Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Csak már jönne az FX.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Zsiba


Zsiba
senior tag

Benzinem van, de kocsim nincs hozzá :)

''One Ring to rule them all...''

(#3) Cefa válasza Sanya (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

Na még ilyen sem volt a történelemben.
Drályver már van miden alá többféle is, A kártya meg még jóformán sehol.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#4) Cefa válasza Cefa (#3) üzenetére


Cefa
senior tag

Az is pojén hogy egy nap kijön vagy 5 hír az FX-ről.
Hogy mit akarnak ezzel nem tudom.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#5) Genialis


Genialis
aktív tag

A hírnek nem a címe a lényeg, hanem az, hogy totál automatikusan települ a driver most már linuxon is. Ez remek, mert eddig aki nem tudta beírni, hogy make install, az nem tudta telepíteni az Nvidia drivereket. És akkor a linux volt a szemét gonosz.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#6) Hardzsi válasza Genialis (#5) üzenetére


Hardzsi
tag

Teljesen egyetértek. Monnyuk szerintem több probléma is felmerülhet egy usernél a ''make install'' beírását követően (vagy azelőtt), és különben is, aki desktop oprendszer ''mezei felhasználó''-ként grafikus felületen használ, annak miért kellene a telepítéseket konzolról végeznie, számára idegen fájlkezelő és szkriputasítások használatával. Külön öröm, hogy az automatikus netes frissítés is megoldott. Mindegy, hogy ez az ötlet a ''Windows Update''-ből származik-e vagy sem, ez egy hasznos fícsör. A teljes linux is megérdemelne valami hasonló ''Linux Update''-et, persze az újabb distrokat nem tanulmányoztam, mennyire megoldott náluk ez a dolog. Gondolom/remélem a SuSE 8.2 tartalmazni fog ilyesmit.
Vajon az ATI hogy áll ezen a téren?

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#7) proximus válasza Hardzsi (#6) üzenetére


proximus
senior tag

Nos ilyen update lehetőség már több disztribben is van (volt), emmiatt nem kell aggódni. Az viszon már más kérdés hogy melyikben működött(jól).
De most már ezek megoldódni látszanak.(Pl. Suse 8.2, meg gondolom a többiben is).
:))

(#8) lvd válasza Hardzsi (#6) üzenetére


lvd
csendes tag

Üdv,
tájékoztatom a kedves érdeklődőket, hogy Debian alatt azt apt-get parancs jóideje minden igényt kielégítő frissítést nyújt, nem úgy mint a kissé korosabb ámbe eleinte használhatatlan RedHat rhn...:)

(#9) haver válasza Genialis (#5) üzenetére


haver
tag

Azert varjunk azzal a nagy automatizmussal!
UHU ala tettem fel es - mint nem tamogatott distri - szukseg volt a kernel forrasara, hogy elkeszithesse a modult. Ezt meg is tette (ez sporolta meg a kernel illetve GLX 'make install'-jat). Az X configfajljat u g y a n u g y kezzel kellett atszerkeszteni, mint elotte. (nv <-> nvidia, DRI ki, GLX be).

Arra gondoltam, amikor letoltottem, hogy lesz egy install es kesz. Ehhez kepest ugyanugy kell kuzdeni :)) Na jo! nem kell a kernel es glx forrasra vadaszni. Alairom.

Udv

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#10) zrubi válasza haver (#9) üzenetére


zrubi
senior tag

Hát igen ez sem csodaszer...

Csak annyiban könnyíti meg a dolgot, hogy nem kell kiválogatni, hogy melyik csomagot kell letölteni...

zrubi.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.