Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Maxtor - 175 GB egyetlen korongon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Az oké, hogy veszendőbe megy, de miért?

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

(#3) Agyasima


Agyasima
senior tag

Mégse olyan rossz az a Maxtor....
Ide nekem a legkisebbet is akár!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#4) engusz


engusz
veterán

Érdekes. Nem tudom, hogy mit vacakolnak az IDE-vel, meg a SATA-val. Meg a holmi korongokkal. A Quantum már régóta (sikeresen) speciális adattárolókat fejleszt és készít. Viszont drágra. De miért? Mert nem sorozatban gyártják. Meg ugye minek ilyet kiadni? Viszik még a mostani technológiát is. Grrr! :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Bgs


Bgs
senior tag

''Problémát okozhat viszont majd, hogy az 525 GB-os HDD a formázása után csak 489 GB-os lesz, azaz 7 százalék veszendőbe megy.''

Hogyan van particionalva ? Milyen fs ? Milyen parameterekkel ?

Ez igy ebben a formaban egy teljesen ertelmetlen kijelentes...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#6) Den


Den
veterán

az ilyen vinyókat 3-asával kell venni és tükrözni ezerrel. 30nm-es tárolóréteg huh...

www.simson4t.hu

(#7) L3zl13 válasza Bgs (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem FAT16. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza Den (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azért a mechanika is fejlődik szóval lehet, hogy kissebb a sérülés valószinűsége...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) LordX válasza Bgs (#5) üzenetére


LordX
veterán

525*1000*1000*1000 byte = 488,9*1024*1024*1024 byte

Mondjuk a ''7% elveszik'' az hülyeség, mert egy bit sem veszik el, csak más mérőszámot használ a Maxtor a formázatlan kapacitásra, mint a Windows a formázott partíció méretére.. (kb. 10 mega veszik el a partíciós tábla miatt..)

(#10) Den válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Den
veterán

biztos fejlődik, de 30nm... hát nincs tartalék benne.

www.simson4t.hu

(#11) Loha


Loha
veterán

Tisztára olyna lesz mint a vinyók hajnalán, voltak a 170Mb 525Mb-os vinyók, csak most GB-osak lesznek :))

(#12) Den válasza Den (#10) üzenetére


Den
veterán

ja mielőtt valaki félre érti, ez nem maxtornak szól, típustól függetlenül is ijesztőnek tartok fél terabájt adatot egy 30 nanométeres rétegre bízni, egy elektromechanikus tárolóban.

www.simson4t.hu

(#13) Bgs válasza LordX (#9) üzenetére


Bgs
senior tag

Akkor hulyen let megfogalmazva. Egyreszt, mint irtad nem veszik el csak maskepp jelolik, masreszt az egesznek semmi koze a formatalashoz ...

Keretik kijavitani a cikket ! :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#14) LordX válasza Den (#12) üzenetére


LordX
veterán

Den, ez a fejlődés menete!

Rábernéd bízni a kocsid fékjeinek irányítását egy körömnyi szilíciumdarabra (ABS)? Sokkal megbízhatóbb, mint mechanikus rásegítő, meg mittomén cuccok, van nem?

Ha jól meg van csinálva nem (sokkal) biztonságosabb a régi technológia.

(#15) Satan-Claus válasza Den (#12) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ami azt illeti, ha elektronikus (elektromágneses) behatás miatt patkolnak el az adatok, akkor a mirror sem segít sokat, hiszen valószínűleg egymás mellett csücsülnek a mirror-ozott vinyók...:D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#16) Den válasza LordX (#14) üzenetére


Den
veterán

tudom hogy ez a fejlődés menete, és más a körömnyi szilícium darab.

Direk írtam hogy elektromechanikus meghajtónál zavar ez engem. Ennek semmi ''redundanciája'' nincs. Ekkora vastagság mellett elég ha a fej megérinti és oda az adathordozó réteg.

www.simson4t.hu

(#17) kiskegyed válasza Loha (#11) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nekem 20 és 40 megás is van, de szerintem már nem müxik

(#18) Den válasza Satan-Claus (#15) üzenetére


Den
veterán

nem a mágnestől féltem, az ütéstől.

www.simson4t.hu

(#19) kiskegyed válasza Satan-Claus (#15) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Ne egy patkómágnessel vadássz az elgurult csavarokra :DD

(#20) Satan-Claus válasza Den (#18) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Háááát, azt ez eddigiek sem tolerálták túlzottan, főleg az olvasófej és azt ezt mozagtó mechanika érzékenysége miatt. Ugyanakkor igazad van, biztos, hogy nem adnak rá lifetime garit...:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#21) atus válasza Den (#18) üzenetére


atus
senior tag

Egy jó nagy mágnessel kell hátbavágni. ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#22) Panther válasza engusz (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A Quantum winyórészlegét már jó ideje felvásárolta a Maxtor, nem? :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) engusz válasza Panther (#22) üzenetére


engusz
veterán

Így van. Tudomásom szerint utánna az ilyen speciális tárolóeszközökkel kezdtek el foglalkozni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) Panther válasza Bgs (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy ez a 7% azért jó, mert az összes többi akárhány GB-os vinyónál is ennyi ''megy kárba'' :U (1024/1000)^3

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Panther válasza engusz (#23) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Aha. Remélhetőleg készítenek majd nekünk is vmi jót :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) eper-fa válasza atus (#21) üzenetére


eper-fa
aktív tag

igen, azt hiszem én is így fogok tenni az exkluzív, ezer darabos tételben gyártott, közvetlenül a gyártótól rendelt, holnap megérkező 512GB-s winyóimmal :DD

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#27) Genialis


Genialis
aktív tag

De jó, akkor megint nem írható CD-ket fogok venni, hanem egy vinyót...:D :D :D

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#28) Flashcash válasza Den (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom de nekem többször is volt már olyan hogy véletlenül belerúgtam egy jó nagyot az íróasztalba amikor leültem elé.
Szal ezeknél a vinyóknál már óvatosabban kell mozognom főleg töltés közben. :)

(#29) shtml


shtml
őstag

Ez mind szép és jó. De ha a fél TB-os Maxtor HDD-k is - a mostaniakhoz hasonlóan - úgy hullanak, mint ősszel a legyek, akkor az előnyük csak annyi lesz, hogy hiba esetén sokkal töb adatunk vész majd el. Talán az adatbiztonságra is kellene némi energiát fordítani.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) twollah


twollah
nagyúr

Még mindig ott tartunk, hogy veszünk egy mágnesezhető réteget azt bizonyos el alapján felmágnesezzük, majd visszaolvassuk róla az adatokat.

(#31) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát igen én is azon a véleményen vagyok, hogy szép és jól hangzik, de a maxtor vinyók újabban tényleg szépen ''teljesítenek'', nem örülnék egy ilyen hullana el, és annak se, ha óvnom kéne a lágy tavaszi szellőtől is :)

(#32) eddie303


eddie303
őstag

Csak akkor vennek ilyent, ha lenne penzem :) s megvarnam, hogy kiforrjon a
taknyologia egy kicsit, megerjen. A bolond is csak a piros falat nyalja le, a
zoldet nem, mert az eretlen :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#33) xuldar válasza Panther (#22) üzenetére


xuldar
őstag

Én úgy emléxem, csak az asztali winyók részlegét, SCSI-t továbbra is gyárt a Quantum, az ká nagy üzlet. Meg a spec. adattárolókkal kísérletezik.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34) ebx


ebx
aktív tag

Meg arra is jó lesz, hogy 6 korongot zsúfolnak egy egységbe és átlépik vele a bűvös 1 TB t
LOL

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#35) GBX válasza ebx (#34) üzenetére


GBX
aktív tag

Gondolt már valaki arra, hogy mi van ha a minőségről híres:DDD Maxtor bekrapál és az összes adat rajta kampec? manapság a 500GB sok DVD-t és vagy mégtöbb cd-t jelent. szoval szerintem nagy a RISIKOFAKTOR. Mer ha elszáll akkot b***hatod.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#36) rog


rog
addikt

a nagyobb adatsuruseg miatt gondolom jo gyos is lesz majd mint a szel.
(az elhullas meg szerintem normalis tapegysegekkel kikuszobolheto.)

(#37) anulu


anulu
félisten

Ez szép meg jó, de majd akkor érdekel, ha a WD is csinál ekkora vinyókat. Maxtort ugyanis szeretném nagyívben elkerülni. Személyes tapasztalatom még nem volt velük, de az a jónéhány Maxtor vinyókról szóló topic nekem pont elég volt...

Azért az egy kissé súlyosan érintene, ha 525 (vagy 489, tök mindegy) GB adatom csak úgy huss, és elszállna! Na akkor sok minden lenne a vinyó gyártója, csak okos és szép nem :((( Úgyhogy majd, ha kiforrott, és meglátom, hogy egyáltalán mernek-e akár 3 hónap garit is vállalni a vinyókra, majd akkor elgondolkozom ezeken a már tényleg nagynak nevezhető HDD-ken. Addig nem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) DaSilva válasza anulu (#37) üzenetére


DaSilva
senior tag

Egy kis offos adalék a Maxtor-utálathoz: van nálunk vagy 5 db compaq deskpro p3-as gép, kábé kétévesek. Nemrég egy hónapon belül háromnak meghalt a vinyója, és mit tesz isten, Maxtor volt bennük. Bár lehet, hogy a táp is ludas volt picit a dologban, mert 145W(!)-ot tudnak.

huss, fohászom száll feléd

(#39) anulu válasza DaSilva (#38) üzenetére


anulu
félisten

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a tápok ölik meg a Maxtor vinyókat. DE! Akkor vmi infot erről kirakhatnának homepage-re, vagy valami. A la alaplapgyártók a memóriával. Melyikeket ajánlják hozzá...

Visszagondolva, havernak meghalt a 60GB-s vinyója, 1 hónapra rá a tápja... Hmmm. Véletlen egybeesés, vagy tényleg lehet közük egymáshoz?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) erdoke válasza DaSilva (#38) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Irodai VGA-s P3-nak elég is lehet a 145 W, alig van a procin kívül komoly fogyasztó, az se egy P4C szintjén mozog.

A legjobb aláírás a héten

(#41) csudri


csudri
őstag

Miért kell itt fröcsögni a Maxtorra? Nekem eddig csak maxtro vinyóm volt, és amelyik meghallt azt én nyirtam ki véletlenül. (Van is róla topik, de egy pioneera06 megoldotta a prolmémát) Nem rosszak a maxtorok! Az, hogy van néhány elmebajos, aki leir egy márkát, mert volt egy rossz széria az meg is érdemli! A nV is belefutott egy rossz szériába, de előtte csak jó volt! Szóval a maxtor jó!!!!!!!!!!!!!!!

(#42) fanatic válasza anulu (#37) üzenetére


fanatic
aktív tag

Én sem vagyok Maxtor fan! :(( Látom mennyi húll el belőle!

A közvetlen szomszédomnak nagykerje van, és néha élmény beszámolót tart, hogy hányat kűldenek vissza gariba! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#43) st3fan


st3fan
csendes tag

A Seagate winyó a legjobb. Halk mint állat pörög ezerrel ahogy kell nekem ez jött be a legjobban. Probaljatok ki.
A maxtor előnye hogy fejlesztésben előbb áll mint a seagate.

(#44) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Ha tényleg ugyanannyi árért 2x akkora wincsit csinálnak, akkor egye fene a 7%-ot! Jó a maxtor, nekem a seagate-tel vannak rossz tapasztalataim. De mivel épp ezért régen nem vettem soha seagate-t, meg is mondom, hogy NEM vagyok biztos abban, hogy a nostani barrcudák is olyan pocsékok, mint ami ''s''-et én ismertem. Ha valaki mondjuk elégedett a ''s''-tel, vagy bármivel, még nem kell pocskondiázni azt amit nem is ismer. A legrosszabb tapasztalatom azonban Fujitsu-val volt, no azt az egyet nem fogom megvédeni...

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#45) Gismo


Gismo
addikt

Pontosan mi bajod volt a Fujitsu -val?
Az uccsó PC-kbe szánt széria egyik csipje volt szar, azok nagyon szerettek meghalni!
Viszont, ha nem az a szar szériás chip lett volna rajta, akkor ma vezető vinyógyártó lenne, ha méretben nem is de hangban a Seagate-t, sebességben a Hitachi-t, megbízhatóságban meg bármelyket elverné.
Láttam róluk tesztet és ezek lennének a TOP-on ha a Fujitsu nem száll ki a merevlemez buliból.

(#46) Hequila


Hequila
őstag

7 százalék az RENGETEG!!! Ha a mai vonyóknál is ennyi lenne a veszteség, akkor az nagyon nem lenne jó dolog!
Szerintem ez nem a formázástól, hanem a FAT táblától függ. Bár lehet, hogy tévedek. De nem hiszem. Valaki tényleg magyarázza már el nekem, hogy hová is illan az a csöpp 36 giga!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#47) PaladiN válasza Hequila (#46) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Re: #9

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#48) Hequila


Hequila
őstag

Ja, asszem vágom mosmá!

Tehát ha jól értem az 535 giga csak a ''névleges'' teljesítmény, és 489 giga a ''tényleges''? Tehát ez olyan mint a 3,2 -es quantumomnál, hogy az nem 3,2 gigás, hanem 3200 megás, csak a gyártó nem 1024-el számolt, hogy jobban hangozzon?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#49) Alvin_ti4200 válasza Hequila (#48) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pontosan így van, ezért nem 4,7 gigás a DVD lemez se, csak 4,38:O

(#50) Hequila válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


Hequila
őstag

Ja télleg ez eddig nekem lemezeknél fel sem tűnt! Most néztem meg, a kislemez sem 1,44 megás, hanem 1,38 :( kibaszás!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Maxtor - 175 GB egyetlen korongon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.