Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

kiválthatja akár az állandó frissítést igénylő DRAM-okat is

én nem tudom eldönteni, hogy ennek örülni kellene vagy sem...

..szerintem jónak tűnik

(#2) Hani


Hani
aktív tag

Jól hangzik, de ugyanez elmondható arra a többi ezer fajta memóriára, amik közül csak pár típusnak sikerült igazán elterjednie. Meglátjuk.

(#3) -FreaK- válasza shteer (#1) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem eddíg ez tűnik a legéletképesebb technológiának eddíg, főleg h már ilyen közel járnak a sorozatgyártáshoz(legalábbis az Intel szerint).Technkai paramétereit tekintve sztem igen nagy előrelépés.
Milyen szempont alapján nem kéne örülni annak h kiválthatja a dram-okat? Szerintem ha sebességben és helyigény/kapacitásban is utoléri akkor nem igen akad ellenérv:)

(#4) joghurt


joghurt
addikt

Megpróbáltam rákeresni az árára. Durva, hogy az összes portál, ami lehozta ezt a hírt, szinte szó szerint ugyanazt írta. Illetve ugyanezt. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#5) #96302336 válasza shteer (#1) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azért lenne király, mert elmaradhat a teljes boot folyamat, mert kikapcskor nem veszik el semmi a mem-ből. hihetetlen gyors indulások lennének így egy PC-nél. Sőt, nagyon nagy kapacitás esetén HDD sem kell, mert elfér minden egy cuccban. pl. 750GB PRAM esetén benne lehet minden a memóriában, csak érte kell nyúlni, nincs töltési idő stb stb. sokkal gyorsabb a rendszer. de ez gondolom még messze van a megvalósulástól, egyenlőre sztem SSD tárolók, és memóriakártyák lesznek ebből a technológiából.

(#6) -FreaK- válasza #96302336 (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát ha bejön minden amit így az Intel ígér róla akkor sztem nincs is olyan messze eza dolog(legalábbis reménykedem), főleg mivel igen olcsó is lehet.Ekkor ez azt is jelentheti akár h eltűnhet a ram a gépből mert a háttértár is lehet ugyanolyanolyan gyors? Ez mondjuk elég meredeken hangzik de ha télleg bejönek ezek a dolgok akkor a gyors elterjedés előtt sem áll sok akadály:)

(#7) ftc válasza -FreaK- (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

1 akadály van és a legnagyobb : A pénz

(#8) Ősember


Ősember
őstag

jopofa, hirtelen mindenki mindenhol milyen nagy számokat igér :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) Sepiroth válasza -FreaK- (#3) üzenetére


Sepiroth
csendes tag

''írás-törlés ciklusok tűrésén''
ezen a téren még lehetnek gondok :U

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

azért ennek az élettartama csak a fizkémet alapul véve, nem végtelen. egy anyagot felmelegítessz-lehűtessz. egyszercsak elkezd degradálódni, akárhogy is védik. és onnantól kezdve meghalt. ez a flash memóriák betegsége is, ott is elvileg reverzibilis, gyakorlatilag hosszú idő után irreverzibilis változások vannak.

(#11) Szanya válasza ftc (#7) üzenetére


Szanya
tag

Szerintem, ha az Intel áll mögötte, akkor a pénz nem lehet akadály.

''Szanya csak egy van.''

(#12) Male válasza Szanya (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Azért ez nem mindig jön be... pl Rambus memóriák se nagyon vannak a mai asztali gépekben... vagy ott a BTX, stb.



A hírhez: ez biztos egy prototípus a képen? Csak mert nem igazán tűnik valódinak...

(#13) ftc válasza Szanya (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

ott a sok memória gyártó cég,HDD gyártók,flash gyártók...és még sorolhatnám...addig még lehet lenyomják a torkunkon a fejlesztéseket...és lehet fokozatosan beépitik de az lassu folyamat lesz...de nagyon

(#14) Krix válasza #96302336 (#5) üzenetére


Krix
őstag

Nekem is pont ez ugrott be. Csak benyomom a gépet és ott folytatja ahol kikapcsoltam. Ezt el tudnám viselni. :)
Mondjuk a cd-rw-ken max. 1000 írási ciklust garantálnak ezzel a technológiával, azért azon még van mit faragni.

If it is not broken then don't fix it!

(#15) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Éljen! Már csak az élettartama lenne jó! Ui. élettartam-fan vagyok :W

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#16) Loha válasza #96302336 (#5) üzenetére


Loha
veterán

Persze persze aztán arra ébredtél, hogy belelóg a kezed a bilibe... ;]
Hibernálással ezt most is meg tudod csinálni. HDD-t sztem sokan akarták már temetni, meg persze a PC-t is, de eddig nem sikerült... Egyébként vmi hasonló elven működnek az újraírható CD-k is, aztán azokra max 1000 újraírást garantálnak...
Jó sok nulla kellene még, hogy ez technológia SDRAM-ok helyét átvegye, arról nem is beszélve hogy az egész nem ér semmit, ha árban nem versenyképes...

(#17) shteer válasza #96302336 (#5) üzenetére


shteer
titán

nálam nincs is boot-idő ;] 7/24-ben megy a gép, ha meg újra kell indítani, kimegyek egy teáért

laptop is csak hibernálva... annyit tudok várni

az intel állmögötte. ez jó. a pénztárcánknak már nem biztos, de szvsz sincsenek még olyan közel a megoldáshoz, hogy forradalmi áttörés legyen
ha sikerrel járnak én pedig akkor sem akaroim kidobni a cuccom - ehhez pedig új oprendszer is kell

végleges konklúzióm: várunk, aztán egyszer csak lenyomják a torkunkon. ha nem ezt, vmi mást biztosan

..szerintem jónak tűnik

(#18) FehérHolló válasza #96302336 (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Végülis.. Az oprendszernek nem kell felismerni, ha esetleg valami új hardware-t csatlakoztatsz. Tök fölösleges, lényeg, hogy gyorsan töltsön be.

Skynet is real. It's called Google.

(#19) llax válasza -FreaK- (#6) üzenetére


llax
senior tag

Amíg ilyen technológiákat alkalmaznak, nem tűnik el a ram. Azt írják, hogy tízszer akkora az élettartama, mint a flash memóriáké. Ez operatív tárnak édeskevés, de még swapfile tárolására sem a legalkalmnasabb... Ram-ként használva a legszélsőségesebb esetben 2-3 sec alatt véget érhet az élettartama :)

(#20) FehérHolló válasza llax (#19) üzenetére


FehérHolló
veterán

Miért is? Ha folyamatosan azt írod újra, amit előzőleg, akkor sem megy tönkre 3 sec alatt.

Skynet is real. It's called Google.

(#21) llax válasza FehérHolló (#20) üzenetére


llax
senior tag

A jelenlegi flash memóriák 100.000 körüli törlést/újraírást viselnek el. Számolj ennek a tízszeresével, és a mai ram-ok írási sebességével...

(#22) #64791808


#64791808
törölt tag

Nincs realitás a dologban.

1., RAMoknak nem alternatívája, mert MOST tartunk DDR2-800-as ramoknál 4-4-4-12 időzítésekkel, jön a DDR3 1066 meg 1333 effektív órajelekkel, és megyünk tovább. Ahhoz, hogy ez a technológia a DRAM-okkal versenyképes legyen, ahhoz az induló modellnek gyorsabbnak kell lennie, mint egy DDR3-1333-as modell, mert az ára nyílvánvalóan több lesz.

2., Más aspektusból szintén nem lehet ez RAM-alternatíva. Érdemes kiszámolni, hogy egy kihasznált ramnak másodpercenként tízmilliós nagyságrendű frissítést kell kibírni. Ezt beszorozzuk, akkor egy 24/7-es üzemú modulra kijön, hogy közel egybilliárd műveletet kell kibírnia három év alatt. Továbbá nem számoltunk a növekvő sebességigénnyel. Oké, legyen a felhasználási terület egy laptop, osszuk el tízzel a dolgot, 100 billió. Esélytelen.

3., Merevlmezeket elvileg kiválthatna, de én speciel most közel egy terával gazdálkodom, és kinőttem. Mire ez gyártásba kerül, az átlag lemez 250-300 giga környékén lesz, nekem meg az igényem 2-3 teránál. Nagyon vágynék a segítségre, csak nem lesz gigánként egy ezresem rá...

(#23) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Amit még senki nem vetett fel. felmelegít-lehűl. Mennyire kell felmelegíteni? Ha nagyon, mondjuk 200°C, akkor a burkolat, stb, fog ez melegedni rendesen. Ha nem nagyon, akkor egy lázas ember zsebe leformázza? De a napon felejtve, vagy netán a sütőben biztosan... És a másik dolog: felmelegítik, majd magától a környezeti hőmérséklet lehűti, de ez idő, olyan idő, ami nem rövidíthető, legfeljebb az egyre kisebb csíkszélességgel, de az nem csökkenthető tetszés szerint. Vannak korlátai ennek a technológiának. Persze lehetőségek is vannak benne szépen. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nyilvánvaló, hogy a dram-ot egyelőre nem fenyegeti de ha tényleg olcsó, gyors és 10x akkora élettartamú tud lenni (amin még javíthatnak) a flash memóriákat könnyedén kiütheti a nyeregből. Meg persze a hibrid technológiáknál is ugyanez a helyzet.
Még az is lehet, hogy rövid időn belül olyannyira feljavítják az élettartamát, hogy mondjuk 10év alatt megy tönkre. Hol lesznek mostantól 10 évre pl. a DDR2-es memóriák? Múzeumokban. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) t72killer válasza #64791808 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, inkább CL4/DDR2-1066MHz-nél járunk már, az erősebb tuningramokat nem is említve, abból DDR2-1300MHz is akad már:))

Ergo egyetértek, hogy ezeket speedben egy felmelegítős- lehűtős alapú technológia kizárt, hogy MEGELŐZNÉ... az, hogy 3 év mulva hozzná a mai ramok sebességét, felejtős, m 3 év mulva DDR4-3GHz-cel fogjuk nyomni kb...

Valami olyast kéne kitalálniuk, ami nem fárasztja az anyagot egyáltalán + nagyon gyors: ez optikai és elektromos/v esetleg vmiféle mágneses - pl: [link]/ lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) FehérHolló válasza macilaci78 (#23) üzenetére


FehérHolló
veterán

Elektromosan is le lehet huteni.

Angol billrol vagyok, nincs ekezet.

Skynet is real. It's called Google.

(#27) #65675776 válasza #64791808 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

A második pontod ott hibázik, hogy ezt a RAM-ot nem kell frissíteni (pont ez az egyik legfőbb előnye a DRAM-okkal szemben). Egyébként én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, biztosan nem képes kiváltani a DRAM-okat, több egyéb okból, amit már leírtak előttem.

A ZRAM már érdekesebb lenne, mert az bizony nagyon gyors (ha L3 cache-nek megfelel, akkor annak kell lennie). Csak megint nem az olcsóságáról híres, bár még mindig olcsóbb és kevesebbet fogyaszt, kevesebb tranzisztort igényel, mint a jelenlegi SRAM-ok.

FehérHolló: Ezt a bill dolgot inkább írd be aláírásba...

(#28) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Akárhány helyen olvasok utána, sehol nem állítják, hogy a DRAM felváltására szeretnék használni a PRAM-ot. A Samsung press release-hez nagyon hasonlít a PH-s hír, de abban csak az előállítás hasonlóságára utalnak. (Pontosabban: felhasználták a DDR-es tapasztalatokat a technológia kifejlesztésénél...) IBM-nél és Intelnél is csak annyit említenek, hogy a flash, vagy esetleg a hibrid merevlemezek felváltására lesz alkalmas.

Honnan jött akkor ez a DRAM leváltásos ötlet PH részéről???

Különben a PRAM ötlete már régen felmerült (mondjuk őgy, hogy a '60as években), csak most megint felkapták. Samsung pedig 2003-ban már biztos mutogatott PRAM chipeket.
Többet nem nagyon szeretnék mondani, mert nagyon flame-szagú lenne, csak mutatnék 3 linket.

[link] - egy korrekt cikk forrásmegjelöléssel és linkekkel, amik alapján az érdeklődő olvasó utána tud nézni a témának.

[link] - két érdekes animáció a PRAM fázisátalakulásának bemutatására.

[link] - Samsung legfrissebb press release-e a témával kapcsolatban.

Váljék egészségetekre! Peace...


#27: ;] Még csak két helyre írtam be a kettőből, ahol hozzászóltam. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#29) #64791808 válasza #65675776 (#27) üzenetére


#64791808
törölt tag

Eddig világos, ez egy SRAM-felépítésű dolog, akkor frissíted, ha változik a memória tartalma. Na de ettől még nagyságrendileg a dolog helytálló.

De a szkepticizmus a lényeg: én részemről hiszem, ha látom.

(#30) orbano válasza FehérHolló (#28) üzenetére


orbano
félisten

nem is értem hogy jutott eszükbe az embereknek. a flasheknél 1000x gyorsabb adatátviteli sebesség is kevéske, a 1 000 000 írási ciklust, 100mhz-es tempóval számolva (nem tom pontosan hány ciklu alatt van meg egy írás, de kb 10 lehet), akkor is 0.1mp alatt kivégezhető egy memóriacím élettartama.
Arról nem is beszélve, hogy a késleltetése nyilván jóval alulmarad mindenképp a jelenlegi dramokhoz képest.
A melegítés pedig lokálisan történik, ugyan magas hőmérsékleten, de kevés ideig, tehát kevés energiáról van szó, nem fog ez sehova sem melegedni szvsz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) Dare2Live válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amit találtam aszerint 1000*nagyobb élettartalmú mint a jelenlegi flashes teknika.

ésugye flashes meghajtókat is alkalmaznak HDDként.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) FehérHolló válasza orbano (#30) üzenetére


FehérHolló
veterán

A linkelt videón (az 50megásról beszélek) melegszik, de a figyelmes szem azt is meglátja, hogy a végén hűtik is, valószínűleg elektromosan.
Szerintem nem lehet ilyen gyorsan kivégezni, de utána kéne nézni pontos adatoknak és számolgatni egyet. :) Persze ez jelen körülmények között csak ismerősön keresztül oldható meg valószínűleg, az olyan információt meg úgysem szabad ideírni. (Ne értsetek félre, nekem nincs ilyen ismerősöm.)

Ebben különben nem is az a lényeg, hogy most meddig bírja, mit vált fel, vagy milyen gyors, hanem az, hogy sikerült létrehozni egy nem felejtő RAM-ot, aminek látszólag jövője is van. Sajnálom, hogy ez így senkiben nem tudatosult még az előző hozzászólásokban.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#33) joghurt válasza Dare2Live (#31) üzenetére


joghurt
addikt

A közeljövőbeni alkalmazásnál épp a vinyók helyett tervezik.

Az élettartam kérdése akkor lényeges, ha operatív memóriaként akarják használni. Itt a vinyókhoz képest kb. 100-szoros a terhelés, és míg a vinyóknál szépen sorban olvasgatnak/írnak szektoronként, memóriánál egy számítási algoritmus könnyedén kivégezhet egyetlen byte-ot, ha állandóan azt módosítgatja, mert mondjuk ott tárolja a közbenső eredményeket.

A tej élet, erő, egészség.

(#34) rollins válasza FehérHolló (#18) üzenetére


rollins
őstag

bocs a szőrszálhasogatásért, de ezt most nem értem, valamilyen szinten kell tudnia a kernelnek, hol merre mennyi, vagy nem?

[Szerkesztve]

(#35) Dare2Live válasza joghurt (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

majd kombinálják rammal. elfelejthető adatok ramban egyebek/ritkábban modosulók meg ezen.

Engem egyébként nemzavar a 2perces boot 3hetente. főleg mertha kell hibernálok és máris 1perces sem a ''boot''.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) orbano válasza FehérHolló (#32) üzenetére


orbano
félisten

nem felejtő memória már van nagyon sok ideje. ott van pl a CDRW, de a HP is fejlesztett már ki ennél gyorsabbat. vagy ott van a ferrites megoldás, az sem felejt. nehéz lesz leváltani a mostani memóriát valami új technológiára. ez elég jól bejáratott, sokaknak érdeke, hogy maradjon és ráadásul az ár/teljesítmény aránya is jó.
Szóval az, hogy egy memóriafajta nem felejt, az egyáltalán nem kunszt, max Neked :R ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) Nantucket válasza orbano (#36) üzenetére


Nantucket
tag

Miért gondolod hogy jó az ár/teljesítmény aránya a RAM-oknak ma? Mert szerintem siralmas, hogy milyen drágák. A cikkben azt írják, hogy lehetnek olyan alkalmazások, ahol egy ilyen technológia leválthatná a Dramokat, ez nyilván nem az asztali pc lesz. A vinyókra meg tényleg ráférne már egy váltás, hangosak, mozgóalkatrészek vannak benne, melegednek. Én nagyon szeretnék már valami mást rakni a gépembe helyettük, örülnék ha valamelyik új fejlesztés sikerülne úgy, hogy tényleg le tudja váltani őket.

Gyűlölöm a HDD-ket

(#38) Cicero


Cicero
őstag

nem értem a képet. a lábak egy szállba futnak?

(#39) FehérHolló válasza orbano (#36) üzenetére


FehérHolló
veterán

A hangsúly a RAM-on volt. Nem felejtő RAM-ról, ami el is terjedt széles körben, nem tudok. De ha tévedek, kérlek homályosíts fel! Ennek viszont nagy esélye van elterjedni meglátásom szerint.

#34: Próbálj meg menet közben bedugni plussz egy merevlemezt (nem hotswapra gondolok :) ), vagy kiszedni egy memóriamodult. Ha nem omlik össze a rendszer, akkor szólj! Körülbelül ez kellene hogy működjön, ha mindenféle bootolás nélkül szeretnéd behozni a rendszert.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#40) #96302336 válasza Cicero (#38) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az csak egy prototítus tokozás. a lábakat majd levágják az összekötő részről.

(#41) ALI_G


ALI_G
veterán

''We're hoping we can see production by the end of the year, but that depends on the customers.''

Akkor mi a 2007 eleje a cikkben?! :F Vagy én értek valamit félre? janpotocki?

(#42) FehérHolló válasza ALI_G (#41) üzenetére


FehérHolló
veterán

EETimes: ''Intel Corp. (Santa Clara, Calif.) is preparing to sample a 90-nm 128-Mbit phase change memory to customers in the first half of 2007. Mass production could begin before the end of 2007 the chip giant said.''

PH!: ''Az EE Times híradása szerint a gyártó 2007 első felében kezdi szállítani partnereinek PRAM chipjeinek mintáit, és a tömeggyártás beindítására is sor kerülhet még ebben az évben.''

PH! az EETimes-os cikkre hivatkozott. Az más kérdés, hogy EETimes mennyire megbízható ilyen szempontból.

Nálam az F12 is csinál valamit, csak jó programot kell hozzá használni. ;)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.