Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

A Microsoft miért nem védeti le egereinek designját? :F:DDD

(#2) janpotocki válasza Peet (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

vagy inkább az emberi tenyér alakját? ;)

(#3) Alkarcsont


Alkarcsont
senior tag

Nem is olyan drágusz, jó vételnek tűnik!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4) zsiga667 válasza Peet (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem inkább a Logitech MX 500/510/518/700/900 sorozatra hasonlítanak. :F

(#5) Peet válasza zsiga667 (#4) üzenetére


Peet
senior tag

Teljesen igazad van! :R
Azért a Microsoft IntelliMouse Explorer-re is hasonlít, de a Logitech MX 500/510/518/700/900 sorozatra mégjobban.

(#6) válasza Peet (#1) üzenetére



addikt

Hogy védje le?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) Dufresne


Dufresne
addikt

Inkább, csak egy kaptafára készül az egész..
Amúgy meg mit védessenek le rajta? Kicsit variál az alap mintán és kész.
Jópofának tűnik, de én inkább maradok microsoft, vagy logitech mellett, régebben rossz tapasztalataim voltak genius egérrel, szerencsére egyik sem volt sajátom:)

(#8) Peet válasza (#6) üzenetére


Peet
senior tag

Ez jó kérdés.:F

A Microsoft mindig mindent levédet és pereskedik Alain Delon!

Kíváncsi vagyok mi lesz a Vista -val, mert a Vista nevet imádják az utazási cégek. :F

(#9) válasza Peet (#8) üzenetére



addikt

Én úgy tudom, pont a Microsoftot készülnek perelgetni a Vista miatt...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10) -FreaK-


-FreaK-
veterán

hát igen a forma elég ismerős ugyanakkor aki ergonómikus formát akar nem nagyon tud eltávolodni a jól bevált formáktól.Viszont az áruk nagyon meglepett gyakorlatilag fele a többi agilent 6xxx-el szerelt egerekének(Razer copperhead,Logitech g5-7),és mivel az egerek között csak a a ''burkolatban'' van külömbség(tudásban pont ua.) ezért biztos hogy igen népszerű lesz,én is gondolkodóba estem következő egerem kapcsán.. :) (teszem hozzá nem mintha nagy szükségem lenne újabb egérre.. :D)

(#11) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

legalább nőtt megint a választék :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) duracell89


duracell89
senior tag

száni.hu?!

(#13) -FreaK- válasza duracell89 (#12) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mi ebben a szánalmas?

(#14) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Olyanok ezek az új egerek, mint a Ronchard teszt (vagy mi), mindenki azt lát bele, amit akar. Hagyni kéne már ezt a ki lopott kitőlt;´)

egyéb állatfajták

(#15) Dassler


Dassler
őstag

Sztem meg jó ötletet lemásolni nem szégyen. Föleg, ha olcsó is. Inkább, mint hogy szart adjanak.
Amúgy a levédetésnek nem sok értelme lenne, mert egy vonalat msáképp húznak, az már más formának minösül.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#16) Bubu79 válasza Dassler (#15) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!
Nem is tudtam, hogy a Genius minőségi egeret is tud gyártani. Még a golyós egér időkben kiszerettem a cégből, de lehet, hogy bevállalok egy ilyet.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#17) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Mindenki a formával törődik, de én az optikára is kiváncsi lennék. Az jó, hogy sok dpi, de ez nem csak parasztvakítás? Mondjuk az majd tesztekben derül ki, hogy mely felületeket szeretik és melyeket nem. Esetleg tudja valaki, hogy milyen optika van benne?

(#18) harry válasza zsiga667 (#4) üzenetére


harry
veterán

Új MS egereknél is voltak már hasonló problémák :D Szerintem MX 1000, a bal oldali 3 egybefüggő gomb miatt, meg szélesek is, annyi, hogy ez nem olyan szögletes, de tényleg hasonlít - persze ezzel semmi baj.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) parandroid válasza Bubu79 (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem volt egy Netscroll+ Eye egerem (Bővebben: link). Imádtam. És szemtelenül drága volt akkoriban, amikor a pirosan viilágító egerek a fehér hollók gyakoriságához konvergáltak. Úgyhogy Genius igenis tud rendes egereket csinálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) X@b3e


X@b3e
addikt

Kíváncsi lennék, milyen optika van a 2000 dpi-sben

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#21) Bubu79 válasza parandroid (#19) üzenetére


Bubu79
addikt

Az az igazság, hogy a 3. falhozvágott Genius golyós egér után inkább vettem egy A4 Tech optikait, akkor még jó drágán ( kb. 4 éve ), azóta is ezt használom ( már egy kicsit moddoltam is, a csúnya piros LED-eket kicseréltem, a fenekébe raktam egy kéket, a hasába meg egy fehéret és szuperül üzemel ). Egyébként nem vagyok egy nagy játékos, úgyhogy lehet mégsem veszem meg a rettenetesen pontos lézermauszt.:)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#22) moma válasza parandroid (#19) üzenetére


moma
őstag

Nekem meg még a golyós időszakban volt egy Netscroll+ -om és én is imádtam. valahogy az az egyszerű alak nagyon el volt találva. Hiába ezek az extra ergonómikus cuccok, néha úgy érzem nekem jobban fárad tőluk a kezem. Vagy lehet csak többet használom?

we all deserve a bit of luck.

(#23) Kain


Kain
senior tag

Gratulálok,itt is megy a flame,h ki kitől lopott desing-t.Már rég el lett döntve h ergonomia,és kész.Kész h még ezen vagytok leakadva......

(#24) FlasH-BacK válasza Kain (#23) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Azért nem biztos, hogy csak a Logitech formájú egér az ergonómikus.:U Csak ugye azoknak jó a hírnevük.:DDD

(#25) harry válasza Kain (#23) üzenetére


harry
veterán

Ez is hülyeség, mert nincs flame. A másik, hogy itt sem mondta senki, hogy lopott, csak páran megjegyezték, hogy hasonlít. Nem értem ez miért olyan nagy baj...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) ronson


ronson
őstag

ép ma láttam az MM-ban, szinte ugyan ilyet, csak Trust lézerest és csodálkoztam is rajta

de egy ideig még maradok az A4Tech SWOP-80-nál, mert ugye Colin4 meg NFSU2-höz az is sok, minden máshoz szerintem meg elég jó :)

(#27) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Mint azt már írtam ez az egér is vélhetően az Agilent legújabb ADNS-6010 típusjelű optikai senzorával készül ami megtalálható a Razer Copperhead és a Logitech G5-G7es típusokban is.Mindezt az előbb említett egerek áranak a feléért..
Az optika főbb adatai:

-2000dpi felbontás
-1.14m/s maximális lekövetési sebesség
-7080 fps képfeldolgozási ráta
-20 G gyorsulással(ennyit tud elviselni)
A lézer pedíg a szemmel nem látható fénytartományba esik.

Aki még bővebb infókat szeretne az optikáról ajánlanám figyelmébe a köv oldalt:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#28) kamikaze boci válasza -FreaK- (#27) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Szvsz a 6000-es lesz, túl olcsó.

egyéb állatfajták

(#29) -FreaK- válasza kamikaze boci (#28) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pedíg 2000dpi-t írtak,így csak a 6010es lehet.Maga a senzor azértelég olcsó nem?Asszem nálad olvastam valamikor h az áruk igen csekély csak a rá épülő egerek kerülnek majd a tízszeresébe.. de mondjuk az se biztos h Agilent senzor lesz benne mert ezt sehol nem írták ugyanúgy ahogy a Logitech esetében sem biztos,cska elég valószínű:D


Ha érdekel,itt egy interjú a Razerguy-al:
Bővebben: link

(#30) Surranó válasza parandroid (#19) üzenetére


Surranó
aktív tag

Hi!

bocs, hogy nem olvastam végig a topikot, ezen konkrétan megakadt így késő iccaka a szemem.

Találós kérdés: Netscroll Eye/Netscroll 110 feléleszthető-e win2k/xp alatt? az Eye-t visszavittem garba, helyette kaptam 110-et. Nem +-os, sima 2gomb+görgő, semmi extra. Eddig egy p2-n próbáltam ki hirtelen (lap táp proc mem vid flop), Norton Ghost 2003 boot floppyval. ment.
Saját gépemen ugyane bootfloppyval ment.
Winxp-t bootolok nem mén. ott virít a kurzor az ernyő közepén.

Az Eye-t kipróbáltam win2k-n egy másik gépen és linuxon egy harmadik gépen. egyik se találta. sajnos a ghosttal nem próbáltam.

Genius tajvani, angol (hsz-edben említett) stb website-ján se driver, se semmi. Ami drivert letöltöttem, nem hatotta meg (lehet h nem is xp-s driver). Tipp?

(#31) Surranó válasza Surranó (#30) üzenetére


Surranó
aktív tag

na tanáltam egyet, amitől megmozdult:

[link]

de a görgő igen nem tetszik. Ha firefoxban görgetek gyorsan ötvenet, akkor is csak 1 adagot megy. total commanderben szépen komótosan lelépi az ötvenet (3 perc). Hát nem egy MS Intellimouse vagy mi a vért használunk a cégnél...

Továbbra is várom az építő driverlinkeket/ötleteket!

(#32) Surranó válasza Surranó (#31) üzenetére


Surranó
aktív tag

ez már jobb, de továbbra is várom a szeretetcsomagokat:

[link]

[Szerkesztve]

(#33) sequator válasza Surranó (#30) üzenetére


sequator
senior tag

azt nem írtad, hogy USB vagy PS/2.
nálad lehet a hiba, mert én a cégnél win2kval már egy éve használok 2 ilyen PS/2es Netscroll Eye-t. otthon pedig két Netcroll+ Eye-om van meg egy Netscroll Eye és mind hibátlanul megy kb 2003óta win2k alatt

Sautia

sequator

(#34) Surranó válasza sequator (#33) üzenetére


Surranó
aktív tag

kösz az infót!

PS2. milyen driverrel? vagy driver nélkül fölismerte? nekem az volt eleve fura, hogy három gép három oprendszerrel fel se ismerte. Még olyan szinten se, hogy ''he, itt van valami izé, de nemtom, mijez''. Ráadásul a windózokban a hardver hozzáadásában a választhatóak között véletlenül sincs olyan, hogy egér. Olyan, mintha nem sztenderd válaszokat adna a pnp kérdésekre, vagy nemtom.

Az xp-re végül telepítettem az említett két drivert (ns optical 6.02 és ns/ns+ 7.4), de elég gagyi a görgő.

(#35) Surranó válasza Surranó (#34) üzenetére


Surranó
aktív tag

beszarás. Mondom, rendet rakok, eltávolítom a régi drivert. Oké. reboot után egér nem mocorog, eszközkezelőben ''nem tudtam betölteni az illesztőprogit.'' Annak verziószáma pedig az újé, amit nem távolítottam el.

Jól van, eltávolítom az újat is. Reboot? nem, még nem, inkább keressél nekem frissebb illesztőprogramot. Há nincsen. Közben átállt ''Scroll Mouse''-ról ''PS/2 kompatibilis egér''-re.

Na jól van, távolítsuk el az eszközt is, és akkor kályhától.
Reboot.
És működik. Ismeretlen eszköz, de telepít valamit.
PS/2 kompatibilis egeret. Reboot? Igen. És íme. A windózban jól megszokott általános görgőviselkedés.

Lehet, hogy a PS/2 portnak hiányzott valami driver, oszt kellett egy lórúgás az xpnek, hogy észbe kapjon? (előtte csak soros egerem volt).

[Szerkesztve]

(#36) wid22


wid22
aktív tag

Akkor ide irom
Most vettem karácsonyra Ergo 520 t a formája hasonlit az MX518 ra anyaga lehet hogy más de 6000 ezer alatt szerintem jó. Meg az 1600DPI is jó ,nem profi játékosnak több mint elég.Nekem az oldal gombok a hang állitására bejöttek. Tartoságáról nem tudok még mit mondani.
Akinek van tapasztalata az egérröl szerintem megoszthatná itt.

(#37) RobCarlos


RobCarlos
csendes tag

Én kb. két hónapja vettem egy ergo 520-ast és idáig semmi baja nem volt. Remélem nem is lesz! Az alakjával nagyon meg vagyok elégedve és a tudása is kielégítő. Sőt még több is mint ami nekem kell. Ugyanis csak néha játszok, de akkor odateszi magát! :R
Szóval sztem egy nagyon jó kis egér! :))

"Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak."

(#38) kayman


kayman
senior tag

Az Ego szeria nagyon eltalált formájú és az 520 as mellett az 525 Laser 2000dpi-vel maga a pompa...

HyperTransport az úr!

(#39) G. Dealer válasza kayman (#38) üzenetére


G. Dealer
tag

Van eladó 525-ösöm 3000-ért, ha érdekel valakit... :B

(#40) fcc


fcc
aktív tag

Vettem egy 525v-t, de sehogy nem tudom beállítani. Nemtudok dpi-t állítani, nincs is ilyen funkció a menüben, nem lehet a scroll gomb oldal irányú mozdítására se beállítani semmit.
Pls. Hátha jár még erre valaki :O :W

[ Szerkesztve ]

(#41) DarkByte válasza fcc (#40) üzenetére


DarkByte
addikt

ioCentre -t felraktad? [link] Legördülő listában OS -t kiválaszt, letöltésre kattint, telepít, örül. :D

Nekem múlt hét óta van Laser 525 és nagyon tetszetős egér, egy gondom van vele hogy a Genius oldaláról letölthető driver változó időközönként kék halálozik Vista alatt. Tegnap kíváncsiságból megnéztem Windows Update mit tud kezdeni (driverfrissítés) és meglepődtem de frissebb meghajtót talált hozzá mint ami a Genius -tól letölthető (ráadásul digitálisan aláírt) és az ioCentre is megy tovább. Egyenlőre nem volt kék halál, de majd még tesztelgetem.

[ Szerkesztve ]

(#42) GeniusHU


GeniusHU
aktív tag

Bárkinek kérdése van, PÜ-ben jöhet.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.