!! Nem mondom így is szép eredmény, főleg ilyen kevés fogyasztással, de akkor is ''kissé'' inkorrekt.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#15) erdoke válasza borely (#14) üzenetére


erdoke
titán

Ami igazán érdekes, hogy ebben még hatalmas potenciál látszik rejleni. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek az eredmények egy alacsony fogyasztásra optimalizált mobil prociból jönnek elő: A 100 MHz-es FSB is döngethető még jócskán, és óriási áttervezés se kell hozzá, hogy desktopban kicsit nagyobb fogyasztással 3 GHz-en nyomuljon.

A legjobb aláírás a héten

(#16) maszat


maszat
senior tag

Az ésszerű csíkszélesség-váltás meghozza gyümölcsét a fogyasztásban. Nem hajszoljuk a MHz-eket (Prescott) és láss csodát:Y

Jól van, az Intel sem tudja normálisan alkamazni a számozást:C
735, 745, 755 -> 1,7 1,8 2?
Eléggé megtévesztő, hiszen ha a csak a számozást néznénk azt hinnénk, hogy a 1,7 és 1,8 ill 1,8 és 2 GH között ugyanannyi a különbség



Tudna valaki belinkeli e Pentium M-es tesztet?

(#17) erdoke válasza maszat (#16) üzenetére


erdoke
titán

Banias-os teszttel Dunát lehet rekeszteni, pl. [L]http://www.anandtech.com/mobile/showdoc.html?i=1800[/L]

Dothan-ról franciául: [L]http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=104[/L] (érdmes tüzetesen átnézni a táblázatokat, alég érdekesen váltakoznak az ellenfelek:F)

A legjobb aláírás a héten

(#18) Loha


Loha
veterán

Szerintem ezek a procik átdolgzott PIII-ak...

(#19) erdoke válasza Loha (#18) üzenetére


erdoke
titán

Van olyan is az ősök között.:)

A legjobb aláírás a héten

(#20) maszat válasza erdoke (#17) üzenetére


maszat
senior tag

Ezer hála:P

Kíváncsi leszek majd mire lesznek képesek az új dektop üdvöskék:))

(#21) Dassler


Dassler
őstag

Hmm....valóban: egy processzornak látszó tárgy az intel kínálatában. Nem bántom őket, de végre elkezdtek gondolkodni/fejleszteni valamit, és nem marketing ezerrel, hogy 8GHz-ig meg sem állunk.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#22) e-biza


e-biza
őstag

ha nem lesz MHZ háboru akkor mi lesz az nvidia és az ms elörejelzéseivel? :))

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#23) Dassler válasza e-biza (#22) üzenetére


Dassler
őstag

azért előre-jelzés, mert nem biztos, hogy úgy lesz

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#24) arty válasza erdoke (#15) üzenetére


arty
veterán

dehogy fog ez egyhamar 3 ghzen menni... ez az architektura kis attervezessel erre nem kepes :) ld. meg amd ... ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) erdoke válasza arty (#24) üzenetére


erdoke
titán

1. Az AMD K8 nem egyezik meg a Dothannal, annyira nem is nagy a hasonlóság. Miért kellene az AMD-hez viszonyítanom?
2. A K8 jelenleg 2400 MHz-en tart, de rövidesen lesz 2600 MHz-es FX-55, mindez 130 nm-en. Miért olyan balga elképzelés részemről, hogy akár ez is könnyedén el fogja érni 90 nm-en a 3 GHz-et?
:F

A legjobb aláírás a héten

(#26) Dassler


Dassler
őstag

Lényegében nem érdekel, hogy hány TerrreGigaMegaHz-en mennek, csak használható legyen, és fusson miden gond nélkül, amit egy átlagos júzer futtathat egy pc-én,és ne Nitrogénnel kelljen ehhez hűteni az Északi-sarkon. Egy szó, mint egyse: csináljanak egy jó asztali procit is belőle.
Most így visszaolvasva: ha nem érdekel, akkor minek is írok ide :F :C nézzétek el nekem

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#27) geoff


geoff
tag

Az IBM a T42-es notebookjait már ezzel a procival szállítja, 2-4 hét múlva.
El lehet kezdeni gyűjteni rájuk ;]

[L]http://www-132.ibm.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?categoryId=2049168&storeId=1&catalogId=-840&langId=-1[/L]

(#28) Keitaro válasza geoff (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

Yess!
Már csak Sony kivitelben kell és megyek lottózni :DDD

(#29) arty válasza erdoke (#25) üzenetére


arty
veterán

1.) sztem az architektura közelebb van az athlonéhoz, mint a netbursthöz - nemnagyon ástam bele magam, csak az orajel/teljesítményből próbálok következtetni

2.) az AMD azért megy jobban, mert az SOI - egyenlőre nemtudni, az fx55 nem-e 9 mikronos lesz...

3.) a jelenlegi tapasztalatok alapján nem ad egyértelműen lehetőséget a 9 mikron a magasabb frekvenciára ... (preszkott)

4.) azt mondjuk belátom, hogy ez egy műgonddal tervezett mobil csecsebecse, esetleg egy jobban hűtött, többet zabáló asztali verzió jobban mehet ennél, de a 3ghz túlzás szvsz. - legalábbis sztem egyhamar nem lesz semmi belőle.

Arra amugy kiváncsi leszek végülis milyen procit lehet majd ebbe a 775ös foglalatba rakni ... nem lesz nagy választék sztem.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) erdoke válasza arty (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az első steppingje simán megy 2,4 GHz-en, miközben az alap FSB-je csak 100 MHz!
Prescott pont az eltérő felépítés miattnem megy jól 90 nm-en, hiszen ott 4 GHz lenne az idei cél.

A legjobb aláírás a héten

(#31) shtml válasza borely (#14) üzenetére


shtml
őstag

IMHO a 2 GHz-es tesztek az architektúrák hatékonyságát akarták összehasonlítani. Az tény, úgy lett volna igazán fair, ha a második tesztsorozatban nemcsak a Dothant húzzák fel 2.4 GHz-re (a jelenlegi maximumra), hanem az Athlon 64-et és a P4-eket is az ő maximumukra. Ám ha feltételezzük (kérdés, joggal-e), hogy a Dothan későbbi steppingjei jobban fognak menni, akkor ennyi előny megadása nem volt indokolatlan.

Szerintem pompás eredmények. Most már csak az a kérdés merül fel, mi értelme volt a többéves P4-es zsákutcának.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#32) borely válasza shtml (#31) üzenetére


borely
tag

Ezzel így én is egyetértek. Valószínüleg a cikkben is elmagyarázzák ezt, és így a szöveggel együtt nem félreérthető, de hát ugye franciául van :)

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Megérkezett a Dothan (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.